Rīgas 'Dinamo' pieļauj divus 'hat-trick' un sagādā priekus 'Jokerit'

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas "Dinamo" pirmdien rādīja bezzobainu sniegumu aizsardzībā, savu skatītāju priekšā ar rezultātu 0:7 (0:4, 0:3, 0:0) kapitulējot Latvijas hokejista Jāņa Kalniņa pārstāvētajai Helsinku "Jokerit' vienībai.

"Jokerit" pēc uzvaras ar 43 spēlēs izcīnītiem 59 punktiem ieņem ceturto vietu Rietumu konferencē, bet Rīgas vienībai 31 punkts 45 spēlēs ļauj atrasties 11. pozīcijā konferencē.

"Dinamo" aizsardzība spēles ievadā nepilnu trīs minūšu laikā pieļāva trīs rupjas kļūdas, piespiežot 19 gadus vecajam Jānim Vorim katru reizi vilkt ripu ārā no sava cietokšņa. Savukārt mača 15. minūtē vairākumu realizēja Niklass Jensens, panākot jau rezultātu 0:4 viesu labā.

Spēles otrajā trešdaļā Jensens un viņa Dānijas izlases komandas biedrs Peters Regins nokārtoja pa "hat-trick", abiem uzbrucējiem gūstot savus trešos vārtos, bet septīto ripu mājinieku vārtos nogādāja Sami Lepiste.

Pēdējo 20 minūšu lielākais notikums bija 18 gadus vecā vārtsarga Reiņa Liepiņa debija KHL. Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) vienības "Rīga" rezerves vārtsargs laukumā līdz šim nebija gājis nedz MHL, nedz pašmāju "Optibet" hokeja līgas (OHL) spēlēs. Liepiņš ar savu darbu tika galā godam, atvairot visus desmit pretinieku metienus.

Savukārt viesu komandas cietoksni neskartu atstāja Jānis Kalniņš, kurš tika galā ar 25 "dinamiešu" raidījumiem, un nu jau 162 minūtes pēc kārtas nav ielaidis vārtus.

"Dinamo" komanda nākamo maču aizvadīs trešdien, kad pulksten 19.30 tiks uzņemta Čerepovecas "Severstaļ" vienība.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku mača notikumu aprakstu.

KHL SPĒLE: RĪGAS DINAMO – HELSINKU JOKERIT
Spēle noslēgusies!Pēc sirēnas atskanēšanas laukumā vēl seko pagrūstīšanās.
59:51 min. Komandas spēlēs četratāKristaps Sotnieks un Ahti Oksanens sodīti par saķeršanos pie "Jokerit" komandas soliņa. Asumos iesaistās arī Miķelis Rēdlihs, kurš vēl labu laiku pēc tam viesiem velta kādus vārdus.
Pēdējās minūtes laikā "Arēnu Rīga" jau sekmīgi pieskandina "Jokerit" līdzjutēji.
Rīdzinieki trešdaļas laikā izpildījuši vairākus labus uzbrukumus, tomēr jāapšauba, vai Helsinku komanda jau kādu laiku spēlē ar pilnu spēku atdevi.
Māršals iztur ilgstošu pauzi, piespiežot Kalniņu krist uz ledus, tomēr raida ripu garām vārtiem.
"Jokerit" turpina demonstrēt skaistu saspēli, tomēr vienreiz metiena brīdī plīst nūja, bet citā brīdī uzbrucējam nesanāk ripu apstrādāt bez tās apturēšanas. "Dinamo" iztur skaitlisko mazākumu.
52:15 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāAsumi turpinās. Mamčics ar nūju iesit O'Nīlam, par ko tiek sodīts ar divu minūšu noraidījumu.
Džeriņš, Ališausks un viesu hokejists Džons Normans pēc iemetiena sarūpē asumus, tomēr soģi viņus ātri izšķir, spēlei paralēli turpinoties.
Meija, no neitrālās zonas ieslidojot viesu zonā, meistarīgi izveido ātro uzbrukumu. Tomēr Mamčics netver viņa piespēli, pēc kuras hokejists būtu varējis izpildīt netraucētu metienu.
Trešajā trešdaļā spēle norisinās nepiespiestā manierē. Pagājušas jau teju desmit minūtes.
Labā pozīcijā vārtu priekšā izslido Regins, tomēr viņam no aizmugures traucē Bērziņš, bet ripu ar nūju izsit Liepiņš.
Džeriņš izkārto lielisku iespēju Sļepecam, kurš ar nūju netrāpa pa ripu. Pāris brīžus iepriekš Meija no asa leņķa trāpīja Kalniņam pa aizsargmasku.
Liepiņš uzreiz izpelnās skatītāju ovācijas, pārvietojoties pa vārtu līniju un atvairot viesu metienu.
Debiju vārtos ne tikai KHL, bet vispār šosezon piedzīvo 18 gadus vecais Reinis Liepiņš, kurš nomainījis Jāni Vori. Liepiņš līdz šim tikai spēlējis dažādās jauniešu līgās. Hokejists bijis Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) vienības "Rīga" rezervists, bet pērn bija pieteikts "Optibet" hokeja līgas vienībās "Lido" un "Rīga", oficiālās spēlēs tā arī laukumā nedodoties.
Sācies trešais periods!
Noslēdzies otrais periods.
"Dinamo" vairākuma ievadā vairāk cīnījās par ripas kontroli, bet perioda izskaņā vismaz Eštonam sanāk aizmukt pret Kalniņu. Taču arī šoreiz epizodi uzvar vārtsargs.
38:50 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāDžons Normans kļūdās uz "Dinamo" aizsardzības zonas zilās līnijas, bet paspēj apturēt potenciālu "divi pret viens" ātro uzbrukumu, nogāžot Gilīsu.
Batņa izpilda bīstamu piespēli gar vārtiem, kuru vārtu virzienā cenšas pielabot Lipsbergs, taču ripa lido garām cietoksnim.
Līdzjutēji skandē "Vo-ri!"
Mājinieki vēlreiz atstāj Vori bezpalīdzīgā situācijā. Helsinku hokejisti aizbēg trijatā pret vienu Rīgas komandas aizsargu, bet netraucētu Aleksi Halmes metienu atvaira vārtsargs.
34:17 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:7 Divas zibenīgas piespēles un ripa jau vārtu priekšā pie Lepistes, kurš, to neapstādinot, raida "devītniekā". "Dinamo" aizsardzība šodien kā baltiem diegiem šūta...
34:08 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāOtro reizi šajā spēlē par pārkāpumu uzbrukuma zonā sodīts Daniels Bērziņš. Uzbrucējs atkal sodīts par klupināšanu.
Labas iespējas turpina veidot arī "dinamieši", bet pareizo pozīciju ieņem gan Kalniņš, gan "Jokerit" aizsargi. Bīstamu Mareka Dalogas metienu atkal bloķē viesi.
31:21 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:6 Helsinku komanda uzvar iemetienu, nostājas Rīgas aizsardzības zonā, bet "dinamieši" nespēj izsekot līdzi notikumu attīstībai – pēc Mozesa piespēles šķērsām zonai tukšā vārtu stūrī ripu raida Regins. Tagad arī otram Dānijas hokejistam kontā "hat-trick".
31:06 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāOskaru Bārtuli apskrēja Braiens O'Nīls, kuru aizsargam nācās klupināt.
Uz rezervistu soliņa pamatīga sāpju grimase Majonem, kuru pēc viena no bīstamajiem metieniem pagrūda Mozess.
Rīdzinieki pēc ielaistajiem vārtiem atbild ar aktīvu spēli, sagriežot viesu aizsardzības zonā pamatīgu virpuli. Metieni tiek izpildīti vairāki, bet gandrīz visi lido garām vārtiem vai tiek bloķēti.
Helsinku komanda turpina vērpt dažādas kombinācijas mājinieku zonā, bet pagaidām Rīgas vienība piespēles pārtver.
27:18 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:5 Alekss Grants ieslido zonā, piesaista divu mājinieku hokejistu uzmanību, atstāj ripu Miko Lehtonenam, bet viņš atdod papildu piespēli Niklasam Jensenam, kurš ripu triec vārtos un sasniedz "hat-trick".
Gilīss pēdējā brīdī pasit uz priekšu ripu, kura būtu varējusi nonākt pie neviena nepieskatīta "Jokerit" hokejista. Viegls izbīlis pie Vora vārtiem.
Kalniņš kļūdās aiz saviem vārtiem, un pie ripas tiek Bērziņš. Tomēr vārtsargs laikus paspēj nonākt atpakaļ cietoksnī, turklāt Māršala metiens tiek bloķēts.
Sācies otrais periods!
Noslēdzies pirmais periods.
"Dinamo" izpilda vairākus labus metienus, bet pagaidām rezultāts izpaliek. Skaitliskā vairākuma otrajā pusē vairs nesanāk nostāties zonā, tāpēc iespēja paliek neizmantota.
16:08 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāMiko Lehtonens sodīts par klupināšanu.
14:35 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:4Helsinku komanda iespiež Rīgu savā zonā līdz Niklass Jensens, neapturot ripu, ar zibenīgu metienu, kas norībina pārliktni, pārspēj Vori.
13:48 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāDaniels Bērziņš tika sodīts par pretinieka klupināšanu.
Rīdzinieki uzvar cīņu pie apmales, kas ļauj Gilīsam atstāt ripu pa metienam Ģēģerim. Hokejists izpilda jaudīgu plaukstas metienu, bet Kalniņš to apbrīnojami viegli tver ķērājcimdā. Labā metiena pozīcijā nonāk arī Protapovičs, tomēr Kalniņš spēj laikus pārvietoties pa vārtsarga laukumu. Viesi izcieš mazākumu.
11:21 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāStīvs Mozess nevajadzīgi Rīgas aizsardzības zonā klupina Lipsbergu.
9:38 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:3 Veseli četri "dinamieši" aizdodas pēc ripas pie laukuma apmales. Helsinku komanda gan tiek pie tās pirmā. Tālāk jau Sami Lepiste vien atliek piesaistīt Vora uzmanību, lai atdotu piespēli neviena nepieskatītam Reginam, kurš to ieslidina tukšos vārtos.
7:30 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:2 Negaidīti vārti. Sotnieku pārlieku vienkārši pie apmales apspēlē Niklass Jensens, kuram tādējādi pavērās ceļš uz vārtu priekšu. No tās viņš netraucēti tiek galā ar likteņa varā atstāto Vori. Ankipānam nākas pieprasīt pusminūtes pārtraukumu.
6:48 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:1 "Jokerit" nostājas zonā, Alekss Grants uz zilās līnijas bez variantiem apspēlē Lipsbergu un izpilda metienu. Voris to atvaira, bet pirmais pie ripas tiek Peters Regins, kurš atklāj rezultātu.
Sļepecs veic ilgu solo gājienu, pēc kura gan viņa metiens tiek bloķēts. "Arēnā Rīga" tiek demonstrēts ļoti atklāts hokejs.
Spēles ievadā "dinamieši" spēlē ļoti aktīvi Helsinku komandas zonā. Pāris reizes pie apmales tiek gāzts Meija, bet soģi pagaidām ļauj spēlēt.
Par viesu vārtu drošību rūpēsies Latvijas hokejists Jānis Kalniņš, kurš vārtus nav ielaidis pēdējās 102 minūtes pēc kārtas.
Rīgas komandas pieteikumā šodien nav iekļauts Lauris Dārziņš, kurš spēlē pret "Baris" cieta pēc iegrūšanas apmalē.
Rīgas vienība gan šobrīd svinējusi divas uzvaras pēc kārtas, "sausā" atstājot gan Minskas "Dinamo", gan Nursultanas "Baris" komandas. Tieši mačā Minskā otrajā trešdaļā savainoto Aleksandru Salāku aizstāja Jānis Voris, kurš pusotra spēles laikā vārtus vēl nav ielaidis.
"Dinamo" šosezon jau divreiz viesojusies pie ceturtajā vietā konferencē esošās Helsinku "Jokerit" vienības. Abas reizes pārāki bija Somijas kluba hokejisti, kuri svinējuši uzvaras ar rezultātu 7:2 un 5:3.