Rīgas 'Dinamo' saspringtā izbraukuma mačā 'paklūp' pret Minskas 'Dinamo'
Foto: F64

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" sestdien izbraukumā ar rezultātu 1:3 zaudēja Minskas "Dinamo", neizmantojot iespēju atgriezties izslēgšanas spēļu zonā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Minskas "Dinamo" jau zaudējusi pat teorētiskas izredzes kvalificēties Gagarina kausa izcīņai, taču principiālajai cīņai pret Rīgas komandu tā bija gatava.

Rīgas "Dinamo" šajā mačā otrā perioda ievadā realizēja vairākumu, kad pēc Linusa Videla piespēles no vārtu priekšas precīzi meta Brendons Makmilans. Tomēr divas minūtes pirms otrā perioda beigām Patriks Virkošs spēja rezultātu izlīdzināt. Mača 47. minūtē pēc Tēmu Pulkinena solo gājiena pāri visam laukumam un spēcīgā metiena Minska izvirzījās vadībā, bet mača noslēgumā Virkošs lielajā vairākumā guva vārtus un panāca spēles gala rezultātu.

Rīdziniekiem pašiem bija iespējas vairākumā noslēdzošajā trešdaļā, tomēr Jonass Enrots vārtos spēlēja precīzi. Savukārt Kristers Gudļevskis atvairīja 23 no 26 pretinieku metieniem.

Rīgas "Dinamo" ar 54 punktiem 56 spēlēs Rietumu konferencē ieņem devīto vietu, un šis zaudējums liedza rīdziniekiem atgriezties izslēgšanas spēļu zonā.

Pirmdien Rīgas "Dinamo" izbraukuma spēlēs pret Bratislavas "Slovan", kas arī zaudējusi izredzes kvalificēties izslēgšanas spēlēm.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 21 - 26; Iemetieni: 34-28; Bloķētie metieni: 5-7 ; Spēka paņēmieni: 4-5; Laiks uzbrukuma: 11:12 - 10:02; Soda minūtes: 10-14.
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:3. Spēle noslēgusies
Pēdējās minūtēs "Dinamo" mazākumā vārtsargu mainīja pret sesto laukuma spēlētāju, un spēlēja pieci pret pieciem. Videlam bija labs metiens pa vārtiem, taču neizdevās precīzs trāpījums. 
Tereščenko meta ripu tukšos vārtos, taču pirms tam tiesneši fiksēja noteikumu pārkāpumu Minskas komandai. Līdz ar to vārtu guvums nav ieskaitīts, bet mājiniekiem noraidījums 
58:15 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:3.  Minskas "Dinamo" izmantoja vairākumu pieci pret trīs. Pēc diezgan klasiskas izspēles Patriks Virkošs raidīja ripu vārtos.
57:43 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo'. Dzierkals un Ļisovecs neitrālajā zonā saķērās, bet noraidīts tika tikai Dzierkals.  
Gudļevskis atkal ir Rīgas "Dinamo" vārtos. 
57:15 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo". Par klupināšanu, sniedzoties pēc ripas, Džeriņš devās uz noraidīto soliņu. 
Ļisovecs atgriezās laukumā, bet rīdzinieki turpināja vairākumā uzbrukt. Dārziņa metiens bija neprecīzs, un ripa izslīdēja ārā no zonas.
Rīdziniekiem tukši vārti un seši laukuma spēlētāji.
55:57 min. Vēl viens noraidījums Minskas "Dinamo". Rīdzinieki izdarīja lielu spiedienu uz pretinieku vārtiem, un līdz Virkošs pārkāpa noteikumus. 
Pēc tam Biļalovs devās nomainīties pret sesto laukuma spēlētāju. Rīdziniekiem divu vīru vairākums laukumā, bet tukši vārti. 
Pirms vairākums Biļalovs nomaina Gudļevski Rīgas "Dinamo" vārtos. 
54:41 min. Noraidījums Minskas "Dinamo". Meija izcīnīja ripu un izdarīja bīstamu metienu, taču tad noteikumus pārkāpa Ļisovecs. 
Rīgas "Dinamo" vairākumu nerealizēja, tad Haudens atgriezās laukumā un izgāja pret Gudļevski, bet vārtsargs nospēlēja veiksmīgi. Haotisks hokejs pēdējās minūtēs vērojams laukumā.
Mazākumā Kitarovs un Tereščenko devās pretuzbrukumā un izdarīja divus metienus, taču noslēgumā viens otram noslēgumā patraucēja. Pamatīga trauksme pie Rīgas vārtiem. 
Vairākumā pieci pret trīs, tika izspēlēts uz Videlu, kurš uzreiz meta, taču Enrots nospēlēja teicami. Kogaļovs atgriezies laukumā. 
51:35 min. Vēl viens noraidījums Minskas "Dinamo". Henkels pārkāpa noteikumus, bet aizturētā soda laikā Dārziņš raidīja ripu vārtos. Taču tiesneši fiksēja, ka Makmilans bija vārtsarga laukumā un golu neieskaitīja. 
Majone atkal nekautrējās izdarīt metienus pa vārtiem pie pirmās iespējas, bet brīdi vēlāk Makmilanu pēdējā brīdī patraucēja, kad viņš grasījās mest vārtos pēc Videla lieliskas piespēles. 
50:03 min. Noraidījums Minskas "Dinamo" Par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju pret Lipsbergu sodīts Kogaļovs. 
Perioda septītajā minūtē ripa pēc Virkoša metiena no neitrālās zonas no apmales atlēca pie Gudļevska un nonāca vārtu priekšā. 
46:50 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:2Tēmu Pulkinens no savas zonas iesāka uzbrukumu, pats iegāja Rīgas zonā un izdarīja spēcīgu metienu, pārspējot Gudļevski. 
Gimajevs arī tika pie vēl viena metiena, un Enrots turpināja lielisko spēli vārtos. 
Pēc Ališauska metiena ripa pēc rikošeta mainīja lidojuma virzienu, taču Batņa jau lūkoja izdarīt vēl vienu metienu, taču Enrots uzlēca virsū ripai. 
Majone labi saspēlējās ar Videlu, līdz aizsargs nonāca labā metiena pozīcijā, taču raidīja ripu garām. 
Rīdzinieki uzvarēja iemetienā, un Majone uzreiz apdraudēja pretinieku vārtus. 
Minskas hokejisti vairākuma otrajā minūtē nostājās uzbrukuma zonā, kur izvilka Gudļevski no vārtiem, taču latvietis nospēlēja precīzi. Pēc tam Gimajevs atgriezās laukumā un uzreiz lika Enrotam iesaistīties spēlē. 
Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 7-7 ; Iemetieni: 10-12; Bloķētie metieni: 3-5;Spēka paņēmieni: 2-2 ; Laiks uzbrukumā: 3:29-3:29 ; Soda minūtes: 2-0.
 Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:1. Noslēdzies 2. periods. 
39:38 min.Noraidījums Rīgas "Dinamo". Videls devās uz vārtiem, bet nepārspēja Enrotu. Mirkli vēlāk Gimajevs aiz saviem vārtiem pārkāpa noteikumus, trāpot Drozdovam pa seju.
38:04 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:1 Aleksandrs Kitarovs vārtu priekšā aktīvi nosedza Kristera Gudļevska skatu, un tajā brīdī Patriks Virkošs pieslidoja tuvāk un izdarīja metienu vārtos.  Rīgas "Dinamo" treneri pieprasa video atkārtojumu, taču tiesneši pārkāpumu nefiksēja. 
Dārziņš saņēma piespēli no aizvārtes un izdarīja labu metienu, taču labāk Minskas vārtos nospēlēja Enrots.
Džeriņš izveidoja momentu, turpinot aktīvo Rīgas "Dinamo" uzbrukumu sēriju. Aizvadītajās minūtēs rīdzinieki uzspiež savu spēli. 
"Dinamo" plaši izspēlēja uzbrukumu, un diagonālu piespēli pie vārtiem saņēma Videls, kura metienu ar nūjas neērto pusi atvairīja Enrots.
Spēle ritēja no vieniem uz otriem vārtiem, taču vārtu gūšanas momentu īsti nebija. Tad Meija labi iespēlēja Batņam, kuram neizdevās metiens no vārtu tuvuma. 
Zīle uzmeta pa vārtiem, kad Ģēģeris vārtu priekšā centās to ievirzīt vārtos. 
Rīgas "Dinamo" spiesti spēlēt no aizsardzības, taču Gudļevskis turpina spēlēt precīzi un tvert ripas. Minskas komanda šajā periodā jau izdarījusi par desmit metieniem vairāk nekā rīdzinieki - 14:4
Minskas komandas spēlētājs ripu raidīja garām Gudļevska vārtiem. Arī nākamajās epizodēs mājinieki bija nedaudz aktīvāki. 
Razgalu spēcīgi ietrieca apmalē. Pagaidām spēli turpināt viņš nevar un ir devies uz ģērbtuvi.
"Dinamo" sāka spēlēt pilnā sastāvā, un uzreiz laukumā parādījās Videls, kura metiens līdz vārtiem netika. Kitarovs pretuzbrukumā meta no aizsega, taču pēcāk atkal "Dinamo" uzbruka un Dārziņš meta pa vārtiem.
22:01 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:0 Linuss Videls savas mazās spēles minūtes turpina aizvadīt lieliski. Zviedrs piespēlēja gar vārtiem, ripu teicami uz nūjas saņēma Brendons Makmilans, kurš meta starp Jonasa Enrota kājsargiem.
Sācies 2. periods
Pirmā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 2-10;Iemetieni: 6-8; Bloķētie metieni: 1-1 ; Spēka paņēmieni: 2-2 ; Laiks uzbrukumā: 1:37 - 4:09;Soda minūtes: 4-4
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 0:0. Noslēdzies 1. periods.
Neieskaita Minskas "Dinamo" vārtu guvumu. Makmilans uzbrukumā gandrīz iedabūja ripu vārtos, taču neizdevās trāpīt. Pēc tam pēc rikošeta Virkošs ieguva ripu un meta to vārtos, taču Parfejevecs tajā brīdī bija uzgrūdies virsū Gudļevkim.
18:47 min. Noraidījums Minskas "Dinamo" 2+2 minūšu noraidījumu par sitienu ar nūju Sotniekam pa seju nopelnīja Pulkinens. Minskas vairākums ilga 10 sekundes.
18:37 min. Vēl viens noraidījums Rīgas "Dinamo". Majone par klupināšanu no mugurpuse saņēma divu minūšu sodu. 
Vairākumā Haudens bīstami meta pa vārtiem, bet Gudļevskis tika galā ar sarežģīto metienu. Pēc tam Henkels izdarīja metienu, taču trāpīja pa vārtu stabu, savukārt vairākuma noslēgumā Tereščenko izlauzās līdz Rīgas vārtiem. 
14:22 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo". Uvis Balinskis nopelnīja divu minūšu noraidījumu par grūdienu apmalē. 
Gudļevskis labi nospēlēja ar nūju, kad Minskas komandai veidojās uzbrukums. Spēle ritēja diezgan mierīgā tempā, un vārtu gūšanas momenti veidojās reti. Tad Dārziņš pārtvēra ripu, piespēlēja Razgalam, kurš meta garām vārtiem. 
Minskas "Dinamo" uzbrukumā Virkošs saņēma labu piespēli un izdarīja brīvu metienu, bet Gudļevskis skaisti tvēra ripu cimdā. Latvijas hokeja vārtsargs arī mirkli vēlāk nospēlēja lieliski. 
Rīdziniekiem izdevās radīt saspringtu situāciju pie pretinieku vārtiem, kad aktīvi nospēlēja Batņa. Ģēģeris arī centās mainīt ripas lidojuma virzienu, tomēr Enrotu pārspēt neizdevās. 
Minskas hokejisti pārliecinošāk kontrolēja ripu, līdz ar to viņiem izdevās ik pa laikam uzbrukumā kaut ko izveidot. Gudļevskis atvairīja pustālu pretinieku metienu. 
Meija no labās malas raidīja ripu gar vārtiem, kad tur dežūrēja Batņa, taču līdz ripai viņš netika. Piesardzīgs hokejs turpinājās, taču tad Virkošs tika pie brīva metiena, kuru pārliecinoši tvēra Gudļevskis. 
Spēles iesākumā komandas darbojās izlūkojoši un ar tālām piespēlēm meklēja vārtu gūšana izdevības. Trešajā minūtē Minska uzbrukuma zonā bija aktīvāka. 
Spēle sākusies!
Rīgas "Dinamo" vārtos šajā mačā atkal stāsies Kristers Gudļevskis, bet spēlētāju virknējumos pārsteigumu nav. https://twitter.com/hcDINAMORIGA/status/1091679326964191232
Šajā sezonā abas "Dinamo" komandas aizvadījušas divas savstarpējās spēles, uzvaras dalot uz pusēm. 
Rīgas "Dinamo" hokejisti no izslēgšanas spēļu zonas pirms šī mača atpaliek tikai divus punktus un uzvaras gadījumā izdosies ielauzties TOP 8. Rīgas "Dinamo" ar 54 punktiem 55 spēlēs Rietumu konferencē ieņem devīto vietu, bet "Sočiem" ir divi punkti vairāk. 

Tags

Dinamo (Minska) Hokejs Kontinentālā hokeja līga (KHL) Rīgas "Dinamo"
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form