Rīgas 'Dinamo' saspringtā mačā izbraukumā vēlreiz pieveic Minskas 'Dinamo'

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" izbraukumā ar rezultātu 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) pārspējaMinskas "Dinamo".

Šī uzvara palīdzēja Rīgas "Dinamo" komandai izrāpties no pēdējās vietas Rietumu konferences un visas līgas kopvērtējumā. Rīdzinieku kontā tagad ir 16 punkti 21 spēlē, bet Minskas vienībai ir tikpat punkti.

Rīgas "Dinamo" spēles sestajā minūtē nonāca iedzinējos, kad veiksmīgā epizodē pie ripas nonāca Minskas komandas spēlētājs Jevgeņijs Koviršins, kurš raidīja to tukšos vārtos. Tomēr deviņas minūtes vēlāk vairākumā Lauris Dārziņš izdarīja metienu, un ripa pēc rikošeta no Eštona Kārtera ielidoja vārtos. Uzvaras vārti tika gūti 38. minūtē, Danielam Bērziņam izdarot lielisku metienu pēc mājinieku kļūdas savā aizsardzības zonā.

Rīgas "Dinamo" vārtsargs Aleksandrs Salāks atvairīja 36 no 37 pretinieku metieniem, kamēr paši rīdzinieki pa vārtiem meta vien 14 reizes.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Minskas Dinamo
Spēles statistika:
Spēles labākie momenti:
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 2:1. Spēle noslēgusies!
Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām rīdzinieki uzvarēja iemetienā un izmeta ripu ārā no savas zonas. Granjāni metienu atvairīja Salāks, tad mazākuma brigāde spēlēja lielisku aizsardzību.
Pusminūtes pārtraukums Minskas "Dinamo" komandai.
Minska spēlēja ar sešiem laukuma spēlētājiem un bez vārtsarga. Prinss vairākumā saņēma ripu un trāpīja pa vārtu pārliktni trāpīja no teicamas pozīcijas.
57:39 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Spūners meta tuvējā vārtu apakšējā stūrī, taču nebija pietiekami precīzs. Pusminūti vēlāk Ališausks bīstami nospēlēja ar augsti paceltu nūju. Tad arī Rēdlihs saķērās ar Koviršinu.
Rīdzinieki labi darbojās aizsardzībā un mājiniekiem neizdevās nonākt labās metiena pozīcijās. Šajā mačā Rīgas "Dinamo" jau bloķējuši 20 metienus. Savukārt uzbrukumos rīdzinieki centās ripu pieturēt pēc iespējas ilgāk.
Rīgas "Dinamo" pretuzbrukumā Eštons izdarīja metienu pa vārtiem, Bērziņš steidza uz vārtu priekšu, taču nepaspēja sabremzēties un sadūrās ar vārtsargu. Pēc šīs epizodes sākās asas grūstīšanās.
Minskas "Dinamo" aizvadītajās epizodēs ļoti spītīgi devās uz vārtu priekšu, cenšoties rezultātu izlīdzināt ar spēku. Rīgas "Dinamo" vārtsargs ir diezgan neapmierināts par pretinieku nekaunību.
Bērziņš aktīvi nospēlēja uzbrukuma zonā un veicināja ripas pārtveršanu, bet Eštonam neizdevās tikt labā metiena pozīcijā.
Dadonovs apslidoja vārtus un izdarīja metienu. Salāks turpināja ripas atvairīt. Spēles temps nedaudz kritās un spēlē biežāk bija pārtraukumi.
Minskas hokejisti atkal pamanījās apdraudēt Salāka sargātos vārtus, un čehs vārtos darbojās lieliski, ripu nelaižot savos vārtus. Tad Pavlovs pielietoja iespaidīgu spēka paņēmienu pret aizsargu no Baltkrievijas.
Nākamajās minūtēs spēle ritēja no vieniem uz otriem vārtiem, bet vārtu gūšanas momentu īsti nebija. Piektajā minūtē Džeriņš spēcīgi meta pa vārtiem, tad Pavlovs un Lipsbergs iesaistījās cīņā vārtu priekšā.
Miķelis Rēdlihs lieliski piespēlēja uz vārtu priekšu Dārziņam, kura metienu no vārtu priekšas atvairīja Enrots.
Šors Minskas "Dinamo" vairākuma izskaņā izdarīja bīstamu metienu, taču Salāks vārtos pārvietojās pietiekami ātri un ripu tvēra.
Sācies 3. periods.
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 2:1. Noslēdzies 2. periods.  Salāks noreaģēja, kad ripa pēc rikošeta no Ališauska nūjas lidoja vārtos.
38:18 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Bārtulis sodīts par rupjību, trāpot ar nūju pa seju Kitarovam.
Rīgas "Dinamo" mazākumā izturēja lielo pretinieku ofensīvu un nosargāja savus vārtus neskartus.
38:00 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 2:1 Andrejs Kosticins savā laukuma zonā pazaudēja ripu un tā nonāca pie Daniela Bērziņa, kurš izdarīja perfektu metienu vārtus, trāpot gar pašu vārtu stabu.
Ališausks lielajā mazākumā bloķēja bīstamu metienu, tad arī Sotnieks nospēlēja lieliski. Laukumā atgriezās Eštons, tad arī izdevās ripu izmest ārā no aizsardzības zonas.
35:47 min. Vēl viens noraidījums Rīgas "Dinamo". Minskas hokejisti izdarīja lielu spiedienu vairākumā, un Meija centās ripu mest ārā no zonas, taču viņš izmeta to arī ārpus laukuma.
Balinskis izdarīja metienu ar nūjas neērto pusi, bet vēlāk otrā laukuma pusē Spūners izdarīja metienu. Tad Minskas komanda sāka spēlēt vairākumā.
34:07 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Rīgas "Dinamo" vairākums iesākās ļoti neveiksmīgi, jo neizdevās iesākt savus uzbrukumus. Tad uzbrukuma zonā Eštons pārkāpa noteikumus un sabojāja jau otro vairākumu rīdziniekiem.
Salāka lieliskā spēle Rīgas "Dinamo" vārtos.
32:48 min. Noraidījums Minskas "Dinamo" sastāvā. Granjāni noraidīts par Mareņa turēšanu.
Meija tēmēja ripu vārtu tuvējā stūrī, taču Enrots noreaģēja un ripu tvēra. Savos uzbrukumos Minskas "Dinamo" izdarīja metienus pie pirmās iespējas, tāpēc Salākam darba bija daudz.
Kogaļevs raidīja ripu gar pašu Rīgas kluba vārtu stabu. Ātras spēles turpinājumā Māršals raidīja ripu pa vārtiem, Lipsbergs centās mainīt ripas lidojuma virzienu.
Abas komandas sāka spēlēt pilnos sastāvos. Bārtulis izdarīja spēcīgu metienu pa vārtiem, pāris sekundes vēlāk Kosticins apdraudēja Salāka vārtus. Dinamisks hokejs bija vērojams laukumā.
Spēlējot četri pret četri, Minskas hokejisti spēlēja pārliecinošāk, taču rīdzinieki traucēja izdarīt metienus. Tad arī Salāks neticamā veidā, guļot uz ledus, neielaida ripu vārtos.
26:33 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Eštons iemetienā paklupināja pretinieku un sabojāja "Dinamo" vairākumu.
26:30 min. Noraidījums Minskas "Dinamo" sastāvā.Aleksandram Salākam virsū uztriecās Prinss, kurš noraidīts par bloķēšanu. Salākam bija vajadzīga ārsta palīdzība.
Rīdzinieku kapteinis Dārziņš pieļāva rupju kļūdu uz savas zilās līnijas, mājinieki ripu pārtvēra un izspēlēja pretuzbrukumu, kurā Spūnera metienu tvēra Salāks.
Dārziņš uzmeta pa vārtiem, ripa atlēca pie Makmilana, bet viņš arī netrāpīja. Mirkli vēlāk Minskas hokejisti atbildēja ar saviem uzbrukumiem, kuros meta Gotovecs un Šors.
Enrots glāba Minsku no vārtu zaudējuma, kad Eštons izdarīja metienu no kreisās malas. Mazākuma turpinājumā mājinieki darbojās veiksmīgi un vārtu nosargāja.
Enrots glāba Minsku no vārtu zaudējuma - viņš vispirms atsita Dārziņa metienu, bet tad Eštona raidījumu viņš atvairīja lēcienā. Mazākuma turpinājumā mājinieki darbojās veiksmīgi un vārtu nosargāja.
Pirmā perioda labākie momenti:
Sācies 2. periods.
20:00 min. Noraidījums Minskas "Dinamo" komandā. Demkovs sodīts par klupināšanu, un rīdzinieki periodu sāks vairākumā.
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:1. Noslēdzies 1. periods.
Perioda izskaņā Minskas komanda iespieda "Dinamo" savā aizsardzības zonā, taču rīdzinieki ar grūtībām briesmas novērsa.
Bērziņš pretuzbrukumā pret vienu aizsargu izdarīja metienu un trāpīja pa vārtu stabu. Uzbrukums turpinājās, un Dārziņš vēlreiz centās ripu ievirzīt vārtos pēc piespēles, bet atkal nedaudz neprecīzi.
14:22 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:1 Oskars Bārtulis piespēlēja Laurim Dārziņam, kurš izdarīja metienu pa vārtiem. Ripa trāpīja Kārteram Eštonam pa vēderu un ielidoja Minskas "Dinamo" vārtos.  Gols ieskaitīts Dārziņam.
Mamčics pēc iemetiena ieguva ripu un bīstami meta, bet Gilīss tika pie ripas, taču viņa viltīgais metiens no asa leņķa nepārsteidza Enrotu.
12:36 min. Noraidījums Minskas "Dinamo" sastāvā. Znaharenko iegrūda Eštonu apmalē, un tika noraidīts uz divām minūtēm.
Māršals iegāja uzbrukuma zonā pa labo malu, izdarīja metienu, bet ripa pēc rikošeta tika līdz Enrota vārtiem.
Minskas hokejisti uzbrukumos devās ar lielu joni. Rēdlihs, guļot uz ledus, patraucēja pretiniekam izdarīt metienu no labas pozīcijas pretuzbrukumā. Rīgas klubam uzbrukumi joprojām īsti neveidojās.
Salāks ar kājsargu atvairīja metienu, kas bija tēmēts tuvējā vārtu stūrī. Rīdzinieki atbildēja ar savu pozicionālo uzbrukumu, kurā Bārtuļa uzmetiens lidoja garām.
5:31 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 0:1 Andrejs Stepanovs izdarīja metienu pa vārtiem, taču viņš trāpīja pa vārtu stabu. Tad ripa izlēca vārtu priekšā, un Jevgeņijs Koviršins pirmais tika pie ripas un meta to vārtos.  Tiesneši video atkārtojumā vēl pārliecinājās, vai Koviršins nenospēlēja ar augsti paceltu nūju. Tiesneši noteikumu pārkāpumu nesaskatīja.
Nākamajās minūtēs ripu nedaudz vairāk pieturēja Rīgas hokejisti, tomēr Jonasa Enrota sargātos vārtus apdraudēt vēl neizdevās. Ceturtajā minūtē Parē no labas pozīcijas aizmeta ļoti garām vārtiem.
Pēc nospēlētām 30 sekundēm Minskas hokejisti meta ripu zonā, un tā nesaprotami izlēca vārtu priekšā, taču uzbrucējs aizmeta garām tukšiem vārtiem.
Minskas “Dinamo” sastāvā šajā mačā debitēs Raiens Spūners, kuram ir 325 spēļu pieredze Nacionālajā Hokeja līgā. Viņš sezonu iesāka Šveicē, bet tagad pievienojies Minskas vienībai, lai sekmētu komandas zaudējumu sērijas pārtraukšanu.
Rīgas “Dinamo” sastāvs spēlei: Vārtos: Aleksandrs Salāks; rezervē: Maksims Tretjaks; Pirmā maiņa: Miķelis Rēdlihs – Brendons Makmilans – Lauris Dārziņš; Nerijus Ališausks – Oskars Bārtlis; Otrā maiņa: Gints Meija – Daniels Bērziņš – Eštons Kārters; Bens Māršals – Roberts Mamčics; Trešā maiņa: Vitālijs Pavlovs – Andris Džeriņš – Roberts Lipsbergs; Kristaps Sotnieks – Kristofers Berglunds; Ceturtā maiņa: Rihards Marenis – Koltons Gilīss – Oskars Batņa, Antons Trastašenkovs; Uvis Balinskis
Rīgas "Dinamo" ar 14 punktiem 21 spēlē ieņem pēdējo, 12.vietu Rietumu konferencē un ir šobrīd vājākā vienība līgā. Tikmēr Minskas "Dinamo" 19 spēlēs izcīnījusi 16 punktus, atrodoties par divām pozīcijām augstāk nekā rīdzinieki.
Rīgas "Dinamo" hokejisti piektdien izbraukumā tiekas ar savu principiālo pretinieci Minskas "Dinamo". Abas komandas šajā sezonā jau reizi tikušās, un tieši pret Minskas komandu Rīgas klubs pārtrauca savu astoņu zaudējumu sēriju. Minskas komanda piedzīvojusi sešus zaudējumus pēc kārtas, bet "Dinamo" šajā spēlē varētu izrāpties no pēdējās vietas KHL kopvērtējumā.