Rīgas 'Dinamo' sezonas pirmajā mājas uzvarā sarūgtina Sandi Ozoliņu un 'Torpedo'

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) pirmās mājas spēļu sērijas turpinājumā Rīgas "Dinamo" otrdien, 14. septembrī, "Arēnā Rīga" sīvā cīņā nosargāja pārsvaru un ar 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) pieveica Ņižņijnovgorodas "Torpedo", kurā viens no treneriem ir Sandis Ozoliņš.

Rīdziniekiem tā bija otrā uzvara sešās spēlēs šajā sezonā un pirmā uzvara savās mājās trijās cīņās.

Vārtus rīdziniekiem guva Emīls Puarjē un Jere Karjalainens, bet viesiem izcēlās Ivans Čehovičs.

Astotajā minūtē mazākumā viens pret viesu vārtsargu izskrēja Emīls Puarjē, taču raidīt ripu starp kājsargiem Aleksejam Muriginam neizdevās.

16.minūtē par Rūdolfa Červenija grūšanu apmalē uz 5+20 minūtēm tika noraidīts Georgijs Mišarins, taču līdz brīdim, kad viesu zonā noteikumus pārkāpa mājinieku uzbrucējs Hanters Šinkaruks, nevienu bīstamu momentu mājinieki pie viesu vārtiem neizveidoja.

Otrā perioda piektajā minūtē fantastiskā stilā ripu noķēra Juhans Matsons, kurš spēja pārvietoties uz vārtu otru stūri pēc "Torpedo" hokejista piespēles šķērsām zonai.

Vadībā "Dinamo" izvirzījās pēc viesu vārtsarga kļūdas, kurš mēģināja kontrolēt ripu aiz vārtiem, taču netrāpīja tai ar nūju. Šinkaruks tika pie ripas aiz vārtiem, un pēc viņa piespēles Puarjē atlika no vārtu priekšas trāpīt to vārtos - 1:0.

2:0 tapa, kad savā pirmajā KHL spēlē "Dinamo" kreklā no kreisā iemetiena apļa tālajā stūrī trāpīja somu uzbrucējs Karjalainens - 2:0. Rezultatīva piespēle tika Brendonam Gormlijam.

36.minūtē pa viesu vārtu stabu pēc vairākiem rikošetiem trāpīja Lukāšs Radils.

53.minūtē viesi beidzot pārspēja teicami spēlējušo Matsonu. Ar metienu no zonas vidus vārtu kreisajā augšējā stūrī izcēlās Čehovičs. Matsons bija nosegts un pārāk vēlu ieraudzīja ripu - 2:1.

Pusotru minūti vēlāk rīdzinieku vārti tika iekaroti vēlreiz, taču tiesneši uz ledus vārtu priekšā nokritušajam "Torpedo" spēlētājam fiksēja piespēli ar roku.

41 sekundi pirms pamatlaika beigām noraidījumu nopelnīja Červenijs, un viesi, nomainījuši vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju vētraini šturmēja mājinieku vārtus, taču uzvaru "Dinamo" izvdevās nosargāt.

"Dinamo" ar četriem punktiem sešās spēlēs joprojām ir pēdējā starp 12 Rietumu konferences komandām, bet "Torpedo" ar sešiem punktiem tikpat cīņās atrodas septītajā vietā.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Ņižņijnovgorodas Torpedo
Spēles statistika
Rīgas Dinamo - Torpedo 2:1. Spēle noslēgusies
Kaut kādā veidā ripa neielido vārtos. Matsons neticami darbojas , tad jau būdams uz ledus pamana ripu un piespiež to pie ledus.
Rīgas Dinamo mazākumsSākoties pēdējai minūtei, Torpedo atkal maina vārtsargu. Bet tad Červenijs pārkāpj noteikumus.Atlikušas 40 sekundes
Murigins spiests atgriezties vārtos. Rīdzinieku aktīvā spēle neļauj viesiem otro reizi mainīt vārtsargu
Torpedo ņem pārtraukumu
Torpedo maina vārtsargu divas minūtes pirms pamatlaika beigām
Pamatlaikā atlikušas trīs minūtes. Pamatīga Torpedo ofensīva. Kad viesi ņems nost vārtsargu?
Ripa ielido Dinamo vārtos, bet tiesneši ātri vien anulē vārtu guvumu. Ripa bija nogādāta vārtu priekšā, kur viens no Torpedo hokejistiem guļus uz ledus piespēleja ripu ar roku Paiginam, kurš guva vārtus.
52:59 min. Rīgas Dinamo - Torpedo 2:1Torpedo turpina daudz saspēlēties, plosīt Dinamo aizsardzību un tas sekmējas. Žafjarovs atstāj ripu Čehovičam, kurš aizsegā trāpa devītniekā. Matsons neredzēja metiena brīdi un ripa arī diezgan precīzi ielido vārtu devītniekā.
Joprojām teicama un disciplinēta spēle rīdzinieku izpildījumā. Atlikušas 10 minūtes.
Pēc ilgas saspēles Matsons atvaira bīstamu "one timer" metienu.
Rīdzinieki ļoti pragmatiski aizvada 3. perioda sākumu. Visi viesu centieni tiek neitralizēti.
Rīdzinieki arī pilnā sastāvā
Torpedo pilnā sastāvā, rīdzinieki tagad nepilnu pusotru minūti būs mazākumā
Sākas 3. periods
Rīgas Dinamo - Torpedo 2:0. Noslēdzies 2. periods
39:58 min. Rīgas Dinamo noraidījumsPerioda priekšpēdējā sekundē Ališausks nopelna sodu, klupinot pretinieku
38:37 min. Rīgas Dinamo vairākumsPēdējās minūtēs Torpedo daudz aktīvāki, bet tieši Torpedo iekrīt ar šo aktivitāti - Matsons piespiēz ripu, bet viņam uzsit pa rokām. Tiesnesis iedod sodu pretiniekiem.Pēc tam nelieli asumi, bet rīdzinieki šajā grūstīšanās sodus nenopelna.
Pēc rikošeta ripa norībina Torpedo vārtu stabu. 2. periodā vēl jāspēlē četras minūtes.
Ripa pārlido pāri Matsona mugurai, bet Gormlijs aptur ripas ceļu vārtos. Pēc brīža jau Matsons glābj Dinamo.
30:08 min. Rīgas Dinamo - Torpedo 2:0Gornlija metienu atvaira Murigins, bet pirmais pie atlēkušās ir Karjalainens, kurš uzreiz spēcīgi met tālajā stūrī
Un drīz vien rīdziniekiem vēl viena iespēja. Murigins glābj viesus
26:39 min. Rīgas Dinamo - Torpedo 1:0Aiz vārtiem izgājienā kļūdās Torpedo vārtsargs Murigins, ko izmanto rīdzinieki. Šinkaruks apzod pretinieku vārtsargu, seko ātra piespēle un Purjē iemet praktiski tukšos vārtos
Purjē izlauzās līdz vārtiem, bet Torpedo glābj vārtsargs
Matsons fantastiski glābj - paspēj pārvietoties un ar tvērējcimdu aptur ripas ceļu uz vārtiem
Abas komandas spēlē pilnā sastāvā
Sākas 2. periods
Statistikā uzrādās, ka Troepdo hokejistam nav lielais sods, bet tikai 5 minūšu sods. Līdz šim līdzīgi pārkāpumi tika traktēti automātiski kā 5+20 minūšu sods, jo 5 minūšu noraidījums pēdējā laikā automātiski asociējās ar noraidījumu līdz spēles beigām.
Rīgas Dinamo - Torpedo 0:0. Noslēdzies 1. periods
19:35 min. Rīgas Dinamo noraidījumsŠinkaruks kavē pretinieku, kurš varēja doties pretuzbrukumā
Trīs minūšu laikā rīdzinieki neko īsti nespēj izveidot.
15:57 min. Rīgas Dinamo 5 minūšu vairākumsČervenijs pamatīgi tiek ielīmēts apmalē un paliek guļam. Červenijs pēc brīža pats saviem spēkiem dodas uz soliņa.Tiesneši pēc video atkārtojuma noskatīšanās iedod piecu minūšu sodu. Uz tablo gan parādās 5+20 minūšu sods jeb noraidījums līdz spēles beigām. Hokejists gan paliek uz soliņa, tas nav noraidījums līdz spēles beigām... Iespējams, kādi jauninājumi KHL noteikumos.
Rīgas Dinamo pilnā sastāvā un uzreiz pirms tam noraidītais Radils ar Šinkaruku izveido momentu.
Rīgas Dinamo noraidījumsRadils aiz vārtiem pagrūž pretinieku vārtsargu, par ko saņem divu minūšu sodu. Rīdzinieki pēc 15 sekundēm būs mazākumā
9:37 min. Rīgas Dinamo vairākumsMeija aktīvs, izlauzās starp diviem aizsargiem, ripu pametot uz priekšu, un viņš tiek klupināts.
Mazākuma beigās Purjē aizskrien vienatnē pret Muriginu un atkal Torpedo glābj vārtsargs.
Dinamo pretuzbrukumā metienu izdara Karjalainens. Torpedo vārtsargs Aleksejs Murigins spēlē droši. Pēc mirkļa jau laukuma otrā pusē Dinamo glābj Matsons.
5:47 min. Rīgas Dinamo mazākumsČervenijs pie apmales nospēlē asi, iegrūž pretinieku apmalē un saņem noraidījumu. Pēc tam seko nelieli asumi.
Ļoti raiti aizritējušas pirmās nepilnas sešas minūtes. Pagaidām statistikas ailē gan nefigurē metieni nevienai no komandām.
Rīdzinieki sākuši aktīvi, bet iekrīt uz pretuzbrukumu - Torpedo labi izspēlē, bet Dinamo aizsargi paspēja atgriezties. Pēc brīža vēl viens Torpedo pretuzbrukums, bet Torpedo hokejisti kļūdās ieejot zonā.
Rīgas Dinamo rindās pirmo maču aizvada Jere Karjalainens, kurš līdz šim bija savainots.
Spēle sākusies
KHL vēsturē komandas savā starpā tikušās 35 reizes, un šajos mačos nospiedošs pārsvars ir Torpedo: 17 uzvaras pamatlaikā, viena uzvara vēl pagarinājumā un trīs bullīšos. Rīdziniekiem sešas uzvaras pamatlaikā, četras pagarinājumā un vēl četras bullīšos.
Rīgas Dinamo šajā sezonā piecās spēlēs tikusi tikai pie diviem punktiem. Rietumu konferencē komanda atrodas tur, kur noslēdza pērno sezonu - pēdējā vietā. Torpedo piecās spēlēs ir trīs uzvaras pamatlaikā.
Komandas tiek izsauktas laukumā. Pēc tam atskanēs himnas, un spēle varēs sākties.
Rīgas Dinamo vārtos šovakar Matsons. Lai gan bija vienā no spēlēm savainojums, viņš atgriezās iepriekšējā spēlē. Sastāvā savainojuma dēļ nav kapteiņa Laura Dārziņa.