Rīgas 'Dinamo' sezonas rezultatīvākajā spēlē piekāpjas 'Torpedo'

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" otrdien "Arēnā Rīga" uzņēma Ņižņijnovgorodas "Torpedo" komandu, viesiem piekāpjoties ar rezultātu 4:6 (3:2, 0:1, 1:3).

"Dinamo" hokejisti ar 15 punktiem 35 spēlēs saglabā pēdējo vietu līgā, bet "Torpedo", kuras treneru korpusā strādā Sandis Ozoliņš, ar 40 punktiem 37 spēlēs ir septītā Austrumu konferencē.

Šī bija pirmā "Dinamo" spēle šosezon, kurā kopā bija vērojami desmit vārtu guvumi. "Dinamieši" iepriekš ar rezultātu 2:7 izbraukumā bija piekāpušies "Avtomobiļist" vienībai, bet ar 5:4 papildlaikā pieveikuši Pekinas "Kuņluņ Red Star".

Rīgas komandai atkal padevās neveiksmīgs spēles sākums, pirmo desmit minūšu laikā ar vārtu guvumiem atzīmējoties viesu hokejistiem Mihailam Varnakovam un Antonam Šenfeldam. Taču laukuma saimnieki trešdaļas izskaņā deva prettriecienu. Nepilnu trīs minūšu laikā vārtus guva Miks Indrašis, Rihards Bukarts un Roberts Bukarts. Brāļiem Bukartiem tie bija pirmie vārti "Dinamo" labā šosezon.

Pēc atklātās spēles pirmo 20 minūšu laikā otrajā trešdaļā sekoja krietni piesardzīgāks hokejs. Tās laikā rezultātu izlīdzināja Endijs Mīlijs, kuru ar piespēli pēc veiksmīga solo gājiena atrada aizsargs Marks Marins – rezultāts 3:3.

Viesi vadību izrāva trešā perioda pirmajā minūtē, kad no aizvārtes izslīdējusi ripa neveiksmīgi atsitās pret Ernesta Ošenieka slidu, atrodot ceļu vārtos. Kristapam Zīlem izpildot spēcīgu metienu no zilās līnijas, "Dinamo" rezultātu izlīdzināja. Vārtu guvums gan tika ieskaitīts Jānim Švanenbergam, kurš bija ripas lidojuma ceļā.

Taču iespējamo papildlaiku izjauca drīz sekojošs noraidījums. To veiksmīgi realizēja Ivans Čehovičs, panākot rezultātu 4:5. Rīgas vienībai nācās mainīt Iļju Proskurjakovu pret sesto laukuma spēlētāju, bet "Torpedo" ripu raidīja tukšos vārtos, nodrošinot uzvaru ar rezultātu 4:6.

Nākamo spēli Rīgas vienība aizvadīs pirmdien, uzņemot "Soči" hokejistus.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu mača notikumu aprakstu

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Ņižņijnovgorodas Torpedo
Spēle noslēgusies. Rīgas "Dinamo" – "Torpedo" 4:6 (3:2, 0:1, 1:3)
Rīdzinieki labi nostājas, taču Majones metiens lido garām vārtiem. Ripa turklāt iestrēgst aiz vārtiem.
59:11 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāKriss Vaidmens klupina Skārletu. Skudra jau tūlīt pat svilpj, aicinot Proskurjakovu laukuma malā.
58:12 min. Rīgas "Dinamo" – "Torpedo" 4:6 Rīdzinieki spēli atsāka ar pieciem uzbrucējiem un vienu aizsargu. Tomēr mājinieki pie labas iespējas netika, bet pēc tam ielaida ripu tukšos vārtos. Sākotnēji komandu glāba Černovs, taču Švarcs tāpat tika pie vēl vienas iespējas.
57:31 min. Rīgas "Dinamo" galvenais treneris Pēteris Skudra palūdz pusminūtes pārtraukumu.Iemetiens pēc pauzes būs pie Tihomirova vārtiem. Proskurjakovs nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.
"Dinamo" izglābjas no zaudētiem vārtiem. Ripa pēc viesu metiena slīdēja šķērsām vārtsarga laukumam, bet pie tās pirmais tika Proskurjakovs. Mazāk par četrām minūtēm pamatlaikā.
53:53 min. Rīgas "Dinamo" – "Torpedo" 4:5Ņižņijnovgorodas hokejisti ļoti ātri izspēlē vairākumu, Žafjarovam vārtu priekšā atrodot Čehoviču. Uzbrucējs arī izmanto paša nopelnīto vairākumu, gūstot pirmos vārtus šodien nevienādos sastāvos.
52:28 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāČehovičs apslido pāris pretiniekus, tiekot līdz labam metienam. Uzbrucējs pirmais arī sasniedz atlēkušo ripu, bet tad jau tiek gāzts. Noraidījumu izpelnās Zīle.
49:59 min. Rīgas "Dinamo" – "Torpedo" 4:4. Vārti!Rihards Bukarts izved ripu ārpus aizvārtes, piespēlējot pie zilās līnijas esošajam Majonem. Aizsargs uzreiz ripu nogādā tālāk Zīlem, kurš no otra laukuma stūra, neapstādinot ripu, to triec vārtos. Vārtu guvums tomēr ieskaitīts Jānim Švanenbergam, caur kura kājām izlidoja ripa. Grūti gan saskatīt, ka uzbrucējs būtu mainījis ripas lidojumu.
Vairākuma gaitā bīstamu metienu izpildīja arī Dzierkals, kura raidījumu Tihomirovs atvairīja ar plecu. Tomēr vārtus rīdzinieki negūst. Pamatlaikā vēl nepilnas 12 minūtes.
Rihards Bukarts pārejas uzbrukumā starp diviem aizsargiem izlaužas uz vārtiem, bet tiek nogāzts. Svilpe klusē.
Sergejs Gončaruks ātrā pārejā met ar nūjas neērto pusi. Atkal uzdevumu augstumos Proskurjakovs. Lai gan vārtsargs bija vainojams pie otro vārtu zaudēšanas, kopš šīs epizodes hokejists bijis patiess komandas glābējs.
45:06 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāGončaruks īsi pēc ātrā uzbrukuma, dodoties uz rezervistu soliņu, bloķē Paršinu, kurš jau piedalījās "dinamiešu" pretuzbrukumā.
40:45 min. Rīgas "Dinamo" – "Torpedo" 3:4Neticami neveiksmīgi vārti! Žafjarovs īsti neuzņem ripu, tai no aizvārtes izslīdot vārtu priekšā. Tur tā neveiksmīgi trāpa pa Ošenieka slidu un izslīd cauri Proskurjakova kājsargiem.
Sākusies trešā trešdaļa!
Noslēgusies otrā trešdaļa! Rīgas "Dinamo" – "Torpedo" 3:3 (3:2, 0:1)Perioda izskaņā Roberts Bukarts izpilda spēcīgu raidījumu, bet ripa spurdz garām vārtiem. Abi brāļi Bukarti aizvadījuši īpašu aktīvu maču. Pēc sirēnas domstarpības rodas starp Mamčicu un Švarcu.
Indrašis izpilda bīstamu metienu, neapturot ripu, pēc Riharda Bukarta piespēles. Raidījums uzbrucējam gan padodas mazliet par spēcīgu, ripai lidojot pāri vārtiem.
Arī otro reizi "Dinamo" iztur skaitlisko mazākumu.
Ripu neveiksmīgi cenšas apturēt Ošenieks, pie tās tiekot pretiniekiem. Proskurjakovs glābj, pēdējā brīdī piedurot ripai atsitējcimdu pēc Švarca metiena!
34:22 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāIndrašis sodīts par pretinieka turēšanu.
Uzmanības centrā turpina būt Rihards Bukarts. Uzbrucējs vairākumā izpildījis jau trīs metienus. Rīgas komanda pārākumu parādīja vien vairākuma izskaņā, vārtus negūstot.
30:53 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāŠenfeldam nācās klupināt Rihardu Bukartu, lai apturētu "trīs pret divi" ātro uzbrukumu.
Metienu skaits otrajā trešdaļā pagaidām krietni mazāks. Ielaistie vārti bija reta kļūda, nevis kopēja perioda tendence.
29:24 min. Rīgas "Dinamo" – "Torpedo" 3:3 Marks Marins negaidīti viegli, bet arī mazliet neveikli izslido cauri četriem (!!!) "dinamiešiem", vārtu priekšā nogādājot ripu Mīlijam. Uzbrucējam atliek tikai ripu nogādāt tukšā vārtu stūrī.
"Dinamo" aizbēg trijatā pret vienu aizsargu. Paršins kļūdās piespēlē, bet Roberts Bukarts tāpat pamanās izpildīt ļoti spēcīgu plaukstas metienu. Ripa gan lido tieši virsū vārtsargam.
Vairākas bīstamas epizodes abās laukuma pusēs. Ilgs spiediens "Torpedo" laukuma pusē noslēdzas ar neizmantotām iespējām Dārziņam un Paršinam.
Sākusies otrā trešdaļa!
19:59 min. Rīgas "Dinamo" – "Torpedo" 3:2Kas par perioda noslēgumu! Uzmetienu gar vārtiem izpilda Kristaps Zīle, bet ripu vārtos ar vienu pieskārienu nogādā Roberts Bukarts, kuram arī tie ir pirmie vārti šosezon "Dinamo" labā! Uzbrucējs divcīņā pieveica Mihailu Orlovu.
18:07 min. Rīgas "Dinamo" – "Torpedo" 2:2Rihards Bukarts gūst pirmos vārtus "Dinamo" labā šosezon! Izcilu piespēli viņam izpildīja Mārtiņš Dzierkals, kurš gandrīz no savas zonas izvirzīja komandas biedru vienatnē pret vārtsargu. Pēc tam Bukarts jau meistarīgi izrēķinājās ar Andreju Tihomirovu.
17:19 min. Rīgas "Dinamo" – "Torpedo" 1:2 Lipona piespēle izlido cauri visai viesu komandas aizsardzībai. Pie ripas tuvu vārtiem tiks Miks Indrašis, kurš gūst vārtus, trāpot pa pretinieku aizsarga muguru.
Rīgas komanda aizvada labu mazākumu, neļaujot viesiem tikt pie kāda metiena.
13:55 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāAsi maču uzsākušais Rihards Bukarts izceļas ar vēl vienu spēka paņēmienu. Šoreiz gan viņš apmalē ietrieca jau bez ripas esošu Džastinu Klosu.
Vēlreiz izcili nospēlē vārtsargs! "Torpedo" ļoti eleganti ieslido zonā, veicot trīs ātras un precīzas piespēles. Proskurjakovs uzbrukuma izskaņā ar nūju paspēj izsist ripu, kas lidoja tukšos vārtos. Nebūtu Žafjarovs tā vilcinājies, rezultāts jau būtu 0:3. Pretinieku rezultatīvākais uzbrucējs bija pilnībā viens pie tālā vārtu staba.
Proskurjakovs šoreiz glābj! Ivans Čehovičs met no tuvas distances pēc vēl vienas labas piespēles uz vārtu priekšu.
Rīgā rit it kā vienlīdzīga spēle, taču asākus uzbrukumus sanāk veidot viesiem.
9:44 min. Rīgas "Dinamo" – "Torpedo" 0:2Antons Šenfelds pārliecinoši ieslido zonā pa labo laukuma pusi. Uzbrucējam padodas patiesi spēcīgs metiens, ripai atsitoties pret tuvā stūra stabu un ielidojot vārtos. Taču, visticamāk, Proskurjakovam tuvā mala bija gan jānosedz. Šoreiz akmens vārtsarga lauciņā. Labu piespēli viduszonā veica Varnakovs, kurš pie apmales cīnījās ar pāris "dinamiešiem".
5:16 min. Rīgas "Dinamo" – "Torpedo" 0:1 Zīle un Bērziņš aizdodas cīņā pret vienu pretinieku pie laukuma apmales. Abi hokejisti ripu gan neiegūst, kas uzsāk ķēdes reakciju. Tās noslēgumā Mihails Varnakovs netraucēti met no pašas vārtu priekšas. Viesu kluba leģendai pat nesanāk tas bīstamākais raidījums, bet Proskurjakovam nevar pārmest par tā neatvairīšanu.
Atklāts un ātrs hokejs spēles ievadā.
Proskurjakovu nomētā jau pirmajās pāris minūtēs. Situāciju neuzlabo Jaks, kurš pazaudēja ripu tieši pie saviem vārtiem. Aizsargam šī ir pirmā spēle kopš 7. novembra un tikai otrā kopš 11. oktobra.
Pretiniekiem produktīvākā ir pirmā maiņa. Labās malas uzbrucējs Damirs Žafjarovs atzīmējies ar 33 punktiem (14+19) 35 spēlēs, centra uzbrucējs Endijs Mīlijs sakrājis 27 punktus (11+16) 32 spēlēs, bet Kriss Vaidmens ir līgas rezultatīvākais aizsargs ar 24 punktiem (6+18) 35 spēlēs.
Šovakar spēlei pieteikti 14 uzbrucēji, bet vien seši aizsargi. Laukumā atgriezīsies Jaks, bet pieteikti nav Sotnieks, Sunds un Vitāseks. Ja Sotnieks ir apslimis, ziņo "TV3 Sport 2", tad Sunds un Vitāseks ir aizņemti savās nacionālajās izlasēs.
Rīdzinieku pirmajā uzbrucēju virknējumā atgriezies Džeisī Lipons, kuram nācās izciest diskvalifikāciju par kautiņu. Savukārt vārtos stājies Iļja Proskurjakovs, kurš pagājušā mačā pret SKA nomainīja spēli uzsākušo Zeinu Makintairu.
Tieši "Torpedo" klubā Skudra uzsāka galvenā trenera gaitas un šo vienību vadīja piecas sezonas līdz 2018.gada pavasarim. Viņa vadībā "Torpedo" piecas sezonas pēc kārtas iekļuva Gagarina kausa izcīņā, labāko rezultātu sasniedzot 2016.gadā, kad aizkļuva līdz konferences pusfinālam.
"Dinamo" ar 15 punktiem 34 mačos joprojām ir pēdējā vietā līgā un Rietumu konferencē, kamēr "Torpedo" ar 38 punktiem 36 dueļos ir septītā Austrumu konferencē.
Rīgas klubs šosezon pirmo reizi spēkosies ar "Torpedo" hokejistiem. Pagājušajā sezonā abas komandas savā starpā tikās divas reizes, katrai izcīnot pa vienai uzvarai.