Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" ceturtdien uzsāka savu 14. sezonu KHL čempionātā, viesos izlaižot pārsvaru pret spēcīgo Jaroslavļas "Lokomotiv" vienību.

"Dinamo" komanda "Lokomotiv" vienībai piekāpās ar rezultātu 2:3 (2:1, 0:1, 0:1).

"Dinamiešiem" vislabāk padevās mača pirmās desmit minūtes. Viesi jau pēc 25 sekundēm nonāca vairākumā, kurā precīzi nospēlēja čehu duets Rudolfs Červenijs un Lukašs Radils, Červenijam gūstot sezonas pirmos vārtus. Dažas minūtes vēlāk vārtu autors arī liedza Jegoram Korškovam izpildīt metienu pustukšā "Dinamo" vienības cietoksnī.

Savukārt mača desmitajā minūtē "Dinamo" veiksmīgi izmantoja arī otro skaitlisko vairākumu. No zilās līnijas metienu izpildīja Oskars Cibuļskis, taču ripas lidojumu vārtu priekšā izmainīja Mārtiņš Karsums. Zīmīgi, ka abiem hokejistiem šī ir atgriešanās sezona rīdzinieku sastāvā.

Tiesa, arī "Lokomotiv" izmantoja pirmo iespēju spēlēt pret četriem pretiniekiem. Rušans Rafikovs spēcīgi meta no zilās līnijas, ripai skarot Hantera Šinkaruka slidu un nonākot Juhana Matsona sargātajos vārtos. Perioda beigās izgājienu pret Ediju Paskvalī neizmantoja kanādietis Emīls Porjē, kurš ar plaukstas metienu varēja panākt rezultātu 3:1 viesu labā.

Otrais periods viesiem bija krietni smagāks. Jaroslavļas vienība veiksmīgi kāpināja tempu, izmantojot tālos rezervistu soliņus. Prasmīgi vārtos spēlēja Matsons, vairākus metienus bloķēja aizsargi, bet tomēr 28. minūtē rezultātu izlīdzināja Maksims Osipovs, kurš pielaboja Daniila Misjula metienu.

Laukuma saimnieku spiediens noplaka vien trešā perioda sākumā, kad Pāvels Kudrjavcevs pēc gudra slidojuma bez ripas panāca jau rezultātu 2:3. Spēles turpinājumā aktīvs joprojām bija Nikolajs Jeļisejevs, momentus turpināja radīt arī Šinkaruks, bet "Dinamo" komanda tā arī nespēja izlīdzināt rezultātu. Pēdējā iespēja viesiem radās trīs minūtes pirms spēles beigām, kad tā tika pie skaitliskā vairākuma, kura laikā pietrūka labu vārtu gūšanas iespēju.

Jaunā galvenā trenera Sergeja Zubova vadītā Rīgas vienība sestdien tiksies ar Maskavas CSKA hokejistiem, bet izbraukumu noslēgs pirmdien, Piemaskavā spēkojoties ar Pekinas "Kuņluņ Red Star" klubu.

Rīdzinieki pērn visās četrās savstarpējās spēlēs atzina "Lokomotiv" komandas pārākumu. "Dinamo" jau septīto sezonu pēc kārtas nesasniedza izslēgšanas spēles, bet Jaroslavļas vienība Rietumu konferences pusfinālā ar 3-4 zaudēja topošajai finālistei Maskavas CSKA.