Rīgas 'Dinamo' sezonu sāk cerīgi, bet nenotur divu vārtu pārsvaru

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" ceturtdien uzsāka savu 14. sezonu KHL čempionātā, viesos izlaižot pārsvaru pret spēcīgo Jaroslavļas "Lokomotiv" vienību.

"Dinamo" komanda "Lokomotiv" vienībai piekāpās ar rezultātu 2:3 (2:1, 0:1, 0:1).

"Dinamiešiem" vislabāk padevās mača pirmās desmit minūtes. Viesi jau pēc 25 sekundēm nonāca vairākumā, kurā precīzi nospēlēja čehu duets Rudolfs Červenijs un Lukašs Radils, Červenijam gūstot sezonas pirmos vārtus. Dažas minūtes vēlāk vārtu autors arī liedza Jegoram Korškovam izpildīt metienu pustukšā "Dinamo" vienības cietoksnī.

Savukārt mača desmitajā minūtē "Dinamo" veiksmīgi izmantoja arī otro skaitlisko vairākumu. No zilās līnijas metienu izpildīja Oskars Cibuļskis, taču ripas lidojumu vārtu priekšā izmainīja Mārtiņš Karsums. Zīmīgi, ka abiem hokejistiem šī ir atgriešanās sezona rīdzinieku sastāvā.

Tiesa, arī "Lokomotiv" izmantoja pirmo iespēju spēlēt pret četriem pretiniekiem. Rušans Rafikovs spēcīgi meta no zilās līnijas, ripai skarot Hantera Šinkaruka slidu un nonākot Juhana Matsona sargātajos vārtos. Perioda beigās izgājienu pret Ediju Paskvalī neizmantoja kanādietis Emīls Porjē, kurš ar plaukstas metienu varēja panākt rezultātu 3:1 viesu labā.

Otrais periods viesiem bija krietni smagāks. Jaroslavļas vienība veiksmīgi kāpināja tempu, izmantojot tālos rezervistu soliņus. Prasmīgi vārtos spēlēja Matsons, vairākus metienus bloķēja aizsargi, bet tomēr 28. minūtē rezultātu izlīdzināja Maksims Osipovs, kurš pielaboja Daniila Misjula metienu.

Laukuma saimnieku spiediens noplaka vien trešā perioda sākumā, kad Pāvels Kudrjavcevs pēc gudra slidojuma bez ripas panāca jau rezultātu 2:3. Spēles turpinājumā aktīvs joprojām bija Nikolajs Jeļisejevs, momentus turpināja radīt arī Šinkaruks, bet "Dinamo" komanda tā arī nespēja izlīdzināt rezultātu. Pēdējā iespēja viesiem radās trīs minūtes pirms spēles beigām, kad tā tika pie skaitliskā vairākuma, kura laikā pietrūka labu vārtu gūšanas iespēju.

Jaunā galvenā trenera Sergeja Zubova vadītā Rīgas vienība sestdien tiksies ar Maskavas CSKA hokejistiem, bet izbraukumu noslēgs pirmdien, Piemaskavā spēkojoties ar Pekinas "Kuņluņ Red Star" klubu.

Rīdzinieki pērn visās četrās savstarpējās spēlēs atzina "Lokomotiv" komandas pārākumu. "Dinamo" jau septīto sezonu pēc kārtas nesasniedza izslēgšanas spēles, bet Jaroslavļas vienība Rietumu konferences pusfinālā ar 3-4 zaudēja topošajai finālistei Maskavas CSKA.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Jaroslavļas Lokomotiv
"Dinamieši" tā arī nespēj vairs tikt pie ripas. Šķiet, ka spēle beigsies 2:3.
Rīgas "Dinamo" – Jaroslavļas "Lokomotiv" 2:3. Spēle noslēgusiesSniegums labs, bet rezultāts izpaliek.
Rīdzinieki uzvar iemetienu, Červenijs strauji apgriežas un no labā iemetienu apļa met pa Paskvalī sargātajiem vārtiem. "Loko" vārtsargs tver ripu. Pamatlaikā vēl nepilnas 50 sekundes.
58:59 min. Sergejs Zubovs pieprasa "taimautu"Matsonu nomainīs pret sesto laukuma spēlētāju.
Vairākuma izskaņā Cibuļskim jau jāaptur pretinieku ātrais uzbrukums. Pusotru minūti pirms spēles beigām rezultāts vēl 2:3, vairākums netiek izmantots.
Korado svarīgā brīdī nolūzt metiens... Savukārt vārtsargu Zubovs nemaina.
"Dinamo" ilgstoši saspēlējas, notur arī ripu zonā, bet līdz labam metienam netiek.
56:41 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāKārtējā pēkšņā ieslidošana "Loko" zonā piespiež Aleksandru Jeļesinu pārlieku pieturēt Oskaru Cibuļski, kurš jau lauzās aiz mājinieku vārtiem.
Vēlreiz "viesuli" pretinieku zonā izveido Jeļisejevs un Šinkaruks, tomēr Paskvalī tiek galā ar pāris metieniem no tuvas distances. Pamatlaikā vēl piecas minūtes.
Aleksandrs Poluņins ar asu metienu norībina "Dinamo" vārtu konstrukciju. Trešdaļa aizritējusi vienlīdzīgi, bet "Lokomotiv" ik pa laikam rada ļoti bīstamas vārtu gūšanas iespējas.
Vēlreiz labi pamanāms ir Šinkaruks, kurš ātrajā uzbrukumā sev izkārto labu metiena pozīciju. Ripu viņš raida tieši virsū Paskvalī, bet metiena brīdī tika nogāzts. Tiesneša svilpe klusē.
Kluba jaunpienācējs Kārlis Čukste izjauc mājinieku "trīs pret divi" ātro uzbrukumu. 12 minūtes līdz pamatlaika beigām, "Loko" pēc īslaicīga atslābuma atguvusi spēles iniciatīvu.
"Dinamo" pēc vārtu ielaišanas vareni aktivizējusies. Viltīgs gājiens apkārt vārtiem sanāk arī Radilam, taču viņa izpildīto metienu gar vārtiem neviens nepielabo.
Šinkaruks visveiklāk nospēlē aiz "Lokomotiv" vārtiem, izkārtojot izcilu iespēju Jeļisejevam. Uzbrucējs met ar nūjas neērto pusi, bet nespēj ripu pārcelt pāri Paskvalī.
42:32 min. Rīgas "Dinamo" – Jaroslavļas "Lokomotiv" 2:3. Mājinieki izvirzās vadībā... Vareni aiz vārtiem pacīnās Antons Sagadejevs, kurš saglabā ripu līdz atrod Pāvelu Kudrjavcevu. Mājinieku uzbrucējs ļoti trāpīgi ieslidoja vārtu priekšā, pārsteidzot "dinamiešu" aizsardzību.
Rīgas "Dinamo" – Jaroslavļas "Lokomotiv" 2:2. Sākusies trešā trešdaļa!
Maksima Osipova vārtu guvums:
Rīgas "Dinamo" – Jaroslavļas "Lokomotiv" 2:2 (2:1, 0:1). Noslēgusies otrā trešdaļaUzslavas "dinamiešiem" par smaga perioda izturēšanu. Tā izskaņā bez pārtraukumiem aizvadītas piecas minūtes bija īpaši grūtas. Pēdējā periodā, spēlējot ar tuvajiem rezervistu soliņiem, var būt iespēja pacīnīties par uzvaru.
"Loko" jau divreiz vairāk metienu pa vārtiem (20 pret desmit) nekā viesiem. Pie "dinamiešu" 11. raidījuma gandrīz tika Mārtiņš Karsums, tomēr viltīga Protapoviča piespēle no laukuma apmales nesasniedza adresātu.
Laukuma saimniekiem joprojām milzīgs pārsvars. "Dinamiešiem" ļoti noderētu iespēja spēlēt vairākumā, kas palīdzētu apslāpēt "Lokomotiv" uzbrukumus.
Ļoti smagas minūtes viesiem. Tieši laikā atskan sirēna par godu televīzijas pārtraukumam. "Lokomotiv" uzbrūk ar lieliem spēkiem, trāpīgi veicot virknējumu maiņas uzbrukuma laikā.
27:06 min. Rīgas "Dinamo" – Jaroslavļas "Lokomotiv" 2:2Matsonam vēlreiz nākas kapitulēt pēc rikošeta. Jaudīgs mājinieku uzbrukums noslēdzas ar spēcīgu Daniila Misjula metienu no zilās līnijas, kuru pielabo Maksims Osipovs.
Tālais rezervistu soliņš palīdz "Lokomotiv" kāpināt spēles tempu. Viņiem kā iedzinējos esošai, bet spēcīgākai komandai tā, protams, ir pateicīga pieeja.
Marčenko bīstami met ātrajā uzbrukumā "četri pret divi"! Viņa metienu gan meistarīgi atsit Matsons.
Pāvels Kraskovskis pārveļas pāri Matsonam. Daļēji gan viņam "palīdzēja" Nerijus Ališausks, kurš nedeva Kraskovskim ceļu. Periods iesācies ļoti azartiski, abas komandas nav kautrējušās piekopt spēka spēli.
Rīgas "Dinamo" – Jaroslavļas "Lokomotiv" 2:1. Sākusies otrā trešdaļa!
Rušana Rafikova vārtu guvums:
Mārtiņa Karsuma vārtu guvums:
Rudolfa Červenija vārtu guvums:
Rīgas "Dinamo" – Jaroslavļas "Lokomotiv" 2:1. Noslēgusies pirmā trešdaļa
Kas par iespēju!!! Emīls Porjē uz zilās līnijas atbruņo Maksimu Osipovu, vienatnē aizslido pret Paskvalī, bet ar vienkāršu plaukstas metienu nepārspēj savu tautieti. Rezultāts varēja būt 3:1...
Rīdzinieki bez milzu problēmām iztur skaitlisko mazākumu. Vēl pusminūte līdz perioda beigām.
17:28 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāPeters Tīvola neapzināti klupina pretinieku pie "Lokomotiv" soliņa. Jau piektais noteikumu pārkāpums šajā trešdaļā. Tiesneši nevairās svilpt.
Trešajā reizē vairākumu neizdodas realizēt. "Dinamo" gan pārliecinoši kontrolēja ripu, bet tā izskaņā Frenks Korado veica bīstamu metienu no zilās līnijas.
14:20 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāJeļisejevs pretinieku zonā pārtver ripu un jau sāk lauzties uz vārtiem, taču Rafikovs viņu paspēj apturēt ar noteikumu pārkāpumu. Latvijas hokejistam gan priekšā bija vēl viens aizsargs.
12:21 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāČervenijs pirmo reizi arī grēkāža lomā. Daudzsološs uzbrukums pārvēršas neveiksmē, kad čehs aiz pretinieku vārtiem paklupina pretinieku.
12:33 min. Rīgas "Dinamo" – Jaroslavļas "Lokomotiv" 2:1Arī "Loko" uzreiz atzīmējas vairākumā. Rušans Rafikovs pēc saspēles ar Aleksejevu izlemj mest no zilās līnijas. Aizsargam padevās labs raidījums, taču savu daļu darba paveica arī Kraskovskis, kurš neļāva Matsonam redzēt metiena izdarīšanas brīdi. Atkārtojums ļauj ieraudzīt, ka ripa trāpīja Šinkarukam pa slidu, tādējādi mainot lidojuma virzienu.
9:54 min. Rīgas "Dinamo" – Jaroslavļas "Lokomotiv" 2:0. VĀRTI!Mārtiņš Karsums "dinamiešu" rindās atgriežas ar vārtiem! Rīdzinieki zibenīgi izspēlē jau otro skaitlisko vairākumu. Hanters Šinkaruks piespēlē Oskaram Cibuļskim, kura raidītajai ripai nūju trāpīgi pieliek vecmeistars Karsums.
9:37 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāŠī iespēja nāk tieši laikā, jo vārti lēnām brieda tieši "Dinamo" laukuma pusē. Laukuma saimnieki nevajadzīgi veic skaitliskā sastāva pārkāpumu.
Andre Petersons, neviena nepieskatīts, nespēj novirzīt ripu vārtos. Šķiet, ka Matsons paspēja nospēlēt ar nūju, liedzot tautietim pāradresēt ripu vārtos. Jau kārtējo reizi "Dinamo" "noguļ" kāda spēlētāja izrāvienu uz vārtiem.
Atzinīgi aizsargiem palīdz Jeļisejevs. Ripu pazaudē Matsons, kas ļauj mājiniekiem pēkšņi saasināt situāciju. Uzbrucējs liedza pretiniekiem tikt pie metiena.
Červenijs glābj arī aizsardzībā! "Dinamieši" zaudē divcīņā pie apmales, kas ļauj mājiniekiem ar divām piespēlēm izkārtot Korškovam iespēju vārtu priekšā. Matsons nebūtu paspējis pārvietoties vārtos, bet pirmo vārtu autors liedz pretiniekam izpildīt metienu.
Pienāk arī pirmais ilgstošais mājinieku uzbrukums. Tā laikā "Lokomotiv" hokejisti gan pārsvarā izpilda ne pārāk bīstamus uzmetienus vārtu virzienā.
Spēles ievads ļoti pateicīgs viesiem. Vairākums palīdzējis spēli uzturēt prom no saviem vārtiem. Pēc gūtajiem vārtiem "Loko" kontrolē ripu vairāk, bet nav izteiktā pirmā numura lomā.
2:07 min. Rīgas "Dinamo" – Jaroslavļas "Lokomotiv" 1:0. VĀRTI!Pērn mazākumā izcilā "Lokomotiv" ielaiž vārtus pēc praktiski pirmā viesu metiena. Čehijas hokejists Rudolfs Červenijs prasmīgi pietur ripu, atspēlē to tautietim Lukašam Radilam, kurš no laukuma malas nogādā ripu atpakaļ pie Červenija. Uzbrucējs ar prasmīgu metienu pārspēj Ediju Paskvalī.
0:25 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāJau sezonas pirmajā minūtē "dinamieši" var atrādīt Zubova iespēlētās sadarbības. Kraskovskis sodīts par pretinieka turēšanu.
Rīgas "Dinamo" – Jaroslavļas "Lokomotiv". Spēle sākusies!
Rīgas "Dinamo" sastāvs (kluba profils sociālajā vietnē "Facebook"):
Rīgas "Dinamo" vārtos pirmajā spēlē stāsies Juhans Matsons. Tātad viņš ticis pie pirmās iespējas, bet rezervē palicis čehs Matejs Mahovskis.
Ap šo "Dinamo" sezonu interesantu stāstu netrūkst. Jauns treneris (Sergejs Zubovs), kurš savulaik bijis izcils hokejists, bet vēl lūko sevi pierādīt trenera arodā. Ieildzis "sausuma" periods izslēgšanas spēļu saistībā. 2021./2022. gada sezona simbolizē arī vairāku hokejistu (Mārtiņš Karsums, Ralfs Freibergs, Oskars Cibuļskis) atgriešanos mājās.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/jauns-treneris-ceribas-tas-pasas-rigas-dinamo-14-sezona-lukos-partraukt-sauso-periodu.d?id=53543155
Labvakar, portāla "Delfi" lasītāji, hokeja līdzjutēji un visi pārējie, kuri pieslēgušies šai teksta tiešraidei! Rīgas "Dinamo" vienība šovakar Jaroslavļā uzsāk savu 14. regulāro sezonu KHL čempionātā.