Rīgas 'Dinamo' sīvā cīņā Maskavā zaudē 'bullīšos'

Turpinot cīņas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā, Rīgas "Dinamo" ceturtdien, 2. novembrī, Maskavā tikās ar vietējo "Dinamo" komandu un piekāpās sīvā cīņā, "bullīšos" ar 1:2 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 0:1).

Abas komandas šai mačā demonstrēja aktīvu, ātru spēli, bet galvenie varoši bija vārtsargi, Jānis Kalniņš un Aleksandrs Jerjomenko, kas līdz trešā perioda vidum tā arī palika nepārspēti.

Pirmie vadībā izvirzījās mājinieki, kad trešās trešdaļas vidū realizēja "lielo" skaitlisko vairākumu – uz noraidīto soliņa atradās Ansi Salmela un Krišjānis Rēdlihs. Vārtus guva Iļja Ņikuļins – 1:0.

Rīdziniekiem tomēr ātri izdevās atspēlēties, septiņu sekunžu laikā realizējot savu skaitlisko vairākumu. Rezultātu izlīdzināja Brandons Makmilans – 1:1.

91

Atlikušajās septiņās ar pusi minūtēs abas komandas spēlēja uzmanīgi, bet vārtsargi pārliecinoši, un mača pamatlaiks noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu un turpinājās ar pagarinājumu. Pagarinājumā bīstamāki bija Maskavas "Dinamo" uzbrukumi, taču Jānis Kalniņš atkal nospēlēja teicami, un spēles likteni izšķīra "bullīši".

Komandas izpildīja 14 pēcspēles metienus, un veiksme bija maskaviešu pusē. Vispirms Jerjomenko pārspēja Denijs Kristo, tad neveiksmīgi nospēlēja Kalniņš, "pazaudējot" ripu pēc Dastina Boida metiena, un uzvaras vārtus guva Vladimirs Brjukvins, jo izšķirošais metiens Nikolaja Žerdeva izpildījumā nebija precīzs.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Maskavas Dinamo
Arī nākamo spēli Rīgas "Dinamo" aizvadīs izbraukumā, sestdien, 4. novembrī, Jaroslavļā tiekoties ar vietējo "Lokomotiv". Pēc tam mūsējie atgriežas mājās, un 14. novembrī sāksies četru mājas spēļu sērija.
Spēles labākie momenti:
Spēles statistika:Metieni pa vārtiem: 27-44Iemetieni: 19-31Bloķēti metieni: 18-8Spēka paņēmieni: 19-31Soda minūtes: 12-8
Spēle noslēgusies.
Žerdevs Jerjomenko nepārspēj un mājinieki svin uzvaru.
Brjukvins raida ripu caur Kalniņa kājsargiem un izvirza mājiniekus vadībā. Izšķirošais metiens rīdziniekiem...
Denijs Kristo izrada māņu kustību, bet Jerjomenko neuzķeras.
Dastins Boids izdara nākamo metienu, jo sākas otrā metienu sērija, un šoreiz Kalniņš ir pārāks.
Kļūdās Kalniņš, nepamana ripu un tā pēc Dastina Boida metiena iekrīt vārtos.
Miks Indrašis nepieliek uzvaras punktu, ripa slīd garām vārtiem.
Markovina mestā ripa paliek Kalniņa cimdā.
Denijs Kristo spēcīgi šķeļ pa vārtiem un ripa izslīd caur kājsargiem vārtos.
Arī Gumnovs nepārspēj Kalniņu.
Žerdevs atgriežas uz "bullīšiem", bet ripa paliek Jerjomenko cimdā.
Kalniņš atsit arī Varnakova metienu.
Staņislavs Čistovs nomāna Jerjomenko, bet neiestumj ripu ar visu vārsargu vārtos, tā paliek pie līnijas.
Pirmie "bullīti" izpildīs rīdzinieki, Meija Jerjomenko nepārspēj.
Brjukvins pret Kalniņu. Tiesneši sakārto vārtus; ripa lido garām.
Tas nozīmē, ka mačs turpināsies ar "bullīšiem".
Noslēdzies papildlaiks.
Ilga vairākuma izspēle maskaviešu izpildījumā, ir daudz metienu pa vārtiem, daudz bloķētu - Galviņš slido pieklibodams, bet mazākums izturēts. Rīgas "Dinamo" spēlē pilnā sastāvā, bet maskaviesu uzbrukums turpinās.
Rīgas "Dinamo" mazākumā.Krišjānis Rēdlihs kavē Varnakovu un saņem 2 soda minūtes. Maskavieši spēlēs četratā.
Divi metieni pēc kārtas pa Kalniņa vārtiem, abus mūsu vārtsargs atvaira. Pirms tam bija ilga saspēle gar zonas līniju rīdzinieku izpildījumā, bet Skvorcovs pazaudē ripu.
Trešā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 8-2Bloķēti metieni: 2-1Iemetieni: 9-0Spēka paņēmieni: 3-10
Noslēdzies pamatlaiks.
Lieliska iespēja Kuteikinam gūt uzvaras vārtus, Kalniņš ripu atvaira. Nākamajā uzbrukumā Indrašis trīs spēlētāju ielenkumā dodas uz Jerjomenko vārtiem, bet izdarīt metienu nesanāk.
Maskavieši aktīvi dodas uz priekšu, bet tiek apturēti pie zonas līnijas, ļoti uzmanīgi spēlē abas komandas.
Solo izgājiens uz vārtiem Indraša izpildījumā pēc Salmelas piespēles, taču Miks tiek kavēts, arī Jerjomenko pieliek nūju un ripa lido pāri vārtiem Maskavieši atbild ar spēcīgu Kuteikina metienu.
Ilgstoši saspēlējas mūsejie Maskavas "Dinamo" zonā, līdz pagurst un dodas uz maiņu. Pēc vārtu guvuma rīdzinieki spēlē aktīvāk.
51:27 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:1 Septiņas sekundes vairākumā un Makmilans iesit ripu vārtos pēc tālas Stolerija piespēles.
51:20 min. Rīgas "Dinamo" vairākumā.Boids iebrauc ar elkoni sejā Miķelim Rēdliham un nopelna 2 soda minūtes.
50:45 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 0:1 Mājinieki bliež kā no lielgabala, un pēc spēcīga Ņikuļina metiena vārtu augšējā stūrī arī Kalniņš ir bezspēcīgs. Bija palikušas 11 sekundes līdz Salmelas iznākšanai laukumā.
Lieliski spēlē Kalniņš!
49:01 min. Rīgas "Dinamo" lielais mazākums.Neveiksmīgi aiz vārtiem nospēlē Krišjānis Rēdlihs, nūja ir Tereščenko padusē un tiesnesis lemj par vēl vienu noraidījumu. Tikai piecas sekundes bija pagājušas kopš Salmelas pārkāpuma.
48:56 min. Rīgas "Dinamo" mazākumā.Ansi Salmela pret Varnakovu nopelna 2 soda minūtes par rupjību.
Zīle pēc spēka paņēmiena nedaudz pagrūstās ar Markovinu, bet tiesnesis uzreiz ir klāt un viņus izšķir.
Mūsējie uzvaru iemetienā un sāk vairākuma izspēli. Salmela izdara metienu, Jerjomenko redz metiena brīdi, atsit ripu un tā lido ārā no zonas. Ripu atgūst mājinieki un pavilcina laiku. Otro vairākuma minūti atkal aizvada Indraša maiņa, taču ripa atkal pamet zonu. Mūsējie ātri atgriežas, taču vairākums ir cauri.
46:00 min. Rīgas "Dinamo" vairākumā. 2 soda minūtes Andrejam Aleksejevam par turēšanu ar nūju.
Ilgstošs uzbrukums maskaviešu izpildījumā, Igumnovs mēģina pārspēt Kalniņu, bet neveiksmīgi.
Ne tik intensīvi kā otrā perioda sākumā, taču komandas turpina aktīvu spēli.
Šo spēli klātienē vēro 3458 skatītāji.
Mājiniekiem izdodas nostāties vairākuma izspēlei, bet laika ir aizritējis un laukumā atgriežas Makmilans. Rīgas "Dinamo" ir pilnā sastāvā.
Mūsējiem izdodas uzvarēt pirmajā svarīgajā iemetienā, jo vēl 49 sekundes jāspēlē mazākumā.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda labākie momenti:
Otrās trešdaļas statistika:Metieni pa vārtiem: 4-16Bloķēti metieni: 4-5Spēka paņēmieni: 6-10Iemetieni:  6-11
Noslēdzies 2. periods.
Trīsreiz izdodas mūsējiem izraidīt ripu tālu prom uz otru laukuma malu, neļaujot maskaviešiem vēl otrajā periodā realizēt vairākumu.
39:11 min. Rīgas "Dinamo" mazākumā.Kristo izdodas pārtvert ripu un sākt uzbrukumu, bet skan tiesnešu svilpe, un Brendonam Makmilanam tiek piespriestas 2 soda minūtes.
Rīgas "Dinamo" spēlē pilnā sastāvā.
Aktīvs varākums mājinieku izpildījumā, bet rīdzinieki labi spēlē aizsardzībā un arī Jānis Kalniņš strādā pārliecinoši, atsitot vairākus bīstamus metienus.
36:18 min. Rīgas "Dinamo" mazākumā. Lipsbergs iestumj apmalē Gļebu Korjaginu un dodas uz sodīto soliņu.
Neveiksmīgs vairākuma sākums rīdziniekiem, pirmajā minūtē neizdodas nostiprināties mājinieku zonā. Nomainās spelētāji un Indraša maiņa sāk vairākuma izspēli, taču līdz metienam pa vārtiem netiek un Maskavas "Dinamo" jau ir pilnā sastāvā.
32:19 min. Rīgas "Dinanmo" vairākumā.Skaitliskā sastāva pārkāpums mājiniekiem.
Perioda vidus un spēles temps nedaudz nokrities.
Loti bīstams moments pie mūsu vārtiem, Mihails Varnakovs un Vladimirs Brjukvins cīnās par ripu, acīgi nospēlē rīdzinieku aizsargi un izdodas ripu izraidīt no zonas.
Ļoti skatāma spēle ir šajā periodā, daudz momentu pie vārtiem, garas izspēles, maz paužu un pretuzbrukumi.
Pretuzbrukums, Miķelis Rēdlihs laužas uz vārtiem, no divam pusēm viņam klāt ir mājinieku spēlētāji, bet Miķelim izdodas izdarīt metienu no tuvas distances, kas gan ir samocīts un Jerjomenko netiek pārspēts.
Vēl viena ilga ofensīva rīdzinieku aizsardzības zonā, arī šoreiz Maskavas "Dinamo" tiek līdz metienam pa vārtiem, un arī šoreiz pārliecinoši nospēlē Kalniņš.
Ilgāks maskaviešu uzbrukums, kas noslēdzas ar metienu pa vārtiem, Kalniņš ripu tver.
Raita spēle, bez pauzēm, bet metienu pa vārtiem maz.
Periodu aktīvāk iesāk rīdzinieki, ilgstoši veidojot uzbrukumu mājinieku zonā.
Sācies 2. periods.
Pirmā perioda labākie momenti:
Savukārt Ņižņijnovgorodas "Torpedo" un Jaroslavļas "Lokomotiv" spēlē ar gūtiem vārtiem izcēlies Kaspars Daugaviņš. Šai spēlē uz beigām iet otrais periods un Daugaviņa pārstāvētā "Torpedo" komanda zaudē ar 1:3.
Nelielu sensāciju šodien sagādājusi Arta Ābola trenētā Toljati "Lada", kas izbraukumā ar 3:1 pārspēja vienu no spēcīgākajām KHL vienībām Magņitogorskas "Metallurg". Aizsargs Kristaps Sotnieks šo spēli izlaida.
Pirmā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 15 - 11Iemetieni: 4 - 8Bloķētie metieni: 8 - 1
Noslēdzies 1. periods.
Aktīva, skatāma spēle līdz pat perioda beigām, pēdējās minūtēs komandas vēl apmainās ar pretuzbrukumiem.
Tiesnesis kļūdaini aptur spēli, kamēr ripa vēl ir spēlē. Māris Bičevskis bija sācis manevru aiz vārtiem, kad atskanēja svilpiens, jo Jerjomenko bija uz ledus un apkārt spēlētāji. Ļoti sirsnīgi atvainojas soģis, taču izdevība ir atņemta...
Mājinieki sāk vairākuma izspēli, mūsējiem neizdodas izraidīt ripu no zonas, ir arī pāris bīstami metieni, bet veiksme ir Kalniņa pusē, un Salmela jau atgriezies laukumā. Rīgas "Dinamo" spēlē pilnā sastāvā.
Minūti un divas sekundes rīdzinieki paliek mazākumā.
Mūsējie sāk vairākumu, taču ripa ātri pamet Maskavas "Dinamo" zonu, neizdodas atgriezties pie Jejromenko vārtiem. Turklāt vēl ripu iegūst maskaviešu un cīņā pie Kalniņa vārtiem noraidījumu nopelna Ansi Salmela. Abas komnandas spēlē vienādos sastāvos.
11:59 min. Rīgas "Dinamo" vairākumā.roberts Lipsbergs dodas uzbrukumā un nopelna komandai vairākumu. Atrjomam Volkovam 2 minūtes par klupināšanu.
Miķelis Rēdlihs gandrīz no zonas līnijas izdara spēcīgu metienu, Jerjomenko ripu ne bez grūtībām atsit, un ar korpusu piespiež to pie ledus. Pirmais periods tuvojas vidum, spēle ir aktīva, taču tiešā vārtu priekšā darbība notiek salīdzinoši reti kā vienā, tā otrā laukuma pusē.
Žerdevs atgriezies no ģērbtuvēm un atkal devies laukumā.
Miķelis Rēdlihs izvirza uzbrukuma smailē Bičevski, Māris gaitā, pretinieka aizsegā  izdara metienu, ripa atsitas Jerjomenko pret plecu un atlec laukumā, vārtsargs aptur spēli.
Dmitrijs Markovičs nobloķē Žerdevu aiz mūsu vārtiem, mūsu uzbrucējs uzkrīt Kalniņa vārtu rāmim, spēcīgi sasit muguru un paliek uz ledus. Spēle tiek apturēta un Žerdevs dodas uz ģērbtuvēm.
Aktīvi spēlē uzbrukumā maskavieši, mūsējiem labi izdodas nostrādāt aizsardzībā.
Makmilans saņem lielisku piespēli no Indraša, netraucēti tiek līdz vārtiem, taču Jerjomenko neizdodas pārspēt.
Spēle iesākas ar bīstamu epizodi pie mūsu vārtiem, taču maskaviešu pirmajai mai;nai neizdodas tikt pie metiena no tuvas distances, ripa tiek atņemta.
Spēle sākusies.
Mūsu vārtus sargās Jānis Kalniņš, mājiniekiem - Aleksandrs Jerjomenko.
38 gadus vecajam Maksimam Solovjovam 500. spēle Maskavas "Dinamo" komandā, neliela apbalvošanas ceremonija pirms himnu atskaņošanas.
Maskavas "Dinamo" gan arī ne pārāk labi veicas pēdējās spēlēs, sešos mačos pieci zaudējumi.
Iepriekšējā spēlē, arī izbraukumā, mūsējie aizvadīja ļoti pieklājīgu spēli pret spēcīgo SKA, tikai pašās mača beigās izlaižot no rokām neizšķirtu un kopvērtējuma punktus.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-disciplinetais-sniegums-tomer-nelauj-tikt-pie-punktiem-sanktpeterburga.d?id=49398451
Mūsējiem savukārt nevarēs palīdzēt Edgars Kulda, kurš izcieš vienas spēles diskvalifikāciju.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/edgars-kulda-diskvalifikacijas-del-izlaidis-speli-pret-maskavas-dinamo.d?id=49403501
Šodien Rīgas "Dinamo" aizvada kārtējo spēli KHL čempionātā, Maskavā tiekoties ar vietējo "Dinamo", kuriem šai mačā nevarēs palīdzēt Mārtiņš Karsums, kurš joprojām ārstē savainojumu.