Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" ceturtdien neveiksmīgi uzsāka izbraukuma spēļu sēriju, viesos ar rezultātu 1:6 (0:2, 1:1, 0:3) ciešot pārliecinošu sakāvi pret Maskavas "Dinamo" hokejistiem.

Rīgas "Dinamo" ar desmit punktiem 24 spēlēs saglabā pēdējo vietu līgā un Rietumu konferencē, uz kuras ceturto pozīciju pakāpusies Maskavas "Dinamo". Šīs spēles pretinieki 26 spēlēs sakrājuši 32 punktus.

Viesi no Rīgas jau no spēles pirmajām minūtēm izjuta mājinieku pirmā virknējuma spēku. Teju neizskaidrojama kļūda savā laukuma pusē ļāva astotajā minūtē rezultātu atklāt Vadimam Šipačovam, bet vēlreiz neveiksmīgi pazaudēta ripa savā zonā ļāva Dmitrijam Jaškinam panākt rezultātu 0:2.

Problēmas viesiem radīja bieži nopelnītie divu minūšu noraidījumi. Savukārt spēle vienādos sastāvos bija pat līdzvērtīga. Pārdzīvojot kārtējo noraidījumu sēriju, spēles 29. minūtē Zeks Mičels vienus vārtus atspēlēja. Tomēr tam tūlīt pat sekoja Džordana Mareja noteikumu pārkāpums, kuru vēl vienā vārtu guvumā pārvērta Jaškins.

Trešā trešdaļa tika uzsākta, noraidoties gan Gļebam Zirjanovam, gan Marejam, kurš spēles gaitā ar nedisciplinētu spēli sakrāja četrus pārkāpumus. Lielajā skaitliskajā vairākumā Jaškins tika pie "hat-trick". Tas hokejistam bija 17. vārtu guvums šosezon, viņam kļūstot par līgas labāko "snaiperi". Savukārt nepilnu pusminūti vēlāk Andrejs Mironovs guva piekto ripu laukuma saimnieku labā.

Daļēju punktu spēlei pielika vēl viena kļūda, pēc kuras ar Gaļimovu izrēķinājās Jegors Brizgalovs. Rīdzinieku vārtsargs uz sestajiem zaudētajiem vārtiem reaģēja, aiz dusmām salaužot nūju un pats pametot laukumu. Viņa vietu ieņēma Zeins Makintairs, kurš otro spēli "dinamiešu" rindās noslēdza "sausā".

Mačā ar četriem punktiem (3+1) atzīmējās Jaškins, trīs punktus (1+2) sakrāja Vadims Šipačovs, kurš tagad jau ir otrs naskākais punktu krājējs KHL, bet trīs piespēles aizsargam Andrejam Sergejevam.

Nākamo spēli Rīgas komanda aizvadīs sestdien, viesojoties pie trešajā vietā konferencē esošās Jaroslavļas "Lokomotiv" vienības.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu mača notikumu aprakstu.