Rīgas 'Dinamo' tālajā Habarovskā ar vieniem gūtiem vārtiem uzvarai nepietiek

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” trešdien ar rezultātu 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) izbraukumā tālajā Habarovskā piekāpās vietējai “Amur” vienībai, kas tādējādi guva pirmo uzvaru sezonā.

Neilgi pirms spēles "Amur" galvenā trenera vietas izpildītājam Pāvelam Torgajevam esot konstatētas Covid-19 saslimšanas pazīmes. Viņš nevarēja atrasties uz rezervista soliņa, bet spēlētājus no laukuma malas vadīja vārtsargu treneris Oļegs Fiļimonovs.

“Amur” spēli iesāka droši un perioda vidū izvirzījās vadībā Sergejs Tereščenko ar tālu metienu izvirzīja vadībā savu komandu. Rīdzinieki mača turpinājumā metienus izdarīja biežāk, taču pretinieku vārtsargu pārspēt neizdevās. Otrās trešdaļas izskaņā Valentīns Pjanovs vārtu priekšā noorientējās visātrāk un ieraidīja ripu “Dinamo” vārtos otro reizi.

Rīdzinieki savus vienīgos vārtus guva četras minūtes pirms pamatlaika beigām, kad Morgans Eliss ar spēcīgu metienu beidzot guva vārtus. Lai atspēlētos, “Dinamo” laika.

Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs piektdien, kad izbraukumā tiksies ar Nursultanas “Baris”.

Portāls “Delfi” piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Habarovskas Amur
Rīgas "Dinamo" mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet tas arī nedeva rezultātu.
Rīgas "Dinamo" - "Amur" 1:2. Spēle noslēgusies.
Zabusovs šodien darbojās aktīvi, viņš vēlreiz izdarīja metienu, taču trāpīja tieši virsū vārtsargam.
Rīgas "Dinamo"- "Amur" 1:2Paršins izdarīja piespēli, bet tad nokrita uz ledus un cieta sadursmē ar pretinieku spēlētāju. Izspēle turpinājās, Morgans Eliss saņēma ripu un ar spēcīgu tālmetienu beidzot guva vārtus Rīgas "Dinamo" labā.
53:23 min. Abpusējais noraidījumsĢēģeris traucēja Poluņina izrāvienu, taču "Amur" hokejists krita pārāk teatrāli.
"Dinamo" hokejisti saglabāja sev iespējas šajā mačā, aizvadot lielisku mazākumu. Uzreiz pēc atsākšanas spēlē pilnā sastāvā Paršins izdarīja bīstamu metienu pa vārtiem.
50:59 min. Noraidījums "Dinamo" sastāvā. "Dinamo" veterāns Meija nopelnīja noraidījumu par klupināšanu.
Rēdlihs ātri iegāja uzbrukuma zonā un izdarīja metienu. Šodien nevedas ar uzbrukumu noslēgšanu Rīgas "Dinamo" komandai.
Skaista saspēle uzbrukuma zonā, Vaits atspēlēja Skārletam, kura metienu bloķēja pretinieku aizsargi. Rīgas "Dinamo" solīdi aizvadītais vairākums noslēdzās bez vārtu guvuma.
Lēkājoša ripa nonāca pie Dārziņa, viņš izdarīja metienu, bet Aļikins.
47:21 min. Noraidījums "Amur" sastāvā.Jakupovs par klupināšanu laukuma viduszonā devies izciest noraidījumu.
Atkal "Amur" hokejisti sacēla nelielu vētru "Dinamo" aizsardzības zonā, tomēr mirkli vēlāk Majone vārtu priekšā piespēlēja Zabusovam, taču joprojām mājinieku vārti netika atslēgti.
Dzierkals, Komareks un Vaits ļoti bīstami darbojās uzbrukuma zonā, bet Habarovskas spēlētāji aizsardzībā vārtu priekšā spēlēja lieliski. Aļikins arī tvēra Vaita metienu.
Paršins apslidoja vārtus un izdarīja metienu, kuru Aļikins atsita ar plecu. Černovs vārtu priekšā nespēja iegūt ripu, kas atlēca no vārtsarga.
Proskurjakovs noreaģēja, kad vārtu priekšā "Amur" hokejists Korjagins pēc uzmetiena mēģināja ripu ievirzīt viņam starp kājsargiem.
Trešā perioda ievadā šoreiz uzbrukuma zonā vairāk spēlēja "Amur" hokejisti, tādējādi neļaujot rīdziniekiem sākt domāt par atspēlēšanos.
Sācies 3. periods
Rīgas "Dinamo" - "Amur" 0:2. Noslēdzies 2. periods.
39:04 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā.Rīdzinieki sodīti par spēles laika vilcināšanu, kad veiksmīgi neizdevās veikt iemetienu.
39:23 min. Rīgas "Dinamo" - "Amur" 0:2Pēc tāla metiena ripa no apmales atlēca vārtu priekšā. Valentīns Pjanovs pirmais pamanīja, kur ripa atrodas un starp trim spēlētājiem izdarīja metienu, dubultojot "Amur" pārsvaru.
Pēc kārtējā O'Braiena spēka paņēmiena Golubevs ar kājām ielidoja laukuma apmalē. Viņš klibojot dodas uz ģērbtuvēm.
Ātrā uzbrukumā Majone saņēma piespēli, bet viņa metiens no labās malas lidoja garām vārtiem. Tam sekoja "Amur" pretuzbrukums, un atkal "Dinamo" vārtsargam bija jātiek galā ar sarežģītu metienu.
Pjanovs saņēma piespēli no aizvārtes un uzreiz izdarīja metienu no tuvas distances. Proskurjakovs paspēja pielikt kājsargu un noturēt vienu vārtu deficītu.
Aizvadītajās epizodēs Rīgas "Dinamo" sastāvā Majone spēlē kā uzbrucējs, savukārt Bērziņš jau ilgāku laiku nav bijis laukumā. Tad kārtējā uzbrukumā rīdzinieki atkal radīja labu iespēju gūt vārtus, bet Aļikins turpināja spēlēt veiksmīgi.
Poluņins pieturēja ripu un pēc māņkustības izdarīja metienu pa Proskurjakova sargātajiem vārtiem.
Dzierkals devās uzbrukuma zonā no labās malas un no iemetiena apļa meta pa vārtiem ar nūjas neērto pusi. Vārtsargu gan viņš nepārspēja.
Vaits izdarīja metienu pa vārtiem no šaura leņķa. Viņš arī cīnījās par vārtsarga atsisto ripu. "Dinamo"hokejisti turpina darboties aktīvi.
"Amur" hokejists pielietoja spēka paņēmienu aiz vārtiem, bet Majone piesteidzās pie brīvās ripas un no aizvārtes centās pārsteigt Aļikinu.
Ātrā uzbrukumā Ģēģeris devās uz vārtiem, atstāja ripu Paršinam, kurš no labas pozīcijas meta garām vārtiem.
Zabusovs lauzās uz vārtiem, nokrita uz ceļgaliem, bet tik un tā pamanījās izdarīt metienu pa vārtiem.
Rīdzinieki otro periodu iesāka aktīvi, pirmajās divās minūtēs vairāk kontrolējot ripu. "Dinamo" uzbrukumi nav pietiekami asi un tendēti uz vārtiem.
Sācies  2. periods.
Rīgas "Dinamo" - "Amur" 0:1. Noslēdzies 1. periods.
"Dinamo" mazākumā atkal spēja savus vārtus nosargāt, bet uzreiz pēc tam rīdziniekiem izdevās labs pretuzbrukums. Pēdējās sekundēs uz Proskurjakova vārtiem devās Habarovskas uzbrucējs, taču rezultāts nemainījās.
17:12 min. Noraidījums "Dinamo" sastāvā.Dzierkals sodīts ar divu minūšu sodu par sitienu ar nūju. Disciplīna rīdziniekiem pirmajā periodā ir liela problēma.
Černovs meta garām vārtiem, bet no apmales ripa nonāca pie Paršina, kuram neizdevās trāpīt pa ripu. Rīdzinieki turpināja uzbrukt, Komereks pēc piespēles izdarīja zemu metienu. Lielais vairākums palika neizmantots.
Majone izdarīja trīs metienus pa vārtiem no distances. Rēdlihs vārtu piekšā traucēja Aļikinam, bet vārtsargs no Krievijas spēlēja acīgi.
14:07 min. Vēl viens noraidījums "Amur". Skārlets izdarīja metienu no distances, bet vārtu priekšā Turbins ļoti agresīvi nogrūda zemē Dzierkalu. Viņam sods par rupjību. Savukārt "Dinamo" lielais vairākums.
13:50 min. Noraidījums "Amur" sastāvā. Butuzovs pie laukuma apmales turēja pretinieku, un tiesneši to pamanīja.
"Amur" šoreiz vairākumā izdarīja lielāku spiedienu un uzbrukuma zonā bīstami izspēlēja uzbrukumu. Arī šoreiz mazākumā "Dinamo" nospēlēja pietiekami labi, lai vārtus neielaistu.
11:09 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā.Rīgas "Dinamo" sodīti par nesportisku uzvedību. Sodu izcietīs Majone.
Ģēģeris vārtu priekšā cīnījās par ripu pēc "Amur "vārtsarga Aļikina atvairītās  ripas, bet ripu vārtos tomēr neiedabūja. Mirkli pēc tam Dzierkals devās uzbrukuma zonā, un pret viņu pielietoja iespaidīgu spēka paņēmienu.
9:14 min. Rīgas "Dinamo" - "Amur" 0:1Sergejs Tereščenko izmantoja, ka "Dinamo" vārtsargs Iļja Proskurjakovs neveiksmīgi ieņēma pozīciju vārtos, un no distances iemeta ripu brīvajā vārtu stūrī. Aizsargs Ernests Ošenieks arī divcīņā vārtu priekšā nenospēlēja pietiekami precīzi.
"Amur" aizskrēja bīstamā pretuzbrukumā divi pret vienu, bet to viņi neveiksmīgi izspēlēja. Rīdzinieki pirms tam darbojās uzbrukuma zonā, tomēr izteikta virzība uz vārtiem neizdevās.
4:42 min. Abpusējais noraidījums. Mičels mēģināja piespēlēt gar vārtiem Dārziņam, bet vārtsargs ripu pārtvēra. Rēdlihs sāka cīņu vārtu priekšā, un izcēlās asumi. Mičels un Sergijenko tika noraidīti par rupjību.
Rīdzinieki mazākumā nospēlēja veiksmīgi un neviens bīstams metiens uz "Dinamo" vārtiem netika izdarīts.
1:55 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā.O'Braiens noraidīts uz 2+10 minūtēm par uzbrukumu galvas un kakla rajonā.
Pēc nospēlētas pusotras minūtes pirmo metienu pa vārtiem izdarīja Majone, taču tas pretinieku vārtsargam nebija sarežģīts.
Šajā mačā nav "Dinamo" sastāvā nav pieteikti Sotnieks un Krastenbergs, bet pirmās spēles sezonā spēlēs O'Braiens un Ģēģeris. Tāpat spēlei pieteikts arī Vitāseks.
Rīgas "Dinamo" spēles šajā sezonā ietekmējušas Covid-19 pandēmijas sekas. Divās spēlēs mainījās tiesnešu brigāde, bet mačs pret Ņižņekamskas "Neftehimik" tika pārcelts pozitīvu testu rezultātu dēļ. Arī šis mačs nebūs izņēmums. "Amur" galvenā trenera vietas izpildītājam Pāvelam Torgajevam esot Covid-19 saslimšanas pazīmes. Viņš nevarēs atrasties uz rezervista soliņa, bet spēlētājus no laukuma malas vadīs vārtsargu treneris Oļegs Fiļimonovs.
Rīgas "Dinamo" hokejisti turpina izbraukuma spēļu sēriju, tālajā Haborvskā tiekoties ar "Amur" vienību. Rīdzinieki lūkos izcīnīt otro uzvaru sezonā, bet "Amur" sešās spēlēs piedzīvojis tikai zaudējumus.