Rīgas 'Dinamo' uz pārbaudes laiku pievienojas slovāks Jurčina
Foto: AFP/Scanpix

Hokeja klubam "Dinamo Rīga" uz pārbaudes laiku pievienojies 31 gadu vecais Slovākijas izlases aizsargs Milans Jurčina, kurš savas karjeras laikā ir aizvadījis 451 spēli Nacionālajā hokeja līgā (NHL), kā arī Slovākijas izlases sastāvā ir piedalījies trīs olimpiskajās spēlēs, liecina "Dinamo Rīga" paziņojums.

Jurčina piedalījies arī šogad Sočos notikušajās olimpiskajās un četros pasaules čempionātos. Iepriekšējo sezonu viņš iesāka Somijas spēcīgākās līgas "SM Liiga" klubā TPS, bet pabeidza Šveices spēcīgākās līgas NLA komandā "Fribourg-Gotteron".

Augumā raženais (augums – 193 cm, svars – 114 kg) aizsargs ar labo nūjas tvērienu dzimis 1983.gada 7.jūnijā Slovākijā. Savu hokejista karjeru viņš iesāka komandā "HK 32", bet 17 gadu vecumā 2000.gada vasarā pārcēlās uz Kanādas Junioru līgas QMJHL komandu "Halifax Moosheads", kur nospēlēja trīs sezonas, kopā aizvadot 224 spēles (30 vārti un 45 rezultatīvas piespēles).

2001.gada vasarā NHL jauno spēlētāju draftā Jurčinu 8.kārtā ar kopējo 241. numuru izvēlējās "Boston Bruins". Karjeru pieaugušo hokejā viņš uzsāka 2003.gada vasarā, kad pievienojās kluba fārmklubam "Providence Bruins", kura sastāvā aizvadīja pilnas divas sezonas, kopumā AHL aizvadot 178 spēles (12 vārti un 36 rezultatīvas piespēles).

Savukārt 2005. gada rudenī Jurčina debitēja "Boston Bruins" sastāvā NHL, kopumā šajā līgā četru klubu sastāvos ("Boston Bruins", "Washington Capitals", "Columbus Blue Jackets", "New York Islanders") aizvadot septiņas sezonas (451 spēle, 24 vārti un 59 rezultatīvas piespēles). 2012. gada vasarā NHL sākās lokauts un Jurčina pārcēlās uz Eiropu, sezonu uzsākot Čehijas Ekstralīgas klubā "KLH Chomutov" (22 spēles, 3 rezultatīvas piespēles), bet pēc tam pārceļoties uz Somijas SM LIIGA klubu "Rauma Lukko" (14 spēles, 5 vārti un 2 rezultatīvas piespēles). 2013./2014. gada sezonu viņš arī iesāka Somijā, spēlējot TPS klubā (21 spēle, 1 vārti un 5 rezultatīvas piespēles), bet pabeidza Šveices spēcīgākās līgas komandā "Fribourg-Gotteron" (2 spēles).

Slovākijas izlases sastāvā Jurčina ir piedalījies trīs olimpiskajās spēlēs (17 spēles, 1 rezultatīva piespēle), četros pasaules čempionātos (28 spēles, 3 vārti un 6 rezultatīvas piespēles), kā arī spēlēja pasaules U20 un U18 čempionātos.

Tags

AHL Blue Jackets Bruins Capitals Dinamo Islanders NHL Rīgas "Dinamo" Slovākija

Comment Form