Rīgas 'Dinamo' zaudējumā pret 'Soči' vienību bezspēcīga uzbrukumā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" piektdien "Arēnā Rīga" neguva nevienus vārtus un piekāpās Jāņa Jaka pārstāvētājai "Soči" vienībai.

"Dinamieši" viesiem zaudēja ar rezultātu 0:3 (0:1, 0:2, 0:0). Viņu labā vārtus guva Ņikita Zorkins, Kirills Petkovs un Martins Bakošs.

"Soču" komandas vārtos visus 24 mājinieku metienus atvairīja bijušais "dinamietis" Maksims Tretjakovs, kurš otro reizi KHL karjerā aizvadīja "sauso" spēli.

Rīdziniekiem pēc zaudējuma pietuvojušās Rietumu konferences pēdējo divu vietu īpašnieces. "Dinamo" sakrājuši 23 punktus 25 spēlēs, vietu zemāk ir "Soči" ar 22 punktiem 27 spēlēs, bet piektdien punktu guva arī Mika Indraša pārstāvētā "Vitjazj" komanda, kas atrodas 12. vietā un sakrājusi 21 punktu 26 spēlēs.

Pirmos vārtus viesi guva jau piektajā minūtē, kad no zilās līnijas izcēlās Zorkins, gūstot pirmos vārtus šosezon. "Dinamieši" arī pāris reizes izkārtoja bīstamus metienus, taču kopumā spēle bija saraustīta, brīžiem arī vienmuļa.

Rīdzinieki braši uzsāka otro periodu, taču drīz vien uz 2+20 minūtēm par nejaušu sitienu tiesnesim tika noraidīts Kārlis Čukste. Pēc divām minūtēm, kuras abas komandas pavadīja četratā, "dinamiešu" uzbrukums noplaka. Turklāt viesi guva divus vārtus 12 sekunžu laikā. Vispirms precīzs bija Kirills Petkovs, bet mirkļus vēlāk Juhana Matsona kļūdu izmantoja Martins Bakošs.

Rīgas komanda otrā perioda otrajā pusē neizmantoja divus vairākumus. Savukārt spēles pēdējās 20 minūtes "Soči" aizvadīja pietiekami disciplinēti, lai nepieļautu pat vienu precīzu raidījumu laukuma saimnieku izpildījumā.

Rīgas komanda bija piecas reizes pēc kārtas guvusi četrus vārtus mājās aizvadītos mačos. Vienībai būs iespēja reabilitēties svētdien, kad Rīgā tiks uzņemta Helsinku "Jokerit" komanda.

Standings provided by SofaScore LiveScore

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Soči
Rīgas "Dinamo" – "Soči" 0:3 (0:1, 0:2, 0:0). Spēle noslēgusies
"Soči" vairākumu izmanto, lai sagaidītu spēles beigas. Tomēr pēkšņu saasinājumu rada Radils, kurš aizbēg viens pret Tretjaku. Čehs ar plaukstas metienu vārtsargu nepārspēj.
57:47 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāBērziņš par savu efektīgo izgājienu nopelna divas minūtes.
Asumi aiz "Dinamo" vārtiem. Cīņa par ripu pāraug asumos. Babenko guļ uz ledus, turot ripu pie sevis, bet "dinamieši" viņu no malas "apstrādā". Tiesneši, visticamāk, nokavēja ar svilpi. Savukārt Daniels Bērziņš izceļas ar austrumu cīņu cienīgu paņēmienu, "nometot" uz ledus pretinieku.
"Soči" pārsvarā spēlē no aizsardzības, taču "Dinamo" joprojām nesanāk bīstami apdraudēt viesu vārtus. Spēle vienmuļi tuvojas tās noslēgumam. Pamatlaikā atlikušas trīs minūtes.
"Dinamieši" izpilda otro metienu pa Tretjaka vārtiem šajā periodā. Pamatlaikā atlikušas septiņas minūtes.
"Soči" neaizvada īpaši veiksmīgu vairākumu, taču nekas par spēli neliecina, ka "Dinamo" šodien ir pa spēkam atgūties.
47:57 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāČervenijs sodīs par asu grūdienu mugurā pret Kirillu Melničenko.
Labākā iespēja vairākuma laikā bija viesiem. Nikolajevs atbruņoja Dārziņu uz "dinamiešu" zilās līnijas, izmeta ripu zem Matsona kājsarga un jau pacēla rokas. Taču ripa trāpīja pa stabu, ātri apturot uzbrucēja svinības,
44:23 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāPatriks Ozols aizlaužas līdz vārtiem, kur viesiem nākas viņu apturēt ar pārkāpumu.
Perioda sākums neizteiksmīgs. "Soči" pietiekami daudz kontrolē ripu. Viņiem šāds spēles ritējums ir ļoti parocīgs.
Sākusies trešā trešdaļa!
Rīgas "Dinamo" – "Soči" 0:3 (0:1, 0:2). Noslēgusies otrā trešdaļa
Skvorcovs tiek pie ripas netālu no vārtiem. "Dinamietis" izlemj dot piespēli Červenijam, kurš būtu izcilā vārtu gūšanas pozīcijā, taču ripa skar pretinieku aizsarga nūju.
Pēdējo minūšu laikā bieži atskanējusi svilpe. Spēles temps krities, nekas īpašs "dinamiešiem" ar ripu nesanāk.
Diezgan blāvi tiek aizvadīts otrais vairākums. Garām palaista iespēja.
31:12 min. Rīgas "Dinamo" vēlreiz spēlēs vairākumāPetkovs, atgriežoties aizsardzībā, nevajadzīgi nogāž Šinkaruku. Sešas sekundes piecatā pret trijiem, tad parastais skaitliskais vairākums.
29:18 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāZorkins sodīts par pretinieka turēšanu.
27:23 min. Rīgas "Dinamo" – "Soči" 0:3. Divi ielaisti vārti padsmit sekundēs...Matsons rupji kļūdās. Vārtsargs neprasmīgi meta ripu ārā no savas zonas, bet pēc ne pārāk bīstama metiena atsita ripu tieši savā priekšā. Pie tās pirmais tiek Martins Bakošs, kurš panāk 0:3. Zviedrs pārsvarā šosezon bijis uzticams, bet šī ripa ir uz viņa sirdsapziņas.
27:12 min. Rīgas "Dinamo" – "Soči" 0:2Kļūda uz zilās līnijas ļauj Amiram Garajevam milzu ātrumā ieslidot zonā. Matsons sagaida metienu no viņa, bet hokejists precīzi piespēlē Kirillam Petkovam. Vārtsars nepaspēj pārvietoties vārtos...
"Dinamiešiem" pagaidām otrajā periodā izteikts pārsvars metienu skaitā (seši pret vienu). Taču pēdējo pāris minūšu laikā labo iespēju skaits apsīcis.
Divas minūtes noslēdzas bez dižiem pavērsieniem.
23:43 min. Noraidījumi abās komandāsČukste tiek izraidīts no spēles par sitienu tiesnesim! Izskatās, ka aizsargs pārprata, atbildot soģim, kurš viņu nogāza, bet nesaprata, ka tas nav pretinieks. Uz divām minūtēm sodīts arī Jaroslavs Diblenko. Komandas spēlēs četratā, bet Čukste sodīts uz 2+20 minūtēm.
Červenijs pēc izcilas diagonālās piespēles Radila izpildījumā nespēj pārspēt Tretjaku. Iespējams, labākā iespēja šajā spēlē. Pēc epizodes pie vārtiem sākas asumi.
Sākusies otrā trešdaļa!
Rīgas "Dinamo" – "Soči" 0:1. Noslēgusies pirmā trešdaļaPerioda izskaņā "dinamieši" kļūdās viduszonā. Viesi aizslido pretuzbrukumā, taču netiek pie metiena.
Viesi "iesēžas" "Dinamo" komandas zonā. Pāris smagas minūtes rīdziniekiem.
"Dinamieši" diezgan pārliecinoši iztur vairākumu, lai gan "Soči" pietiekami ilgi bija viņu zonā.
12:04 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāŠinkaruks sodīts par bloķēšanu.
Skvorcovs ar skaistu piespēli laukuma garumā izvirza izgājienā Radilu. Čeham gan "krāgā bija ieķēries" pretinieks, kurš viņam patraucēja izpildīt kvalitatīvu metienu. Zīmīgi, ka Skvorcovs spēli uzsācis kā septītais aizsargs, nevis 13. uzbrucējs. Hokejistu par aizsargu pērn sāka izmantot Pēteris Skudra.
Pēc ielaistajiem vārtiem vairāk ripu kontrolē mājinieki. Taču metienu ir maz.
Labā metiena pozīcijā nonāk jaunais Zabusovs, kurš apspēlēja Jaku. Ripa pēc metiena ar lāpstiņas neērto pusi gan lido garām vārtiem.
4:41 min. Rīgas "Dinamo" – "Soči" 0:1Ar pirmo vārtu guvumu šosezon atzīmējas Ņikita Zorkins. Aizsargs no zilās līnijas uzmeta pa vārtiem uzreiz pēc iemetiena. Iespējams, Matsons pārāk labi neredzēja metiena izpildes brīdi.
Spēles ievadā pozicionāla cīņa par iniciatīvu.
Viesu pieteiktais sastāvs. Ierindā komandas ceturtais rezultatīvākais spēlētājs Jānis Jaks, kurš sakrājis desmit punktus (3+7).https://twitter.com/HCSOCHI/status/1456661682906927110
Salīdzinot ar iepriekšējo spēli, mačam pieteikts Patriks Zabusovs, kuram šī būs trešā spēle KHL šosezon. Viņš ceturtajā maiņā aizstāj Gunāru Skvorcovu, kurš būs 13. uzbrucējs. Savukārt aizsardzībā Gormlija un Freiberga vietas ieņēmuši Ozols un Ališausks.https://www.facebook.com/photo/?fbid=284006503729753&set=a.122233093240429
Labvakar, portāla "Delfi" lasītāji! Šovakar rīdzinieki savā laukumā uzņems "Soči" komandu. Pēc divām savstarpējam spēlēm vienības uzvaras dalījušas uz pusēm. Zaudējums izbraukumā tika piedzīvots papildlaikā, divus vārtus gūstot Jānim Jakam.