Rīgas 'Dinamo' zaudējums ļauj 'Slovan' iekļūt 'play off'

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā savā pēdējā spēlē viesos pirmdien, 8. februārī, Rīgas "Dinamo" ar 2:3 pagarinājumā zaudēja Bratislavas "Slovan", kas pēc šī mača sev garantēja iekļūšanu "play off".

Abām komandām tā bija ceturtā savstarpējā spēle sezonā, visās četrās pamatlaikā uzvarētājs netika noskaidrots un visās četrās uzvaras svinējis "Slovan" - divreiz pagarinājumā un divreiz "bullīšos".

173

Rīdzinieku labā vārtus guva Miks Indrašis un Guntis Galviņš, kamēr "Slovan" pa precīzai ripai guva Andrejs Ščasnijs un Lukāšs Kašpars, bet papildlaikā ar uzvaras vārtiem izcēlās Roks Tičars.

Pirmajā trešdaļā aktīvāku hokeju demonstrēja rīdzinieki, kuriem jau trešajā minūtē bija vairākas izdevības atklāt mača rezultātu. Drīz pēc tam uz noraidīto soliņu devās viesu komandā spēlējošais Gunārs Skvorcovs, bet jau nākamajās minūtēs Rīgas "Dinamo" nopelnīja skaitlisko vairākumu, kad tika nogāzts Andris Džeriņš. Spēlējot vairākumā, rīdzinieki izveidoja divus bīstamus momentus pie pretinieku vārtiem, uzbrukumu smailēs esot Mikam Indrašim un Laurim Dārziņam, taču ripa lidoja garām vārtiem. Turpinājumā mazs spiediens bija arī uz Rīgas kluba vārtiem, taču tas apstājās, kad rīdzinieki nopelnīja vēl vienu skaitlisko vairākumu. Tiesa, arī šoreiz par spīti vairākiem momentiem rīdzinieki nespēja gūt vārtus.

Otrā perioda sākumā iniciatīvu pārņēma mājinieki, kuri nepilnu četru minūšu laikā guva divus vārtus, pa precīzam metienam izpildot Andrejam Ščasnijam un Lukāšam Kašparam. Minūti pēc tam noteikumus pret Māri Bičevski pārkāpa "Slovan" vārtsargs Berijs Brasts, taču arī šoreiz viesi neizmanto iespēju spēlēt piecatā pret četriem laukuma spēlētājiem. Līdz otrā perioda beigām spēles gaitu diktēja "Slovan", jo rīdzinieki īsā laika periodā nopelnīja trīs mazākumus, divreiz uz noraidīto soliņa dodoties Guntim Galviņam, bet vienreiz Dārziņam. Tiesa, šo sešu minūšu laikā Rīgas "Dinamo" vārtus neielaida.

Tomēr noslēdzošās trešdaļas sākumā komandas bija mainītās lomās, jo divus noraidījumus pēc kārtas nopelnīja "Slovan" hokejisti. Rīdzinieki mājinieku aizsardzības zonā pavadīja diezgan ilgu laiku, līdz vienus vārtus Rīgas kluba labā atguva Indrašis. Nepilnas sešas minūtes līdz pamatlaika beigām Galviņš ar spēcīgu metienu no zilās līnijas ripu precīzi raidīja "Slovan" vārtos, tādējādi izraujot neizšķirtu.

Pagarinājuma pēdējā minūtē "Slovan" vārtsargs Brasts ar tālu piespēli ievada uzbrukumu, kuru ar precīzu metienu noslēdza Roks Tičars.

Latvijas klubs iepriekšējās septiņās spēlēs piedzīvojis sešus zaudējumus, turklāt šajā laikā ciesti trīs "sausie" zaudējumi savā laukumā. Tikmēr "Slovan" pagājušajā ceturtdienā noslēdza izbraukuma sēriju Tālajos Austrumos, četros mačos savācot astoņus punktus.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Slovan
Rīgas Dinamo - Slovan 2:3 (spēle noslēgusies)Vārtu guvēji: Miks Indrašis (45:18 min., vair.), Vitālijs Pavlovs (54:14 min.) - Andrejs Ščastnijs (21:26 min.), Lukašs Kašpars (23:43 min.), Roks Tičars (64:13 min.)Noraidījumi: Gunārs Skvorcovs (3:56, 2min.), Guntis Galviņš (26:41, 2 min.), Guntis Galviņš (31:37, 2 min.), Lauris Dārziņš (37:53, 2 min.) - Andrejs Ščastnijs (4:32, 2 min.), Tomašs Surovijs (14:09, 2 min.), Barijs Brasts (24:59, 2 min.), Mihals Sērsens (41:36, 2 min.), Ivans Švarnijs (43:33, 2 min.)Metieni pa vārtiem: 27 (12+4+10+1) - 38 (13+15+4+6)
64:13 min. Rīgas Dinamo - Slovan 2:3Skaists Slovan pretuzbrukums un Roks Tičars izgājienā pārspēj Sedlāčeku
Slovan pagarinājumā atkal atarisījušies, jo viņiem jau neko vairs nevajag.
Sākas pagarinājums
Slovan sāk līksmot, jo šis neizšķirts pamatlaikā dod viņiem ceļazīmi uz play off. Un prieka dziesmas dzied tribīnēs līdzjutēji, kuriem gala iznākums tagad jau būs mazsvarīgs. Gagarina kausa pirmajā kārtā Slovan gan jāspēlē ar regulārā čempionāta uzvarētājiem Maskavas CSKA.
Noslēdzies pamatlaiks
58:08 min. Rīgas Dinamo ņem pārtraukumu
Liela Dinamo ofensīva, bet vārtus neizdodas gūt.
Pamatlaikā vēl trīs minūtes.
54:14 min. Rīgas Dinamo - Slovan 2:2Galviņš pa gaisu uzmet ripu vārtu virzienā, bet vārtu priekšā Pavlovs pieliek nūju, ripa nokrīt uz ledus un ir vārtos
Slovan divreiz uzbrūk, un šie, kā izrādās, ir pirmie protokolā ierakstītie metieni mājiniekiem šajā periodā.
Labs plaukstas metiens arī Miķelim Rēdliham. Krietni labāk spēlē Dinamo. Ja tā būtu darbojušies jau līdz šim, iespējams, Slovan negūtu divus vārtus.
Dinamo krietni aktivizējušies, bet Slovan nedaudz apjukuši izskatās. Lielais mājinieku pārsvars pazudis kaut kur.
Pavlovs aktīvi nospēlē pie apmales, piespiež pretinieku kļūdīties un ripu pārtver Saulietis, kuram labs plaukstas metiens.
45:18 min. Rīgas Dinamo - Slovan 1:2Miks Indrašis!!! Teicams plaukstas metiens devītniekā. Vismaz šis gols dod "+" Dinamo vairākumam, jo kopumā gandrīz četras minūtes bija nebaudāmas.
43:33 min Dinamo vairākumsSlovan aizsargam Ivanam Švarnijam "noraujas" metiens un ripa izlido ārpus laukuma. Trīs sekundes pat lielais vairākums
Izņemot Meijas izgājienu, atkal ļoti bāls Dinamo vairākums.
Teicams Meijas individuālais reids starp diviem aizsargiem, bet Slovan vārtsargs atvaira metienu.
41:3 6 min. Dinamo vairākumsPavlovu paklupina, Dinamo izdevība "aizķerties" spēlē
Slovan nedomā atslābt un šodien grib sev nodrošināt ceļazīmi uz play-off. Sedlāčeks atkal spiests aktīvi darboties.
Sākas 3. periods
Noslēdzies 2. periods
Dinamo pilnā sastāvā
37:53 min. Dinamo mazākumsDārziņš nopelna noraidījumu
Slovan nedomā apstāties un jau sajutuši spēles garšu, darbojas ļoti brīvi, atraisīti. Sedlāčeks pagaidām pelna spēles labākā hokejista balvu Dinamo rindās.
Indrašis mazākumā ar pēdējiem spēkiem iziet viens pret vienu, bet viņu no muguras noteikumu robežās atbruņo.
Sedlāčeks glābj, bet viņam pēc ripas piespiešanas pretinieks vēl uzsit ar nūju pa tvērējcimdu. Neliela pagrūstīšanās, kas līdz dūru vicināšanai nenoved.
31:37 min. Dinamo mazākumsGalviņš iegrūž apmalē pretinieku. Tiesneši to redzēja.
Slovan vairākumā apmētā Sedlāčeku. Liels mājinieku pārsvars 2. perioda pirmajā daļā.
Slovan pilnā sastāvā un tagad vairāk nekā pusotru minūti mājiniekiem vairākums
26:41 min. Dinamo noraidījumsSlovan pretuzbrukums, ko ar pārkāpumu aptur Galviņš
24:59 min. Dinamo vairākumsSlovan vārtsargs Brasts izceļas, aktīvi sagaidot vārtu priekšā Dinamo uzbrucēju Miķeli Rēdlihu. Tiesneši soda mājinieku vārtsargu
23:43 min. Rīgas Dinamo - Slovan 0:2Dinamo aizsardzība "visā spožumā" - Kašpars vienatnē stāv netālu no vārtiem tieši priekšā, saņem ripu, veic pāris soļus, apspēlē Sedlāčeku, un tikai tad aizsargi metas ko glābt. Par vēlu....
21:26 min. Rīgas Dinamo - Slovan 0:1Skaists mājinieku vārtu guvums! Roks Tičars izslidoja vārtu priekšā un atvēzējās, bet atdeva piespēli netālu uz labo malu Ščastnijam, kurš uzreiz pārspēj Sedlāčeku! Dinamo vārtsargs jau bija gatavs atvairīt Tičara metienu un negaidīja tik labu piespēli.
Dinamo labs pirmais uzbrukums, Dārziņa metienu bloķē. Savukārt Slovan uzbrukumā ripa caur vairākiem hokejistiem izslīd un  nonāk bīstami vārtu priekšā, kur Sedlāčeks paspēj notvert ripu.
Sākas 2. periods
Noslēdzies 1. periods
Perioda izskaņā Dinamo labāk uzbrūk. Aktīvi nospēlēja Bērziņš, pēc brīža atkal Brasts glābj mājiniekus.
Slovan pilnā sastāvā
Labs Dinamo vairākuma sākums - Miķelis vārtu priekšā, tad Sotniekam metiens. Pirmo reizi tā nopietni darbā sevi parāda Slovan vārtsargs Barijs Brasts.
Dinamo vairākumsMājinieku uzbrukumus aptur Slovan kapteiņa Tomaša Surovija noraidījums
Slovan turpins savu ofensīvu un rīdzinieki tagad reti tiek pie pretinieku vārtiem
Sedlāčeks atvaira metienu no zilās līnijas, kuru vārtu priekšā pielaboja kāds Slovan hokejists. Slovan atkal bīstami aktivizējuši uzbrukumu.
Sedlāčeks atvaira kārtējo metienu, ripa atlec bīstami vārtu priekšā, bet tur rīdzinieki tiek pie ripas.
1. periodā laukumā ir jau arī devies Uvis Balinskis - tādējādi 19 gadus vecais aizsargs ir debitējis KHL!
Abas komandas pilnā sastāvā. Savā neilgajā vairākumā Dinamo samērā labi darbojās Slovan zonā, bet līdz brīvam metienam netika.
Indrašis neizmanto lielisku iespēju brīdī, kad ripa negaidīt atleca pie viņa vārtu priekšā.
Laukuma vidusdaļā nepatīkami sadursmē cieš Jass, kurš sar sāpju grimasi dodas uz soliņu.
4:32 min. Slovan noraidījumsAndrejs Ščastnijs uzbrukuma zonā kritienā pārkāpj noteikumus, palīdzot Dinamo "izķepuroties" no mazākuma.
3:56 min. Dinamo mazākumsSlovan izcila izdevība! Pēc Jegliča metiena Sedlāčeks spēlē teicami, bet tad fantastiski brīnumainā kārtā atvaira atkārtoto metienu! Šajā momentā arī Dinamo pārkāpj noteikumus un paliek mazākumā
Rīdzinieki izturējuši pirmo spiedienu un izlīdzinājuši spēles gaitu. Lai gan patiešām bīstami momenti trīsarpusi minūtēs nav bijuši nevienai komandai.
Mājinieki aktīvi iesākuši spēli un konkrēti parāda savu vēlmi jau šodien nodrošināt sev vietu play off. Izskatās, ka rīdziniekiem būs smagi šodien.
Spēle sākusies
Komandas laukumā, valstu himnas un tad spēle.
Rīgas Dinamo sastāvs: Vārtsargi: #36 Jakub Sedlaček (#30 Joacim Eriksson);Aizsargi: #97 Kristaps Zīle - #11 Kristaps Sotnieks (C), #58 Guntis Galviņš - #26 Uvis Balinskis, #3 Ēriks Ševčenko - #44 Oskars Cibuļskis, #23 Aleksandrs Jerofejevs - #5 Māris Jass;Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš - #25 Andris Džeriņš - #19 Miķelis Rēdlihs (A), #13 Gunārs Skvorcovs - #87 Gints Meija - #70 Miks Indrašis, #17 Kaspars Saulietis - #43 Tim Sestito (A) - #32 Edgars Kulda, #96 Māris Bičevskis - #21 Armands Bērziņš - #72 Vitālijs Pavlovs.
Rīgas Dinamo sastāvā spēlei pieteikti 22 spēlētāji (2 vārtsargi, 8 aizsargi un 12 uzbrucēji), un sastāvā, salīdzinot ar iepriekšējo spēli, ir notikušas dažas izmaiņas. Vārtus arī šodien sargās Jakubs Sedlāčeks.
Slovan šī spēle ir ļoti svarīga, jo viens punkts Bratislavas komandai dos priekšlaicīgi ceļazīmi uz Gagarina kausa izcīņu.
KHL sezona Rīgas Dinamo spēlētājiem lēnām tuvojas beigām - šodien 58. no 60 spēlēm. Šovakar spēle viesos pret Slovan.