Rīgas 'Dinamo' zaudējumu sēriju pārtrauc ar skaistu uzvaru Helsinkos pār 'Jokerit'

Noslēdzot sezonas priekšpēdējo izbraukuma tūri, Rīgas "Dinamo" piektdien, 26. janvārī, Helsinkos aizvadīja kārtējo Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēli, pamatlaikā pārspējot spēcīgo "Jokerit" komandu un pārtraucot septiņu zaudējumu sēriju.

Rīgas "Dinamo" šīs sezonas priekšpēdējā izbraukuma spēlē svinēja uzvaru ar 4:2 (0:0, 1:1, 3:1).

Abas komandas šai spēlē demonstrēja aktīvu, dinamisku hokeju, un Rīgas "Dinamo" ne tikai tika galā ar ātrajiem un intensīvajiem "Jokerit" uzbrukumiem, bet arī paši nodemonstrēja teicamu rezultativitāti.

Pirmais periods noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu, bet otrās trešdaļas vidū rezultātu atklāja mājinieki, Olli Palolam pārspējot Mantu Armali. Taču jau pēc divām minūtēm rezultāts bija neizšķirts – Raienu Zapoļski pārspēja Oskars Batņa.

64

Trešā perioda vidū rīdzinieki izturēja gandrīz divas minūtes ilgu "lielo" mazākumu, spēlējot trijatā pret pieciem mājiniekiem, un tad piecarpus minūtes pirms pamatlaika beigām izvirzījās vadībā. Vārtus guva Emīls Ģēģeris. Vadībā dinamieši gan nebija ilgi, jo jau nākamajā minūtē Peka Jormaka rezultātu izlīdzināja.

Mača beigās veiksme bija rīdzinieku pusē – divi noraidījumi pēc kārtas "Jokerit" komandai, un abi tika izmantoti. Vispirms Miķelis Rēdlihs izvirzīja mūsējos vadībā, bet 22 sekundes pirms pamatlaika beigām punktu šim mačam pielika Miks Indrašis, panākot 4:2 "Dinamo" labā.

Plašaku spēles gaitas aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Jokerit
Rīgas "Dinamo" tagad atgriežas mājās, kur svētdien "Arēnā Rīga" aizvadīs nākamo spēli KHL regulārajā čempionātā, uzņemot šodienas pretiniekus, Helsinku "Jokerit".
Mača statistika:Metieni pa vārtiem: 25-32Iemetieni: 23-28Bloķētie metieni: 9-11Spēka paņēmieni: 20-21Laiks uzbrukumā: 12:44 - 15:54Soda minūtes: 6-8
Spēles labākie momenti:
Nepagarina zaudējumu sēriju Rīgas "Dinamo" un svin šosezon reto uzvaru pamatlaikā.
Spēle noslēgusies!
59:38 min. "Dinamo" - "Jokerit" 4:2 Miks Indrašis ieraida ripu tukšajos "Jokerit" vārtos, un Mikam tie ir 20. vārti šajā sezonā.
Viens vairākums realizēts, vēl uz sodīto soliņa paliek Antila, bet "Jokerit" nomaina Zapoļski pret piekto laukuma spēlētāju.
58:53 min. "Dinamo" - "Jokerit" 3:2 Ātri izdodas realizēt "lielo" vairākumu mūsu rezultatīvākajai maiņai - Miķelis Rēdlihs ir pirmais, kurš klāt pie atsistās ripas un iešauj to vārtos. Pirms tam bija Dārziņa metiens, kurš trāpīja pa vārtu stabiņu.
"Jokerit" treneris prasa 30 sekunžu pārtraukumu, bet nokavējis.
58:26 min. Noraidījums "Jokerit"Ilgstoši saspēlējas mūsējie, līdz Antila pārtver ripu un grib izsist to no zonas, bet kļūdās un ripa izlido ārpus laukuma - Antilam 2 soda minūtes par spēles laika vilcināšanu. Gandrīz minūti mūsējie spēlēs pieci pret trim mājiniekiem.
57:17 min. "Dinamo" vairākumā. Ripa pēc Salmelas metiena aizslīd dažus centimetrus gar vārtu stabiņu, Batņa raujas pēc tās, un Peters Regins, mēģinot Oskaru apturēt, nopelna noraidījumu.
Kivisto izsaka kaut kādas pretenzijas Galviņam, mūsu aizsargs neizrāda nekādas emocijas, un tiesnesis aizstumj "Jokerit" aizsargu prom.
55:46 min. "Dinamo" - "Jokerit" 2:2 Mājinieku uzbrukums turpinās, pirmo vārtu autors Olala piespēlē tuvāk vārtiem Normanam, kurš ripu atdod Pekam Jormakam vārtu priekšā un Armalis ir pārspēts.
Ļoti bīstama epizode pie mūsu vārtiem, brīnumainā kārtā ripa nav vārtos. "Jokerit" turpina uzbrukumu, Armalis vēlreiz atvaira ripu.
54:24 min. "Dinamo" - "Jokerit" 2:1 Pēc Batņas un Meijas piespēles ar spēcīgu un precīzu metienu Emīls Ģēģeris izvirza vadībā rīdziniekus.
Iespaidīga "Jokerit" ofensīva, Armalis atvaira vairākus spēcīgus metienus.
Ripa pēc Galviņa metiena atsitas pret vārtu pārliktni.
"Dinamo" spēlē pilnā sastāvā.
Ilgstoši saspēlējas mājinieki, beidzot viens metiens ir, bet tas garām vārtiem, un tad ripa pamet zonu.
Meijam izdodas skart ripu un patraucēt saspēli, bet ripa nepamet zonu.
49:34 min. Noraidījums "Dinamo".2 minūtes par laika vilcināšanu, ko atsēž Makmilans. Ļoti nepatīkams pavērsiens rīdziniekiem līdz šim tik veiksmīgajā spēlē. Gandrīz pilnas divas minūtes mūsējie spēlēs trijatā pret pieciem "Jokerit" hokejistiem.
49:30 min. "Dinamo" mazākumā. Spēlējot aizsardzībā, Miķelis Rēdlihs pagrūž mugurā ar nūju jau uz ledus guļošo O'Neilu un saņem 2 minūšu noraidījuumu par grūdienu ar nūju.
Pēc Ģēģera metiena ripa atsitas pret Zapoļska plecu, bet paliek pie mājinieku vārtsarga.
Teicami nospēlē Batņa, pārtverot ripu, piespēlē Balinskim, kurš mēģina elegantā stilā aizvest ripu tuvāk vārtiem, bet tiek atbruņots. Ļoti pamanāma šodienas spēlē ir pirmā maiņa.
Bīstams Dārziņa metiens, arī Laurim neizdodas pārspēt Zapoļski.
Labā metiena pozīcijā atkal nonāk Batņa, bet šoreiz Zapoļski pārspēt neizdodas.
Balinskis divreiz uzmanīgi nospēlē aizsardzīvā, izsistot pretiniekam ripu.
Neveiksmīgi nospēlē mājinieku aizsargs, uzdāvinot ripu mūsējiem, bet pretuzbrukums nav veiksmīgs.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 6-9Iemetieni: 6-8Bloķēti metieni: 3-3Spēka paņēmieni: 6-12Laiks uzbrukumā: 3:35 - 5:20Soda minūtes: 0-2Otrā perioda labākie momenti:
Noslēdzies 2. periods.
Vēl viens mājiniekiem nepatīakms uzbrukums mūsu pirmās maiņas izpildījumā, Salmela izdara metienu, Zapoļskis ripu tver, bet ir ļoti neapmierināts ar šo epizodi.
Gintam Meijam izdodas uztvert ripu un ieslidot uzbrukuma zonā, bet pret viņu spēlē divi mājinieku aizsargi. Pēc rezultāta izlīdzināšanas rīdzinieki spēlē aktīvāk un pārliecinošāk.
33:56 min. "Dinamo" - "Jokerit" 1:1Pretuzbrukums trijatā pret vienu mūsu pirmās maiņas izpildījumā, šis metiens tiek atvairīts, ripu iegūst mājinieki un uzreiz seko uzbrukums uz Armaļa vārtiem, bet ripa tiek pārtverta, vēl viens pretuzbrukums un Batņa izlīdzina rezultātu, gūstot savu pirmo "golu" KHL. Ripa rikošetā pret Zapoļski ielido vārtos.
Pēc vārtu guvuma "Jokerit" sāk spēlēt vēl aktīvāk.
31:04 min. "Dinamo" - "Jokerit" 0:1 Džons Normans ieslido zonā un atdod iespēli Ollijam Palolam, pats slido uz vārtiem, aizsedz Armalim skatu uz laukumu un Paola ar precīzu metienu vārtu augšējā stūrī atklāj mača rezultātu.
Neizdodas Batņam aizsniegtiem līdz ripai, lai noslēgtu pretuzbrukumu ar metienu pa vārtiem.
"Jokerit" aktīvi spēlē aizsardzībā un iztur mazākumu. Mājinieki spēlē pilnā sastāvā.
"Jokerit" mazākumā aizskrien pretuzbrukumā, Armalis glābj komandu.
Spēcīgs, netraucēts Galviņa metiens - Zapoļskis ripu tver korpusā.
26:46 min. "Dinamo" vairākumā.2 soda minūtes Rasmusam Risanemam par sitienu ar nūju.
Arī otrajā periodā rit aktīva spēle, neliels pārsvars gan mājiniekiem.
Makmilans pārtver ripu un aizskrien pretuzbrukumā, taču tiek bloķēts.
Ilgstoši saspēlējas "Jokerit", bet Lepisto metiens no zilās līnijas trāpa pa plecu paša komandas biedram Ikonenam un ripu atgūst rīdzinieki.
Armalis vēlreiz kļūdās un atsitot ripu, piespēlē tieši uz nūjas "Jokerit" spēlētājam Jensenam, turklāt Armalis ir izslidojis tālu no vārtiem.  Bet arī pretinieks ir apmulsis no tādas "dāvanas" un metiens ir neprecīzs.
Sācies 2. periods.
Pirmā perioda labākie momenti:
Pirmā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 13-10Iemetieni: 7-8Bloķēti metieni: 2-5Spēka paņēmieni: 6-4Laiks uzbrukumā: 5:09 - 5:05Soda minūtes: 2-2
Noslēdzies 1. periods.
Indrašim pēdējās sekundēs izdodas tikt pie ripas un uzbrucējs nekavējoties izdara metienu pa vārtiem, Zapoļskis glābj savu komandu no "vārtiem ģērbtuvē".
Ļoti aktīvi perioda beigās gan uzbrukumā, gan aizsardzībā spēlē rīdzinieki, "Jokerit" izskatās nedaudz apmulsuši par tādu spēli no līgas vājākās komandas.
Uz ģērbtuvēm ir devies trešās maiņas aizsargs Olivers Lauridsens, kurš spēles epizodē pie apmales cīņā ar Indraši par ripu, izskatās, guvis augšstilba traumu.
Armalis kļūdās ar piespēli gandrīz uzdāvinot vārtus mājiniekiem, bet pēc tam mūsu vārtsargs pats arī glābj situāciju.
Helsinku ledus arēnā tribīnes ir pilnas, līdzjutēji ļoti aktīvi reaģē uz notikumiem laukumā, izrādot arī nepatiku, ja "Jokerit" kļūdās un sāk spēlēt lēnāk, fani dzen uz priekšu savu komandu.
Ģēģeris neitrālajā zonā pārtver piespēli un dodas uzbrukumā, noķer Zapoļski uz pretkustību un izdara spēcīgu metienu, mājinieku vārtsargs ripu tomēr atvaira.
Pirmais periods pusē un pagaidām rīdziniekiem izdodas rādīt līdzvērtīgu sniegumu spēcīgajam Somijas klubam, arī mājinieku uzbrukumi tiek apstādināti vai nu ar aizsardzības spēlētāju pūlēm vai Manta Armaļa sniegumu.
"Jokerit" spēlē pilnā sastāvā.
Pirmo vairākuma minūti "Dinamo" pavada, cenšoties ieiet uzbrukuma zonā, labi aizsardzībā spēlē mājinieki.
5:45 min. "Dinamo" vairākumā.Aizsargs Sāmi Lepisto pārkāpis noteikumus - uzbrukums pretiniekam bez ripas.
"Jokerit' aizturētais sods un Armalis steidz atdot vietu sestajam laukuma spēlētājam.
Ļoti augsts spēles temps perioda sākumā, abiem vārtsargiem ir daudz darba.
Mūsējiem izdodas izveidot pretuzbrukumu mazākumā, Zapoļskis ripu atsit, bet tā paliek pie rīdziniekiem, kas tā var pavilcināt laiku. Ripa gan tiek zaudēta un ātrs uzbrukums uz mūsu vārtiem, teicami nospēlē Armalis.
00:37 min. "Dinamo" mazākumā.Jau pirmajā minūtē noteikumu pārkāpums - Gints Meija pret Gilroju nopelna 2 soda minūtes.
Mājinieki uzreiz sāk vairākuma izspēli, pirmo metienu Armalis atvaira.
Pirmā maiņa, kas iesāk šo spēli, ir Meijas virknējums ar iepriekšējās spēles divu vārtu guvēju Emīlu Ģēģeri.
"Dinamo" vārtus šovakar sargās Mants Armalis, "Jokerit" - Raiens Zapoļskis.
Krāsainajā "Hartwall" arēnā tiek godināti Helsinku kluba veterāni, tāpēc šodienas spēle tiek dēvēta par "Čempionu vakaru".
Pēc šīs spēles "Dinamo" atgriežas mājās un svētdien aizvadīs priekšpēdējo mājas spēli, uzņemot to pašu "Jokerit" komandu, un tad sekos mēnesi ilgs pārtraukums KHL čempionātā.
Helsinku "Jokerit" KHL Rietumu konferences kopvērtējumā atrodas augstajā trešajā vietā, bet viņiem uz papēžiem min Jaroslavļas "Lokomotiv", kam gan ir par divām aizvadītām spēlēm vairāk.
Rīdzinieku neveiksmju sērija jau ir izstiepusies septiņu zaudējumu garumā. Pēdējā spēlē rīdzinieki piekāpās Maskavas "Spartak".https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/divi-gegera-varti-neglabj-rigas-dinamo-no-zaudejuma-maskavas-spartak.d?id=49675693
Noslēdzot divas spēles garo izbraukuma sēriju, Rīgas "Dinamo" šodien Helsinkos tiekas ar "Jokerit" vienību.
Mūsējiem izdodas izveidot pretizbrukumu mazākumā, Zapoļskis ripu atsit, bet tā paliek pie rīdziniekiem, kas tā var pavilcināt laiku. Ripa gan tiek zaudēta un ātrs uzbrukums uz mūsu vārtiem, teicami nospēlē Armalis.