Rīgas 'Dinamo' Ziemassvētkos uzdāvina sev graujošu uzvaru Novokuzņeckā

Turpinot šā gada pēdējo izbraukuma sēriju, Rīgas "Dinamo" piektdien, 23. decembrī, Novokuzņeckā sagādāja sev patīkamu dāvanu Ziemassvētkos - izcīnīja graujošu uzvaru pār Kontinentālās hokeja līgas (KHL) pastarīšiem, vietējo "Metallurg" vienību - 6:0 (1:0, 5:0, 0:0).

Pirmā trešdaļa noslēdzās ar pieticīgu rezultātu 1:0, taču rīdzinieki dominēja laukumā. Lūzuma punkts pienāca otrās trešdaļas vidū, kad 2+2 soda minūtes nopelnīja mājinieku uzbrucējs Andrejs Taratuhins. Spēlējot nevienādos sastāvos, rīdzinieki guva divus vārtus, bet kopumā otrajā periodā - piecus.

Atlikušajā spēles laikā Rīgas "Dinamo" turpināja kontrolēt laukumā notiekošo un palīdzēja Jānim Kalniņam izcīnīt otro "sauso" spēli KHL.

Divus vārtus šai spēlē guva Miķelis Rēdlihs, pa vieniem Krišjānis Rēdlihs, Gints Meija, Miks Indrašis un Edgars Kulda.

Šī Rīgas "Dinamo" bija ne tikai rezultatīvākā spēle šajā KHL sezonā, bet visā kluba vēsturē šai līgā. Tikai divreiz rīdzinieki ir guvuši vairāk par sešiem vārtiem, taču abās šajās spēlēs vārtus bija izdevies gūt arī pretiniekiem, - 2011./2012. gada sezonā ar 7:1 tika pārspēta "Vitjazj" komanda, bet 2015./2016. gada sezonā ar tādu pat rezultātu - 7:1 - tika uzvarēta "Jugra".

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Novokuzņeckas Metallurg
Sveicināti vienā no pēdējām šāgada teksta tiešraidēm portālā "Delfi"!
Šodien Rīgas "Dinamo", turpinot izbraukuma sēriju, tiksies ar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) pastarīšiem, komandu, kurai ir pat mazāk punktu nekā rīdziniekiem, - Novokuzņeckas "Metallurg".
Kā zināms, iepriekšējā spēlē Omskā Rīgas "Dinamo" piedzīvoja smagāko zaudējumu šajā sezonā un daudz netrūka līdz lielākajai sagrāvei kluba vēsturē:https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-omska-piedzivo-lielako-sagravi-saja-khl-sezona.d?id=48332287
Iepriekšējā abu komandu tikšanās reizē Rīgā, pārliecinošu uzvaru izcīnīja rīdzinieki, un tā mūsu komandai bija pirmā uzvara pamatlaikā šajā sezonā. Vēl šis mačs zīmīgs ar to, ka tajā debitēja vārtsargs Jānis Kalniņš.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-vartsarga-kalnina-debija-izcina-sezona-pirmo-uzvaru-pamatlaika.d?id=47922791
Šai spēlē vārtus "Dinamo" sargās Jānis Kalniņš, un sastāvā atgriezies Miks Indrašis.
Spēles pirmajās minūtēs aktīvāk uzbrukumā un mājinieku aizsardzības zonā darbojas rīdzinieki, Andrejs Karejevs atvaira vairākus metienus. Spēles temps ir diezgan augsts.
Gintam Meijam laba izdevība atklāt spēles rezultātu, Karejevam izdodas ripu piespiest pie ledus.
5:27 min. "Dinamo" - "Metallurg"1:0Spēcīgs metiens Miķeļa Rēdliha izpildījumā no labā iemetiena punkta, Karejevs nepagūst noreaģēt un ripa lido vārtu augšējā stūrī.
Rīdziniekiem izdodas kontrolēt spēles gaitu, taču arī mājinieki tiek līdz vārtu momentiem. Kalniņš līdz šim spēlē pārliecinoši.
Kirils Ļebedevs atvēzējas spēcīgam metienam, taču ripa aizķeras, maina trajektoriju un Kalniņš bez problēmām ripu utver.
Teicami nospēlē Balinskis - redzot, ka partneri nosegti, izšķiras pa metienu pa vārtiem, Karejevs ripu tver kājsargos.
12:11 min. "Dinamo" mazākumā.Pjotram Sčastļivijam noriadījums par klupināšanu.
Ilgstošs uzbrukums mūsu ceturtās maiņas izpildījumā, taču līdz metienam pa vārtiem neidzotas tikt. "Metallurg" pretuzbrukums, un pie vārtiem tiek nopelnīts noraidījums,.
Mājinieki uzvar iemetienā, grib uzreiz izdarīt metienu pa vārtiem, bet rīdziniekiem izdodas izmest ripu no zonas, tā slīd tālu prom. Arī nākamie mēģināhumi nostiprināties "Dinamo" zonā neveiksmīgi.
Otrajā vairākuma minūtē izdodas "Metallurg" nostāties vairākuma izspēlei, bet Jēkabs Rēdlihs pārist seju Taratuhinam.
13:53 min. "Dinamo" mazākumā.Rīdzinieki 19 sekundes būs trijatā pret pieciem "Metallurg" spēlētājiem. "Dinamo" izdodas izturēt "lielo mazākumu".
Tikai pašās vairākuma beigās "Metallurg" tiek līdz metienam pa vārtiem. Neiteiksmīgs vairakums mājiniekiem, un laba spēle aizsardzībā Rīgas "Dinamo" izpildījumā.
"Dinamo" pilnā sastāvā.
Edgars Kulda ātrā uzbrukumā izdara metienu pa vārtiem, Karejevs ripu atsit.
19:30 min. "Dinamo" mazākumā.
Perioda pēdējā minūtē mājinieki intensīvi uzbrūk, izgrūsti ir Kalniņa vārti un Jēkabs Rēdlihs saņem 2 soda minūtes par bloķēšanu.
Noslēdzies 1. periods.
Sācies 2. periods.
Pusotru minūti "Dinamo" būs mazākumā.
Šajā vairākumā "Metallurg" ir daudz aktīvāki, Zemčenko pacīnās pie vārtiem, Cibuļskis aizsardzībā, bet Kalniņš acīgi pamana ripu un sit to tālāk laukumā. Skan tiesnešu svilpe - izgrūsti vārti.
22:29 min. "Dinamo" vairākumā.Pavlovs laužas zonā, Arbuzovs viņu mēģina aizkavēt, bloķējot.
Bičevskis uzvar iemetienā un rīdzinieki var uzreiz sākt vairākuma izspēli. Dārziņš nenosargā ripu, tā uz īsu brīdi atstāj zonu, bet uzreiz atpakaļ "Metallurg" aizsardzības zonā atgriežas rīdzinieki.
Pretuzbrukums - Semjonovs no neitrālās zonas dodas uz vārtiem, Cibuļskis neļauj izdarīt metienu.
Miķelis Rēdlihs mēģina pārspēt Karejevu.
24:37 min. Rīgas "Dinamo" - "Metallurg" 2:0Vairākums ir beidzies, tačuripa paliek rīdziniekiem, un Krišjānis Rēdlihs ar spēcīgu metienu no zilās līnijas divkāršo "Dinamo" pārsvaru. Abi vārti Rēdlihu ģimenes "īpašumā".
Otrajā periodā nospēlētas sešas minūtes un lieākoties spēle rit ap "Metallurg" vārtiem un mājinieku aizsardzības zonā.
Lauris Dārziņš izdara zibenīgu piespēli Cibuļskim, ripa lido garām vārtiem.
29:46 min. "Dinamo" vairākumā.Bičevskis ar Taratuhinu saķērušies - "Metalurg" uzbrucējam 2+2 soda minūtes. Mēģināja grūst mugurā Bičevski pieredzējušais krievu hokejists.
30:37 min. "Dinamo" - "Metallurg" 3:0Precīzs metiens sanāk Gintam Meijam - arī "Dinamo" kapteinis pērpēj mājinieku vārtsargu, ripu iešaujot vārtu augšējā stūrī. Pirmais vairākums izmantots, sākas otrs.
31:17 min. "Dinamo" "lielais" vairākums.Ņikita Ļamkins pārkāpj noteikumus aizsardzībā, un uz vairāk nekā minūti "Metallurg" paliek trijatā.
Intensīva saspēle, asas piespēles "Dinamo" izpildījumā, tomēr neizdodas pārspēt  Podjapoļski - pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem "Metallurg" treneris nomainīja vārtsargu.
32:45 min. "Dinamo" - "Metallurg" 4:0Miks Indrašis gandrīz no nulles leņķa raida ripu uz vārtiem, un tā, atsitoties pret mājinieku spēlētāja slidu, ielido vārtos. Taratuhins jau bija atgriezies laukumā, bet Ļamkinam vēl bija atlikušas 35 sekundes uz sodīto soliņa.
34:25 min. "Dinamo" - "Metallurg" 5:0Miķelis Rēdlihs labi pacīnās pie vārtiem un pasit ripu garām Podjapoļskim.
Pēc 30 sekunžu pārtraukuma "Metalurg" nedaudz savākušies un aktivizējušies. Rīdzinieki prātīgi spēlē aizsardzībā.
Pa to laiku noslēgusies spēle Vladivostokā, kurā "Admiral" ar 4:1 uzvarēja "Jugra" - Oskaram Bārtulim rezultatīva piespēle ceturto vārtu guvumā.
"Dinamo" - "Metallurg" 6:0Skaists vārtu guvums Edgaram Kuldam - laba metiena pozīcija, precīzs metiens un ripa atkal lido vārtu augšējā stūrī.
Jēkabs Rēdlihs un Taratuhins dodas uz sodīto soliņu pēc nelielas pagrūstīšanās pie Kalniņa vārtiem.
Bičevskis ilgi pietur ripu, gribēja skaisti izspēlēt, bet tiek traucēts, un aizturētais sods - Kalniņš atstāj vārtus, rīdzinieki turpina uzbrukumu. Ripa tiek zaudēta un slīd pāri visam laukumam tukšajos "Dinamo" vārtos, taču vārtu guvums netiek skaitīts.
39:46 min. "Dinamo" vairākumā.Pret Bičevski 2 minūšu sodu par sitienu ar nūju nopelnījis Romāns Berdinkovs.
Pēdējās sekundēs bīstams uzbrukums "Metallurg" izpildījumā, mājinieki gandrīz nodzēš nulli uz tablo, bet skan perioda beigu signāls.
Noslēdzies 2. periods.
Sācies 3. periods.
Uzreiz sāk vairākuma izspēli rīdzinieki, Dārziņam un Bičevskim bija labas iespējas, tomēr pārspēt Podjapoļski neizdodas.
"Metallurg" pilnā sastāvā.
Līdz šim rezultatīvākās spēles Rīgas "Dinamo" bijušas 2015. gada februārī - 6:0 pret Bratislavas "Slovan"  un 2011./2012. gada sezonā 7:1 pret "Vitjazj", 2015. gada oktobrī - 7:1 pret "Jugra".
Šosezon lielākās uzvaras bijušas pret to pašu "Metallurg" (5:1) un "Vitjazj" (4:0).
Trešajā periodā rit aktīva, disciplinēta spēle, maz pārtraukumu. Mājinieki cenšas gūt vismaz "goda vārtus".
Kalniņš fiksē ripu, piespiežot to pie ledus, kad pēc kārtējā "Metallurg" uzbrukuma izveidojas burzma pie vārtiem.
Perioda vidū "Metallurg" spēlē āķīgāk, neļaujot rīdziniekiem plaši saspēlēties - nav vairs tik daudz darba mājinieku vārtsargam.
Kļūdās Podjapoļskis, atsitot ripu, mēģian vēl kritienā pasist ripu tālāk - paveicas mājiniekiem, ka nesanāk to uztvert kādam no tuvumā esošajiem "Dinamo" spēlētājiem.
Bičevskis viegli nobloķē pretinieku, tam izkrīt nūja no rokām. Komandas biedrs uzreiz "atmaksā" Mārim, pagrūžot viņu.
Līdz pamatlaika beigām nepilnas sešas minūtes, "Dinamo" pārgājuši uz spēli aizsardzībā, līdz ar to vairāk darbības ir mūsu zonā.
Arvien biežāk "Metallurg" spēlētāji nonāk Kalniņa vārtu tuvumā, līdz šim mūsu vārtsargs atvairījis visus metienus. Tai pašā laikā rīdzinieku spēle nav kļuvusi pavirša.
56:50 min. Noraidījums abās komandās. Ātrs pretuzbrukums "Dinamo" izpildījumā, Jeļisejevs izdara divus metienus, un kautiņš pie mājinieku vārtiem - jaunais Golovkovs ar piereredzējušo Teretuhinu pamatīgi izvicina dūres.
Zaudē pacietību mājinieki? Arbuzovs diezgan rupji nobloķē Dārziņu.
59:19 min. "Dinamo" vairākumā.Atkal izceļas asumi - Fatkuļins izaicina Jeļisejevu, uzbrūkot viņam, mūsu uzbrucējs pat cimdus nepaguva nomest, kad jau skan tiesneša svilpe.
Nu jau atklāti apšauda Kalniņa vārtus mājinieki, cerot pārspēt mūsu vārtsargu.
Spēle noslēgusies.
Līdz ar to Jānis Kalniņš ir izcīnījis savu otro "sauso" spēli KHL.
Nākamo spēli Rīgas "Dinamo" aizvadīs otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī, kad Helsinkos tiksies ar Artūra Kuldas pārstāvēto "Jokerit" - tā būs brāļu spēle, Edgaram pret Artūru.
Ar to arī šo teksta tiešraidi noslēdzam. Priecīgujs jums Ziemassvētkus!