Rīgas 'Dinamo' Ziemassvētkos uzdāvina sev un līdzjutējiem 'sauso' uzvaru pār 'Ņeftehimik'

Otro Ziemassvētku gaisotnē Rīgas "Dinamo" komanda "Arēnā Rīga" 26. decembrī aizvadīja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēli ar Ņižņekamskas "Ņeftehimik" vienību un uzvarēja ar 2:0 (0:0, 0:0, 2:0).

Pirmajos divos periodos ritēja līdzvērtīga spēle un teicami darbojās abu komandu vārtsargi, kas ļāva spēles pirmās 40 minūtes noslēgt ar rezultātu 0:0.

Trešajā trešdaļā Riharda Mareņa visa mača laikā parādītā neatlaidība atmaksājās un uzbrucējs pēc teicamas Vitālija Pavlova piespēles atklāja šīs spēles rezultātu — 1:0.

Uzreiz pēc vārtu guvuma rīdzinieki palika mazākumā, divas soda minūtes nopelnot Kristapam Sotniekam, taču viņš par to pilnībā "reabilitējās", individuālā uzbrukumā pārspējot līdz tam teicami spēlējušo Fjodoru Korotajevu — 2:0.

Atšķirībā no kolēģa "Ņeftehimik" vārtos, Rīgas "Dinamo" vārtsargam Timuram Biļalovam izdevās nosargāt savus vārtus neskartus. Viņš šajā mačā atvairīja visus 43 pretinieku metienus un sagādāja sev trešo "sauso" uzvaru šosezon.

59

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Ņeftehimik
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 18-43 Uzvarēti iemetieni: 21-28 Bloķēti metieni: 15-10 Spēka paņēmieni: 12-6 Soda minūtes: 10-10 Laiks uzbrukumā: 07:44 - 10:07 Spēles video apskats:
Spēle noslēgusies.
Pēdējais iemetiens pie Biļalova vārtiem, atlikušas vēl 5 sekundes pamatlaikā. Vēl vienu metienu atsit Biļalovs un spēle noslēgusies.
Cīņa rit līdz pēdējām sekundēm. Mūsējiem neizdodas izmantot tukšo vārtu situāciju, lai arī dažas sekundes pirms pamatlaika beigu signāla tiek izdarīts tāls metiens no pretējās laukuma puses. Ripa aizslīd pārdesmit centimetrus no vārtu stabiņa...
"Ņeftehimik" nomaina vārtsarg pret sesto laukuma spēlētāju.
Prātīgi un uzmanīgi nospēlē savā mazākumā viesi, tikai vairākuma beigās mūsējiem izdodas nostāties vairākuma izspēlei. Ir pāris metieni pa vārtiem, bet Gaļimovs jau atgriežas uz ledus.
55:57 min. Noraidījums "Ņeftehimik" komandā.2 soda minūtes par skaitliskā sastāva pārkāpumu viesiem, sodu izcieš Emīls Gaļimovs.
Helsinkos sākusies "Jokerit" un Maskavas "Dinamo" spēle, tur pēc pirmā perioda ar 1:0 vadībā maskavieši, kuriem vārtus guva Miks Indrašis. Somiem vārtus sargā raiens Zapolskis, nevis Jānis Kalniņš.
Tribīnes atdzīvojušās un pieprasa "trešos".
53:31 min. Rīgas "Dinamo" - "Ņeftehimik" 2:0 Kristaps Sotnieks, atpūties uz sodīto soliņa, saņēmis no Makmilana ripu savā aizsardzības zonā, uzņem ātrumu, pārliecinoši noskrien Polāšeku un pārspēj Korotajevu. https://twitter.com/hcDINAMORIGA/status/1077972578080313349
Precīzi un pašaizliedzīgi spēlējot, rīdziniekiem izdodas izturēt arī šo mazākumu. Biļalovs vienā no epizodēm atvairīja pat trīs metienus pēc kārtas.
51:13 min. Noraidījums "Dinamo" komandā.Kristaps Sotnieks kļūdās un izlidina ripu ārpus laukuma, par ko saņem 2 soda minūtes.
50:52 min. Rīgas "Dinamo" - "Ņeftehimik" 1:0 Teicami aiz vārtiem nospēlē Gilīss, teicamu piespēli atdod Pavlovs un Rihards Marenis gūst otros vārtus sezonā.
Trešais periods pusē.
Mūsējie mēģina savilkties ap viesu vārtiem, taču "Ņeftehimik" labi spēlē aizsardzībā, rīdziniekiem neizdodas nonākt pietiekami izdevīgā metiena pozīcijā.
Sotnieks saņem precīzu piespēli un izdara spēcīgu metienu, Korotajevs ripu tver, tupar klāt jau ir Dārziņš, cerot uz atlēkušo ripu.
47:49 min. Noraidījums "Ņeftehimik" komandā.Šiksatdarovam par rupjību piespriež 2 soda minūtes. Šajā epizodē  viesu uzbrucējs norāva ķiveri Ģēģerim.
Mazākuma pēdējā sekundē Gimajevs bloķē pēdējo metienu, pirms Rēdlihs atgriežas laukumā, ripa sāpīgi trāpa mūsu aizsargam un viņš ar pūlēm pamet laukumu. Toties mazākums ir izturēts.
Gaļimovs atdod precīzu piespēli Sergejevam, kurš netraucēts izdara spēcīgu metienu — teicami spēlē Biļalovs. Šī pati maiņa izspēlē vēl vienu uzbrukumu vairākumā, arī šoreiz "Dinamo" vārtsargs nospēlē pārliecinoši.
44:21 min. Noraidījums "Dinamo" komandā.Nestrašils paliek bez nūjas, kas aizlido pa gaisu, bet skan tiesneša svilpe un Miķelim Rēdliham 2 soda minūtes par sitienu pretiniekam ar nūju.
Džeriņš izdara spēcīgu, tālu metienu, ripa atsitas pret viesu aizsargu.
Līdzīgi iesākas arī trešais periods, aktīvāk spēlē mājinieki, bet "Ņeftehimik" labi aizsargājas.
Sācies 3. periods!
Otrā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 9-18Uzvarēti iemetieni: 8-13Bloķēti metieni: 5-3Spēka paņēmieni: 4-4Soda minūtes: 4-2Laiks uzbrukumā: 02:27 - 04:19
Noslēdzies 2. periods.
Ališausks, iznākot laukumā, tiek pie ripas, aizskrien pretuzbrukumā, bet turpat klāt ir viesu spēlētājs. Metienu izdodas izdarīt, bet Korotajevs bez grūtībām ripu atsit.
Smags mazākums rīdziniekiem, nesanāk nomainīties.
Viesi sāk ar ļoti bīstamu metienu, Biļalovs tiek galā arī ar to.
37:28 min. Noraidījums "Dinamo" komandā.Vēlreiz uz sodīto soliņu dodas Nerijs Ališausks, kuram otrs noraidījums par klupināšanu.
Asprātīgu uzbrukumu izspēlē Meija ar Ģēģeri, taču viesi pagūst patraucēt piespēli Batņam un metiena pa vārtiem nav.
Tāls Makmilana metiens, Korotajevs ripu ķer cimdā. Uzreiz klāt pie vārtiem ir laukuma spēlētāji, un atkal asumi, atkal Marenis ir gatavs pagrūstīties ar pretinieku spēlētājiem.
Teicama izdevība Šiksatdarovam, kurš izdara divus metienus pēc kārtas, arī iegūstot atsisto ripu. Gimajevs ar Meiju pa diviem neitralizē viesu uzbrucēju.
Tiesneši aptur spēli — pie vārtiem sakņupis ir Biļalovs, taču mediķu palīdzība viņam nav nepieciešama, mūsu vārtsargs var turpināt spēli.
Mūsējiem nekādi neizdodas uzspiest savu spēli viesiem, kuri otrā perioda vidū atkal ir pārņēmuši iniciatīvu. Arvien biežāk spēlē jāiesaistās Biļalovam.
Atbildes uzbrukums "Dinamo" izpildījumā, nolūst metiens Miķelim Rēdliham.
Ripa viesu uzbrukumalaikā, atsitusies pret Laura Dārziņa nūju, maina lidojuma leņķi, to uztver Juso Pūstinens un nekavējoties izdara ļoti bīstamu metienu — teicami spēlē Biļalovs!
Makmilans ātrā pretuzbrukumā, izdara asu metienu pa vārtiem, Korotajevs ripu tver un uzreiz nelieli asumi pie "Ņeftehimik" vārtiem, kuros iesaistās Marenis un Pavlovs.
Dinamieši nostājas vairākuma izspēlei, aktīvi cīnās pie vārtiem. Majone izdara tālu metienu no zilās līnijas, Korotajevs metienu redz un tver ripu. Otrajā vairākuma minūtē mūsējie atkal neko neparāda un arī šis vairākums paliek neizmantots.
25:59 min. Noraidījums "Ņeftehimik" komandā.Damirs Musins mēģina pa apmali izspēlēt ripu no zonas, bet tā pārlido pāri aizsargstiklam un viesi paliek mazākumā.
Mūsējie vēlreiz iegūst ripu mazākumā, Sotnieks neitrālajā zonā piespēlē Ģēģerim, kurš aizskrien uzbrukumā un pat izdara metienu pa vārtiem. Korotajevs ripu ķer un iemetiens ir pie viesu vārtiem. Kopumā teicams skaitliskais mazākums rīdzinieku izpildījumā.
Viesi uzreiz sāk ar bīstamu metienu pa vārtiem, Biļalovs to atsit un ripu pārtver mājinieki, izvedot spēli ārā no savas zonas.
23:23 min. Noraidījums "Dinamo" komandā.2 soda minūtes par skaitliskā sastāva pārkāpšanu. Sodu izcieš Mārtiņš Dzierkals.
Joprojām līdzīga spēle laukumā, viesi ir piesardzīgi, neļauj mājiniekiem "uzkurināt" viņiem izdevīgāku tempu.
Pirmais metiens pa vārtiem Riharda Mareņa izpildījumā, Korotajevs ripu atsit ar kājsargu.
Sācies 2. periods.
Paralēli Jekaterinburgā notiek spēle starp vietējo "Avtomobiļist" un Boba Hārtlija trenēto Omskas "Avangard". Pēc diviem periodiem "Avtomobiļist" ir vadībā ar 2:1.
Pirmā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 4-8Uzvarēti iemetieni: 5-6Bloķēti metieni: 4-4Spēka paņēmieni: 4-1Soda minūtes: 2-4Laiks uzbrukumā: 02:38 - 01:58
Noslēdzies 1. periods.
Pēdējā minūtē mūsējie pacīnās "Ņeftehimik" zonā, taču rezultāts tā arī paliek neatklāts.
Arī šis vairākums paliek neizmantots.
Atkal neveiksmīgs vairākuma sākums mūsējiem, spēle pārceļas uz iemetienu pie "Dinamo" vārtiem. Rīdzinieki tajā uzvar un beidzot nostājas vairākuma izspēlei. Skaista Dārziņa piespēle Rēdliham, seko metiens, bet Korotajevs ripu atsit.
17:11 min. Noraidījums "Ņeftehimik" komandā. Viesu 88. numurs Damirs Musins iegrūž apmalē mūsu 88. numuru, Brendonu Makmilanu, un dodas uz sodīto soliņu. Koltins Gilīs sjau uzreiz bija klāt aizstāvēt komandas biedru, bet tiesneši ātri visus izšķīra.
Majone nenotur ripu zonā un atkal viss jāsāk no sākuma. "Ņeftehimik" vēlreiz izdodas izraidīt ripu no zonas un pēc brīža atkal. Tā arī neviena metiena pa Korotajeva vārtiem šajā "Dinamo" vairākumā nebija.
Arī viesi mazākumu sāk ar uzvarētu iemetienu un izraidītu ripu no zonas.
13:18 min. Noraidījums "Ņeftehimik" komandā.Maratam Hairuļinam 2 soda minūtes par Balinska klupināšanu.
Teicams uzbrukums mūsējo izpildījumā, Videls noorganizē Zīlem labu iespēju, Korotajevs ripu atsit.
Komandas aktīvi spēlē uzbrukumā, temps joprojām ir raits, taču metienu pa vārtiem nav daudz. Marenis mēģina ar plaukstas metienu gaitā pārspēt Fjodoru Korotajevu, viesu vārtsargs ripu tver korpusā.
Rīdziniekiem izdodas uzvarēt iemetienā un uzreiz raidīt ripu pāri visam laukumam. "Ņeftehimik" ātri atgriežas, bet Balinskim vēlreiz izdodas izsist ripu no zonas. Mūsējie novirza spēli pie apmalēm, arī viesu spēlētāji kļūdās un tikai pusminūti pirms vairākuma beigām ir pirmais metiens pa vārtiem. Biļalovs ripu atsit, bet neizdodas to piespiest pie ledus. Vārtu priekšā burzma, ripu uztver viesi, seko vēl viens metiens, bet šoreiz jau Biļalovs ripu tver. Tad jau arī Ališausks ir atpakaļ laukumā.
06:55 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo".Pirmais šīs spēles noraidījums — Nerijam Ališauskam; 2 minūtes par klupināšanu.
Teicamu uzbrukumu izspēlē viesi, Jonass Netinens izdara metienu pa vārtiem, Biļalovs ripu atsit. Pēc brīža "Ņeftehimik" atkal ir atpakaļ pie mūsu vārtiem, vēlreiz spēlē iesaistās Biļalovs. Labs spēles temps, pagaidām neviena pārtraukuma.
Viesi Rīgā ieradušies ar četru zaudējumu sēriju bagāžā un šo spēli iesākuši piesardzīgi.
Dzierkals kļūdās aiz saviem vārtiem, bet pašam izdodas ripu atgūt un mūsējie uzsāk ātru uzbrukumu, kas beidzas ar labu metienu pa vārtiem tā paša Dzierkala izpildījumā pēc Videla piespēles.
Arēnā noskanējušas valstu himnas un tūlīt jau sāksies notikumi laukumā.
Abas komandas savstarpēji tikušās 20 reizes un rīdzinieki tikai septiņos mačos atzinuši "Ņeftehimik" pārākumu, turklāt 11 spēlēs "Dinamo" uzvarējuši pamatlaikā. No spēlētājiem visvaiksmīgākais mačos pret "Ņeftehimik" ir Miķelis Rēdlihs — 3 vārti un 6 piespēles.
Savukārt Rīgas "Dinamo" ieņem 9. vietu Rietumu konferencē:
Mūsu šodienas pretinieki KHL Austrumu konferences kopvērtējumā šobrīd ieņem 10. vietu.
Trešdien, 26. decembrī, Otrajos Ziemassvētkos, Rīgas "Dinamo" komanda uzņem Ņižņekamskas "Ņeftehimik" vienību, kurā īsi pirms šodienas spēles notika vadības maiņa:https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-pretinieki-neftehimik-pirms-speles-negaiditi-atlaiz-skandalozo-treneri-nazarovu.d?id=50697163