Rīgas 'Dinamo' Ziemassvētku dāvanā sagādā sev 'sauso' uzvaru pār 'Traktor'

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" piektdien savā laukumā ar rezultātu 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) pārspēja Austrumu konferences komandu Čeļabinskas "Traktor".

Pirmajā trešdaļā abām komandām bija pāris vārtu gūšanas iespējas, tomēr rezultāts atklāts netika. Otrā perioda sākumā rīdzinieki tomēr prata pārņemt vadību, kad Kails Vilsons nospēlēja ļoti viltīgi. Viņš ieguva ripu aiz vārtiem un raidīja ripu pret "Traktor" vārtsarga Maikla Gārneta slidu, no kurienes tā ieslīdēja aiz vārtu līnijas.

Noslēdzošās trešdaļas 14. minūtē rezultāts kļuva 2:0 "Dinamo" labā. Roberts Bukarts labi nocīnījās pie apmales, Krišjānis Rēdlihs saņemto ripu no zilās līnijas raida vārtu virzienā, un tā, atsitusies pret viesu aizsargu, ielidoja "devītniekā". Rīgas "Dinamo" ar šādu rezultātu izcīnīja uzvaru.

Rīgas "Dinamo" vārtsargs Mikaels Telkvists šajā mačā atvairīja visus 27 pretinieku metienus, bet Rīgas hokejisti izdarīja 27 metienus pa pretinieku vārtiem.

Kopumā "Dinamo" decembrī visas septiņas paredzētās spēles aizvadīs savā laukumā. Pirmajā mačā rīdzinieki piekāpās Mitišču klubam "Atlant" ar rezultātu 1:2, bet pēc tam atgriezās uz uzvaru takas, ar 4:1 pārspējot Jaroslavļas "Lokomotiv", ko pārstāv latviešu uzbrucēji Miķelis Rēdlihs un šobrīd savainotais Jānis Sprukts.  Turpinājumā Latvijas komanda gan neizmantoja labu iespēju tikt pie vēl vienas uzvaras, kad ar 1:2 piekāpās vienai no vājākajām Rietumu konferences komandām Čerepovecas "Severstaļ". Savukārt aizvadītās nedēļas svētdienā Latvijas vienība nervus kutinošā mačā ar 6:4 pieveica vienu no šīs sezonas labākajām komandām Sanktpēterburgas SKA.

Detalizētāku spēles aprakstu var apskatīt portāla "Delfi" piedāvātajā teksta tiešraidē.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Traktor
Rīgas Dinamo – Traktor 2:0. Spēle noslēgusies.Vārtu guvēji: Kails Vilsons (20:41 min), Krišjānis Rēdlihs (53:02 min)Noraidījumi: Marcels Hosa (2 min - 03:15), Andrejs Kosticins (2 min - 32:13)
Labu dāvanu mūsējie sagādājuši saviem līdzjutējiem Ziemassvētkos! Jācer, ka nākamajā spēlē 28.decembrī pret "Lev" tiks sagādāta arī tikpat jauka dāvana uz Jauno gadu! Uz tikšanos šīs spēles teksta tiešraidē portālā "Delfi"!
Rīgas Dinamo gūst otros vārtus
Visa arēna kājās, skandē "dinamo, dinamo"
Spēle noslēgusies. Dinamo izcīna "sauso" uzvaru!
Arī viesi saprot, ka spēle ir beigusies...
Mūsējie lēnām, pārliecinoši, kontrolējot ripu - pēdējā minūte sākusies.
Pusotra minūte vēl šajā periodā.
Bīstams moments pei telkvista vārtiem - Kokujevs no tuvas distances, vārtu tuvumā, taču Tellijs ripu redz un atvaira.
Arēnā skan "tere, tere, traktors"...
"Traktors" ieslēdz augstāku pārnesumu, uzbrukums, bet to aptur Telkvists
Vēl 4 minūtes jāspēlē 3. periodā.
Rīgas "Dinamo" - Čeļabinskas "Traktor"2:0Ceturtās maiņas vārti - Bukarts labi nocīnās pie apmales, Krišjānis Rēdlihs saņemto ripu no zilās līnijas raida vārtos, un tā, atsitusies pret viesu aizsargu, ielido "devītniekā".
Mūsējo trešā maiņa noorganizē nopietnu presingu "Traktor" vārtu tuvumā.
Indrašis cenšas izveidot kārtējo filigrāno uzbrukumu, bet viņu aptur viesu aizsargs.
Vēl 9 minūtes trešajā periodā.
Viesi cīnās mūsu zonā, taču pa laukma stūriem un ripa atstāj zonu.
Trešās maiņas ātrs uzbrukums, Cipulis un Begovs cenšas pārspēt Gārnetu, bet neveiksmīgi
Beidzot darbība tiešā vārtu tuvumā - Sotnieks met no tuvas distances, bet Gārnets ripu tver.
Mūsējie ļoti pārliecinoši darbojas aizsardzībā, viesiem maz metienu pa vārtiem.
Arī trašajā trešdaļā spēle ir aktīva, augstā tempā.
Neļauj mūsējie pārāk aizrauties "Traktor" uzbrukumā.
Pēdējā perioda minūte.
Komandas turpina demonstrēt ātru hokeju.
Trīs minūtes atlicis spēlēt 2. periodā.
"Dinamo" turpina spēlēt viesu zonā - Bukarta raidītā ripa lido pāri vārtiem.
Trijatā pret vienu aizskrien mūsu ceturtā maiņa, bet pagūst piesteigties palīgā viesu aizsargi savam kolēģim.
"Traktor" pilnā sastāvā.
Mūsu pirmā maiņa pamet laukumu, Ščehuras maiņa turpina vair
Saspēle ir, metienu pa vārtiem nav.
Mūsējie sāk vairākuma izspēli, bet ripa apstāj zonu. Pusminūte jau pagājusi.
9450 skatītāju klātienē vēro šo maču.
"Dinamo" vairākumā.
Noraidījums "Traktor" - 2 minūtes Kosticinam par grūdienu apmalē.
Vēl viens mīstams metiens uzreiz pēc iemetiena Dugina izpildījumā, Telkvists ir vietā.
"Traktor" pirmā maiņa atbild ar tikpat aktīvu darbību mūsu aizsardzības zonā, īpaši izcēlās Čistovs, un beigās arī Telkvists apstādina ripu.
Mūsu pirmā maiņa atkal plaši un precīzi saspēlējas, divi metieni pa vārtiem, bet Gārnets glābj savu komandu.
Viesu trešā maiņa izveido bīstamu uzbrukumu, ko noslēdz spēcīgs Kokujeva metiens, par laimi, ripa lido garām vārtiem.
Aktīva spēle no vienas aizsardzības zonas uz otru, spēles temps augsts.
Vilsons izvirza vadībā Dinamo komandu
'Tagad mūsu pirmā maiņa iespeidusi "Traktor" viņu zonā.
Nospēlētas 7 minūtes otrajā periodā.
Uzbrukums uz mūsu vārtiem, tam seko pretuzbrukums mūsu ceturtās maiņas izpildījumā, un pie Gārneta vārtiem pagrūstās Bukarts ar Kļimontovu. Bez noraidījumiem.
Nu jau "Dinamo" aktivizējušies, metieni pa Gārneta vārtiem seko viens pēc otra, arī trībīnes atdzīvojušās.
Rīgas "Dinamo" - Čeļabinskas "Traktor" 1:0Gārnets nepamana ripu, ko no aizvārtes raidīja Kails Vilsons un ieslidina to vārtos ar slidu, atgriežoties vārtos.
Sākas 2. periods.
"Dinamo" trīs bloķēti metieni, "Traktor" - viens
Arī iemetienu statistika līdzīga - septiņi mums, astoņi viesiem
Pirmā perioda statistika - "Dinamo" izdarīja deviņus metienus pa vārtiem, "Traktor" - astoņus
Pirmā trešdaļa noslēgusies.
Tāls Pavlova metiens, ripa nedaudz skar "Traktor" spēlētāju, un Gārnetam neizdodas aizstiepties līdz ripai, bet tā lido garām vārtiem.
Vilsons no aizvārties piespēlē Hosam, bet Gārnets Marcela metienu "neitralizē"
Spēle rit straujā tempā, bet pauzēm - vēl pusotra minūte atlikusi pirmajā trešdaļā.
Atkal iesaistās spēlē Telkvists - viesi perioda beigās aktīvāk uzbrūk, bet mūsējie neatpaliek.
"Dinamo" pretuzbrukums, Vilsona piespēli Upītim viesi "nozog"
Spēcīgs Kondratjeva metiens - Telkvists tver ripu
Lieliska Ščehuras piespēle uz otru laukuma malu Robinsonam, brīvs "dribls" uz vārtiem, taču Gārnets ripu atvaira
"Traktor" ceturtā maiņa ilgi saimniekoja pa mūsu zonu
Un vēl viena bīstama epizode pie mūsu vārtiem - ļoti spēcīgs metiens, Telkvists tver
Nupat nepatīkams moments pie telkvista vārtiem - ripa no Sotnieka slidas lido vārtus, labi, ka Tellijs pamanīja
"Traktor" ļoti pārliecinoši spēlē savu vārtu tuvumā - mūsējiem neizdodas piekļūt Gārnetam.
Labs Džeriņa metiens, caur aizsarga Vasiļčenko kājāmārnets ir vietā.
Spēle tomēr vairāk rit viesu aizsardzības zonā.
"Traktor" sedz pa visu laukumu mūsējos.
Nospēlētas 9 minūtes pirmajā periodā.
Spēle ir aktīva, taču metienu pa vārtiem salīdzinoši nedaudz
Cipulis ilgi cīnās laukuma stūrī.
Un mazākums izturēts, "Dinamo" pilnā sastāvā.
Vilsons realizē uzbrukumu mazākumā, Gārnets atvair aripu.
Pagaidām nevedas viesiem ar vairākumu, minūte jau pagājusi.
20 sekundes ilga "Traktor" pirmais uzbrukums vairākumā, ripa atstāj mūsu zonu.
Rīgas "Dinamo" mazākumā.
Bīstams uzbrukums no "Traktor" puses, un pirmais noraidījums - Marcelam Hosam 2 soda minūtes.
Burzma pie "Traktor" vārtiem, vispirms Hosa, tad Bukarts un beigās Robinsons centās iemest ripu vārtos, bet Gārnets darbojas lieliski.
Pirmajā iemetienā uzvar mājinieki, un spēles sākums ir visai aktīvs.
Spēle sākusies.
Šodien ir "Rotaļlietus" diena Arēnā - skatītāji stāv ar plīša rotaļlietām rokās jau, gatavi mest tās laukumā. "Dinamo" šodienas akcijā hokeja līdzjutēji ziedos mantiņas bērniem.
Skan himnas.
Šovakar Rīgā nespēlēs "Traktor" spēcīgākais uzbrucējs Jans Buliss.
"Dinamo" treneris Ģirts Ankipāns par "Traktor": labāks ir "paēdis vilks", tagad viņi ir "izsalkuši" un cīnās par vietu "play-off". Ar tādu pretinieku ir grūtāk spēlēt.
Rīgas Dinamo sastāvs spēlei: Vārtsargi: #36 Mikael Tellqvist (#85 Rihards Cimermanis); Aizsargi: #8 Sandis Ozoliņš (C) - #6 Arvīds Reķis, #80 Georgijs Pujacs - #33 Mat Robinson, #9 Krišjānis Rēdlihs - #11 Kristaps Sotnieks; Uzbrucēji: #95 Juris Upītis - #18 Kyle Wilson - #81 Marcel Hossa, #77 Marcel Hascak - #38 Paul Szczechura - #70 Miks Indrašis, #17 Aleksandrs Ņiživijs - #25 Andris Džeriņš - #79 Vitālijs Pavlovs, #71 Roberts Bukarts- #7 Rustams Begovs - #47 Mārtiņš Cipulis.
Šī vakara mačam Arēnā Rīga pret Čeļabinskas Traktor komandu Rīgas Dinamo treneri pieteikuši 20 hokejistus (2 vārtsargus, 6 aizsargus un 12 uzbrucējus). Salīdzinot ar iepriekšējo spēli pret Sanktpēterburgas SKA, sastāvā notikušas divas izmaiņas - Māra Bičevska vietā spēlēs Mārtiņš Cipulis, bet vārtus šodien sargās Mikaels Telkvists.
Sveicināti! Rīgas Dinamo mājas spēļu mēnesis turpinās ar maču pret Čeļabinskas Traktor. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-pirms-decembra-partraukuma-sava-laukuma-tiekas-ar-traktor.d?id=43895256