Savainojumu nomocītā Rīgas 'Dinamo' piedzīvo sāpīgu zaudējumu pret 'Severstaļ'

Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" trešdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē savā laukumā ar rezultātu 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) zaudēja Čerepovecas "Severstaļ".

Pirms šīs spēles Rīgas "Dinamo" bija pamatīga traumu epidēmija. Sestdien savainojumus guva aizsargi Kristaps Zīle un Oskars Bārtulis, bet pirms mača treniņā žokli lauza Aleksandrs Protapovičs, bet Nerijus Ališausks nevarēja spēlēt slimības dēļ. Savukārt pirmajā periodā ripa pa galvu trāpīja Uvim Balinskim, un viņš nevarēja turpināt maču. Savainojumu dēļ pie iespējas debitēt KHL tika Arvils Bergmanis un Ernests Ošenieks.

"Severstaļ" hokejisti maču izrāva 59. minūtē, kad ļoti veiksmīgu metienu no aizvārtes trāpīja Bogdans Jakimovs. Savukārt Rīgas "Dinamo" vārtsargs Aleksandrs Salāks atvairīja 27 no 28 metieniem.

Rīgas "Dinamo" pēc šī mača noslīdēja uz 11. vietu Rietumu konferencē, savukārt "Severstaļ" šis panākums ļāva pakāpties uz 10. pozīciju.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Čerepovecas Severstaļ
Spēles statistika:
Rīgas "Dinamo" - "Severstaļ" 0:1. Spēle noslēgusies.Pēdējās sekundēs vēl Māršals izdarīja ļoti bīstamu metienu, bet Podjapoļskis svarīgā brīdī nenotrīcēja.
"Dinamo" izmisīgos uzbrukumos Setdikovs trāpīja pa vārtu stabu.
58:15 min. Rīgas "Dinamo" - "Severstaļ" 0:1"Severstaļ" hokejisti ilgāku laiku darbojās uzbrukuma zonā, bet Bogdans Jakimovs izdarīja metienu no aizvārtes, ļoti veiksmīgi trāpot pa Aleksandru Salāku tā, ka ripa ielēca vārtos.
Setdikovs raidīja ripu gar tālo vārtu stabu. Kopumā cīņa aizvadītajās epizodēs vairāk rit neitrālajā zonā, un komandas spēlē diezgan piesardzīgi.
Mamčics iegāja uzbrukuma zonā un izdarīja diezgan vienkāršu metienu. Sīvajā cīņā atlikušas septiņas minūtes.
Vovčenko uzbrukuma zonā apstājās un izdarīja metienu pēc apgrieziena ap savu asi, bet Salāks savu komandu glāba.
"Severstaļ" izturēja mazākumus, rezultātam saglabājoties 0:0.
Dārziņš bija aktīvākais spēlētājs "Dinamo" vairākumā, savukārt Eštonam neizdevās mainīt ripas lidojuma virzienu. "Severstaļ" jau spēlē četratā.
Podjapoļskis lielā mazākuma iesākumā atvairīja spēcīgu Setdikova metienu, bet rīdzinieku ofensīva turpinājās. Makmilans un Dārziņš arī meta, bet pagaidām vārtus gūt neizdevās.
46:20 min. Vēl viens noraidījums "Severstaļ" komandā. Par ripas izmešanu ārpus laukuma sodīts Provoļnevs.
45:26 min. Noraidījums "Severstaļ" komandā. Meija uzbrukuma zonā devās pēc ripas, bet Sizovs nospēlēja ar augsti paceltu un tika noraidīts.
Otrā perioda spilgtākie momenti.
Sotniekam pēdējā brīdī patraucēja izdarīt metienu no labas pozīcijas. "Dinamo" pirmās piecas minūtes trešajā periodā aizvadīja veiksmīgi.
Salāks neveiksmīgi nospēlēja pēc diezgan vienkārša Sizona tāla metiena, taču ripu vārtos viņš neielaida.
Rīdzinieki mazākumu trešā perioda ievadā izturēja, bet, atsākot spēlēt vienādos sastāvos, "Dinamo" mēģināja nostiprināties uzbrukuma zonā.
Sācies 3. periods.
Rīgas "Dinamo" - "Severstaļ" 0:0. Noslēdzies 2. periods.
39:10 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Gilīss devās uzbrukuma zonā un ar pretiniek cīnījās ar ripu. Viņš saņēma sodu par sitienu ar nūju.
"Dinamo" ar lielām grūtībām darbojas aizsardzībā, taču pagaidām izdevās tikt galā ar šīm epizodēm.
Pie Salāka vārtiem bija ļoti bīstamas epizodes. Čehs atvairīja metienu no asa leņķa, tad pēc atkārtota metiena ripa uzlidoja augstu gaisā un "Severstaļ" spēlētājam tā trāpīja pa galvu un lidoja vārtos. Taču Salāks ripu apturēja tieši pirms vārtu līnijas.
"Severstaļ" biežāk sāka darboties uzbrukuma zonā, un Morozovs bija diezgan tuvu vārtu guvumam, tomēr ripa trāpīja pa vārtu stabu. Eštons pēcāk aizvirzīja spēli prom no saviem vārtiem, bet līdz vārtu priekšai netika.
Spēle turpinājās līdzīgi, bet cīņas gaita atkal bija ļoti saraustīta. Salāks aizvadītajās epizodēs atvairīja Liškas metienu.
28:59 min. "Dinamo" nerealizē "bullīti". Metienu izpildīja Lauris Dārziņš, taču viņa metiens vārtu augšējā stūrī bija neprecīzs, ripai lidojot pāri vārtiem.
Soda metiens uz "Severstaļ" vārtiem.Kārters Eštons ieguva ripu un rāvās pretuzbrukumā pret vārtsargu, taču viņu neatļauti kavēja. Tiesneši fiksēja soda metienu.
Pēc neliela Rīgas "Dinamo" pārsvara "Severstaļ" hokejisti ilgāku laiku darbojās uzbrukuma zonā.
Salāks, guļot uz ledus, atvairīja pirmo ļoti bīstamo metienu, bet tad viņš arī ar galvu neļāva ripai lidot vārtos, saglabājot bezvārtu neizšķirtu.
Rīgas "Dinamo" galvenais treneris ļoti variē ar aizsargu virknējumiem. Laukumā bijuši arī jaunie Bergmanis un Ošinieks. Rīdziniekiem perioda pirmajā pusē izdodas bremzēt spēles gaitu, kas pie šī aizsargu deficīta ir ļoti svarīgi.
Meija pēc Setdikova piespēles apdraudēja vārtus no tuvas distances, bet pretinieku vārtsargs ar kājsargu atvairīja. Rīdzinieki aktīvi turpināja darboties
Pirmā perioda labākie momenti:
Vovčenko tika līdz vārtu priekšai un ļoti bīstami meta, taču Salāks spēja atvairīt.
Gilīss uzbrukuma zonā aiz vārtiem izcīnīja ripu un nogādāja to Māršalam, kura metienu ar grūtībām atvairīja Podjapoļskis.
Sācies 2. periods.
Kā noskaidroja TV6 eksperts Edgars Lūsiņš, tad Uvis Balinskis jau nogādāts slimnīcā. Līdz ar to viņš nevarēs atgriezties laukumā. Šobrīd Rīgas "Dinamo" situācija ar aizsargiem ir kritiska.
Rīgas "Dinamo" - "Severstaļ" 0:0. Noslēdzies 1. periods.
Perioda noslēgums ritēja diezgan līdzīgā cīņā. "Dinamo" hokejistiem bija grūtības ieiet uzbrukuma zonā, līdz ar to neveidojās vārtu gūšanas iespējas. "Severstaļ" pāris sekundes pirms trešdaļas beigām bīstami apdraudēja Salāka vārtus.
Dārziņš un Sotnieks nonāca divatā pret vienu aizsargu. Dārziņš izdarīja piespēli, bet Sotnieks netrāpīja pa lēkājošu ripu.
Šoreiz "Dinamo" vairākums bija nedaudz neizteiksmīgāks. Metienu izdarīja Māršals, un šī epizode tā arī palika vienīgā draudīgā.
12:27 min. Noraidījums "Severstaļ" komandā. Sizovs par klupināšanu devies uz noraidīto soliņu.
Balinskim ripa pēc tāla metiena trāpīja pa ausi. Lai arī viņš nepalika guļot uz ledus, viņam tika pārsista galva, un viņš devās uz ģērbtuvēm.
Rīgas "Dinamo" mazākumā nepieļāva pārāk bīstamus momentus, neļaujot pretinieku vairākuma brigādei kombinēt uzbrukumus.
8:07 min. Noradījums Rīgas "Dinamo". Uzreiz pēc "Dinamo" vairākuma Balinskis pārkāpa noteikumus un atstāja mājiniekus mazākumā.
Mazākumā Aleksejevs izgāja pret Salāku, taču viņam neizdevās izmantot šo pretuzbrukumu. Vairākums "Dinamo" komandai turpinājās ne pārāk veiksmīgi.
Pēc uzvarēta iemetiena ripu ieguva Balinskis, kurš izdarīja labu metienu pa vārtiem. Pēc tā sākās cīņa vārtu priekšā. Vairākuma turpinājumā Dārziņš izdarīja metienu no distances.
5:49 min. Noraidījums "Severstaļ" sastāvā.Par sitienu ar nūju noraidīts Vovčenko
Viesi aktīvi darbojās "Arēnā  Rīga", liekot Salākam pamatīgi pasvīst. Monahovs uzmeta pa vārtiem, trāpīja vārtsargam, bet tad ripa atsitās pret vārtu pārliktni.
Salāks Rīgas "Dinamo" vārtos atvairīja metienus, bet vēlāk Dārziņš bīstami meta vārtu tālajā stūrī, bet "Severstaļ" vārtsargs Podjapoļskis atsita.
Pirmajās 33 sekundēs "Severstaļ" hokejisti vairākas reizes apdraudēja "Dinamo" vārtus. Pēc piespēles gar vārtiem Dārziņš teju ievirzīja ripu savos vārtos.
Spēlē pret Čerepovecas "Severstaļ" Rīgas "Dinamo" lauzta žokļa dēļ nevarēs palīdzēt Aleksandrs Protapovičs, bet slimības dēļ - arī Nerijus Ališausks. 23 gadus vecajam Protapovičam žoklis tika lauzts 4.decembra treniņā, un tuvākajās spēlēs viņš komandai nevarēs palīdzēt.
Rīgas "Dinamo" sastāvā lielas problēmas ar aizsargiem, jo bez Ališauska nevar spēlēt arī Kristaps Zīle un Oskars Bārtulis. Viņu vietā laukumā dosies Bergmanis un Ošenieks. https://twitter.com/hcDINAMORIGA/status/1202256788923523073
Rīgas "Dinamo" ar 27 punktiem 34 spēlēs ieņem desmito vietu Rietumu konferencē, bet 11. pozīcijā ar tikpat punktiem arī 34 spēlēs ir "Severstaļ" vienība, kurai ir mazāk uzvaru pamatlaikā.
Rīgas "Dinamo" savā laukumā tiekas ar vienu no savām tiešajām konkurentēm Čerepovecas "Severstaļ". "Severstaļ" Rīgā ieradusies ar četriem zaudējumiem pēdējās piecās spēlēs, bet "Dinamo" sestdien pakutināja nervus Sanktpēterburgas SKA. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-svariga-spele-ar-tieso-konkurenti-severstal.d?id=51690591