Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" otrdien pārtrauca piecu spēļu ilgo zaudējumu sēriju, izbraukumā ar rezultātu 5:4 (2:2, 0:1, 2:1, 1:0) papildlaikā pieveicot Kazaņas "Ak Bars" vienību.

Rīgas "Dinamo" pēc negaidītā panākuma ar 23 punktiem 46 spēlēs saglabā pēdējo vietu līgā un Rietumu konferencē, bet Kazaņas "Ak Bars" hokejistiem 75 punkti 48 mačos joprojām ļauj atrasties pirmajā pozīcijā gan Austrumos, gan visā čempionātā.

Kazaņas "Tatņeft" arēnā sanākušie līdzjutēji jau no pirmajām spēles minūtēm varēja baudīt atklātu un rezultatīvu hokeju. Spēles rezultātu no ļoti asa leņķa mača otrajā minūtē atklāja Jānis Švanenbergs, 16 sekundes vēlāk rezultātu izlīdzināja Iļja Safonovs, bet mača ceturtajā minūtē Kazaņas komandas uzbrucējs jau otrreiz pielaboja komandas biedra raidījumu, panākot rezultātu 1:2.

Atbildi parādā nepalika Rīss Skārlets, kura raidītā ripa skāra pat divus mājinieku aizsargus – pēc nepilnām piecām minūtēm rezultāts jau 2:2.

Spēles temps mazliet noplaka vien otrās trešdaļas vidū. Rīdzinieki varonīgi pretojās "Ak Bars" talantīgajiem hokejistiem, bet pāris reizes gan tika iespiesti savā zonā. Kazaņas komanda vadībā gan izvirzījās pavisam negaidītā situācijā, kad teicami aiz vārtiem nospēlēja 39 gadus vecais Daniss Zaripovs, kurš izkārtoja vārtu guvumu Artjomam Lukojanovam. Uz epizodi asi reaģēja vārtsargs Ivans Naļimovs, kurš vairākkārt pret ledu trieca savu nūju.

Savukārt spēles trešajā trešdaļā iniciatīvu negaidīti sagrāba "Dinamo" vienība, kas pastāvīgi uzvarēja divcīņas un uzspieda mājiniekiem savu spēles stilu. Vienīgos vārtus vairākumā šajā spēlē guva Rihards Bukarts, bet jau piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Genādijs Stoļarovs panāca rezultātu 4:3.

Nākamās pusotras minūtes laikā ripa divreiz pabija Rīgas komandas vārtos. Vispirms tiesneši neieskaitīja mājiniekiem vārtu guvumu, jo Kirils Petrovs pirms tā uztriecās virsū Naļimovam, bet tūlīt pat vēlreiz veiksmīgi nostrādāja sadarbība starp Zaripovu un Lukojanovu – rezultāts 4:4.

Papildlaikā "Dinamo" pēc Bukarta pārkāpuma par simulēšanu pat nonāca mazākumā, tomēr, izcili spēlējot Naļimovam, viesi pārvarēja grūtības un astoņas sekundes pirms "bullīšiem" Džeisī Lipons pēc Mika Indraša piespēles izrāva uzvaru.

Nākamo spēli "Dinamo" aizvadīs ceturtdien, kad viesosies pie ceturtajā vietā Austrumu konferencē esošās Magņitogorskas "Metallurg" komandas.