Sezonas sensācija: Rīgas 'Dinamo' viesos pieveic KHL spēcīgāko komandu

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" otrdien pārtrauca piecu spēļu ilgo zaudējumu sēriju, izbraukumā ar rezultātu 5:4 (2:2, 0:1, 2:1, 1:0) papildlaikā pieveicot Kazaņas "Ak Bars" vienību.

Rīgas "Dinamo" pēc negaidītā panākuma ar 23 punktiem 46 spēlēs saglabā pēdējo vietu līgā un Rietumu konferencē, bet Kazaņas "Ak Bars" hokejistiem 75 punkti 48 mačos joprojām ļauj atrasties pirmajā pozīcijā gan Austrumos, gan visā čempionātā.

Kazaņas "Tatņeft" arēnā sanākušie līdzjutēji jau no pirmajām spēles minūtēm varēja baudīt atklātu un rezultatīvu hokeju. Spēles rezultātu no ļoti asa leņķa mača otrajā minūtē atklāja Jānis Švanenbergs, 16 sekundes vēlāk rezultātu izlīdzināja Iļja Safonovs, bet mača ceturtajā minūtē Kazaņas komandas uzbrucējs jau otrreiz pielaboja komandas biedra raidījumu, panākot rezultātu 1:2.

Atbildi parādā nepalika Rīss Skārlets, kura raidītā ripa skāra pat divus mājinieku aizsargus – pēc nepilnām piecām minūtēm rezultāts jau 2:2.

Spēles temps mazliet noplaka vien otrās trešdaļas vidū. Rīdzinieki varonīgi pretojās "Ak Bars" talantīgajiem hokejistiem, bet pāris reizes gan tika iespiesti savā zonā. Kazaņas komanda vadībā gan izvirzījās pavisam negaidītā situācijā, kad teicami aiz vārtiem nospēlēja 39 gadus vecais Daniss Zaripovs, kurš izkārtoja vārtu guvumu Artjomam Lukojanovam. Uz epizodi asi reaģēja vārtsargs Ivans Naļimovs, kurš vairākkārt pret ledu trieca savu nūju.

Savukārt spēles trešajā trešdaļā iniciatīvu negaidīti sagrāba "Dinamo" vienība, kas pastāvīgi uzvarēja divcīņas un uzspieda mājiniekiem savu spēles stilu. Vienīgos vārtus vairākumā šajā spēlē guva Rihards Bukarts, bet jau piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Genādijs Stoļarovs panāca rezultātu 4:3.

Nākamās pusotras minūtes laikā ripa divreiz pabija Rīgas komandas vārtos. Vispirms tiesneši neieskaitīja mājiniekiem vārtu guvumu, jo Kirils Petrovs pirms tā uztriecās virsū Naļimovam, bet tūlīt pat vēlreiz veiksmīgi nostrādāja sadarbība starp Zaripovu un Lukojanovu – rezultāts 4:4.

Papildlaikā "Dinamo" pēc Bukarta pārkāpuma par simulēšanu pat nonāca mazākumā, tomēr, izcili spēlējot Naļimovam, viesi pārvarēja grūtības un astoņas sekundes pirms "bullīšiem" Džeisī Lipons pēc Mika Indraša piespēles izrāva uzvaru.

Nākamo spēli "Dinamo" aizvadīs ceturtdien, kad viesosies pie ceturtajā vietā Austrumu konferencē esošās Magņitogorskas "Metallurg" komandas.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Kazaņas Ak Bars
64:52 min. Rīgas "Dinamo" – Kazaņas "Ak Bars" 5:4. Vārti!!!! Un uzvara!Voronkovs pēc bīstama uzbrukuma krīt pie "Dinamo" vārtiem, atstājot savus komandas biedrus divatā. Indrašis pārejas uzbrukumā ar teicamu piespēli sameklē Liponu, kurš gūst uzvaras vārtus! Teju neticams panākums!
Stoļarovs, "vadoties" aiz saviem vārtiem, pazaudē ripu un izveido bīstamu momentu Kormjē. Naļimovam pēc tam jātver arī Petrova metiens. "Dinamo" vārtsargs papildlaikā bijis īsts glābējs! "Dinamieši" tā arī īsti nespēj gūt ripas kontroli.
Mājinieku vairākums noslēdzies bez vārtu guvuma. Spēle arī tiek apturēta, tāpēc tā turpināsies trīs pret trīs.
Douss izlaiž ripu no zonas pusminūti pirms vairākuma beigām. Kazahstānas izlases uzbrucējs pēcāk gan tiek pie laba plaukstas metiena, kuru tver Naļimovs.
Naļimovs pārsteidz Švanenbergu, nevis piespiežot ripu, bet atstājot to uzbrucējam. Pēc apjukuma "Ak Bars" izpilda bīstamu metienu, bet viss noslēdzas veiksmīgi. Kazaņas komanda vairākumā spēlē ar četriem uzbrucējiem.
60:30 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāKazaņas komanda nikna, ka tai tiek aprauts ātrais uzbrukums trijatā pret diviem "dinamiešiem". Par simulēšanu sodīts Rihards Bukarts, no kura ar roku atkāvās Naidžels Douss.
Indrašis pēkšņi tiek pie ripas un ar nūjas neērto pusi raida to pa vārtu stabu.
Sācies papildlaiks!
Noslēdzies pamatlaiks! Rīgas "Dinamo" – Kazaņas "Ak Bars" 4:4 (2:2, 0:1, 2:1)Pēdējā pamatlaika minūtē "Dinamo" pat nostājās pretinieku zonā. Mamčica uzmetiens lidoja garām vārtiem. Viens punkts pret līgas spēcīgāko komandu jau ir izcīnīts.
"Ak Bars" negaidīti ātri pilnībā pārvērtuši spēli. Mājinieki jau spiež savus pretiniekus. Pamatlaikā vēl pusotra minūte.
56:00 min. Rīgas "Dinamo" – "Ak Bars" 4:4Zaripovs ar teicamu piespēli aiz muguras atstāj ripu Lukojanovam. Uzbrucējs atkal no tā paša punkta raida ripu vārtu stūrī. Jau otro reizi šī virknējuma uzbrucēji pēc vārtiem ceļ augstu gaisā nūjas. Redz, viņi esot "Trīs musketieri".
Kazaņas komanda tūlīt pat dabū ripu viesu vārtos! Kirils Petrovs individuāli izrēķinās ar Paršinu, izlienot vārtu priekšā. Krievijas hokejists pēc metiena uzgrūžas virsū Naļimovam, kurš krīt uz ledus. Kormjē ripu raida vārtos, arēnā sākas skaļas gaviles, bet soģi uzreiz rāda, ka vārti netiek ieskatīti.Tiesneši skatās video atkārtojumu. Vārti netiek ieskaitīti!
54:51 min. Rīgas "Dinamo" – "Ak Bars" 4:3. Vāāāāāārti!Centīgais sniegums attaisnojas! "Dinamieši" kārtējo reizi uzvar cīņā par ripu aiz pretinieku vārtiem. Pie laba metiena no zilās līnijas tiek Skārlets, bet ar atkārtotu raidījumu vārtus gūst Genādijs Stoļarovs!
Kazaņas hokejistiem joprojām īsti nekas nesanāk. Rīgas komanda uzvar lielākajā daļā divcīņu. Pamatlaikā vēl nepilnas sešas minūtes.
Mājinieki aizmūk divatā pret vienu aizsargu. Naļimovs glābj pēc Zaripova metiena.
Rīdzinieki turpina uzspiest savu spēli! Vispirms mazu apjukumu pie pretinieku vārtiem rada Dzierkals, bet padsmit sekundes vēlāk Reidebornam jau jākrīt uz muguras, lai atvairītu atkārtotu Bukarta metienu. Vairāku hokejistu ielenkumā vārtsargs gan piespiež ripu.
47:44 min. Rīgas "Dinamo" – Kazaņas "Ak Bars" 3:3. Vārti!!! Rihards Bukarts saņem ripu blakus vārtiem un izjūt iespēju izslidot to priekšā. Uzbrucējs ar teicamu metienu tuvajā "devītniekā" izlīdzina rezultātu!
47:11 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāMērķtiecīga došanās uz divcīņām aiz pretinieku vārtiem tiek pārvērsta vēl vienā iespējā. Trevors Mērfijs tiek sodīts par klupināšanu.
Pēdējā pusotra minūte aizritējusi gar Kazaņas komandas zonas apmalēm. "Dinamieši" ik pa laikam gan izpilda kādu metienu.
Pāris epizodes bija cerīgas, bet diemžēl jāsaka, ka vairākums tika izniekots. Jau pēc vairākuma izskaņas viesi ieslido zonā trijatā pret diviem aizsargiem. Spēcīgi met Indrašis, ripu tver Reideborns, bet rīdzinieki nespēj atrast, kur ripa palikusi. Pat vārtsargs uz brīdi šķietami nebija pārliecināts, vai nodrošinājis tās drošību.
Viss sākas cerīgi, bet vispirms ripa pārlec pāri Skārleta nūjas lāpstiņai, taču vēl pēc tam Dzierkals, manevrējot ar ripu, izlaiž to ārpus zilās līnijas...
Sākusies trešā trešdaļa!"Dinamo" turpina lielo vairākumu!
Noslēgusies otrā trešdaļa. Rīgas "Dinamo" – Kazaņas "Ak Bars" 2:3 (2:2, 0:1)Majone uzreiz met no zilās līnijas, pie atlēkušās ripas tiek Jeļisejevs, kura raidījumu brīvā vārtu stūrītī atsit Reideborns.
39:38 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs piecatā pret trijiemLai gan vairākuma sākumā rīdzinieki izpildīja vien uzmetienus vārtu virzienā, Liponu neveiksmīgi paklupina Lukojanovs. Otrajā trešdaļā vēl 22 sekundes. Vairākums turpināsies arī pēc pauzes.
38:42 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāDivu vārtu autors Safonovs sodīts par Gračova turēšanu. Lieliska iespēja rīdziniekiem!
Otrā mazākuma puse jau ir mazāk bīstama. Rīdzinieki pagaidām nav ielaiduši nevienus vārtus mazākumā.
"Dinamieši" brīžiem piespiesti pie saviem vārtiem, bet varonīgi pretojas "Ak Bars" vienībai.
35:30 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāMajone divcīņu pret Petrovu uzvarēja, pateicoties pretinieka turēšanai.
Vēl sešas minūtes otrajā trešdaļā. Šoreiz daļēji pat jāgaida otrās trešdaļas beigas, jo Kazaņas komandas uzbrukumi brīžiem ir ļoti bīstami. "Dinamieši" vien kādas pāris reizes ļāvuši pretiniekiem arī ieņemt stabilas pozīcijas savā laukuma pusē. Spēles temps gan kritis ievērojami. Savā ziņā atklātajā hokejā Rīgas komanda pat spēlēja vienlīdzīgāk.
34:30 min. Rīgas "Dinamo" – Kazaņas "Ak Bars" 2:3Pieredzējušais Zaripovs no aizvārtes izcili izspēlē ripu Lukojanovam. Uzbrucējs to ar plaukstas metienu triec tālajā stūrī. Ļoti nikni reaģē Naļimovs, kurš sāk dauzīt savu nūju pa ledu. Iespējams, ka aizsargs bija vīlies par Švanenberga pozīciju tieši viņam priekšā. Ceram, ka portāls "Delfi" netiks vainots vārtu piesaukšanā.
Naļimovam aizvārtē ripu atņem Patriss Kormjē, kurš uzreiz atdod piespēli Kirilam Petrovam. Vārtsargs labo savu kļūdu!
Glābj Naļimovs! Laukuma saimnieki ripu nogādāja dzīvajai kluba leģendai Danisam Zaripovam, bet viņš nespēj no metra attāluma pārspēt viesu vārtsargu.
28:15 min. Komandas spēles četratāLipons saķeras ar Ņikitu Ljamkinu, kurš gan uzsāka šos asumus. Abi noraidīti uz divām minūtēm.
Naļimovam nācies atvairīt vairākus mājinieku metienus. Spēles grožus sagrābusi Kazaņas komanda.
Vairākums paliek neizmantots. Turpinās ļoti atklāts hokejs.
Labu piespēli gar vārtiem izpilda Rihards Bukarts, tomēr ripa pārlec pāri Švanenberga nūjas lāpstiņai. Skudra īpaši pārdzīvo, noskatoties uz garām palaisto iespēju.
22:43 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāArtjoms Lukajanovs sodīts par bloķēšanu. Mirkli pirms tam mazliet, iespējams, paveicās Mamčicam, kurš asi nospēlēja aiz saviem vārtiem.
Kazaņas klubam atkal padodas vien blāvs vairākums. Taču viesiem nevajadzētu lieki uzprasīties, pelnot noraidījumus.
20:27 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāIndrašis atkal izpelnās divas minūtes diskutablā situācijā, it kā ar nūju ķeksējot pretinieku viņa laukuma pusē. Soģi turpina svilpt ļoti strikti.
Sākusies otrā trešdaļa!
Noslēgusies pirmā trešdaļa. Rīgas "Dinamo" – Kazaņas "Ak Bars" 2:2Vispirms vērā ņemamu ofensīvu sagādāja viesi, bet perioda beigās jau Dmitrijs Voronkovs raida ripu garām pustukšam vārtu stūrim.
Naļimovs divreiz pēc kārtas tiek galā ar pēkšņiem Tihonova metieniem! Neskaitot nelaimīgās epizodes, abu komandu vārtsargi bijuši uzdevumu augstumos.
Šoreiz mājinieku vairākums ir krietni bīstamāks, bet "Ak Bars" vienībai allaž kaut kas pietrūkst, lai veiktu pēdējo darbību. Indrašis atgriezies spēlē no noraidīto soliņa.
12:58 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāIndrašis mazliet apšaubāmā epizodē sodīts par pretinieka bloķēšanu. Informators "Tatņeft" arēnā jau mudina līdzjutējus uz saukli "Šai-bu!"
"Ak Bars" desmit reizes apdraudējusi Naļimova vārtu drošību. Savukārt viesu raidītās ripas vien divreiz sasniegušas pretinieku cietoksni. Pagaidām "dinamiešu" metieniem 100% efektivitāte.
10:51 min. Abpusējs noraidījumsBērziņš un Voronkovs sodīti par iepriekšējo epizodi, kas izraisīja asumus. Tas gan neietekmē spēlētāju skaitu uz ledus, "dinamiešiem" arī tūlīt pat izciešot mazākumu.
Rīdzinieki labi aizstāvas, nelaižot pretiniekus savā zonā, bet tad pēkšņi zonā ieslido Voronovs, kuram gan Skārlets neļauj izpildīt metienu. Pretinieku uzreiz ielenc četri "dinamieši", kuri nekavējoties iekausta uzbrucēju par līšanu pie Naļimova.
9:25 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāDžeisī Lipons, jau krītot uz ledus, mazliet pieturas pie Henkela nūjas. It kā kanādietis no tā neguva lielu priekšrocību, tomēr tiesneši pamanās šo mazo niansīti acīgi saskatīt.
Skatītājiem ļoti baudāma spēle. Duelis pēdējās četras minūtes rit bez pārtraukumiem. Iepriekš tos praktiski radīja tikai vārtu guvumi.
Vārtsargu maiņa Kazaņas komandā.Uzreiz pēc ielaistās ripas Biļalovu nomaina zviedrs Adams Reideborns, kurš viscaur sezonai konkurējis ar Krievijas hokejistu.
4:42 min. Rīgas "Dinamo" – "Ak Bars" 2:2. Vāāāārti!!!Hokeja dievi turpina būt skarbi pret vārtsargiem. "Dinamieši" uzreiz veiksmīgi nostājas mājinieku zonā. Spēcīgu metienu izpilda Rīss Skārlets, ripai pa ceļam skarot divus aizsargus. Galu galā tā nonāk Biļalova vārtos no Kristiana Henkela kājas.
4:02 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāDmitrijs Judins sodīts par klupināšanu.
3:18 min. Rīgas "Dinamo" – "Ak Bars" 1:2Skatoties šo spēli, nevar pat ievilkt elpu. Andrejs Pedans raida ripu pa ledu no zilās līnijas, bet tur priekšā tas pats Safonovs. Šķiet, ka viņa pielabotā ripa būtu lidojusi pat garām vārtiem, bet tā daļēji arī skar Kristapu Zīli un nonāk vārtos.
Minūtes laikā bijuši vēl divi bīstami momenti pie "Dinamo" vārtiem. Tam seko asumi starp viesiem un Rīgā dzimušo Viktoru Tihonovu. Gaisā jūtama liela hokejistu enerģija. Ja "dinamieši" turēsies pretī, mūs sagaida aizraujoša spēle.
01:26 min. Rīgas "Dinamo" – "Ak Bars" 1:1Nu jau gavilē varenais skatītāju pulks. Mājinieki nevainojami izspēlē ātru uzbrukumu, kura izskaņā Iļja Safonovs no vārtu priekšas novirza ripu vārtu "devītniekā".
01:10 min. Rīgas "Dinamo" – "Ak Bars" 1:0. Auksta duša mājiniekiem!Dāvana no bijušā Rīgas komandas vārtsarga? Jānis Švanenbergs no neticami šaura leņķa raida ripu vārtos. Tā gan cietoksnī nonāca, atsitoties pret Biļalovu.
Laukuma saimniekiem vārtos bijušais "dinamietis" Timurs Biļalovs. Viesu cietoksni sargās Ivans Naļimovs.
Mājiniekiem nepalīdzēs Francijas izlases uzbrucējs Stefans Da Kosta, kurš 42 spēlēs guvis 47 punktus (21+26), šobrīd ieņemot ceturto vietu labāko punktu guvēju sarakstā. Ierindā gan ir Kazahstānas pilsonis Naidžels Douss, kuram 38 spēlēs 37 punkti (21+16).
Pārsteigumu šodien sagādājis komandas pieteikums spēlei. Ārpus tā palicis kapteinis Lauris Dārziņš, kura pienākumus pildīs Miks Indrašis. Pirmajā maiņā ar Džeriņu un Indraši iekļauts Nikolajs Jeļisejevs, kurš aizvakar pret "Ņeftehimik" nepiedalījās mačā. Vēl jāmin, ka spēlei nav pieteikti Tonijs Sunds un Kristaps Sotnieks.
"Dinamo" ar 21 punktu 45 spēlēs ieņem pēdējo vietu Rietumu konferencē un visā līgā, kamēr Kazaņas komanda atrodas pretējā polā, jo ar 74 punktiem 47 dueļos ir pirmā Austrumos un arī visā turnīrā.
Rīdzinieki šovakar tiekas ar līgas līderi "Ak Bars" vienību, kuru viņi nav uzvarējuši kopš 2016. gada novembra. "Dinamo" šis ir pirmais mačs šosezon pret otrā konferencē esošo Kazaņas klubu.