Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā veiksmīgi sezonu piektdien turpināja latviešu uzbrucējs Mārtiņš Karsums, kurš kārtējā spēlē guva uzvaras vārtus Maskavas "Dinamo" rindās.

Karsuma pagarinājumā gūtie vārti nodrošināja Gagarina kausa ieguvējiem, kurus trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, uzvaru ar 4:3 pār Novokuzņeckas "Metallurg". Spēles gaitā "Dinamo" atspēlējās no 0:3, bet Karsums uzvaras vārtus guva pagarinājuma ceturtajā minūtē, izmantojot skaitlisko vairākumu.

Latviešu uzbrucējs laukumā aizvadīja 16:18 minūtes, izdarīja divus metienus pa vārtiem un divreiz pielietoja spēka paņēmienus.

Tikmēr citā piektdienas mačā Latvijas speciālista Pētera Skudras trenētā Ņižņijnovgorodas "Torpedo" izbraukumā ar 0:5 (0:0, 0:3, 0:2) kapitulēja līgas jaunpienācējai Vladivostokas "Admiral".

"Admiral" šī bija jau trešā uzvara pēc kārtas.

Tikmēr piektdien pie panākuma izdevās tikt Laura Dārziņa pārstāvētajai Čeļabinskas "Traktor", kas savā laukumā ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) apspēlēja Baltkrievijas klubu Minskas "Dinamo".

Dārziņš šoreiz laukumā pavadīja 13 minūtes un 24 sekundes, vienreiz nesekmīgi metot pa pretinieku vārtiem.

Savukārt sāpīgu neveiksmi piedzīvojusi Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Ufas "Salavat Julajev", kas savā laukumā ar 2:3 (0:2, 1:1, 1:0) piekāpās Zagrebas "Medveščak" no Horvātijas.

Mača gaitā Ufas vienība bija nonākusi iedzinējos ar 0:3, tomēr nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika izskaņai prata samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, taču vēl vienu ripu pretinieku vārtos raidīt neizdevās.

Kulda laukumā pavadīja 21 minūti un 27 sekundes, kas bija ilgākais spēles laiks komandā un otrs visā mačā. Latvijas hokejista rēķinā viens nesekmīgs metiens pa Zagrebas kluba vārtiem un viens spēka paņēmiens.

Nepatīkamu neveiksmi piedzīvoja vēl viena Latvijas aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētais Ukrainas klubs Doņeckas "Donbass", kas ar 1:2 (1:0, 0:0, 0:2) izbraukumā piekāpās Magņitogorskas "Metallurg" hokejistiem.

Vēl līdz trešās trešdaļas ievadam Ukrainas komanda bija vadībā ar 1:0, tomēr iegūto pārsvaru nosargāt nespēja, rezultātā samierinoties ar neveiksmi pamatlaikā.

Bārtulis laukumā pavadīja 16 minūtes un 44 sekundes, tiekot pie četrām soda minūtēm un izdarot vienu spēka paņēmienu.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Maskavas "Dinamo" izcīnījusi 52 punktus 26 spēlēs, kas ļāvis tai saglabāt otro vietu, par pieciem punktiem apsteidzot Latvijas komandu Rīgas "Dinamo", kam divi mači rezervē.

Savukārt "Donbass" ar 25 cīņās iekrātiem 40 punktiem ir sestie.

Tikmēr "Salavat Julajev" ar 44 punktiem 25 mačos atrodas Austrumu konferences piektajā vietā, kamēr "Torpedo" ar 37 punktiem 24 spēlēs ieņem sesto vietu. "Traktor" atrodas uzreiz aiz labāko astoņnieka ar izcīnītiem 33 punktiem 24 spēlēs.