Bijušo Latvijas izlases treneru Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Sanktpēterburgas SKA komanda sestdien ar uzvaru sāka Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas finālsēriju.

SKA viesos rezultatīvā spēlē ar 5:4 (1:0, 2:3, 2:1) uzvarēja pērnā gada kausa ieguvēju Magņitogorskas "Metallurg", sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Cīņas rezultāts tika atklāts 17.minūtē, kad Jevgēņijs Ketovs realizēja vairākumu, vadībā izvirzot viesus, taču otrajā periodā mājinieki īsā brīdī pārņēma vadību, jo vispirms Jevgēņijs Timkins izlīdzināja rezultātu, bet pēc 81 sekundes Sergejs Mozjakins panāca 2:1 "Metallurg" labā.

Trešdaļas vidū divus vārtus 70 sekunžu laikā guva arī SKA, precīzi metot Jevgēņijam Dadonovam un Nikolajam Prohorkinam, bet neilgi pirms otrā pārtraukuma "Metallurg" atjaunoja līdzsvaru uz tablo pēc Viktora Antipina realizētā vairākuma.

Izšķirošie notikumi risinājās pamatlaika beigās, kad Patriks Herslijs piecas minūtes pirms trešdaļas noslēguma vairākumā iemeta ceturtos SKA vārtus, izdarot tik spēcīgu metienu vārtu augšējā stūrī, ka ripa izlidoja caur vārtu tīklu, bet divas minūtes vēlāk Dadonovs, izslidojot vienatnē pret pretinieku vārtsargu Vasiliju Košečkinu, panāca 5:3.

"Metallurg" centās atspēlēties un 11 sekundes pirms mača beigām Tomāšs Filipi vienus vārtus atguva, taču izglābties mājinieki nespēja.

Finālsērijas otrā spēle pirmdien atkal notiks Magņitogorskā.

Rietumu konferences finālā SKA ar 4-0 pieveica Jaroslavļas "Lokomotiv", kur par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs, savukārt "Metallurg" ar tādu pat 4-0 pārspēja Kazaņas "Ak Bars".

SKA komanda Gagarina kausu izcīnīja 2015. gadā, kad to trenēja Vjačeslavs Bikovs, bet Magņitogorskas vienība šo trofeju ieguvusi 2014. un 2016. gadā.

Kā zināms, Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" savā neveiksmīgākajā sezonā deviņos KHL aizvadītos gados palieka pēdējā vietā 14 Rietumu konferences komandu vidū. bet visā līgā ieņēma pirmspēdējo 28. pozīciju.