Ar drošu uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences pusfinālu piektdien sāka Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā pagājušās sezonas čempione Sanktpēterburgas SKA, kas savu skatītāju priekšā ar rezultātu 4:0 (2:0, 2:0, 0:0) pieveica Jaroslavļas "Lokomotiv".

Tādējādi sērijā līdz četrām uzvarām SKA izvirzījusies vadībā ar 1-0.

SKA komandas labā rezultātu jau 49.sekundē atklāja Vadims Šipačovs, bet pirmā perioda noslēgumā pārsvaru dubultoja Jarno Koskiranta. Savukārt otrajā trešdaļā mājinieki guva vēl divus vārtus, noslēgumā izcīnot ļoti pārliecinošu uzvaru, turklāt noslēdzošajā spēles daļā "bullīti" nerealizēja Pāvels Dacjuks.

Sanktpēterburgas rindās "sauso" spēli aizvadīja somu vārtsargs Miko Koskinens, kurš tika galā ar visiem 27 pretinieku metieniem.

"Lokomotiv" komandā par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs, bet viņa audzēknis Aleksejs Murigins pēc ceturtajiem vārtiem tika nomainīts ar Aleksandru Sudņicinu.

Otrā Rietumu konferences pusfināla pirmajā mačā pie pārliecinošas uzvaras tika arī Maskavas CSKA, kas ar 4:0 (2:0, 0:0, 2:0) savā laukumā uzveica Helsinku "Jokerit".

Pa vārtiem uzvarētājiem guva Sergejs Andronovs, Gregs Skots, Valērijs Ņičuškins un Sergejs Šumakovs.

Savukārt Austrumu konferences pusfinālā Magņitogorskas "Metallurg" viesos ar 4:3 (0:1, 2:1, 1:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja Kazaņas "Ak Bars".

Uzvaru viesiem pagarinājuma devītajā minūtē atnesa Vojteks Volskis, kurš kopumā šajā cīņā atzīmējās ar diviem gūtiem vārtiem.

Austrumu konferences pusfināla pirmajā mačā Ufas "Salavat Julajev" bez Latvijas hokejista Oskara Bārtuļa sastāvā ar rezultātu 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) piedzīvoja zaudējumu Čeļabinskas "Traktor" vienībai.