Cēsīs tiek atjaunots viens no senākajiem skrējieniem Latvijā
Foto: F64

Jau pavisam drīz (30. aprīlī) Cēsu Pils parka estrādē tiks dots starts vienam no senākajiem un tradīcijām bagātākajiem skrējieniem Latvijā – skrējienam "Apkārt Cēsīm". Tā būs skaistas tradīcijas atjaunošana, kas kopš 1979. gada teju ik gadu 30 gadu garumā pulcēja gan spēcīgākos skrējējus, gan dažāda vecuma skriešanas entuziastus no visas Latvijas, ziņo organizatori.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Laikiem un paaudzēm mainoties, skrējiena tradīcija apsīka un 2013. gadā norisinājās līdz šim pēdējais skrējiens "Apkārt Cēsīm". Tomēr jāatzīst, ka mūsdienu strauji mainīgajā pasaulē milzu vērtība ir spējā saglabāt tradīcijas, uzsver organizatori. Tradīcijas, kas veido vēsturi, kas sniedz stabilitātes sajūtu un vienlaikus ļauj piedzīvot attīstību.

Skrējiena "Apkārt Cēsīm" galvenais tiesnesis un organizators Austris Āboliņš par apņemšanos tradīciju atjaunot saka: "Nav iespējams palikt vienaldzīgam, kad redzi, ka izzūd skrējiens ar senu vēsturi un īpašu auru. Tādu mūsdienās, jo īpaši Latvijā, nav daudz, bet sporta pasaulē tik ļoti nepieciešami, lai vērotu skrējēju izaugsmi un sportisko spēju attīstību cauri gadiem un pat gadu desmitiem."

"Jau tagad redzam pieteikto skrējēju rindās vairākus vēsturisko skrējienu dalībnieku audzēkņus. Tā būs lieliska iespēja pavērot, kurš ātrāks Cēsu ielās – treneris pirms 20-30 gadiem, vai audzēknis šogad." Austris Āboliņš pauž cerību, ka šī gada skrējiens būs labs starts tradīcijas atdzimšanai ar dubultu sparu un spēju noturēties vēl vismaz tikpat, tātad vismaz 30 gadus.

Tradicionāli skrējiens notiek skaistajā Cēsu apkārtnē desmit un piecu kilometru distancēs dažādās vecuma grupās. Jau izsenis skrējiens piesaistījis ne vien skrējējus, bet arī atbalstītājus, kas nodrošinājuši gan skrējiena norisi, gan naudas balvas. Arī šogad naudas balvu fonds ievērojams, pateicoties ilggadējam skrējiena atbalstītājam Ansim Kuplim. Turklāt pārējo atbalstītāju ievērojamais skaits ļauj secināt, ka lēmums atjaunot skrējienu bija pareizs un spēcīgas tradīcijas ir vajadzīgas mums visiem, raksta organizatori.

Dalībnieku reģistrācija atvērta vēl līdz 28. aprīlim mājaslapā "www.apkartcesim.lv".

Skrējienu organizē Cēsu novada pašvaldība sadarbībā ar sporta klubu "Ašais".

Tags

Cēsis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form