Ar Mārtiņa Blūma un Katrīnas Jaunslavietes-Kipures uzvarām elites grupās svētdien Talsu novada Kamparkalnā aizvadīts "VeloExpress" Latvijas čempionāts MTB Olimpiskajā (XCO) krosā. Ātrākie tika noteikti 21 vecuma un meistarības grupā, informēja organizatori.

Pēc trim aizvadītiem gadiem Siguldā, "VeloExpress" Latvijas čempionāts MTB XCO krosā šogad notika Talsu novadā esošajā Kamparkalnā. Ziemeļkurzemes paugurienē ir lielisks apvidus kalnu riteņbraukšanas sacensību sarīkošanai. Kamparkalna saimnieks un liels velo entuziasts Almants Kaliņš kopā ar savu komandu sagatavoja 4,5 kilometru garu un fiziski prasīgu trasi.

Sacensību rītā Kamparkalnā lija lietus, kas trasi padarīja ļoti slidenu un vietām arī dubļainu. Lietum pārstājot, distance atkal kļuva ātrāka un braucējiem bija pa spēkam pievarēt arī garos un stāvos kāpumus.

Elites un U23 grupā lielu pārsteigumu nebija. Jau no pirmā apļa pēdējo gadu valsts čempions Mārtiņš Blūms ieguva solo vadību, ko ar katru apli sistemātiski palielināja. Lai arī beigu daļā Blūma velosipēdu piemeklēja tehnisks defekts pasaules klasi sasniegušais sportists būtiski tuvāk sekotājus nepielaida. Finišā Mārtiņš pirmais, trasē pavadot 1 stundu un tieši 26 minūtes.

Sudraba medaļa izcīnīja dobelnieks Māris Bogdanovičs no "Giant & Liv team Latvia", kuru no uzvarētāja šķīra nedaudz vairāk par sešām minūtēm. Trešā vieta siguldietim Jēkabam Vītolam ("Veloprofs.lv"). Tieši Vītols uzvarēja Latvijas U23 čempionātā, apsteidzot Oskaru Dankbāru.

Dāmām elites/U23/CFA grupā pēc pauzītes valsts čempiones tronī atgriezās "ZZK" braucēja Katrīna Jaunslaviete-Kipure (01:18:35). Vairāk nekā trīs minūtes viņai zaudēja un sudraba medaļu ieguva pirmo gadu pieaugušo konkurencē aizvadošā Evelīna Ermane-Marčenko. Tikmēr trešā vieta Evelīnas komandas biedrenei no "Giant & Liv team Latvia" Zanei Priedei, kura uzvarēja pērn.

Ļoti saistošas no sižeta viedokļa bija junioru sacensības. Šeit sākumā pārliecinošā vadībā izvirzījās "VeloExpress Scott" komandas riteņbraucējs Artjoms Sergijevičs. Vidusdaļā viņu panāca "Dako Ziemeļvidzeme" pārstāvis Rainers Zviedris. Viss atrisinājās vien pēdējā aplī, kur Rainers piedzīvoja nelielu kritienu kāpumā, ļaujot konkurentam iegūt pārsvaru. Artjoms to lieliski spēja nosargāt, kļūstot par valsts junioru čempionu (01:03:04). Zviedris finišā iebrauca 35 sekundes vēlāk. Tikmēr bronzas godalgu izcīnīja Gusts Lapiņš ("VeloExpress Scott").

CFA grupā pirmais finišēja Sandijs Kļaviņš, bet Masters braucienā absolūti ātrākais bija Kļaviņa komandas biedrs no "VeloExpress Scott" Atis Paksis, kuram sekoja Armands Pivors ("Ogre Nesēdi mājās") un Uldis Ālītis ("DTG – MySport").