Foto: Liepājas pusmaratonā uzvar Girgensons un lietuviete Vaidžilute
Foto: Otto Strazds

Nedēļas nogalē seriāla "Bigbank Skrien Latvija" pirmajā posmā sadalīti medaļu komplekti ne vien pusmaratona, bet arī piecu un desmit kilometru distancēs. Siltie un saulainie sezonas atklāšanas svētki vēju pilsētā pulcēja 3500 aktīvās dzīves baudītāju, informē rīkotāji.

Liepājas pusmaratona klasiskajā distancē kārtējo reizi sīvu cīņu par uzvarētāja godu sev sagādāja Jānis Girgensons (01:06:58) un Jānis Višķers (01:06:59). Trešo labāko pusmaratona rezultātu uzrādīja Kristaps Vējš - Āboliņš (01:10:45).

Girgensons ar gandarījumu atskatās uz Liepājas skrējienu: "To, ka sadalīsim pirmās divas vietas sapratām jau sākumā. Distancē apzināti turējām raitu tempu, lai konkurentiem būtu grūtāk mūs panākt. Abi, protams, vēlējāmies pirmo vietu, bet uzvar tikai viens. Beigas tiešām bija ātras - pēdējos 3 kilometrus skrējām ar tempu zem 3 min/km un pēdējais tika veikts ar ātrumu 2,48min/km. Tā bija laba cīņa."

Sieviešu konkurencē godalgotais trijnieks šoreiz kaimiņvalsta karoga krāsās. Uzvaru Kamilei Vaidžilutei atnesa stundu un 17 minūtes garš skrējiens pa Liepājas ielām. Arī otro un trešo labāko pusmaratona finiša laiku īpašnieces lietuvietes - Evelina Miltene (01:19:11) un Lina Kiriļuka (01:21:18).

Uz pusi īsākajā 10,8 kilometru skrējienā uzvarēja Reinis Hartmanis (00:34:09) un pusmaratona uzvarētāja dvīņu māsa Līga Girgensone (00:41:30). Sudrabs Jānim Mežielam (00:34:35) un Anastasijai Gerasevai (00:42:53). Bet Anatolijs Macuks (00:35:53) un Guna Ģērmane (00:43:00) finišu sasniedza kā trešie.

Piecu kilometru skrējiens veiksmīgākais izrādījās Jānim Razgalim (00:16:32) un Jeļenai Ābelei (00:19:30).

Bez sacensību tradicionālajām distancēm, kur prieks un gandarījums mijas ar sava labākā snieguma uzrādīšanu un spēju apliecināšanu, Liepājas pusmaratons bija arī aktīva dzīvesveida diena brīvdienu baudītājiem. Jautrības pilni bija Bērnu skrējieni, Mazuļu rāpošanas sacensības un sezonas jaunums - divu kilometru patriotiskais piedzīvojums - Mans skrējiens Latvijai. Pēc simtgades svinību distances dalībnieki atalgoja sevi par paveikto ar īpašu Bigbank Skrien Latvija svētku torti.

Līdzās sacensību norisei, pasākuma centrā pie jaunās koncertzāles "Lielais Dzintars" visas dienas garumā koncertēja, muzicēja un ar priekšnesumiem publiku priecēja vietējie bērnu un jauniešu kolektīvi. Pirms pusmaratona starta jauno sezonu iedārdināja rokmūzikas leģenda Ivo Fomins, bet, tuvojoties pasākuma kulminācijai, uz skatuves kāpa mūziķis Normunds Kalniņš, saksafona un klavieru taustiņu meistars Edgars Jānis Kārkliņš, kā arī dziedošais aktieris Viktors Ellers. Pavasarīgi siltā brīvdiena vēju pilsētā bija īsti svētki labsajūtai, sportam un spēcīgam jaunās skriešanas sezonas sākumam.

Skriešanas seriāla otrais skrējiens, Daugavpils pusmaratons, notiks jau pēc pāris nedēļām - 29. aprīlī. Šeit būs iespēja ne vien izskriet pilsētas skaistākos maršutus, bet arī sacensību centrā baudīt latgaļu tradicionālo kultūru.

Tags

Vieglatlētika

Comment Form