Foto: Skrējiens televīzijas tornī ieskandina pieteikšanos 'Stipro skrējienam'
Foto: F64

Ceturtdien, 4.februārī ar skrējienu 97 metru augstajā Rīgas radio un televīzijas tornī tika oficiāli atklāta pieteikšanās jau astotajam "DNB Stipro skrējienam". Tas šogad notiks 7.maijā, un pasākuma norisē gaidāmas vairākas būtiskas izmaiņas, tostarp īpaša trase bērniem, jauna pasākuma norises vieta un nosaukums, kā arī sagatavošanās treniņprogramma, informē rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmo reizi tā pastāvēšanas vēsturē "DNB Stipro skrējiens" šogad norisināsies atpūtas un sporta kompleksā "Zelta Zirgs", Ķegumā, tādējādi piedāvājot pasākuma dalībniekiem mūsdienīgāku vidi un kvalitatīvākus servisa pakalpojumus. Tāpat šogad īpaši padomāts arī par gados jaunākajiem interesentiem, piedāvājot īpašu trasi bērniem. Savukārt jau no 12. februāra ikviens "DNB Stipro skrējiena" dalībnieks aicināts piedalīties organizatoru piedāvātajos treniņos.

"Pasākums ir ikgadējs notikums par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai, lai stiprākajiem latviešiem dotu iespēju netradicionālā veidā atzīmēt šos svētkus. Piedalīšanās "DNB Stipro skrējienā", neskatoties uz to, esi dalībnieks vai līdzjutējs, ir veids, kā parādīt, ka esi savas valsts patriots. To raksturo spēks, izturība, dalībnieku neizsīkstošais gribasspēks, neatlaidība un finišā – liels gandarījums par paveikto," atklāj "DNB Stipro skrējiena" projekta direktors Gatis Dzeguze.

Kā norāda atpūtas un sporta kompleksa "Zelta Zirgs" īpašnieks Kristers Serģis, "pasākums jaunajā trasē iegūs "jaunu elpu"". "Trase būs daudzveidīgāka, tās konfigurācijā izmantos cieto segumu, kāpumus un tramplīnus. Dalībniekiem būs pieejamas brīvdabas dušas, kā arī daudz plašākas autostāvvietas. Uz norises vietu ērti varēs nokļūt gan ar privāto, gan sabiedrisko transportu - īpaši draudzīga ir vilcienu satiksme. Savukārt skatītājiem trase būs pārredzamāka un mediķiem - izbūvēti speciāli piebraucamie ceļi."

Solījumu kļūt par skrējiena vēstnešiem klātienē Rīgas radio un televīzijas tornī deva arī vairākkārtējs Latvijas Spēkavīru čempionāta uzvarētājs, Ginesa rekordists un Čempionu līgas 2.vietas ieguvējs Agris Kazeļņiks, aktieri Lauris Dzelzītis un Artūrs Krūzkops, diriģents Ints Teterovskis, līdz šim vecākais pasākuma dalībnieks – 64 gadus vecais Viktors Suborins no Jaunpils, kā arī vairākkārtējs "DNB Stipro skrējiena" vīriešu Elites grupas uzvarētājs, vēsturiskā 97 metru augstā skrējiena veicējs Artjoms Rekuņenko.

""DNB Stipro skrējiens" ir labs atskaites punkts katram pašam, lai regulāri spētu uzturēt sevi labā fiziskajā formā. Tas, manuprāt, ir grūtākais un vispusīgākais skrējiens Latvijā, salīdzinot ar citiem skriešanas pasākumiem. Ja esi piedalījies "DNB Stipro skrējienā", noteikti vari uzsist sev pa plecu, jo tas ir tā vērts," teic aktieris Lauris Dzelzītis.

Lai laikus sagatavotos "DNB Stipro skrējienam" un iegūtu labāku fizisko formu, pirmo reizi skrējiena dalībnieki jau no 12. februāra aicināti apmeklēt sagatavošanās treniņus. Tos otro gadu vadīs četri profesionāli, fiziski un garīgi spēcīgi un azartiski treneri no sporta kluba "Centrs" – Juta Ivanova, Danute Tamme, Pāvels Fjodorovs un Uldis Borskis.

Treniņi norisināsies trīs reizes nedēļā. Piektdienās un sestdienās paredzēta "DNB Stipro skrējiena" nodarbība sporta klubā "Centrs", un tā pieejama tiem dalībniekiem, kuri iegādāsies bezierobežojumu abonementu par īpašo "DNB Stipro skrējiena" dalībniekiem paredzēto cenu. Savukārt no 14.feburāra ikviens "DNB Stipro skrējiena" dalībnieks svētdienās aicināts piedalīties bezmaksas treniņos Zaķusalā.

Ņemot vērā, ka šogad Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadiena, proti, 4.maijs ir trešdiena, pasākums norisināsies sestdienā, 7.maijā, lai nākamā diena būtu brīva un dalībnieki varētu atgūt spēkus, tādējādi arī dodot iespēju skrējienā piedalīties ārzemju viesiem. To skaits pēdējos gados ir krasi palielinājies, īpaši no Lietuvas un Igaunijas.

Līdzīgi kā pērn dalībnieki aicināti izvēlēties savām spējām un vēlmēm atbilstošāko starta grupu. Profesionāli sportisti un cilvēki ar augstu fizisko sagatavotību var pietiekties Elites grupā, bet tie, kuriem trasē uzrādītais rezultāts nav tik svarīgs un kuri vairāk vēlas pierādīt sev, ka spēj uzveikt "DNB Stipro skrējiena" izaicinājumu, aicināti skriet Masu grupā.

"Stipro skrējiens 2015" fotoreportāža

Tags

Agris Kazeļņiks Ints Teterovskis Kristers Serģis Lauris Dzelzītis Stipro skrējiens
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form