Latvijas orientēšanās čempionāts Talsos pulcējis teju 400 dalībnieku
Foto: Publicitātes foto

Brīvdienās Talsos aizvadīts 2020. gada Latvijas čempionāts (LČ) orientēšanās sporta pagarinātajā distancē. Uz starta visās vecuma grupās kopā stājās gandrīz 400 dalībnieki. Dāmu elitē čempiones titulu izcīnīja Līga Valdmane, bet starp vīriem uzvaru guva Artūrs Pauliņš, ziņo Latvijas Orientēšanās federācija (LOF).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Pieteicos skriet čempionātā tikai sacensību dienā, jo biju gan nokavējusi pieteikšanās termiņu, gan nebiju pārliecināta, ka varēšu piedalīties," komentē sacensību uzvarētāja Līga Valdmane. "Bet apvidus, kurā notika pagarinātā distance, mani ļoti uzrunāja. Biju gan domājusi, ka būs ļoti slikta skrienamība, bet distances laikā nevienā brīdī pat nedomāju par to, jo arī tumši zaļais mežs šķita skrienams."

"Tā sanāca, ka jau uz pirmo kontrolpunktu bijām sadalījušās, jo bija dažādi pirmie kontrolpunkti. Pēc pirmā kontrolpunkta atlikušo distanci veicu viena, bet nevaru teikt, ka bija garlaicīgi. Tieši pretēji, izbaudīju katru etapu! Distances pēdējos kilometros gan vairāk nevarēju ne uzskriet kalnos, ne pārlekt pāri kokiem, arī vairākas tehniskas kļūdas pieļāvu beigu daļā, jo bija vienkārši beigusies enerģija," turpina Valdmane.

"Es arī labi jutos iepriekšējā nedēļā, vienkārši man šobrīd ir traumēta paceles cīpsla, kas īsti neļauj ļoti ātri paskriet," panākumus komentē Artūrs Pauliņš. "Es varu skriet ilgi un vienā ātrumā. Ļoti labi jutos un zināju, ka fiziski nebūs problēmu un ka lielākā problēma varētu būt taktiskā cīņa."

"Mēs četratā bijām kopā gandrīz divas stundas. Pēc stundas trīsdesmit centos konkurentus nogurdināt un mainīt tempu. Tas arī atmaksājās. Taurenītī Ilgvars un Rūdolfs jau bija ļoti saguruši, un attiecīgi mēs ar Uldi sadalījām pirmās divas vietas. Abi kļūdījāmies uz pirmspēdējo punktu, kur nebija īsti korekta karte, un es vienkārši punktu atradu ātrāk. Bija diezgan aizraujoši un labs, smags apvidus. Izbaudīju un īstenībā jutos ļoti labi, būtu varējis tādā tempā skriet vēl," skaidro Pauliņš.

"Latvijas Kausa 20. sezonu svinam ar dalībnieku pieaugumu un jaunu sadarbības partneru piesaisti," dalās Latvijas Orientēšanās federācijas projektu vadītājs Matīss Ratnieks. "Latvijas Orientēšanās federācijas galvenais mērķis ir iesaistīt orientēšanās kustībā pēc iespējas vairāk Latvijas iedzīvotāju, katru gadu organizējot ap 500 sacensības visā Latvijā. Priecājamies, ka katru gadu mūsu rindām pievienojas jauni, aktīvi cilvēki, kuriem orientēšanās kļūst par mūža aizraušanos."

Nākamais Latvijas orientēšanās kausa posms notiks 19. un 20. septembrī Cēsu pusē, sportistiem sacenšoties garajā distancē un stafetē. Latvijas orientēšanās čempionāts un Latvijas kauss šogad norisinās no jūlija līdz oktobrim. Sacensībās tiks noskaidroti gan labākie individuālie sportisti, gan labākie orientēšanās klubi. Tāpat septembrī norisināsies ikgadējais Latvijas skolu orientēšanās kauss.

Plašāka informācija par visām sezonas sacensībām atrodama Latvijas Orientēšanās federācijas mājaslapā "https://lof.lv/".

Tags

Orientēšanās
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form