Foto: F64
Sadarbībā ar Veselības ministriju, Slimību profilakses un kontroles centru un Neatliekamās medicīnas palīdzības dienestu "Rimi" Rīgas maratona organizatori izstrādājuši virkni pasākumu Covid-19 risku mazināšanā, informē rīkotāji.

Tā kā starta zonā nebūs iespējams ievērot 2m distanci no citiem skrējējiem, organizatori aicina visus pasākuma dalībniekus ierasties pie Brīvības pieminekļa sejas maskās, jo īpaši, ja skrējēji uz starta zonu ierodas ar sabiedrisko transportu, kur tās kopš trešdienas būs obligātas. Arī starta koridoros maskas būs obligāta prasība, lai arī uzturēšanās ilgums tajos nepārsniegs 10 minūtes. Visi dalībnieki aicināti lejupielādēt "Apturi Covid" lietotni un maratona dienā izvērtēt savu veselības stāvokli. Sliktas pašsajūtas gadījumā noteikti jāpaliek mājās. Aizliegts ierasties personām, kurām jāievēro karantīna vai pašizolācija. Lai arī "Rimi" Rīgas maratona nedēļas nogalē kopumā piedalīsies ap 15 000 dalībnieku, distanču starta laiki viļņos izkliedēti tā, lai vienkopus nepulcētu vairāk par 2500 dalībnieku.

Laikā un telpā izkliedēts starts un finišs

Foto: F64


Starts, kas ierasti paredzēja masveidīgu dalībnieku pulcēšanos un kopā būšanu 11. novembra Krastmalā, šogad pie Brīvības pieminekļa "viļņos" un koridoros saskaldīts būs tā, lai minimizētu kopā esošo cilvēku skaitu, kopā būšanas laiku un vienā laikā startējošo skaitu. Vienā koridorā pulcēsies ne vairāk kā 500 dalībnieku, vienā vilnī – ne vairāk kā 2500 dalībnieku. Jaunās trases paredz nodalīt startu (pie Brīvības pieminekļa) no finiša (11. novembra Krastmalā), vēl vairāk sadalot dalībnieku plūsmu. Savukārt visas aktivitātes trasē un finišā būs orientētas uz to, lai dalībnieki finišētu, izklīstu un nedrūzmētos.

"Esam izveidojuši detalizētu grafiku maratona dalībnieku izkliedēšanai, lai mazinātu inficēšanās riskus ar Covid-19. Rimi Rīgas maratona Bērnu dienas mazajās trasītēs 10.oktobrī starta laiki šogad norādīti uz dalībnieku numuriem, un vienā stundā startēs ne vairāk kā 500 bērnu. Savukārt maratona dienā 11.oktobrī maksimālais dalībnieku skaits startā būs 10 km distancē, bet arī būs mazāks par 3000. Starta koridoros aicinām lietot līdzpaņemtās sejas maskas, un Bērnu dienā maskas aicinām lietot arī bērnu vecākus," komentē Rimi Rīgas maratona direktors Aigars Nords.

Sejas maskas un "Apturi Covid" lietotne

Foto: DELFI


Ņemot vērā, ka no trešdienas visos sabiedriskajos transportos obligāti jālieto sejas maskas un daļa dalībnieku uz maratona startu ieradīsies ar sabiedrisko transportu, organizatori aicina maskas nenoņemt pa ceļam uz startu un starta koridoros. Pēc starta vienreizlietojamās maskas varēs izmest speciāli iekārtotos Latvijas Zaļā punkta atkritumu konteineros trases malā. Bērniem līdz 13 gadiem sejas maskas nav obligātas, taču vecākus Bērnu dienā organizatori aicina būt atbildīgiem un lietot maskas. Maratona organizatori aicina arī visus dalībniekus, kuri vēl nav lejupielādējuši "Apturi Covid" lietotni, izdarīt to pirms starta, lai atvieglotu kontaktu meklēšanu, ja būs tāda nepieciešamība.

Klātienē startēs gandrīz tikai Latvijas skrējēji

Foto: LETA

Kopumā 10. un 11. oktobra nedēļas nogalē dažādu distanču trasēs izkliedēti startēs vismaz 15 tūkstoši Latvijas dalībnieku un saujiņa ārvalstnieku. Bērnu dienas mazajās trasītēs 10.oktobrī no 10.00 līdz 14.00 200 m distancē katru stundu startēs 300-400 bērnu, 400 m distancē – 400-500 bērnu, bet Happy mazuļiem trasītē 100-150 mazuļu. Bērnu dienas noslēgumā paredzētajam Ģimeņu skrējienam plkst. 15.00 reģistrēti 1716 dalībnieku. Maratona dienā svētdien 11. oktobrī 42 km distancē plkst. 7.30 dosies 795 maratonistu, plkst. 9.30 startēs 2364 pusmaratona dalībnieki, savukārt 12.30 tiks dots starts 2734 10 km dalībniekiem. 5,5 km distance sadalīta divos viļņos un katrā no tiem startēs ap 2000 skrējēju.

Ierobežots viss, kas veicina pulcēšanos

Foto: LETA


Drošības apsvērumu un pulcēšanās ierobežojumu dēļ šogad nenotiks EXPO – dalībnieki pirmoreiz starta numurus saņēma un turpina šonedēļ saņemt ar maratona oficiālo kurjerpastu. Arī mantu glabātuves būs tikai garajām (42 km un 21 km) distancēm, lai izvairītos no iespējamās 6 km un 10 km distanču dalībnieku drūzmēšanās. Organizatori aicina 6 km un 10 km skrējējus jau laicīgi padomāt par oktobrim piemērotu apģērbu, ņemot vērā, ka mantu glabātuve mazākajām distancēm netiks nodrošināta. Tāpat šogad nebūs arī komandu teltis un aktivitātes, kuras paredz pulcēšanos.

Vēl daži būtiski drošības aspekti, kas jāņem vērā dalībniekiem, – dalībnieku labumi enerģijas punktos un finišā tiks piedāvāti tikai fasētā veidā – ūdens (0.5 l Mangaļu ūdens pudelītes), fasētas SIS želejas garo distanču dalībniekiem, fasēti našķi finišētājiem un citi labumi.

Informācija par drošību maratona laikā

Foto: LETA

Maratona organizatoru un brīvprātīgo palīgu komanda, kas strādās ciešā kontaktā ar skrējējiem, piemēram, medaļu dalītāji, būs aprīkoti ar Shield48 vizieriem un sejas maskām. Pārējie darbinieki būs nodrošināti ar daudzreiz lietojamām sejas maskām un lietos tās ikreiz, kad nevarēs ievērot 2 metru distanci.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!