'Rimi' Rīgas maratons atkārtoti saņem 'World Athletics' Zelta zīmi
Foto: LETA

Pasaules Vieglatlētikas asociācija ("World Athletics", iepriekš zināms kā IAAF) apliecinājusi "Rimi" Rīgas maratona piederību planētas prestižāko maratonu līgai, Baltijā vērienīgākajam tautas sporta notikumam atkārtoti piešķirot Zelta jeb "Gold Label" zīmi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Augstais novērtējums, kas Ziemeļeiropā piešķirts tikai "Rimi" Rīgas maratonam, ir starptautiski nozīmīgs maraton-tūrisma magnēts, tādēļ sagaidāms, ka uz pasākumu Rīgā 2020. gada maijā ieradīsies desmitiem tūkstošu skriešanas mīļotāju no Latvijas un visas pasaules. 2020. gada 17. maijā Rīgas ielās cīkstēsies arī vairāki desmiti augstākās raudzes profesionāļu, kuriem "Rimi" Rīgas maratons būs pēdējā iespēja līdz maija beigām kvalificēties Tokijas Olimpiskajām spēlēm.

"Esam lepni, ka savā 30. jubilejas sezonā "Rimi" Rīgas maratons atkal iezīmēs Rīgu pasaules prestižāko maratonu kartē. Zelta zīme ir statuss, kas sīvā konkurencē ar citu lielpilsētu maratoniem, kuru budžeti mūsu iespējas pārsniedz desmitiem reižu, jānopelna katru gadu no jauna. Gribam izteikt milzīgu pateicību katram, kurš pielicis roku, lai "Rimi" Rīgas maratons saglabātu savu zelta provi, – komandai, partneriem un draugiem, ilglaicīgajiem atbalstītājiem un, protams, dalībniekiem no 82 valstīm," sasniegumu komentē "Rimi" Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

Tokijai, Londonai, Ņujorkai un citām pasaules megapolēm Pasaules vieglatlētikas asociācija šogad pirmoreiz ieviesusi Platīna zīmi (Platine Label), kurā iekļausies 12 maratoni. To būtiskākā atšķirība no Zelta zīmes ir vismaz 15 000 dalībnieku maratona (42 km 195 m) distancē. Zelta zīmē Rīgai kompāniju sastādīs tādi elites maratoni kā Parīze, Vīne, Prāga, Sidneja, Roterdama, Seviļa, Mumbaja un citi, aiz muguras jeb Sudraba zīmē atstājot, piemēram, Romu, Barselonu, Milānu, bet Bronzas zīmē nostumjot Buenosairesu, Varšavu, Kopenhāgenu, kā arī, piemēram, Tallinu. Igaunijas galvaspilsētas maratons ar "World Athletics" Bronzas zīmi 2020.gadā pirmoreiz leposies, pateicoties mērķtiecīgai valsts atbalsta politikai un valsts līdzfinansējumam, kas devis izšķirošo atbalstu Bronzas zīmes kritēriju izpildei.

Zelta zīme "Rimi" Rīgas maratonam atkārtoti nodrošinās Ziemeļeiropas nozīmīgākā maratona statusu, būtiski pastiprinot gan Latvijas, gan ārvalstu skrējēju interesi izbaudīt Rīgu skriešus. 2019. gada uzvarētāju rezultāti Rīgai nodrošina arī ātrākā maratona statusu Ziemeļeiropā, tādējādi pastiprinot to profesionāļu interesi, kuri Rīgā startēs, lai kvalificētos Tokijas Olimpiskajām spēlēm. Lai izskrietu Olimpiskos normatīvus, kungiem maratons jānoskrien ātrāk par 2:11:30, dāmām – ātrāk par 2:29:30 vai arī jāiekļaujas Zelta zīmes maratona pirmajā pieciniekā. Līdzīgā veidā, iekļaujoties 2019. gada "Rimi" Rīgas maratona Top 10, ceļazīmi uz pasaules čempionātu Dohā izcīnīja vadošais Latvijas maratonists Dmitrijs Serjogins.

Pasaules Vieglatlētikas asociācija Platīna, Zelta, Sudraba vai Bronzas kvalitātes zīmes piešķir uz gadu, izpildot precīzi definētus kritērijus, kuros ietilpst dažādi pasākuma norises un trases infrastruktūras aspekti, tajā skaitā, drošība, dalībniekiem un līdzjutējiem sniegtās iespējas, mārketings, tiešraides, elites skrējēju sasniegumi un kvalifikācijas līmenis. Būtisks kritēriju papildinājums, ko Pasaules Vieglatlētikas asociācija ieviesusi 2020. gadā, ir saistīts ar vērienīgas anti-dopinga programmas ieviešanu. Zelta maratonu, tajā skaitā Rimi Rīgas maratona ieguldījums dopinga programmas īstenošanā 2020. gadā laikā sasniegs teju 25 000 USD, bet kopējais jaunās anti-dopinga programmas budžets būs vismaz 2,5 miljonus USD.

Tags

Rimi Rīgas maratons Skriešana Vieglatlētika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form