Ar Latvijas labāko garo distanču skrējēju Jeļenas Prokopčukas un Valērija Žolneroviča uzvarām pusmaratonā noslēdzies skriešanas seriāla BIGBANK Skrien Latvija trešais posms – Ventspils Piedzīvojumu parka pusmaratons. Savu favorītu statusu attaisnoja arī 10 km un 5 km distanču seriāla līderi, informē seriāla rīkotāji.

Pusmaratona distancē jaunu trases rekordu, kas tagad ir viena stunda, 12 minūtes un 32 sekundes, pārliecinoši sasniedza Prokopčuka, kas otrās vietas ieguvēju un šī brīža seriāla līderi Ilonu Marheli apsteidza par gandrīz astoņām minūtēm - 1:20:20. Trešajā vietā ierindojās Anita Kažemāka (1:24:07).

Vīriešu konkurencē apmēram trīs minūtes pēc pusmaratona uzvarētāja Valērija Žolneroviča (1:07:43) finišu līniju šķērsoja Kristaps Bērziņš (1:10:50), trešajā vietā aiz sevis atstājot Kristapu Kaimiņu (1:12:09).

"Nike" (10,55 km) skrējienā starp dāmām labākās bija Karīna Helmane (40:09), kura nepārspēta palika arī divos iepriekšējos seriāla posmos - Rēzeknē un Biķerniekos. Otro vietu ieguva Guna Ģērmane (43:00), bet trešo - Ināra Lūse (43:34). Vīriešu konkurencē pirmais finišēja seriāla absolūtais līderis Reinis Hartmanis (33:45), viņam sekoja Andris Jubelis (33:56), bet trešais palika Mārtiņš Jocis (34:29).

Īsākajā, taču viennozīmīgi ātrākajā distancē, Tautas skrējienā (5,3 km), sīvā cīņā uzvaru izcīnīja Līga Jansone (19:34), otro vietu ieguva Līga Girgensone (19:51), savukārt trešajā vietā, atpaliekot tikai par 13 sekundēm, ierindojās Lelde Kalniņa (20:04). Pirmās trīs vietas vīriešu konkurencē savā starpā sadalīja Armands Bušs (16:46), Artūrs Medveds (17:06) un Valters Āboliņš (17:26).

Visa skriešanas seriāla sezonas garumā norisinās cīņa arī komandu vētējumā. Komandu ieskaitē gan pusmaratona, gan "Nike" 10,55 km, gan Tautas 5,3 km distancē triumfēja "SPORTLAND/NIKE" komanda.

Šogad Ventpils Piedzīvojumu parka pusmaratonā tika sasniegts ne tikai trases, bet arī dalībnieku skaita rekords - 2285 skrējēju.

Pirms pusmaratona, "Nike" un Tautas skrējieniem notika sadraudzības skrējiens, kurā piedalījās bērni un pieaugušie ar kustību traucējumiem. Tas bija simbolisks 200 metru skrējiens, kurā visi bija uzvarētāji.

Nākošais, ceturtais, skriešanas seriāla BIGBANK Skrien Latvija posms notiks 11. jūlijā Jelgavā. Tas būs īpašs ar to, ka starts tiks dots vēlu vakarā, tāpēc uz turieni vērts doties ne vien pēc labiem rezultātiem, bet arī baudīt vasaras nakts burvību izgaismotās pilsētas trasē.