2016. gada Riodeženeiro olimpisko spēļu vīriešu basketbola turnīrā ļoti pārliecinošu sniegumu A grupā turpina demonstrēt zvaigžņotā ASV basketbola izlase, kamēr Austrālijas basketbolisti turpina pārsteigt.

Turnīra otrajā spēlē ASV izlase ar rezultātu 113:69 (18:18, 30:8, 27:25, 28:18) sagrāva Venecuēlas valstsvienību. Līdzīga spēkošanās šajā mačā bija tikai pirmajā ceturtdaļā, kad venecuēliešiem izdevās rezultātu noturēt neizšķirtu. Pēc tam amerikāņi veica pamatīgu izrāvienu un sekmīgi noslēdza spēli.

Uzvarētājiem 20 punktus guva Pols Džordžs, 17 punktus pievienoja Džimijs Batlers. Venecuēlai 19 punktus sameta Džons Kokss.

Tikmēr Austrālijas izlasei pēc uzvaras pār Franciju bija jāspēkojas ar vēl vienu Eiropas grandu – Serbiju, un arī šo valstsvienību tā apspēlēja – 95:80 (26:23, 14:20, 22:20, 33:17). Austrālieši pretiniekus "uz lāpstiņām" nolika mača izšķirošajā ceturtdaļā, bet līdz tam spēkošanās bija ļoti sīva.

Petijs Milss uzvarētājiem guva 26 punktus, bet Metjū Delavedova pievienoja 23. Serbiem 25 punktu guva Miroslavs Raduļica.

Tikmēr trešajā A grupas spēlē pirmdien Francija ar 88:60 (19:14, 23:9, 22:22, 24:15) pārspēja Ķīnu. Francijai 19 punktus guva Nando de Kolo, bet 14 punkti Tonija Pārkera kontā.

A grupas kopvērtējumā ASV un Austrālija ir vadošajās pozīcijās ar divām uzvarām, Serbija un Francija ieņem nākamās divas vietas ar vienu uzvaru divās spēleš, bet Ķīna un Venecuēla noslēdz apakšgrupu bez panākumiem.