2016. gada Riodežaneiro olimpisko spēļu vīriešu basketbola turnīrā bez zaudējumiem turpina spēlēt ASV, kas piektdien ar rezultātu 94:91 (27:15, 23:26, 22:21, 22:29) dramatiskā mača izskaņā uzvarēja Serbiju.

Spēles sākums ASV izlasei bija ļoti veiksmīgs, pirmajā ceturtdaļā panākot rezultātu 23:5, tomēr serbiem izdevās cīņas gaitu izlīdzināt. Mača turpinājumā cīņa bija līdzīgāka, bet uz katru Serbijas izrāvienu un mēģinājumu pārņemt vadību amerikāņi atbildēja ar gūtiem punktiem. Ceturtajā ceturtdaļā Serbijas izlase turpināja izdarīt spiedienu uz pretiniekiem un ar pēdējo uzbrukumu varēja izraut neizšķirtu, bet Bogdana Bogdanoviča tālmetiens nebija precīzs.

ASV izlasē 15 punktus guva Kairijs Īrvings, bet 13 punktus pievienoja Deandrē Džordans. Serbijai rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Nikola Jokičs, bet 18 punktus guva Milošs Teodosičs un Miroslavs Raduļica.

Savukārt latviešu izcelsmes trenera Andreja Lēmaņa vadītā Austrālijas basketbola izlase ar 93:68 (17:14, 27:20, 21:16, 28:18) uzvarēja Ķīnu, tādējādi nodrošinot sev vietu ceturtdaļfinālā

Austrālijas izlasē vairāki līderi, pateicoties lielajam pārsvaram, varēja spēlēt mazāk nekā ierasts. Uzvarētājiem 17 punktus guva Kemerons Beirstovs, kamēr 15 punktus pievienoja Broks Motums. Savukārt Ķīnai ar 20 punktiem izcēlās Ji Dzjaņliaņs.

ASV un Austrālija jau garantējušas sev vietu turnīra nākamajā kārtā.