ASV vīriešu basketbola izlase Riodežaneiro olimpisko spēļu grupu turnīru svētdien noslēdza bez zaudējumiem, pēdējā mačā gūstot smagu uzvaru pret Franciju.

Savā grupas noslēdzošajā spēlē ASV ar rezultātu 100:97 (30:24, 25:22, 26:23, 19:28) uzvarēja Franciju.

ASV valstsvienībā ar 30 punktiem izcēlās Klejs Tompsons, 17 punkti Kevinam Durantam. Savukārt Francijas izlasē pa 18 punktiem sameta Tomā Ertels un Nando de Kolo.

Spēles pirmajā daļā amerikāņiem bija neliels pārsvars, bet pirms pēdējās ceturtdaļas viņi panāca 81:69. Tomēr Francija rokas nenolaida un turpināja cīņu, pietuvojoties līdz četru punktu deficītam – 79:83. ASV vēlreiz veica izrāvienu, palielinot pārsvaru līdz desmit punktiem, bet Francija izskaņā spēja atspēlēt tikai septiņus no desmit punktiem.

Savukārt Austrālijas valstsvienība ar rezultātu 81:59 (16:6, 16:19, 21:18, 28:3) pārliecinoši uzvarēja Venecuēlu, grupu turnīru noslēdzot ar četrām uzvarām un vienu zaudējumu.

Austrālijai 22 punktus guva Kriss Gouldings, bet 11 punkti Džo Inglesa kontā. Venecuēlas komandā 12 punktus sameta Entonijs Peress.

ASV un Austrālija A grupā izcīnīja pirmās divas vietas, bet Francija ierindojās trešajā pozīcijā. Serbija mačā pret Ķīnu mēģinās nodrošināt sev vietu labāko četriniekā un ceturtdaļfinālā.