Jasmīna Kamačo-Kvinna pirmdien uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu 100 metru barjersprinta finālā, izcīnot Puertoriko vien otro zeltu olimpisko spēļu vēsturē.

Kamačo-Kvinna bija izcila jau pusfinālā, ar laiku 12,26 sekundes uzstādot gan jaunu olimpisko, gan Puertoriko rekordu. Viņai arī pietrūka vien 0,06 sekundes līdz amerikānietes Kendras Herisones pasaules rekordam.

Savukārt finālā Kamačo-Kvina jau laikus izvirzījās vadībā, veicot arī otro ātrāko startu. Puertoriko sportiste finišēja pēc 12,37 sekundēm, pasaules rekordisti un tagad sudraba medaļnieci Herisonu apsteidzot pa -0,15 sekundēm. Abām sportistēm tās ir pirmās medaļas olimpiskajās spēlēs.

Pirmoreiz medaļnieču pulkā iekļuva arī Jamaikas sportiste Megana Tapere, kura finišēja tieši aiz Herisones (12,55 sekundes), tiekot pie bronzas godalgas.

"Esmu diezgan pārliecināta, ka visi ir sajūsmā," par ASV pārvaldībā esošo teritoriju izteicās Kamačo-Kvinna. "Tādā mazā valstī šis cilvēkiem dod cerību. Esmu gandarīta, ka to paveicu es. Šobrīd esmu ļoti priecīga. Viss ir iespējams," prieka asarās teica sportiste.

Pirmo olimpisko zeltu Puertoriko izcīnīja 2016. gada Rio spēlēs, kad Monika Puiga uzvarēja dāmu vienspēlēs tenisā. ASV pārvaldītā teritorija vasaras olimpisko spēļu vēsturē kopā guvusi desmit medaļas, pa divām reizēm tiekot pie zelta un sudraba.

Pirmdienas rītā zeltu tāllekšanā izcīnīja arī 23 gadus vecais Grieķijas sportists Miltiadiss Tentoglu, kurš vien pēdējā mēģinājumā izpildīja savu uzvaru nesošo un 8,41 metrus tālo lēcienu.

Līdz tam brīdim vadībā atradās kubietis Huans Migels Ečevarrija, kurš jau trešajā piegājienā aizlēca 8,41 metrus, bet neuzrādīja tik labu otro rezultātu kā grieķis. Savukārt trešo vietu ieņēma cits 22 gadus vecs Kubas sportists Maikels Maso, kurš ar rezultātu 8,21 metri bija vēl vadībā pašā sacensību sākumā.

Piektajā vietā finišēja ASV sportists Džuvons Herisons (8,15 metri), kurš pirms mazāk nekā 24 stundām startēja augstlēkšanas finālā, tajā ieņemot septīto pozīciju.