2016. gada Riodežaneiro vasaras olimpisko spēļu triatlona sacensībās ceturtdien dubultuzvaru izcīnīja Lielbritānijas sportisti, brāļi Alisters un Džonatans Braunliji.

Triatlona sacensībās sportistiem bija jāveic 1,5 kilometri peldus, tad ar velosipēdu jāveic 38,48 kilometri, bet noslēgumā skriešus jāpievar 10 kilometru distance. Ātrākais bija Alisters Braunlijs, kurš finišu sasniedza pēc stundas 45 minūtēm un vienas sekundes. Viņš izcīnīja zelta medaļu otrajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas, jo nepārspēts palika arī Londonā.

Finišā viņš tikai par sešām sekundēm apsteidza savu brāli Džonatanu Braunliju. Abi visas distances garumā bija starp līderiem, bet noslēgumā abi spēja atrauties no konkurentiem.

Savukārt bronzas godalgu ieguva Dienvidāfrikas Republikas sportists Henrijs Šūmans, kura rezultāts bija 1:45:43 stundas.