Slovēnijas basketbola izlase, neskatoties uz Lukas Dončiča sakrātajām piezīmēm, svētdien nodrošināja pirmo vietu Tokijas olimpisko spēļu turnīra C apakšgrupā, rezultatīvā spēlē pieveicot Spānijas valstsvienību.

Slovēnijas izlase izcīnīja trešo uzvaru trijās spēlēs, ar rezultātu 95:87 (20:24, 21:20, 27:26, 27:17) pieveicot Spānijas basketbolistus.

Slovēņi tādējādi ieņēmuši pirmo vietu C apakšgrupā, bet ar otro vietu jāsamierinās Spānijas izlasei, kurai ir labas izredzes ceturtdaļfinālā tikties ar mūžīgajiem olimpisko spēļu sāncenšiem ASV valstsvienību. ASV izlase kā otrajā vietā palikusi, bet izsēta komanda nākamajā kārtā var tikt ielozēta tikai pret otrās vietas ieguvējām – Itāliju vai Spāniju.

Spēles ievadā slovēņu labā rezultatīvākais bija Vlatko Čančars. Luka Dončičs, kuru vairāki spāņi sedza visa laukuma garumā, neatstājot viņu vienu ne uz brīdi, ļāva komandas biedriem veidot uzbrukumus lielajā plašumā. Taču komandas zvaigzne sev klusajā pirmajā ceturtdaļā nopelnīja trīs piezīmes (divas bija uzbrukumā), pēdējo tiesnešu lēmumu arī īpaši aktīvi apstrīdot.

Spānijas komandas spēli atkal galvenokārt veidoja Rikijs Rubio, taču slovēņu palīgspēki spēja noturēties spēlē, neskatoties uz Dončiča piespiedu atpūtu. Rubio aktivitāte palīdzēja Spānijas izlasei noslēgt puslaiku vadībā, taču pārsvars bija vien trīs punktu liels.

Otrajā puslaikā spāņi gan attīstīja lielāku vadību, diviem Rūdija Fernandeza tālmetieniem ļaujot panākt rezultātu 55:43. Negaidītu punktu ražu slovēņiem sniedza rezerves centrs Žiga Demecs, kurš dažās minūtēs sakrāja sešus punktus. Dončičs bieži vien, spēlējot pret divu pretinieku pretestību, atbrīvojās no bumbas, uzbrukumus noslēdzot citiem basketbolistiem. Savukārt ceturtās ceturtdaļas ievadā Dalasas "Mavericks" zvaigzne ar piespēli laukuma garumā atrada Maiku Tobiju, kurš jau atguva vadību Slovēnijai.

41 gadu vecais Pau Gasols ar diviem tālmetieniem pēc kārtas atjaunoja pārsvaru Spānijas basketbolistiem (82:76), taču vienībai nepadevās pamatlaika izskaņa. Savukārt slovēņu rindās nozīmīgākās darbības spēles beigās izpildīja Klemens Prepeličs, kurš gan ar gūtiem punktiem, gan piespēli Tobijam uz "gaisiņu" atguva vadību, kuru Slovēnijas izlase arī noturēja.

Slovēnijas izlases rindās 22 punktus guva Čančars, ar 16 punktiem un 14 bumbām zem groziem izcēlās Tobijs, bet Dončičs sakrāja 12 punktus (2/7 metienos no spēles), 14 atlēkušās bumbas, deviņas rezultatīvas piespēles un piecas kļūdas.

Spānijas valstsvienības labā 18 punkti un deviņas piespēles Rubio kontā, bet ar 14 punktiem atzīmējās Alberto Abalde.

Ziņots, ka dienas pirmajā spēlē Argentīnas izlase ar pārliecinošu uzvaru pār Japānas valstsvienību nodrošināja pēdējo ceļazīmi uz ceturtdaļfināla kārtu.

Ceturtdaļfināla pāru izloze tiks aizvadīta vēlāk svētdienas gaitā, bet spēles norisināsies otrdien.