Latvijas sportists Konstantīns Ovčiņņikovs otrdien piedzīvoja zaudējumu Londonas olimpisko spēļu džudo sacensību pirmajā kārtā.

Ovčiņņikovs svara kategorijā līdz 81 kilogramam 1/16 finālā piecu minūšu cīņā piekāpās titulētajam brazīlietim Leandru Gilheiru. Gilheiru uzvaru izcīnīja ar paņēmienu "yuko", bet pirms tam Ovčiņņikovs saņēma brīdinājumus par pasivitāti.

Latvijas sportistam vajadzēja uzvarēt pirmajās divās cīņās, lai turpinātu cīņu par medaļām.

Gilheiru izcīnīja bronzu pēdējās divās Olimpiādēs svara kategorijā līdz 73 kilogramiem. Savukārt svara kategorijā līdz 81 kilogramam Brazīlijas džudists 2010.gada pasaules čempionātā izcīnīja otro vietu, bet pērn pasaules čempionātā ieņēma trešo pozīciju.

Kirgiztānā dzimušais Ovčiņņikovs pasaules čempionātos nav bijis augstāk par 17.vietu (2009.gadā), bet šogad izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionātā. Tāpat pēdējās divās sezonās Ovčiņņikova kontā ir divas trešās vietas Pasaules kausa posmos.

2.augustā starts paredzēts citam Latvijas džudistam Jevgēņijam Borodavko, kurš piedalīsies sacensībās svara kategorijā līdz 100 kg. Viņš turnīru sāks pret mazpazīstamo Entoniju Liu no Amerikas Samoa.