Tokijas olimpisko spēļu vīriešu basketbola turnīra pirmajā spēļu dienā Francijas izlase A grupas spēlē ar rezultātu 83:76 (15:22, 22:23, 25:11, 21:20) pārspēja aizvadīto trīs olimpisko spēļu čempioni ASV valstsvienību.

ASV basketbolisti olimpiskajās spēlēs zaudējumu nebija piedzīvojusi kopš 2004. gada olimpisko spēļu pusfināla, kad tā piekāpās Argentīnai. Francijas izlase ASV valstsvienību pieveica arī 2019. gada Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā.

Francijas izlasē teicamu sniegumu demonstrēja Evans Furnjē, kurš izcēlās ar 28 punktiem, 13 punktus un deviņas atlēkušās bumbas pievienoja Rūdijs Gobērs, bet Nando de Kolo izcēlās ar 13 punktiem piecām rezultatīvām piespēlēm un piecām atlēkušajām bumbām.

ASV izlasē 18 punktus guva Džrū Holidejs, 12 punkti un 10 atlēkušās bumbas Bema Adebajo kontā, bet 11 un 10 punktus sameta Deimians Lilards un Kevins Durants.

Spēles pirmajā pusē ASV ik pa brīdim veica nelielus izrāvienus, tomēr Francija spēja turēties spēlē un nepieļaut nonākšanu lielos iedzinējos. Pirmais puslaiks noslēdzās ar ASV izlases astoņu punktu pārsvaru – 45:37.

Otrā puslaika četrās minūtēs Francija pietuvojās līdz 47:49, bet pāris minūtes vēlāk rezultāts bija neizšķirts 52:52. Francija turpināja spēlēt veiksmīgi, un pirms noslēdzošās ceturtdaļas bija vadībā ar sešu punktu pārsvaru (62:56). Mača izskaņa bija ļoti līdzīga, bet nepilnas četras minūtes pirms pamatlaika beigām Devins Bukers ar tālmetienu panāca rezultātu 73:67. De Kolo, Furnjē un Gobērs turpinājumā guva punktus atguva vadību savai komandai. Mača izskaņā tiesneši vēl piešķīra nesportisku piezīmi Lilardam, kas Francijai 15 sekundes pirms spēles beigām ļāva panākt 81:74. Šo pārsvaru izdevās nosargāt.

Čehija A grupas pirmajā spēlē ar rezultātu 84:78 (25:19, 21:11, 21:16, 17:32) uzvarēja Irānas valstsvienību.

Čehiem 16 punktus guva Patriks Auda, 14 punkti bija Bleikam Šīlbam, bet ar sešiem punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām, piecām rezultatīvām piespēlēm un piecām pārtvertām bumbām atzīmējās Tomāšs Satoranskis.

Irānas izlasē 23 punktus guva Behnams Jahčalidehkordi.

Tikmēr Itālija B grupas spēlē ar rezultātu 92:82 (22:32, 21:14, 25:26, 24:10) bija pārāka pār Vācijas valstsvienību.

Itāļiem 20 punktus guva Simone Fontekio, pa 18 punktiem sameta Stefāno Tonuts un Danilo Galināri, bet 13 punkti un deviņas bumbas zem groziem bija Nikolo Melli.

Vācijas komandā 24 punktus guva Maodo Lo, 13 punkti bija Īzakam Bongam, kamēr pa 12 punktiem sameta Morics Vāgners un Andreass Obsts. Vācieši olimpiskajās spēlēs piedalās bez savas zvaigznes Denisa Šrēdera.

Vēl B grupā Austrālija pieveica Nigēriju ar 84:67 (23:23, 20:17, 15:12, 26:15).

Rezultatīvākais austrāliešiem ar 25 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm bija Petijs Milss, bet 12 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Nikam Kejam.

Āfrikas kontinenta pārstāvjiem četri spēlētāji guva no desmit līdz 12 punktiem, kā rezultatīvākajam ar 12 punktiem atzīmējoties Obi Emegano.