Graudiņa/Kravčenoka uzlabo aizsardzību un ar lielisku izrāvienu iekļūst ceturtdaļfinālā

Tokijas olimpisko spēļu pludmales volejbola turnīra astotdaļfināla mačā svētdien latvietes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka ar rezultātu 2-1 (16:21, 21:17, 15:13) pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komandas pārstāves Nadeždu Makroguzovu un Svetlanu Holominu, iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Ceturtdaļfinālā Graudiņa/Kravčenoka spēkosies ar Heteri Bensliji/Brendiju Vilkersonu no Kanādas, kuras astotdaļfinālā parūpējās par pārsteigumu, ar 2-1 (22:24, 21:18, 15:13) pārspējot pasaules rangā trešajā vietā esošās amerikānietes Kelliju Kleisu/Sāru Sponsilu. Ceturtdaļfināls risināsies 3. augustā.

Pirmā seta iesākums aizritēja punkts punktā, bet pēc tehniskā pārtraukuma KOK sportistēm izdevās izrāviens, pēc kura rezultāts bija 14:11. Atspēlēties īsti neizdevās un drīz vien krievietes jau lūkoja noslēgt setu, Makroguzovai ar bloku realizējot pirmo no četrām setbumbām.

Otrajā setā latvietes uzlaboja savu spēli aizsardzībā, un Kravčenoka arvien biežāk sāka atvairīt pretinieču uzbrukumus un dot latvietēm iespēju gūt punktus. Graudiņa ar bloku panāca rezultātu 8:6, bet pāris epizodes vēlāk rezultāta pārsvars bija jau četri punkti (11:7). Krievijas spēlētājas lielajā karstumā vizuāli šķita vairāk nogurušas, bet latvietes turpināja doties pretī uzvarai setā. Kravčenoka ar spēcīgu uzbrukumu izmantoja otro no četrām setbumbām.

Trešais sets latvietēm iesākās neveiksmīgi, un viņas nonāca iedzinējos ar 1:5. Pēc nākamajām epizodēm deficīts saglabājās, bet tad pie rezultātu 8:12 latvietes sāka savu izrāvienu. Graudiņai un Kravčenokai bija veiksmīgas epizodes, tiesnese saskatīja brāķi Makroguzovas darbībās pie tīkla, un Latvijas duets maču noslēdza ar izrāvienu 7:1. Punktu mačam pielika Graudiņas bloks.

Graudiņai un Kravčenokai šī ir olimpiskā debija.

Pirmdien astotdaļfināla spēli aizvadīs Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, kuri spēkosies ar Brazīlijas volejbolistiem Evandru Oliveiru un Bruno Šmitu.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Tokijas olimpiskās spēles: Graudiņa/Kravčenoka – Makroguzova/Holomina
Kas par priekiem latvietēm! Fantastiska seta izskaņa un skaista uzvara!
Graudiņa/Kravčenoka – Makroguzova/Holomina 2-1 (16:21, 21:17, 15:13). Latvietes uzvar maču!Tīna Graudiņa bloķēja pretinieci un izrāva uzvaru!
16:21, 21:17, 14:13Kravčenokai lielisks uzbrukuma pa diagonāli, tad laba aizsardzība un vēl viens precīzs uzbrukums. Mačbumba latvietēm
16:21, 21:17, 12:13Makroguzova sasteidza uzbrukumu un sita ārpus laukuma, uz brīdi rezultātam kļūstot 12:12, bet tad Graudiņa atdūrās Makroguzovas blokā.
16:21, 21:17, 11:12Galvenā tiesnese saskatīja tehnisko brāķi Makroguzovai pie tīkla.
16:21, 21:17, 10:12Graudiņa skaisti nospēlēja pie tīkla, tad Kravčenoka pārspēja pretinieču aizsardzību ar spēcīgu uzbrukumu.
16:21, 21:17, 8:12Latvietēm neizdevās serves uzņemšana, un pretinieces tika pie vēl viena punkta.
16:21, 21:17, 8:11Kravčenoka sita bumbu cauri blokam, tad latvietēm laba aizsardzība un vēl viens Kravčenokas gūts punktus. Makroguzova atjaunoja trīs punktu pārsvaru savai komandai.
16:21, 21:17, 6:10Makroguzova skāra tīklu, un latvietes tika pie punkta. Graudiņai serve tīklā svarīgā brīdī.
16:21, 21:17, 5:9Kravčenokai lielisks uzbrukums gar sāna līniju, tad neveiksmīga serve.
16:21, 21:17, 4:8Makroguzova dabūja bumbu pāri Graudiņas blokam, bet tad viņa servēja bumbu pāri laukumam. Krievietes nepiekrita šim lēmumam un pieprasīja video atkārtojumu, kurā apstiprinājās auts. Pavisam nedaudz pietrūka, lai nobloķētu Makroguzovu, tad Holomina nospēlēja teicami aizsardzībā un guva punktu.
16:21, 21:17, 3:5Graudiņa pēc pārtraukuma ar otro pieskārienu trieca bumbu pretinieču laukumā. Tad Kravčenoka pacēla bumbu, un Graudiņa atkal ātri noslēdza uzbrukumu.
"Nastja, viss labi," Graudiņa nosaka pēc pusminūtes pārtraukuma.
16:21, 21:17, 1:5Trīs kļūdas uzbrukumā pēc kārtas latvietes nostādīja četru punktu iedzinējos.
16:21, 21:17, 1:2Holomina trešo setu sāka ar gūtu punktu, bet tad Kravčenokai sitiens ārpus laukuma.  Tad garā izspēlē latvietes spēlēja lielisku aizsardzību, līdz Kravčenoka guva punktu.
Graudiņa/Kravčenoka – Makroguzova/Holomina 16:21, 21:17. Latvietes uzvar 2. setu.Kravčenoka uzņēma spēcīgu uzbrukumu un ar saīsināto sitienu panāca setbumbu. Graudiņai neveiksmīga serve, bet ar otro piegājienu Kravčenoka noslēdza 2. setu.
16:21, 19:16Graudiņa apspēlēja bloku un neļāva pretiniecēm vēl vairāk pietuvoties. Tad viņa kļūdījās servē, bet Holominai pēc tam jau neveiksme servē. Makroguzova atbildēja ar diagonāles uzbrukumu, bet Graudiņai veiksmīgs uzbrukums ar otro pieskārienu.
16:21, 16:14Abi dueti turpināja gūt punktus, bet tad Makroguzovai izdevās divi uzbrukumi pēc kārtas.
16:21, 15:11Makroguzovai vēl viena neveiksmīga serve, bet tam sekoja aizraujoša un gara izspēle, kas tomēr noslēdzās ar Makroguzovas gūtu punktu. Arī Holomina uzdāvināja punktu latvietēm ar neveiksmīgu servi. Abi dueti tad apmainījās labiem uzbrukumiem.
16:21, 12:9Makroguzova cauršāva Latvijas dueta aizsardzību, bet Graudiņa ar labu slīpo sitienu punktu atguva. Tehniskajā pārtraukumā dueti devās pēc Kravčenokas serves tīklā.
16:21, 11:7Makroguzova pēc pārtraukuma guva punktu savai komandai, bet tad pēc Graudiņas laba bloka Kravčenoka izpildīja precīzu saīsināto sitienu. Tad Graudiņai "eiss"!
16:21, 9:6Fantastiskā izspēlē punktu guva latvietes, kad ar trīs pieskārieniem krievietes nedabūja bumbu pāri tīklam.
16:21, 8:6Līdzīgajā cīņā abi dueti apmainījās ar punktu guvumiem, tad Holomina raidīja bumbu pār laukumam servē. Graudiņa ar veiksmīgu bloku panāca Latvijai +2.
16:21, 5:5Graudiņas teicama serve deva latvietēm labu uzbrukuma iespēju, bet Kravčenokai neizdevās uzbrukums, sitot ārpus laukuma. Viņa uzreiz ar ļoti spēcīgu sitienu garām blokam punktu atguva, tad Graudiņai pietrūka līdz labam blokam.
16:21, 4:3Graudiņa un Makroguzova apmainījās ar veiksmīgiem blokiem, tad Graudiņai veiksmīgs uzbrukums gar sāna līniju.
16:21, 2:2KOK spēlētājas veiksmīgi uzņēma spēcīgu Kravčenokas servi un guva pirmo punktu otrajā setā, bet Graudiņa rezultātu izlīdzināja. Tad viņa servēja bumbu tīklā. Holomina ieservēja tīklā.
"Mierīgi. Vienkārši darām tā, kā mēs parasti spēlējam," pārtraukumā starp setiem saka Kravčenoka.
Graudiņa/Kravčenoka – Makroguzova/Holomina 16:21. Latvietes zaudē 1. setuMakroguzova sita bumbu pāri Graudiņas blokam un panāca četras setbumbas. Makroguzova ar bloku noslēdza 1. setu.
16:19Holomina servēja bumbu tīklā, bet tad Makroguzova bloķēja Kravčenoku. Pēc bloka Makroguzova servēja bumbu pāri laukumam, tomēr viņai pēc tam veiksmīgs uzbrukums ar slīpo sitienu. Kravčenoka spēcīgi uzbruka un guva punktu, Holomina nolasīja latviešu aizsardzību un atbildēja ar labu sitienu. Makroguzovai vēl viena kļūda servē.
12:16Makroguzovai "bloks-auts", tomēr pēc tam kļūdas palielināja latviešu punktu deficītu.
11:14Graudiņai neizdevās uzbrukuma sitiens ar otro pieskārienu, tad Holomina uzņēma Kravčenokas māņsitienu un palielināja KOK dueta pārsvaru. Kravčenoka punktu atspēlēja ar veiksmīgu sitienu pāri blokam, bet tad vēl viena neveiksme Graudiņai.
10:11Latvietes labi nospēlēja aizsardzībā, taču krievietes tik un tā guva punktu, bet pēc tam Holomina servēja tīklā. Neveiksmīga serve arī Graudiņai, bet līdz tehniskajam pārtraukumam dueti pieļāva pa kļūdai.
8:8Graudiņas serve pārlidoja pārlidoja pāri laukumam, tad Makroguzova bloķēja Graudiņas māņsitienu. Viņa pēc tam veiksmīgi uzbruka, un bumba no tīkla iekrita KOK spēlētāju laukumā. Pēc labas Kravčenokas serves Graudiņa bloķēja pretinieci, tad Kravčenoka ar servi guva punktu.
5:6Latvietes spēles sākumā servēja uz Makroguzovu, kura darbojās veiksmīgi. Tad krievietes labi nospēlēja aizsardzībā, un Holomina trāpīja pa gala līniju, savukārt tam sekoja epizode, kurā Kravčenokai bumba no tīkla izlidoja ārpus laukuma. Kļūda arī KOK sportistēm
4:3Makroguzova sita ārpus laukuma, atrodoties pie tīkla, bet tad abi dueti apmainījās ar veiksmīgiem uzbrukumiem.
2:2Kravčenoka pirmo uzspēli noslēdza ar labu uzbrukumu, taču uzreiz pēc tam viņa servēja bumbu tīklā. Trešajā izspēlē Graudiņai neizdevās laba piespēle, un Makroguzova nobloķēja Kravčenoku. Ceturtajā izspēlē Graudiņa ļoti viltīgi zemo piespēli iesita tukšajā zonā pretinieku laukumā.
Graudiņa/Kravčenoka – Makroguzova/Holomina. Spēle sākusies!
Graudiņa un Kravčenoka pirms spēles ir smaidīgas un labā noskaņojumā. Dueti izsaukti laukumā. Spēle var sākties!
Gaisa temperatūra centrālajā kortā sasniedz 34 grādus pēc Celsija.
Abi dueti laukumā jau iesildās. Pirmo reizi šajā turnīrā latvietes spēlēs baltas krāsas formās.
Graudiņa/Kravčenoka un Makroguzova/Holomina savu maču varētu sākt pēc minūtēm desmit, jo tikko Kataras duets Šerifs/Ahmads pārspēja amerikāņus Lusenu/Dalhauzeru, iekļūstot ceturtdaļfinālā.
Centrālajā kortā trešo setu vēl spēlē ASV un Kataras vīriešu dueti, tāpēc Graudiņas/Kravčenokas un Makroguzovas/Holominas spēle sāksies nedaudz pēc pulksten 8.00 pēc Latvijas laika.
Makroguzova/Holomina šogad četru zvaigžņu posmos guvušas gan sudrabu, gan bronzu. Trešo vietu viņas izcīnīja Sočos, kur bronzas mačā ar 2-0 (21:18, 21:11) tieši pieveica Graudiņu un Kravčenoku. 2018. gadā Eiropas čempionātā U-22 vecuma grupā Jūrmalā pāri sasniedza finālu, kurā arī pārākas ar 2-0 (21:11, 21:19) bija sportistes no Krievijas. Latvietēm laiks revanšēties KOK sportistēm.
Abu duetu volejbolistes praktiski ir vienā vecumā, tāpēc tie spēkojušies arī jauniešu turnīros. Šeit var lasīt vairāk par par KOK dueta sasniegto līdz šim.https://www.delfi.lv/sports/news/vasaras-olimpiskas-speles/zinas/graudinakravcenoka-izslegsanas-speles-tiksies-ar-sev-labi-zinamu-kok-duetu.d?id=53443625
Tīnas Graudiņas un Anastasijas Kravčenokas cīņa Tokijas olimpisko spēļu  "play-off" ir klāt!  Šodien astotdaļfinālā jātiekas ar KOK pārstāvēm Nadeždu Makroguzovu/Svetlanu Holominu.  Makroguzovu/ Holomina triumfēja E apakšgrupā, uzvarot visās trīs spēlēs. Graudiņa/Kravčenkoka astotdaļfinālu sasniedza kā D apakšgrupas otrā spēcīgākā vienība.