Karapass triumfē pēc izcila izrāviena; Skujiņš atkārto 21 gadu nesasniegtu rezultātu
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Tokijas olimpisko spēļu šosejas riteņbraukšanas grupas brauciena sacensībās sestdien triumfēja Ekvadoras sportists Ričards Karapass, bet vislabāko rezultātu no latviešiem uzrādīja Toms Skujiņš, kurš finišēja 22. pozīcijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sacīkšu uzvarētājs 234 kilometru garo distanci pieveica sešās stundās, piecās minūtēs un 26 sekundēs. Skujiņš no ekvadorieša atpalika +6:20 minūtes, ieņemot ļoti augsto 22. vietu. Atzīstami nostartēja arī Krists Neilands, kurš finišēja 33. pozīcijā, uzvarētājam piekāpjoties 10:12 minūtes.

Vien fotofinišs ļāva noteikt, ka ar sudraba medaļu apbalvojams beļģis Vauts van Ārts, bet trešo vietu ieņēmis nupat "Tour de France" uzvarējušais slovēnis Tadejs Pogačars, kuri no uzvarētāja atpalika minūti un septiņas sekundes. Turpat aiz viņiem finišēja arī ceturto līdz devīto vietu ieņēmušie riteņbraucēji.

Skujiņa ieņemtā pozīcija ir augstākā kāda Latvijas riteņbraucēja sasniegtā vieta olimpisko spēļu grupas braucienos kopš 2000. gada, kad šajā pašā vietā finišēja Arvis Piziks. Zīmīgi, ka tieši Piziks komentēja sacensības Latvijas Televīzijas ēterā.

Īstā cīņa par medaļām sākās aptuveni 40 kilometrus pirms finiša, kad riteņbraucēji sāka ļoti stāvu un smagu kāpumu Mikuni kalnu pārejā. Šajā posmā "atbira" vairāki ļoti spējīgi sportisti, bet Skujiņš un Neilands turpināja cīņu peletonā, kurā viņi pavadīja arī visas sacensības līdz tam brīdim. Abi sportisti saglabāja vietu vairāk nekā 20 riteņbraucēju lielā pulciņā, bet sāka atpalikt neilgi pirms Slovēnijas zvaigznes Tadeja Pogačara uzsāktiem bēgšanas mēģinājumiem.

Pogačars ar vairākiem citiem riteņbraucējiem atrāvās no pārējiem, bet nākamajā un pēdējā garajā kāpumā, Kagosakas kalnu pārejā, no konkurentiem aizbēga amerikānis Brendons Maknaltijs un Ričards Karapass. Veiksmīgi šo kāpumu aizvadīja Skujiņš, kurš tā laikā pakāpās līdz labāko divdesmitniekam.

Maknaltijs un Karapass izcili sastrādājās, ievērojami attālinoties no sekotāju grupiņas. Savukārt piecus kilometrus pirms finiša Karapass savu "sabiedroto" pameta, izcilā solo spurtā aizbraucot pēc pārliecinošas uzvaras. Pārējie sekotāji Maknaltiju noķēra un savā starpā sadalīja medaļas, van Ārtam un Pogačaram sīvā cīņā finiša taisnē pieveicot sāncenšus.

Gan Skujiņš, gan Neilands veiksmīgi veica pēdējos sacīkstes metrus. Skujiņš savā grupiņā izrāva otro vietu, bet Neilands finiša spurtā apsteidza pārējos sāncenšus.

Sacensībās kopā piedalījās 130 riteņbraucēji, no kuriem finišēja 82 sportisti.

Latvijas riteņbraucēji tik augstas vietas nav ieņēmuši kopš 2000. gada, kad individuālajā braucienā Raivis Belohvoščiks uzrādīja 15. labāko rezultātu, bet Piziks, kā jau minēts, bija 22. vietā grupas braucienā. Veiksmīgākās olimpiskās spēles Latvijas riteņbraucējiem bija 1992. gada Barselonas spēles, kad Dainis Ozols grupas braucienā tika pie bronzas medaļas, bet Piziks finišēja astotais.

Portāls "Delfi" piedāvā gan šo sacīkšu, gan visu olimpisko spēļu notikumu teksta tiešraidi:

Tokijas olimpiskās spēles: 1. diena
Tokijas olimpisko spēļu sacensība diena vēl turpinās, taču šodienas teksta tiešraidi noslēdzam. Turpiniet lasīt portālu "Delfi", lai uzzinātu jaunumus par olimpiskajām spēlēm. 
Ūdenspolo turnīrā sievietēm Austrālija ar 8:5 pārspēja Kanādau, Spānija ar 29:4 sagrāva Spāniju, bet Krievijas Olimpiskās komitejas komanda ar 18:17 sīvā cīņā pieveica Ķīnu.
Sieviešu futbola turnīrā Kanāda ar 2:1 uzvarēja Čīli, Ķīna un Zambija nospēlēja rezultatīvu neizšķirtu 4:4, bet Zviedrija ar 4:2 pieveica Austrāliju.
Tā kā Tokijā jau pienācis vakars (pulksten 21.02), un liela daļa saistošo sporta notikumu jau noslēgušies, portāls "Delfi" noslēdz šīs dienas teksta tiešraidi. Tiekamies atkal rīt! Svētdiena būs zīmīga ar Latvijas tenisistu iesaistīšanos cīņā.
Ceļu uz "Golden Slam" (uzvaras visos "Grand Slam" viena gada laikā, kā arī olimpiskajās spēlēs) sācis Novaks Džokovičs, kurš ar 6-2, 6-2 pārspēja Ugo Dellienu no Francijas.
Pie pirmās medaļas tikusi kāda Baltijas valsts. Igaunijas paukotāja Katrina Lehisa uzvarējusi duelī par trešo vietu! Viņa pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) sportisti Aizanatu Murtazajevu.
Kas nesanāca Funu Tonaki, tas padevies Takato Naohisam! Citiem vārdiem sakot, pie pirmās zelta medaļas tikuši arī mājinieki. Naohisa triumfējis džudo sacensībās svara kategorijā līdz 60 kilogramiem. 
Polijas 3x3 basketbola izlase knapi notur uzvaru pret Japānu. Poļi pamatlaikā izsēja 18:12 vadību, bet papildlaikā, rezultātam esot 18:19, Zamojskis ar tālmetienu izvilka uzvaru (20:19).
Džudo sacensībās svara kategorijā līdz 48 kilogramiem Kosovas sportiste Distrija Krasniki finālā pārspēja japānieti Funu Tonaki un izcīnīja zelta medaļu. Bronzas godalgas ieguva Mongolijas sportiste Urancecega un ukrainiete Darja Biļodida.Tonaki sudraba medaļa ir olimpisko spēļu rīkotājas Japānas pirmā godalga šajās spēlēs. 
Tokijas olimpisko spēļu paukošanas sacensībās ar špagu pusfinālu sasniedza igauniete Katrīna Lehisa, taču tajā viņa ar rezultātu 11-15 piekāpās rumānietei Anai Marijai Popesku. Lehisa cīnīsies par bronzas medaļu pret Krievijas Olimpiskās komitejas komandas sportisti Aizanatu Murtazajevu.
Vīriešu handbola turnīrā Francija ar 33:27 pieveica Argentīnu, Zviedrija dramatiskā cīņā ar 32:31 pārspēja Bahreinu, bet Vācija ar 27:28 sīvā cīņā piekāpās Spānijai.
Šodien vēl tiks izcīnīti divi medaļu komplekti paukošanā. 
Sieviešu softbola sacensībās ASV ar rezultātu 2-0 pārspēja Meksiku, gūstot trešo uzvaru pēc kārtas. Amerikānietes ir tuvu, lai nodrošinātu cīņu par zelta medaļu.
Palielākā grupā finišējis arī Neilands, kurš ieņēmis atzīstamo 33. pozīciju. Viņš distanci pieveicis pēc 6:15:38 stundām.
Toms Skujiņš izcili nocīnās finišā, savā grupiņā ieņemot otrajā vietā. Skujiņam ļoti augstā 22. vieta! Skujiņš tādējādi atkārto rezultātu, kuru Latvija nav sasniegusi kopš 2000. gada olimpiskajām spēlēm. Zīmīgi, ka toreiz 22. vietu ieņēma Arvis Piziks, kurš sacensības komentē LTV.
Par Tokijas olimpisko spēļu čempionu šosejas riteņbraukšanā kļuvis ekvadorietis Ričards Karapass! Viņš distanci veicis sešās stundās, piecās minūtēs un 26 sekundēs. Pogačars finišā izkļūst no "kastītes" un ar Vautu van Ārtu sadala sudrabu un bronzu. Foto finišs liecina, ka pie sudraba ticis van Ārts.
Karapasu šodien neviens nenoķers! Ekvadorietim jānobrauc līdz galam pēdējais pusotrs kilometrs. Astoņu riteņbraucēju grupiņa (+0:40 minūtes) sadalīs pārējās divas medaļas.
Karapass piecus kilometrus pirms finiša pamet Maknaltiju! Pakaļdzīšanās grupiņa atpaliek 19 sekundes.
Maknaltijs un Karapass kopā sastrādājas krietni labāk nekā grupiņa, kas viņiem dzenas pakaļ. Pārsvars jau ir 43 sekundes! 12 kilometri līdz finišam. Priekšā vēl viens mazs kāpums, pēc kura pa līdzenumu tiek finišēts.
Par Tokijas olimpisko spēļu čempioniem loka šaušanas jaukto komandu sacensībās sestdien kļuva Dienvidkoreja, kas finālā ar rezultātu 5-3 pārspēja Nīderlandi. Bronzas cīņā Meksika ar rezultātu 6-2 uzvarēja Turciju.
Virsotnē līderpozīcijās tomēr Maknaltijs un Karapass, no kuriem 24 sekundes atpaliek Pogačars un vēl pieci sekotāji. Lielākā daļa atlikušo 20 kilometru ir nobrauciens. Toms Skujiņš ir grupiņā, kas ieņem 19. līdz 23. vietu (+3:28 minūtes). Krists Neilands ir 30. pozīcijā (+5:58 minūtes).
Dānijas riteņbraucējs Jakobs Fuglsangs aizbēdzis no pārējiem līderiem. Domājams, ka Pogačaram būs kas sakāms, bet līdz finišam tikai 23 kilometri. Skaidrs, ka sagaidāms aizraujošs finišs.
Austrālijas izlase veiksmīgi uzsākusi ūdenspolo turnīru dāmām, ar rezultātu 8:5 apspēlējot Kanādas valstsvienību.
Kontrolpunktā pēc smagā Mikuni kāpuma Toms Skujiņš atzīmējies 28. vietā (+2,03 minūtes). Viņa četru velobraucēju grupiņa atpaliek pusminūti no 24. pozīcijas. Savukārt Krists Neilands ierindojies 39. vietā (+3:56 minūtes). Priekšā vēl pēdējais garais kāpums un 34 kilometri.
Pogačars vēlreiz pārbauda, vai var aizbēgt. Pieci sportisti viņam tur līdzi, bet mazliet tiek sašķelta sava veida līderu grupiņa, kas bija izveidojusies pēdējo kilometru laikā.
Slovēnijas riteņbraukšanas zvaigzne Tadejs Pogačars "vēsā mierā" uzsāk bēgšanas mēģinājumu. Viņam tas arī pietiekami labi padodas. Pēdējā atlikusī peletona grupiņa nu jau ir pilnībā izjukusi. Pogočaram seko Brendons Maknaltijs (ASV) un Maikls Vudss (Kanāda).
Neilands tomēr neiztur tempu... Latvijas riteņbraucējs "atbirst" no vadošās grupas. Tas gan nenozīmē, ka sacensības beigušās. Joprojām iespēja cīnīties par pietiekami labu pozīciju ārpus TOP 20.
Neilands un Skujiņš turpina cīņu starp apmēram 20 vadošajiem riteņbraucējiem! Jāiztur līdz galam ļoti stāvais kāpums.
No sacensībām izstājas gan iepriekš kritušais Hārts, gan neticamu spēka apjomu patērējušais slovēnis Jans Tratniks. Tieši viņš pārsvarā dzinis uz priekšu peletonu.
40 kilometrus pirms finiša riteņbraucēji sāk kāpt kalnā. Peletons pagaidām vienkopus.
48 kilometrus pirms sacīkšu beigām līderi ir noķerti! Peletons lēnām tuvojas Mikuni kalnu pārejai, pēc kuras sekos Kagosakas pāreja. Finišs jau tiks veikts pēc vērā ņemama nobrauciena. Sagaidāms gan, ka medaļnieki tiks noteikti tieši kalnos.
Šaušanā izcīnīts vēl viens olimpisko medaļu komplekts. Irānas sportists Džavads Forugi izcīnīja zelta godalgu šaušanas sacensībās ar gaisa pistoli no 10 metru distances, iekrājot 244,8 punktus, kas ir jauns olimpiskais rekords.Otrajā vietā ierindojās serbs Damirs Mikečs ar 237,9 punktiem, bet trešajā vietā ierindojās Vei Pans no Ķīnas (217,6).
No peletona atrāvušies beļģis Evenepūls, īrs Danbars un itālis Nibali. Pozitīvi, ka Skujiņš un Neilands piedalās sekmīgos ķeršanas mēģinājumos. Trio ir panākts.
No peletona bēg trīs riteņbraucēji. Itālijas, Beļģijas un Nīderlandes pārstāvji, kuri gan ir vien mazliet priekšā pārējiem. Turpat aiz viņiem redzams arī Skujiņš. Savukārt līderu grupa vairs sastāv tikai no trim sportistiem – Aulara Sanabrijas (Venecuēla), Corcakisa (Grieķija) un Kukrles (Čehija). "Atbiruši" Slovākijas un DĀR riteņbraucēji.
Līderu pārsvars jau ir mazāks par divām minūtēm. Skaidrs, ka viņi 54 kilometrus vadību nenoturēs. Tikmēr cīņas sākušās arī peletonā, kur sāk veidoties bēgšanas mēģinājumi. Skujiņš un Neilands turpina cīņu.
Līderi sasnieguši Fudži motosacīkšu trasi! Šis ir Tokijas spēlēm īpaši sagatavots risinājums, kas sacīkšu maršrutu padara vēl aizraujošāku. 62 kilometrus pirms sacīkšu beigām līderu pārsvars ir vairs tikai 3:30 minūtes.
Ķīniete Džihui Hou kļuvusi par pirmo olimpisko čempioni svarcelšanā svara kategorijā līdz 49 kg. Viņa raušanā uzrādīja rezultātu 94 kg, bet grūšanā pacēla 116 kg. Summā viņas rezultāts bija 210 kilogrami. Visi šie rezultāti ir jauns olimpiskais rekords.
Tapis arī zināms, cikos svētdien spēles aizvadīs Latvijas tenisistes. Turklāt abām jāspēlē vienā laukumā. Sevastova spēli aizvadīs pulksten 05.00 pēc Latvijas laika, bet tūlīt pēc tam dalību Tokijas OS uzsāks Ostapenko.
Sava veida iesildīšanos pirms vienspēlēm veikusi WTA ranga pirmā rakete Ešlija Bārtija, kura otrajā vienspēļu turnīra kārtā varētu tikties ar Anastasiju Sevastovu. Bārtija ar tautieti Stormu Sandersu dubultspēļu mačā ar 6-1, 6-2 pieveica mājinieces Hibino Nao un Ninomiju Makoto.
Arī peletons sasniedz kontrolpunktu pēc 138,1 kilometriem. Peletons atpaliek pa +5,13 minūtēm. Krists Neilands ieņem 42. vietu, bet Toms Skujiņš ir 54. pozīcijā. Itālijas sportists Džulio Čikkone turpina kāpināt tempu, vadot peletonu.
Ūdenspolo turnīrā Tokijas olimpisko spēļu mājiniece Japāna ar rezultātu 4:25 kapitulēja ASV. Tas ir jauns pārliecinošākās uzvaras rekords OS.
Jau ziņots, ka vīriešu volejbola turnīrā Itālija ar 3-2 (26:28, 18:25, 25:21, 25:18, 15:11) pārspēja Kanādu. Turnīra otrajā mačā Brazīlija ar 3-0 (25:22, 25:20, 25:15) tika galā ar Tunisiju.
Līderi pievarējuši "Fuji Sanroku" kāpumu. Peletons gan ievērojami cēlis tempu, starpība ir jau mazāka par sešām minūtēm. Riteņbraucēji vairs nebrauc barā, bet gan garā strēmelē. Viens pēc otra atbirst sportisti, kuri netur līdzi. Vietu peletonā saglabā Neilands un Skujiņš. 91 kilometrs līdz sacīkšu beigām.
Fidži kalns pievarējis vairākus spēcīgus riteņbraucējus. Džeraints Tomass, kuram asiņo plecs, ir manāmi nomocīts. Iespējams, viņam šis kāpums būs pārāk smags. Latviski runājošais Pēters Prūss (Igaunija) arī lēnām sāk atpalikt no peletona.
Atlikuši mazāk par 100 kilometriem. "Noplīsis" riteņbraucējs no Burkinafaso, kurš gan izdzīvoja savu slavas stundu. Līderus vairs neķer arī Francijas pārstāvis. Savukārt peletons jau atrodas 9:40 minūšu attālumā no līderiem.
Sieviešu svarcelšanas sacensības svara kategorijā līdz 49 kg pirmo reizi iekļautas olimpisko spēļu programmā. Tādējādi raušanas un grūšanas disciplīnās tiks uzstādīti olimpiskie rekordi. Ķīniete Džihui Hou raušanā pacēla 94 kg, tādējādi tiekot pie olimpiskā rekorda. Sacensības turpinās ar grūšanu.
Līderi sasnieguši Fudži kalnu! Riteņbraucējiem mazliet vairāk nekā 14 kilometrus būs jāveic kāpums. Šis vietējais Gaiziņkalns ieņem svarīgu lomu japāņu kultūrā.
Tuvojas 100 atlikušu kilometru atzīme. Peletons pamazām tuvojas pieciem līderiem, kuru pārsvars samazinājies no 16 minūtēm līdz nepilnām 14 minūtēm. Starp abām grupām arī ir Francijas un Burkinafaso pārstāvji, kuri ķer līderus.
Riteņbraukšanas sacensību pirmajā kontrolpunktā (96,6 km) Krists Neilands ierindojas 18. vietā (+14:48), un ar viņu peletonā atrodas arī Toms Skujiņš. Igaunis Pēters Prūss ieņem 56. vietu (+15:36), savukārt lietuvietis Evalds Siskevičs izstājies.
Tokijas starptautiskajā forumā uzsākts fināls svarcelšanā dāmām svara kategorijā līdz 49 kilogramiem. Šajās sacensībās tiks sadalīts otrais šo olimpisko spēļu medaļu komplekts.
Mazu pārsteigumu tenisa divspēļu turnīrā sagādājis brits Endijs Marejs! Savainojumu nomocītais tenisists ar Džo Solsberiju pieveica francūžus Pjēru Erbēru un Nikolā Maū, kuri turnīrā bija izsēti ar otro numuru. Marejs/Solsberijs uzvarēja ar rezultātu 6-3, 6-2.
Vēl 140 kilometri līdz finišam. Joprojām no peletona atrāvušies septiņi riteņbraucēji.
Tomass un Hārts atgriezušies peletonā. Turpat joprojām atrodas arī Neilands un Skujiņš.
Riteņbraukšanas sacensībās noticis kritiens. Tajā iesaistīti vairāki sportisti. Diezgan vienkāršā līkumā un parastā situācijā krīt 2018. gada "Tour de France" čempions Džeraints Tomass. Turklāt Tomass līdzi "paķēra" tautieti Teo Geiganu Hārtu. Uz asfalta attapās arī kolumbietis Nairo Kintana, austrietis Gregors Mūlbergers un pāris citi peletona pārstāvji.
Riteņbraukšanas tiešraidē uzmanības centrā uz brīdi pabija igaunis Pēteris Prūss, kurš nesen apprecējis latvieti. Viņš saucams par trešo riteņbraucēju Tokijā, kurš runā latviski. Kaimiņzemes pārstāvja velosipēdu piemeklējušas tehniskas problēmas. Šī ķibele smagi ietekmēs viņa cerības uz labu rezultātu.
Pasaules pludmales volejbola ranga līderes Pavana/Melisa (Kanāda) ar 21-16, 21-14 pieveic Stamu/Šūnu (Nīderlande). Turnīra favorītēm bija nepieciešamas vien 40 minūtes uzvarai.
Riteņbraukšanas sacensību video tiešraidē tika parādīts Krists Neilands, kurš tajā brīdī veldzēja slāpes. Sportistiem šajās sacensībās jāsadzīvo ar 30 grādu pēc Celsija lielu karstumu, lielo gaisa mitrumu un sarežģīto trases reljefu. 
Pirmā spēle aizvadīta arī klasiskā volejbola turnīrā. Itālijas vīriešu izlase aizraujošā spēlē atspēlēja divu setu deficītu, ar 26-28, 18-25, 25-21, 25-18, 15-11 pārspējot Kanādas valstsvienību.
Riteņbraucēji sasnieguši pirmo lielu kāpumu trasē. Tas būs 4,3 kilometru garš ar vidējo stāvuma pakāpi 6,1 procents. Peletons tagad iepaliek no līderu astoņnieka gandrīz 15 minūtes, taču droši var apgalvot, ka šis atrāviens neko nenozīmē, jo līdz finišam vēl ir 176 kilometri.
"Shiokaze Park" laukumos sācies arī pludmales volejbola turnīrs. Viens no spēcīgākajiem vīriešu duetiem Alisons/Alvaro Moraišs ar 21-16, 21-17 pārspējuši argentīniešus Azadu/Kapogroso.
Aizvadīta arī otrā handbola turnīra spēle. Francijas kungu izlase ar 33:27 pieveikusi Argentīnu.
Sieviešu tenisa turnīrā Polijas tenisiste Iga Švjonteka ar rezultātu 6-2, 6-2 pārspēja Monu Bartelu no Vācijas. Krievijas Olimpiskās komandas tenisiste Anastasija Pavļučenkova ar 6-0, 6-1 sagrāva Sāru Errani no Itālijas.
Serbijas 3x3 basketbola izlase pārliecinoši pieveic Ķīnu (22:13). Spēles laikā potīti neveiksmīgi pagrieza serbu līderis Dušans Buluts, taču viņš spēli bija spējīgs pabeigt. Šķiet, ka savainojums bija vien īslaicīgs. Savukārt dāmu turnīrā Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komanda pārspēja Japānu (21:18), bet Ķīna pārspēja Rumāniju (21:10). Ar šīm spēlēm noslēdzies rīta maču klāsts.
Riteņbraukšanas sacensībās astoņi braucēji pēc veiktiem 40 kilometriem veikuši izrāvienu. Starp līderiem nav neviena latvieša. Skujiņš un Neilands brauc peletonā.
Savukārt lauka hokeja turnīrā Japāna ar rezultātu 3:5 zaudēja Austrālijai, bet Jaunzēlande ar 2:3 piekāpās Indijai.
Sācies arī vīriešu handbola turnīrs, kura ievadā Norvēģijas valstsvienība ar rezultātu 27:24 pārspēja Brazīliju. Šodien paredzētas vēl piecas spēles.
Latvijas sporta līdzjutējiem, iespējams, interesanta ir LTV vērojamā 3x3 basketbola spēle starp Latvijas izlases sāncenšiem Serbiju un mazliet nezināmo Ķīnas izlasi. To klātienē vēro arī Jao Mins, kurš pēc spēlētāja karjeras dzimtenē kļuvis par basketbola funkcionāru.
Softbola sacensībās Kanāda ar rezultātu 7-1 pārspēja Austrāliju.
Riteņbraucēji grupas braucienā veikuši 20 no 234 kilometriem. Pagaidām braucēji diezgan mierīgi dodas uz priekšu, tuvojoties pirmajam lielajam kāpumam. 
Tokijas olimpiskajās spēlēs jau sadalīts arī pirmais medaļu komplekts. Sacensībām dāmām 10 metru ātrajā šaušanā ar pneimatisko šauteni par olimpisko čempioni kļuva ķīniete Cjiaņa Jana, kura ar rezultātu 251,8 uzstādīja jaunu olimpisko rekordu. Sudraba medaļu izcīnīja Krievijas Olimpiskās komitejas pārstāve Anastasija Galašina, kurai rezultāts 251,1 punkti, bet ar 230,6 punktiem bronzas medaļu ieguva Nina Kristena no Šveices.
Šobrīd Tokijas olimpiskajās spēlēs risinās sacensības 3x3 basketbolā, un drīz pirmo maču aizvadīs arī Latvijas izlase. Šo maču aprakstīsim speciāli šim notikumam veltītā tiešraidē. Jau notiek cīņa par medaļām loku šaušanas jaukto komandu sacensībās, risinās kvalifikācija mākslas vingrošanā, sācies arī badmintona turnīrs, dāmas turpina softbola turnīru. Tāpat šodien bez Latvijas sportistu dalības sācies pludmales volejbola turnīrs, bokss, jāšanas sports, paukošana, lauku hokejs, airēšana un tā tālāk. Sacensības rit pilnā sparā!
Riteņbraucēji jau devušies 234 kilometru garajā distancē. Tajā iekļauti četri izteikti lieli kāpumi. Pirmais no tiem būs 4,3 kilometru garš ar vidējo stāvuma pakāpi 6,1 procents. Garākais būs slavenais Fudži kalns. Tā garums sasniegs 14,5 kilometrus, bet vidējā stāvuma pakāpe – 6 procenti. Tikmēr ļoti izšķiroša būs Mikuni kalnu pāreja. Tā sāksies ar 6,8 kilometru garu kāpumu ar 10 procentu vidējo stāvuma pakāpi. Drīz vien sekos 2,2 kilometru garš kalns, kas būs nedaudz mazāk stāvs. Turpinājums vedīs pamatā pa kalnu lejup, tomēr vēl pirms finiša nāksies pievarēt nelielu kāpumu.
Tokijas olimpiskās spēlēs sestdien tiek aizvadīta pirmā sacensību diena! Un jau pirmie Latvijas sportisti uzsākuši sacensības. Tokijas Olimpisko spēļu šosejas riteņbraukšanas grupas brauciena sacensībās vīriem 130 dalībnieku vidū startē Tomu Skujiņu un Kristu Neilandu. Skujiņam šīs ir otrā, bet Neilandam debijas olimpiāde. 

Tags

Toms Skujiņš Tokijas olimpiskās spēles Tokija 2020 Arvis Piziks Dainis Ozols Krists Neilands Olimpiskās spēles Raivis Belohvoščiks Riteņbraukšana Tour de France
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form