Ķīniete Jufei Čeņa svētdien Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīja zelta medaļu badmintonā.

Taivāna iepriekšējā dienā ar zeltu vīriešu dubultspēļu sacensībās izcīnīja savu pirmo olimpisko medaļu badmintonā, un arī sieviešu sacensību finālā bija pasaules ranga līdere Taivānas pārstāve Tzūjina Tai.

Tomēr Čeņa bija pārāka ar 2-1 (21:18, 19:21, 21:18).

Tai iesita volāniņu tīklā, un Čeņa ar uzvaras kliedzienu noslīga ceļos.

Otru medaļu izcīnīt Ķīnai neļāva Indijas badmintoniste Sindhu Pusarla, kura izcīnīja bronzu, ar 2-0 (21:13, 21:15) pārspējot ķīnieti Binu Dziao He.

Pasaules čempione un 2016.gada Riodežaneiro spēļu sudraba medaļniece Pusarla sacīja, ka viņai bija jāsaglabā koncentrēšanās spēja pēc vilšanās par zaudējumu Tai pusfinālā.

"Man vajadzēja atstāt visas savas emocijas malā šajā mačā un vienkārši spēlēt tik labi, cik protu," viņa sacīja. "Esmu ļoti laimīga un uzskatu, ka man ir veicies tiešām labi."

Tokijā badmintona sacensībās atlicis noskaidrot uzvarētāju vīriešu vienspēlē un sieviešu dubultspēlē.