Pēdējais dopinga lietošanā pieķerts divkārtējais pasaules čempions supersmagsvaru kategorijā (105+ kg) Ruslans Albegovs, kurš pirms četriem gadiem Londonas olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas medaļu. Viņam pozitīvas izrādījušās pirms četriem gadiem Londonā ņemtās analīzes, kuras tagad atkārtoti pārbaudītas pēc Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) un Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) veiktajām aktivitātēm cīņā pret aizliegto vielu lietošanu.

22. jūnijā Starptautiskā Svarcelšanas federācija (IWF) draudēja izslēgt Krievijas smagatlētus no Rio Olimpiādes un piešķirt Krievijas Svarcelšanas federācijai viena gada diskvalifikāciju, ja vismaz trijiem Pekinas vai Londonas olimpisko spēļu dalībniekiem būs pozitīvas dopinga analīzes. Pirms tam jau aizliegtie preparāti atrasti Nadeždas Jevstjuhinas, Marinas Šainovas un Apti Auhadova asinīs.

Rio Olimpiādē svarcelšanas sacensībās nestartēs Bulgārija, kas ir diskvalificēta daudzo dopinga pārkāpumu dēļ. Līdzīgs sods draud vēl arī Baltkrievijai un Kazahstānai, kuras arī ir IWF "melnajā sarakstā".