Jau ziņots, ka Londonas olimpisko spēļu sacensībās ātršaušanā ar pistoli 25 metru distancē piektdien pēc pēdējās, otrās, kvalifikācijas kārtas Kuzmins 18 dalībnieku konkurencē ieņēma priekšpēdējo, 17.pozīciju.

"Man ir kauns. Ja vakar kaut kā tiku galā ar uztraukumu, tad šoreiz tas bija vēl lielāks," izteicās Kuzmins. "Rupjas kļūdas bija jau pirmajā sērijā. Nevaru izskaidrot šādu atšķirību starp pirmās un otrās dienas rezultātiem."

Pirmajā kvalifikācijas kārtā ceturtdien Kuzmins kopā savāca 289 no iespējamajiem 300 punktiem - 98 punktus pēc šāvieniem pa astoņu sekunžu mērķiem, 97 punktus pēc šāvieniem pa sešu sekunžu mērķiem un 94 punktus pēc šāvieniem pa četru sekunžu mērķiem.

Savukārt piektdien Kuzmina sniegums krasi pasliktinājās, sportistam tiekot pie 280 punktiem - 96 punkti pēc šāvieniem pa astoņu sekunžu mērķiem, 93 punkti pēc šāvieniem pa sešu sekunžu mērķiem un 91 punkts pēc šāvieniem pa četru sekunžu mērķiem.

"Varbūt sākumā vēl bija kaut kādas cerības labot situāciju. Tāpat otrajā sērijā bija zināmas problēmas ar pistoli, kad radās aizture, tomēr kaut kā izšaut tomēr pratu," atceras Kuzmins.

Kopējā ieskaitē Kuzmins iekrāja 569 punktus, kamēr sliktākais rezultāts, ar kādu varēja iekļūt finālā, bija 583 punkti. Finālā, kas arī notika piektdien, iekļuva sešu labāko rezultātu īpašnieki.

"Gribēju nostartēt cienīgāk. Ja viss būtu bijis kā vakar, viss būtu kārtībā," piebilda sportists. "Tomēr spriedzi šodien neizturēju ne tikai es, bet arī potenciālie sacensību līderi."

65 gadus vecais Kuzmins Londonā startēja savās devītajās olimpiskajās spēlēs. Lai arī iepriekš viņš nespēja kvalificēties Londonas Olimpiādei, neizpildot kvalifikācijas normatīvu, Starptautiskā Šaušanas federācija piešķīra Latvijai vienu īpašo ielūgumu jeb "wild card" dalībai olimpiskajās spēlēs.

"Šobrīd vēl negribu runāt par savu desmito Olimpiādi, tomēr domāju, ka šīs bija manas pēdējās olimpiskās spēles," izteicās Kuzmins. "Tāpat nevaru salīdzināt savas pirmās olimpiskās spēles ar Londonā notikušajām. No pirmajām atceros šaušanu, taču par apkārt notiekošo nekas nav palicis atmiņā."

Kā ziņots, Kuzmins pirmajās olimpiskajās spēlēs piedalījās 1976.gadā, bet izlaida 1984.gada olimpiskās spēles. Viņš savas karjeras laikā ticis pie divām olimpiskajām godalgām - zelta 1988.gadā un sudraba 1992.gadā.

Kuzmins ir arī daudzkārtējs Eiropas un pasaules čempions, pasaules rekorda īpašnieks šaušanā ar revolveri, kā arī otrais cilvēks pasaulē, kas sasniedzis fantastisku rezultātu - 600 trāpījumi no 600 šāvieniem.

Pirms četriem gadiem Pekinā Kuzmins ātršaušanā ar pistoli 25 metru distancē ieņēma 13.vietu.