Latvijas 3x3 basketbolisti sīvā spēlē zaudē precīzajiem beļģiem

Latvijas 3x3 basketbola izlase (Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis, Nauris Miezis) sestdien piedzīvoja pirmo zaudējumu Tokijas olimpiskajās spēlēs, mača izskaņā piekāpjoties Beļģijas valstsvienībai.

Latvijas 3x3 basketbola izlase pretiniekiem no Beļģijas zaudēja ar rezultātu 20:21. Dienas pirmajā spēlē Latvija pieveica Polijas valstsvienību. Latviešu dalība turnīrā turpināsies svētdien.

Spēle iesākās diezgan samocīti, tiesnešiem bieži konstatējot noteikumu pārkāpumus, bet Latvijas izlasei pieļaujot vairākas kļūdas. Mieža un Lasmaņa tālmetieni palīdzēja izvirzīties vadībā, bet beļģi realizēja četrus no četriem metieniem viena punkta vērtībā, kaldinot rezultātu 4:7.

Latvijas basketbolisti uz brīdi arī izvirzījās vadībā (8:7) un punktus turpināja krāt ar tālmetieniem, Lasmanim spēles pirmajā pusē realizējot divus divpunktu metienus. Tomēr metienu "garšu" no distances atrada arī pretinieki, kuri pievērsās sev raksturīgākai spēles manierei un turpināja kontrolēt vadību.

Pati spēles izskaņa gan bija rezultatīva. Nauris Miezis vispirms ar metienu pēc caurgājiena, bet tad ar tālmetienu palīdzēja Latvijas izlasei sasniegt 20 punktu slieksni. Taču abas reizes uz viņa raidījumiem ar sarežģītiem divpunktniekiem atbildēja Tibo Vervūrts, ar otro metienu izraujot beļģiem uzvaru (20:21).

Latvijas izlases labā 11 punktus guva Lasmanis, ar astoņiem punktiem atzīmējās Miezis, bet Krūmiņš vienreiz meta precīzi. Pretiniekiem 11 punktus sakrāja Vervūrts, kurš realizēja četrus tālmetienus. Latvijas izlase izcēlās ar atzīstamu precizitāti no distances (5/14), taču Beļģijas basketbolisti meta vēl precīzāk (6/13). Latvieši izcīnīja par 12 bumbām vairāk zem groziem, bet arīdzan astoņas reizes kļūdījās, kamēr beļģi pieļāva vien trīs kļūdas.

Vēsturiskajā turnīrā Latvijas basketbolisti gan debitēja vairākas stundas iepriekš, pirmajā spēlē ar rezultātu 21:14 pieveicot Polijas izlasi. Vieni no turnīra favorītiem maču noslēdza precīzi astoņās minūtēs.

Spēles ievadā vairāku Eiropas čempionātu dalībnieks klasiskajā basketbolā Pšemišlavs Zamojskis ar diviem caurgājieniem ļāva poļiem panākt vadību (1:3). Taču soda laukumā spēles gaitā izteikti saimniekoja Latvijas izlase, kas pēc Lasmaņa un Krūmiņa metieniem izlīdzināja rezultātu (5:5).

Pirmo vadību spēlē ar tālmetienu panāca Krūmiņš, savukārt poļiem aizvien lielākas problēmas sagādāja ciešā latviešu aizsardzība. Turklāt Mieža un Krūmiņa divpunktu metieni vien veicināja rezultatīvu Latvijas izlases sniegumu, rezultātam jau kļūstot 15:9.

Pretinieku naturalizētais amerikānis Maikls Hikss ar individuālu spēli lūkoja glābt situāciju. Tomēr elegants Mieža tālmetiens, precīzs Čavara metiens pēc Krūmiņa piespēles, kā arī Lasmaņa soda metiens ļāva Latvijas izlasei pārliecinoši noslēgt spēli ar uzvaru 21:14.

Uzvarētāju labā septiņus punktus guva Miezis, ar pieciem punktiem izcēlās gan Lasmanis, gan Čavars, bet četrus punktus sakrāja Krūmiņš. Latvieši realizēja 11 no 13 metieniem viena punkta vērtībā, kā arī ievērojami uzvarēja cīņu par atlēkušajām bumbām (15 pret sešām).

Latvijas izlase tādējādi triumfēja vēsturiskā 3x3 basketbola spēlē, sporta veidam debitējot olimpisko spēļu klāstā.

Divas uzvaras divās spēlēs sakrājuši konkurenti Serbijas izlase, bet pa uzvarai vienā spēlē ir Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) un Beļģijas vienībai.

3x3 basketbola turnīra sacensībās piedalās astoņas komandas, kuras katra izspēlēs spēli ar katru. Labākās divas vienības uzreiz nodrošinās vietu pusfinālā, bet trešā līdz sestā labākā komanda dalību turnīrā turpinās no ceturtdaļfināla.

Latvijas izlase svētdien pulksten 9.00 pēc Latvijas laika tiksies ar Ķīnas izlasi, bet pulksten 16.25 spēkosies ar Japānas basketbolistiem.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēļu teksta tiešraidi no Tokijas.

Tokijas olimpisko spēļu 3x3 basketbola turnīrs: 1. un 2. spēle
Latvija – Beļģija 20:21. Latvija piedzīvo zaudējumuMiezis izmanīgi aiziet caurgājienā un gūst punktu, bet beļģi trāpa jau kārtējo tālmetienu. Miezis arī atbild ar divpunktnieku, uz ko Vervorts atbild ar vēl grūtāku metienu no distances. Tas krīt grozā, beļģiem izraujot uzvaru.
Latvija – Beļģija 17:17Septīto piezīmi izpilda arī latvieši. Seliss trāpa vienu soda metienu.
Latvija – Beļģija 17:16Beļģi vēlreiz lieki pārkāpj noteikumus. Lasmanis šoreiz trāpa abus soda metienus. Palikusi viena minūte un 52 sekundes.
Latvija – Beļģija 15:162:09 minūtes pirms beigām beļģi veic septīto pārkāpumu. Tas dod Lasmanim divus soda metienus. Viņš trāpa vienu no tiem.
Latvija – Beļģija 14:15Latvieši uz brīdi izvirzās vadībā, bet Bogerts ar mazliet apšaubāmu, taču tehniski sarežģītu "sirēnlauzi" atjauno vadību beļģiem.
Latvija – Beļģija 13:13Miezis ar pēkšņu caurgājienu izlīdzina rezultātu. Trīs minūtes atlikušas. Iespējams, šajā spēlē neviena komanda līdz 21 punktam netiks.
Latvija – Beļģija 11:13Lasmanim jau trešais precīzais tālmetiens! Tas palīdz samazināt deficītu līdz -2. Beļģi uzbrukumu iepriekš arī trāpīja divpunktnieku.
Latvija – Beļģija 9:11Lasmanis met precīzi pēc pagrieziena, bet beļģi trāpa divus tālmetienus pēc kārtas.
Latvija – Beļģija 8:7Teicami aizsardzībā nospēlē Miezis, kurš pārtver bumbu un uzreiz ar piespēli atrod Krūmiņu. Atlikušas piecarpus minūtes, vadība atgūta.
Latvija – Beļģija 6:7Latvieši turpina pretoties, pateicoties tikai tālmetieniem! Lasmanis trāpa divpunktnieku, neskatoties uz noteikumu pārkāpumu metiena brīdī.
Latvija – Beļģija 4:7Bogerts realizē sarežģītu metienu pēc caurgājiena. Beļģi piecas reizes guvuši punktus pēc tuva metiena. Niks Seliss izceļas ar precīzu metienu ar sodu.
Latvija – Beļģija 4:4Latviešiem tikpat punktu, cik kļūdas. Pagājušas trīs minūtes.
Latvija – Beļģija 4:3Lasmanis arī pievieno precīzu divpunktnieku, bet beļģi divreiz gūst punktus soda laukumā.
Latvija – Beļģija 2:1Pēc pusotras minūtes beļģi atklāj rezultātu. Miezis atbild ar precīzu tālmetienu pēc dribla. Sākums diezgan samocīts.
Latvija – Beļģija 0:0Pirmā minūte bez punktiem. Veiksmīgi zem groza spēlējis Čavars, kurš bloķējis metienu un savācis atlēkušo bumbu uzbrukumā.
Uldis Strautmanis no TokijasSpēle sākusies!
Uldis Strautmanis no TokijasBasketbolisti nāk laukumā!
Beļģijai šī ir pirmā spēle olimpiskajā turnīrā. Viņus vēlāk vakarā sagaida mačs ar Japānas izlasi. Savukārt latvieši centīsies turnīra tabulā piebiedroties serbiem, kuri pieveikuši gan Ķīnu, gan Nīderlandi, olimpiskās spēles uzsākot ar uzvaru un zaudējumu starpību 2-0.
Uldis Strautmanis no TokijasPirms latviešu mača spēli aizvadīja ASV un Francijas dāmu izlases, amerikānietēm uzvarot ar 17:10. Francūzietes pēc spēles ilgi runā ar klātesošo Francijas prezidentu Emanuelu Makronu. Maču arī vēroja ASV pirmā lēdija Džila Baidena. Par viņas drošību rūpējas padaudz apsargu.
Uldis Strautmanis no TokijasStarta pozīcija pirms spēles starp Latviju un Beļģiju jau ieņemta.
3x3 basketbola turnīra spēles turpinās, Latvijas izlases galvenajiem konkurentiem serbiem spēkojoties ar Ķīnu. Taču portāls "Delfi" šo teksta tiešraidi turpinās pirms pulksten 12.40, kad Latvijas izlasei jāspēlē ar Beļģijas basketbolistiem.
Nauris Miezis atzīmējās ar septiņiem punktiem, Agnim Čavaram un Kārlim Lasmanim pa pieciem punktiem, bet Edgaram Krūmiņam četri punkti. Ļoti sabalansēta punktu raža.
Latvija – Polija 21:14. Latvija uzvar!Lasmanis ar soda metienu nodrošina Latvijas izlasei uzvaru! Tai bija nepieciešamas astoņas minūtes.
Latvija – Polija 20:13Hikss pagūst trāpīt vēl vienu ļoti tālu divpunktnieku.
Latvija – Polija 20:11Krūmiņš pēc neprecīza tālmetiena aizskrien pēc atlēkušās bumbas, pats to neizcīna, bet pasit Čavaram, kurš palicis viens pats. Nepieciešams vēl viens punkts.
Latvija – Polija 19:10Miezis pēc caurgājiena tiek pie vienības 19. punkta! Šķiet, ka šoreiz viss spēles laiks nebūs nepieciešams. Atlikušas vēl 3:29 minūtes, un latvieši tuvojas 21. punktam.
Latvija – Polija 18:9Miezis ar māņkustību izkārto sev brīvu tālmetienu! Izcils turnīra ievads. Latvieši pierādījuši sevi kā prasmīgāku komandu.
Miezis un Hikss iesaistās asā sadursmē. 3x3 pasaules ranga līderis gan uzvar situāciju aizsardzībā, gan mierīgi noklausās amerikāņa provokācijas. Tā arī jādara!
Latvija – Polija 15:9Līdzīgi kā atlases turnīrā Grācā, poļi meklē laimi, Hiksam uzbrūkot pret Krūmiņu. Naturalizētais amerikānis tā tiek pie viena punkta. Taču Krūmiņš atbild ar elegantu tālmetienu pēc soļa ārpus divpunktu līnijas!
Latvija – Polija 13:8Lasmanis izceļas pēc Mieža piespēles, līdz grozam tiek arī Zamojskis. Turpinās latviešu dominance pēc caurgājieniem!
Latvija – Polija 11:7Hikss turpina paļauties uz tālmetieniem, trāpot vienu no diviem. Arī Miezis trāpa divpunktu metienu, un tūlīt pat izceļas arī no groza apakšas. Latvijas izlases uzbrukums uzņēmis apgriezienus! Divarpus minūtēs gūti 11 punkti.
Latvija – Polija 8:5Krūmiņš panāk latviešiem pirmo vadību turnīrā! Tūlīt pat ar divpunktu metienu atzīmējas arī Čavars!
Latvija – Polija 5:5Lasmanis un Krūmiņš uzreiz izlīdzina rezultātu! Latvijas basketbolistiem acīmredzams pārsvars, dodoties ar driblu uz soda laukumu.
Latvija – Polija 3:5Lasmanis uz brīdi izlīdzina rezultātu no groza apakšas, taču Hikss uzreiz realizē sarežģītu tālmetienu.
Latvijas izlase sakrājusi jau trīs piezīmes. Taču asā un ciešā aizsardzība ļāvusi mazliet noslāpēt Polijas izlases uzbrukumu.
Latvija – Polija 1:3Uz vēl vienu Zamojska caurgājienu atbild Nauris Miezis, kurš pēc Kārļa Lasmaņa piespēles gūst Latvijas pirmos punktus turnīrā.
Latvija – Polija 0:2Zamojskis un Hikss veiksmīgi atrod ceļu līdz groza apakšai, atklājot spēles rezultātu.
Latvija – Polija 0:0. Spēle sākusies!
Uldis Strautmanis no TokijasSpēle notiks ēnā, jo virs laukuma ir liela nojume. Ja būtu skatītāji, viņi arī sēdētu ēnā, taču medijiem virsū spīd saule. Saules pusē ir apmēram +35 grādi.
Abas komandas dodas laukumā!
Grācā problēmas sagādāja naturalizētais amerikānis Maikls Hikss. Vērts pieminēt, ka Pšemišlavs Zamojskis šovasar noslēdza titulētu karjeru klasiskajā basketbolā, kurā viņš kļuvis par deviņkārtējo Polijas čempionu.
Pirmā spēle sāksies pulksten 5.35. Latvijas izlasei pretī stāsies Polijas valstsvienībai, kurai tika zaudēts olimpiskajā atlases turnīrā Grācā. Basketbola aprindās Poliju mēdz piesaukt kā sava veida "melno zirdziņu" no astoņām Tokijā esošajām komandām.
Kā no Tokijas ziņojis "Delfi" sporta žurnālists Uldis Strautmanis, vienība apzināti gatavojusies Tokijas klimatam un spējusi izbaudīt savu klātbūtni lielajā pasaules sporta forumā.https://www.delfi.lv/sports/news/vasaras-olimpiskas-speles/zinas/latvijas-3x3-basketbolisti-sagatavojusies-tokijas-karstajiem-apstakliem.d?id=53414185
Taču latvieši šajā laika posmā tikai pierādījuši savas spējas. Pērn gada izskaņā pirmo reizi tika uzvarēts Pasaules tūres finālposmā, savukārt šogad beidzot tika nodrošināta ilgi lolotā ceļazīme uz olimpiskajām spēlēm.
Latvijas 3x3 basketbola izlase beidzot sagaidījusi ilgi gaidīto startu Tokijas spēlēs! Viena no vadošajām pasaules vienībām jau 2020. gada ievadā sāka gatavošanos olimpiskajam kvalifikācijas turnīram. Covid-19 pandēmijas dēļ neskaitāmas reizes tika atlikta ne tikai pati olimpiāde, bet arī komandu atlase.