Ķīnas galda tenisists Ma Luns piektdien triumfēja Tokijas olimpisko spēļu galda tenisa vienspēļu turnīrā, kļūstot par pirmo vīriešu tenisistu, kurš izcīnījis četras olimpiskās zelta medaļas.

32 gadus vecais galda tenisists finālā pierādīja savu pieredzi, pieveicot ar pirmo numuru izsēto un 24 gadus veco Faņu Džeņdunu. Ma Luns uzvaru guva ar 4-2 (11-4, 10-12, 11-8, 11-9, 3-11, 11-7).

Pirms četriem gadiem Rio spēlēs Luns uzvarēja gan vienspēlēs, gan komandu sacensībās, bet Londonas olimpiskajās spēlēs viņš izcīnīja zeltu komandu sacensībās.

"Ceļš līdz šim pēdējos gados nav bijis viegls. Ne tikai man, bet arī Faņam Džeņdunam. Faņs ir pretinieks, kurš man liek izjust vismazāko spiedienu un palīdz man smagi cīnīties. Viņu varu pieveikt tikai, kad rādu savu labāko sniegumu," pēc finālspēles atzina Luns.

Bronzas medaļu izcīnīja Vācijas sportists Dmitrijs Ovčarovs, kurš ar 4-3 (13-11, 9-11, 6-11, 11-4, 4-11, 15-13, 11-7) pārspēja Taivānas galda tenisistu Linu Juņžu.