Ostapenko ar 13. numuru izliktajai Stosurai piekāpās trīs setu mačā ar rezultātu 6-1, 3-6, 2-6.

Ostapenko spēli iesāka ļoti veiksmīgi un pirmajā setā kortā dominēja, zaudējot tikai vienu geimu. Tomēr otrajā setā pieredzējusī Stosura prata mača gaitu līdzsvarot, ātri gūstot breiku. Latvijas tenisiste rezultātu izlīdzināja, tomēr pēc tam austrāliete vēlreiz izvirzījās vadībā un pārsvaru nosargāja.

Trešajā setā Stosura izvirzījās vadībā ar 4-0, un to Ostapenko vairs nespēja atspēlēt. Līdz ar to viņa jau pirmajā kārtā noslēdza savas debijas olimpiskās spēles.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kur var aplūkot detalizētu mača aprakstu.

Olimpiskais tenisa turnīrs: Jeļena Ostapenko – Samanta Stosura
Jānis Bendziks, Sporta žurnālists: Rio olimpiskās spēles uzsāk arī Jeļena Ostapenko. Viņai pirmajā kārtā pretiniece ir Samanta Stosura. Ostapenko pasaules rangā pašlaik ieņem 41.vietu, kamēr Stosura ierindojas 18.pozīcijā un turnīrā izsēta ar 13. numuru. Austrāliete ir 2011. gada "US Open" uzvarētāja.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko un Stosuras ceļi līdz šim nav krustojušies profesionālā tenisa turnīros.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Virs otrā korta manāms "dusmīgs" mākonis, pastiprinājušās vēja brāzmas, taču izskatās, ka Kvitovas un Babošas spēle noslēgsies un varēs spēlēt arī Ostapenko ar Stosuru.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Otrajā kortā noslēdzās Kvitovas un Babošas spēle. Tagad rindas kārtībā Ostapenko pret Stosuru!
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Otrajā kortā sāk smidzināt lietus. Izskatās, ka tomēr spēles sākums varētu kavēties. To jau izlems tiesneši.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Aplausu pavadībā kortā nāk Ostapenko un Stosura. Nedaudz lielāki aplausi latvietei.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Portugāļu tiesnes veica izlozi un Ostapenko spēli sāks ar servi.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Stosurai šīs ir jau ceturtās olimpiskās spēles. Taču tikai reizi - 2008. gadā Pekinā - pārvarēta pirmā kārta. Jācer, ka šodien austrāliete turpinās savu bēdīgo statistiku.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko ilgāk paliek sildīties, izservējot pāris bumbiņas, kamēr Stosura jau apsēdusies un gatava spēlei.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Spēle sākas.Pirmā servēs Stosura.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 0-1Tenisistes apmainās ar uzvarētām izspēlēm. Ostapenko nesanāk forhends, kas varētu dot breikpunktu, bet tā sanāk 40-30 Stosurai. Ostapenko slikti uzņem austrālietes servi un zaudē pirmo geimu. Tas ilga vairāk nekā 3 minūtes.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 1-1Ostapenko droši aizvada savu serves geimu, viegli panākot 40-15. Un ar bekhendu skaisti uzvar geimu
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 2-1Ostapenko lauž pretinieces serviStosura nestabili iesāk savu serves geimu (0-30). Teicami nospēlē Ostapenko pie tīkla un panāk dubulto breikbumbu. Ostapenko sanāk teicami uzņemt servi un breiks!
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 3-1Lielisks serves geims Ostapenko! Pārliecinoša serve, arī eiss un 40-0! Vienu izspēli gan Ostapenko zaudē, bet Stosura tad izsit autā.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 4-1Ostapenko lauž pretinieces serviAustrāliete uzvar pirmās divas izspēles, bet tad Ostapenko lielisks sitiens pa līniju. Stosurai sanāk labs saīsinātais sitiens (40-15). Ostapenko lieliski uzņem austrālietes servi pa diagonāli, atstājot pretinieci "uz pauzes". Tad vēl viena laba izspēle un 40:40!Ar skaistu izspēli Ostapenko panāk beikbumbu un sākas lietus kortā. Tenisistes nospēlē geimu un Ostapenko uzvar geimu!
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Pārtraukumā korts tiek susināts ar dvieļiem. Darbā iesaistās pat galvenā tiesnese, kurai jālemj, vai spēli turpināt. Lietus it kā mitējies uz brīdi. Tiesnese sauc tenisistes laukumā, spēle turpināsies
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 5-1Lielisks Ostapenko serves geima sākums (30:0), bet Stosura ar agresīvi uzņemtu servi vienu izspēli uzvar. Latvietei sanāk eiss (40:15), taču tad pieļauj dubultkļūdu, cenšoties apmānīt pretinieci ar viltīgu servi. Skaisti spēlē Ostapenko, dzenājot pretinieci pa stūriem un uzvar geimu
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 6-1Ostapenko uzvar 1. setu!Ostapenko spēlē daudz pārliecinošāk un daudzveidīgāk, nekā viņas pretiniece. Lai gan ir dažas kļūdas, ar tādu daudzpusīgu spēli Ostapenko ir vairāk ieguvumu un šobrīd latviete dominē laukumā!Stosuras serves geimā Ostapenko panāk dubulto setbumbu. Vienu austrāliete atspēlē, bet tad Ostapenko uzvar setu ar teicamu sitienu pa diagonāli!
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Tenisistes sāk 2. setu!
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 6-1, 0-1Ostapenko zaudē serves geimuOstapenko nedroši sāk otro setu. Stosura tiek līdz dubultai breikbumbai. Ostapenko labā situācijā iesit tīklā un zaudē savu serves geimu setā ieskaņā.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 6-1, 0-2Stosura atguvusies un sāk agresīvāk spēlēt. Tas viņai palīdz un viņa uzvar savu serves geimu. Ostapenko tagad vajadzētu nomierināties un atgūt savu spēles ritmu.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 6-1, 1-2Ostapenko saņēmusies un "sausā" uzvar savu serves geimu
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 6-1, 2-2Ostapenko lauž pretinieces serves geimuOstapenko pacietīgi spēlē uz Stosuras bekhendu, kas dod rezultātu. Austrāliete nenoreaģē uz vienu sitienu, tad iesit tīklā, un spēlē atkal līdzsvars.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 6-1, 2-3Stosurai epizodiski sanāk labas epizodes, bet kopumā toni nosaka Ostapenko. Latvietei gan padaudz kļūdu, un pēc vienas Stosura panāk breikbumbu. Ostapenko izsit autā un atkal zaudē savu serves geimu
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Tikmēr blakus kortā skaļas ovācijas un dziesmas! Skatītāju simpātija Nadals uzvarējis savu pirmo spēli
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 6-1, 2-4Abas tenisistes diezgan nestabili spēlē šajā setā. Ostapenko panāca beikbumbu, bet Stosura trāpīja pa līniju un atspēlējās. Ostapenko tad nesanāk divreiz labi uzņemt servi un zaudē geimu
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 6-1, 3-4Pēc lieliski iesākta geima Ostapenko pieļauj dubultkļūdu. Stosurai sanāk vēl viens forhens pa līniju un vairs tikai 40-30. Ostapenko nospēlē uzbrūkošā stilā un trāpa korta stūrī! Ar skaistu izspēli uzvarēts geims!
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko sāk nervozēt un izpauž emocijas, kad nesanāk cerētais sitiens. Vajadzētu vairāk savākties un nepārdzīvot par atsevišķām epizodēm, jo kopumā ar savu spēles stilu Latvijas tenisiste ir labāka. Pagaidām lielu lomu spēlē Ostapenko kļūdas.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 6-1, 3-5Stosura sākusi drošāk un daudzpusīgāk spēlēt. Veic izgājienus pie tīkla un panāk 40-15. Bet tad Ostapenko izcili uzņem servi, iesitot pa diagonāli. Tad Ostapenko nesanāk uzņemt servi, un ar skaļu kliedzienu Ostapenko izkliedz savu neveiksmi.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Tenisistes kortā jau vienu stundu!
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 6-1, 3-6Ostapenko zaudē otro setuStosura krasi mainījusi spēli pēc pirmā seta, kurā viņa zaudēja bez variantiem. Ostapenko pēc 0-30 atspēlējas līdz 30-30 bet iesit tīklā. Tad Ostapenko izsit autā un zaudē setu
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Sākas 3. sets
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 6-1, 3-6, 0-1Stosura sajutusies drošāk un tagad jau austrāliete diktē notikumus laukumā. Izšķirošo setu austrāliete sāk ar sausajā uzvarētu serves geimu
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 6-1, 3-6, 0-2Ostapenko zaudē serves geimuStosura daudz labāk kustas un jūtas kortā. Šobrīd spēle pilnībā ir austrālietes rokās. Viņa panāk 0-40, Ostapenko pieļauj dubultkļūdu un zaudē savu serves geimu "sausajā". Otrajā setā Ostapenko nav uzvarējusi nevienu izspēli
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 6-1, 3-6, 0-3Ostapenko iespaidīgi sāk geimu (0-30), bet tad zaudē trīs izspēles un Stosurai jau 40-30. Tad vēl viena kļūda un Ostapenko zaudē geimu.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Kortā sāk līt, bet spēle turpinās. Mākonis virs korta arī melns, izskatās, ka šoreiz spēli varētu apturēt uz kādu laiku pēc nākamā geima.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 6-1, 3-6, 0-4Ostapenko zaudē vēl vienu serves geimuOstapenko beidzot stabilāk nospēlē savu serves geimu, droši panākot 40-15. Bet seko atkal kritums. Zaudētas četras izspēles pēc kārtas un breikpunkts austrālietei. Ar sitienu pa diagonāli Ostapenko to atspēlē.Vieglā situācijā Ostapenko iesit tīklā, tad Stosura labi uzņem servi un nobreiko.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Austrāliete vadībā ar diviem breikiem. Ostapenko jāpaveic varoņdarbs, lai tagad atspēlētos. Bet tas ir iespējams, atceroties pirmo setu.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 6-1, 3-6, 1-4Ostapenko lauž pretinieces servi Ostapenko saņēmusies un panāk 0-40! Trīskāršā breikbumba!Stosura ar eisu vienu atspēlē, bet otrajā Ostapenko uzvar. Viens breiks atspēlēts...
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Tenisistes iepriekšējā geimā jau slidinājās pa laukumu, bet spēle turpinās. Izskatās diezgan riskanti spēlēt uz cietā seguma, kad kaut vai smidzina maziņš lietutiņš. Tiesneši vēl nedomā apturēt spēli.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 6-1, 3-6, 2-4Pēc tik labi aizvadīta geima Ostapenko atkal pazaudējusi savu spēles stilu. Nesanāk sitieni, kļūdas un 15-40. Ostapenko atspēlē dubulto breikbumu un ar emocijām sevi uzmundrina!Latvietei sanāk skaists sitiens pretkustībā pa diagonāli, tad laba serve un uzvarēts geims!
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 6-1, 3-6, 2-5Ostapenko ar savu spēli liek panervozēt Stosurai, kura divreiz kļūdās serves geima izspēlēs (0-30). Tad sanāk laba serve austrālietei un vēl viena uzvarēta izspēle. Ostapenko neizdoas kā gribējās uzņemt servi (40-30), bet Ostapenko ar skaistu un precīzu sitienu pa līniju panāk 40-40.Ostapenko atkal slikti uzņem servi, bet atkal ar perfektu sitienu pa diagonāli panāk "vienādi". Stosurai noraujas sitiens, bet breikbumbu neizdodas izmantot - iesit tīklā. Tad Ostapenko izsit autā, bet Stosura ar eisu uzvar savu serves geimu
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko bija tuvu, lai tik svarīgajā geimā uzvarētu. Ja viņai izdotos jau tagad lauzt pretinieces serves geimu, tas iespējams izdarīt lūzienu mačā. Tagad būs grūti glābt situāciju, lai gan nekas nav zaudēts.
Uldis Strautmanis, DELFI olimpiskais korespondents Phjončhanā: Ostapenko - Stosura 6-1, 3-6, 2-6Ostapenko izstājas no olimpiskā turnīraTenisistes geima sākumā lieki neriskē, apzinoties geima svarīgumu. Ostapenko ar sitienu pa līniju panāk 30-15. Ostapenko panāk arī 40-15, bet tad divas labas izspēles Stosurai. Ostapenko iesit tīklā un pirmā mačbumba austrālietei.Ostapenko izsit autā un zaudē maču,