Pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš plkst.11 pēc Latvijas laika E apakšgrupas pēdējā, trešajā, cīņā tiksies ar Ričardu Šuilu/Reineru Numerdoru no Nīderlandes.

Pļaviņš/Šmēdiņš sacensībās izlikti ar 17.numuru, savukārt Nīderlandes duetam Londonas Olimpiādes turnīrā ticis piektais numurs.


Kā ziņots, Pļaviņš/Šmēdiņš grupu turnīra pirmajā mačā ar rezultātu 2-1 (19:21, 23:21, 15:9) uzvarēja vāciešus Kaju Matisiku/Jonatanu Erdmanu, bet pēc tam ar 2-0 (21:14, 21:16) pieveica Igoru Ernandesu un Hesusu Viljafani no Venecuēlas. Savukārt Šuils/Numerdors pirmajā cīņā ar 2-1 (21:18, 17:21, 15:10) pieveica Venecuēlas sportistus, bet otrajā mačā ar 2-0 (21:9, 21:16) apspēlēja vāciešus.

E apakšgrupā pašlaik gan Latvijas, gan Nīderlandes duetiem ir pa divām uzvarām un abi jau garantējuši vietu astotdaļfinālā, bet savstarpējā mačā tiks izšķirts grupas uzvarētājs.

Plkst.11.50 dalību džudo sacensībās svara kategorijā līdz 100 kilogramiem sāks Jevgēņijs Borodavko, kurš izslēgšanas turnīra 1/16 finālā spēkosies ar Amerikāņu Samoa pārstāvi Entoniju Liu.

Nākamajā kārtā šī dueļa uzvarētājs tiksies ar Arielu Zēvi no Izraēlas vai vācieti Dimitri Petersu.

Lai turpinātu cīņu par medaļām, džudistiem nepieciešams uzvarēt pirmajās divās cīņās.

Savukārt plkst.12.30 dalību savās devītajās olimpiskajās spēlēs uzsāks pieredzējušais šāvējs Afanasijs Kuzmins, kuram šajā laikā sāksies pirmā kvalifikācijas kārta ātršaušanā ar pistoli 25 metru distancē.

Piektdien plkst.12.30 notiks kvalifikācijas otrā kārta un šajā pašā dienā norisināsies arī fināls, kur iekļūs seši labākie sportisti.

Kā ziņots, lai arī iepriekš 65 gadus vecais Kuzmins nespēja kvalificēties Londonas Olimpiādei, neizpildot kvalifikācijas normatīvu, Starptautiskā Šaušanas federācija piešķīra Latvijai vienu īpašo ielūgumu jeb "wild card" dalībai olimpiskajās spēlēs.

24 stundu režīmā līdzjutējiem notikumus Olimpiādē iespējams vērot arī Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāla pārraidēs.

Jau vēstīts, ka Latvijas Londonas Olimpiādes pieteikumā ir 46 sportisti, bet uz starta stāsies ne vairāk kā 45 no viņiem, jo Latvijas rekordistam 100 metru sprintā Ronaldam Arājam jūnija beigās tika veikta pārrautās Ahileja cīpslas operācija un viņš nav gatavs startiem.

Pirmo reizi vasaras olimpiskajās spēlēs Latvija pārstāvēta galda tenisā, kā arī cīņā un BMX sportā sievietēm.

Līdz šim visās iepriekšējās vasaras olimpiādēs, kurās pēc neatkarības atjaunošanas startējusi Latvijas delegācija, tā spējusi izcīnīt medaļas - 1992.gadā Barselonā Latvijas sportisti izcīnīja divus sudrabus un vienu bronzu, Atlantā Ivans Klementjevs izcīnīja sudraba medaļu, Sidnejā Latvijas kontā pa vienai zelta, sudraba un bronzas medaļai, Atēnās - četri sudrabi, bet Pekinā atkal tika savākts pilns medaļu komplekts.

Londona ir pirmā pilsēta, kurā vasaras olimpiskās spēles notikušas trīs reizes - iepriekš tās Lielbritānijas galvaspilsētā risinājās arī 1908. un 1948.gadā.

Par medaļām Londonā līdz 12.augustam cīnīsies aptuveni 10 500 sportisti, kuri sadalīs 302 godalgu komplektus 36 sporta veidos.