Latvijas un pārējo valstu sportisti gaitām un sacensību notikumiem sekojiet līdzi portāla "Delfi" teksta tiešraidē!

Rio olimpiskās spēles. 12. sacensību diena
Riodežaneiro ir atausis jaunas dienas rīts un arī mēs sākam portāla "Delfi" teksta tiešraidi no olimpiskajām spēlēm, kurās pienākusi jau 12. sacensību diena.
Madara Palameika vakar ātri varēja sākt gatavoties Rio spēļu finālam: https://www.delfi.lv/sports/news/vasaras-olimpiskas-speles/zinas/palameika-censas-gut-pozitivas-emocijas-kas-lidzetu-finala.d?id=47803315
Dagnis Iļjins 200 metru distancē kanoe airēšanā startēs otrajā braucienā. Šī gan viņam nav mīļākā distance, jo viņš īsti neesot sprinteris. 
https://www.delfi.lv/sports/news/vasaras-olimpiskas-speles/zinas/foto-ikauniece-admidina-smaidiga-atgriezas-no-rio-olimpiskajam-spelem.d?id=47805579
Sākas priekšsacīkstes kanoe airētājiem 200 metru distancē. 
Ikdienas ieskats medaļu tabulā. Ķīnā esot šoks - Lielbritānija apsteigusi šo milzīgo valsti zelta medaļu vērtējumā!
Kanoe airēšanas 200 metru distances priekšsacīkstēs katra brauciena pieci ātrākie iekļūs pusfinālā. Vēl pusfinālu sasniegs viens ātrākais no sesto vietu ieguvējiem.
Iļjina braucienā startē seši airētāji, un latvietis finišē piektajā vietā, apsteidzot Mozambikas sportistu un iekļūstot pusfinālā. Iļjina rezultāts bija 44, 125 sekundes, bet brauciena uzvarētājam laiks bija 40, 415 sekundes.
Pusfināli kanoe airēšanas sacensībās 200 metru distancē sāksies pulksten 16:42.
https://twitter.com/OlympicGolf/status/765865747713257473
Sākusies rīta sesija vieglatlētikā - desmitcīņnieki uzsāk savas ilgās sacensības. Igaunija tajās pārstāvēta ar diviem sportistiem - Maiselu Uibo un Karlu Robertu Saluri.
Olimpisko spēļu organizatori ir saskārušies ar dusmām un protestiem no brīvprātīgo puses - diezgan ievērojams skaits cilvēku, kas labprātīgi un bez samaksas palīdz aizvadīt sacensības, ir atteikušies turpināt darīt šo darbu, jo saspringtā grafika dēļ viņiem nepietiek laika atpūsties un pat ne paēst."Daudzi brīvprātīgie ir nolēmuši atteikties, jo viņiem ir jāstrādā divas nedēļas pēc kārtas, grafiki putrojas, un daudzi aizgājuši bada dēļ - mums ir pieteikts strādāt astoņas deviņas stundas, bet organizatori iedot tikai nelielu uzkodu," Kanādas telekanālam CBC atklājusi viena no brīvprātīgajām. "organizatori vienkārši izmanto mūs kā bezmaksas darbaspēku, lai paši nopelnītu."Latvijas brīvprātīgā Monta no Staļģenes gan nesūdzas par apstākļiem, jo ir piepildījusi sapni. Citiem brīvprātīgajiem ar to, izskatās, nav paveicies.https://www.delfi.lv/sports/news/vasaras-olimpiskas-speles/zinas/but-par-brivpratigo-rio-olimpiade-monta-no-stalgenes-par-savu-sapnu-piepildijumu.d?id=47770071
Kvalifikācijas sacensības sākuši arī vesera metēji. Kvalifikācijas norma finālam - 76,50 metri vai 12 labākie.Arī šajā sporta veidā ir spēkā seni rekordi - pasaules rekords ir sasniegts tālajā 1986. gadā, kad PSRS vesera metējs Jurijs Sedihs sacensībās Štutgartē to aizmeta 86,74 m tālu. Arī olimpiskais rekords pieder padomju sportistam Sergejam Ļitvinovam - 84,80 metri, kas tika sasniegts 1988. gada Seulas olimpiādē.
No pusfinālā iekļuvušajiem sportistiem Dagnim Iļjinam bija lēnākais laiks priekšsacīkstēs.
Divi olimpiskie jātnieki izslēgti no konkūra sacensībām. Ar sportistiem viss ir kārtībā, problēmas ir zirgiem - tiem konstatētas asinis uz sāniem. Atbilstoši noteikumiem, no sacensībām tiek izslēgti dalībnieki, kuru zirgiem asinīs ir uz sāniem, uz deguna vai mutē, kas liecina par pārmērīgu pātagas vai laužņu pielietojumu."Zirgu labsajūta ir pats svarīgākais jāšanas sportā," norāda olimpisko spēļu jāšanas sporta žūrijas priekšsēdētājs Stīvens Elenbruks. "Diskvalifikācija nenorāda uz apzinātu savainojumu radīšanu, taču ir svarīgi ievērot noteikumus, lai nodrošinātu dzīvnieku veselību."
Šorīt agri no rīta kļuva zināmi pludmales volejbola turnīra finālisti – itāļi Paolo Nikolai / Daniels Lupo un brazīlieši Alisons Čeruti un Brunu Šmits. Pusfinālā Nikolai un Lupo ar 2-1 (15:21, 21:16, 15:13) pārspēja krievus Vjačeslavu Krasiļņikovu un Konstantīnu Semjonovu, bet Alisons un Brunu ar 2-1 (21:17, 21:23, 16:14) pārspēja Nīderlandes volejbolistus Aleksandru Broiveru un Robertu Mēuvsenu.
Tikmēr Turciju pārstāvošā latviete Lāsma Liepa kvalificējusies smaiļošanas 500 metru pusfināla sacensībām. Otrajā priekšbraucienā Lāsma Liepa izcīnīja piekto vietu ar laiku 1:59,581 minūtes.
Mo Farahs ir ceļā uz nākamo finālu (zeltu?) - 5000 m priekšskrējienā viņš finišē trešais un automātiski kvalificējas finālam. Distancē viņš gandrīz atkal piedzīvoja kritienu kā 10 000 m distancē, kad viens no dalībniekiem paklupa, bet noturējās un turpināja skrējienu.
Pēc pirmās desmitcīņas disciplīnas - 100 m sprinta - sacensību vadībā izvirzījies kanādietis Damjans Vorners (1023 p.), amerikānis Eštons Ītons ir otrais (985 p,), trešais - otrs amerikānis Zaks Zimeks (926 p.). Labākais no igauņiem ir Karls Roberts Saluri, kurš ieņem 11. vietu (901 p.), Maicels Uibo ir 26. vietā (825 p.).
A grupas vesera metēji pabeiguši kvalifikācijas sacensības, un nevienam neizdevās sasniegt kvalifikācijas normu - 76,50 m. Labākais rezultāts ir mājiniekam, brazīlietim Vāgneram Domingošam - 74,17 m. Sezonas līderis, polis Pāvels Fajdeks ir tikai septītais ar 72,00 m tālu raidījumu un riskē neiekļūt finālā...
Sākas pusfināli kanoe airēšanā 200 metru distancē. Iļjins startēs otrajā braucienā.
Pusfinālā Iļjins ātri sāka atpalikt no vadošajiem airētājiem, un viņam neizdevās apsteigt nevienu no konkurentiem. Visticamāk, viņam neizdosies iekļūt B finālā. Latvietis finišēja ar laiku 45,082 sekundes. Viņš ievērojami atpaliek arī no pirmā pusfināla vājākā rezultāta.
Pusfinālā Iļjinam bija vājākais rezultāts, līdz ar to B fināls viņam iet secen. Sacensības viņš noslēdza 21. vietā.
Sākušies priekšskrējieni 800 m distancē sievietēm, un otrajā uzvarējusi skandalozā Dienvidāfrikas Republikas pārstāve Kastera Semenja, attiecībā uz kuru joprojām pastāv aizdomas par "dzimuma piederību". Semenjai ir dabiski augsts vīrišķā hormona testosterona līmenis, dēļ kā viņai ir nācies iziet dzimuma pārbaudes.
19:30 sāksies BMX “time-trial” jeb individuālās sacensības. Vispirms uz starta izies dāmas, bet stundu pēc tam trasē dosies vīrieši, arī Edžus Treimanis un Māris Štrombergs. Katrs no 32 braucējiem vienu reizi uz laiku veiks trases apli. Ņemot vērā uzrādītos rezultātus, tiks veikta celiņu sadale rīt gaidāmajā ceturtdaļfinālā.
Lietuvas basketbola izlase sākusi ceturtdaļfināla spēli pret Austrāliju, ko vada latviešu izcelsmes treneris Andrejs Lēmanis. Lietuvieši spēles iesākumā nonākuši iedzinējos ar rezultātu 17:26. https://twitter.com/UStrautmanis/status/765919121083072512
Lietuviešiem pagaidām neizdodas uzlabot savu sniegumu pret Austrāliju. Viņi jau 15 punktu iedzinējos - 19:34.
Beidzot pirmais vesera metējs, kas izpildījis fināla normatīvu. Baltkrievu sportistam Ivanam Cihanam izdevies 76,51 km tāls metiens. 
Lietuvas izlase nonākusi sarežģītā situācijā, jo Austrālija puslaika izskaņā veic vēl vienu izrāvienu un savu pārsvaru palielina līdz 22 punktiem. Pēdējās sekundēs lietuvieši ar savu aktivitāti četrus punktus atguva - 30:48.
https://twitter.com/UCI_BMX_SX/status/765920506138820608
Sensācija vesera mešanā jau pirms fināla divkārtējais pasaules čempions, polis Pāvels Fajdeks nav kvalificējies finālam un šīs olimpiskās spēles noslēdz 16. vietā...
Lietuvas basketbolistiem trešās ceturtdaļas sākumā īsti neizdevies mainīt spēles ritējumu, un pārsvars saglabājās. Pēc tam lietuvieši pāris epizodēs labi spēlēja aizsardzībā, taču uzbrukumā neizmantoja iespējas - 39:55. 
3000 m šķēršļu skrējiena fināls - kenijietis Konselsuss Kipruto izcīna pārliecinošu uzvaru, finišā sveicot skatītājus un labojot olimpisko rekordu. Iepriekšējais olimpiskais rekords arī piederēja kenijietim, Džuluisam Kariuki - 8:05,51, tagad tas ir 8:03.28. Līdz pasaules rekordam gan ir tālu - 7:53,63 joprojām pieder katarietim Saifam Saīdam Šahīnam, sasniegts 2004. gadā Briselē.Jāpiebilst, ka arī sudraba medaļas ieguvējs, amerikānis Evans Džegers laboja "veco" olimpisko rekordu, finišējot pēc astoņām minūtēm un 4,28 sekundēm.
Lietuvas basketbola izlasei ir jāpaveic ļoti milzīgs brīnums, lai sasmeltu izlieto ūdeni. Trešās ceturtdaļas otrajā pusē Austrālija demonstrē veiksmīgu sniegumu un palielina savu pārsvaru līdz 27 punktiem – 70:43.
Tikmēr smaiļošanas sacensības 500 metru distancē noslēgusi Turcijas latviete Lāsma Liepa, kura ierindojās 21. vietā, netiekot B finālā.
Pirmajā vīriešu turnīra ceturtdaļfināla spēlē vienīgā intriga ir tā, vai Austrālijas pārsvars pār Lietuvu pārsniegs 30 punktus. Lietuvieši ceturtajā ceturtdaļā iedzinējos ar 51:77.
Austrālijas izlase panāk 30 punktu pārsvaru pret Lietuvu divarpus minūtes pirms spēles beigām - 88:58. https://twitter.com/UStrautmanis/status/765930301713420288
Lietuvas izlases cīņa par Rio spēļu medaļām noslēdzas ceturtdaļfinālā, piedzīvojot sagrāvi pret Austrālijas izlase ar rezultātu 64:90. Lietuvas izlasē pa 12 punktiem guva Mants Kalnietis un Antans Kavaļausks. Austrālijas valstsvienībā 24 punktus sameta Petijs Milss.
https://www.delfi.lv/sports/news/vasaras-olimpiskas-speles/zinas/aiba-pec-skandalozajiem-lemumiem-boksa-turnira-atstadina-iesaistitos-tiesnesus.d?id=47806881
Pēc finiša un bronzas medaļas iegūšanas 34 gadus vecais kenijiešu skrējējs Ecekiels Kemboi paziņojis par aiziešanu no sporta, ziņo portāls "insidethegames.biz" . "Rio šķēršļu skrējiens bija pēdējais manā 18 gadus ilgajā karjerā," teica divkārtējais olimpiskais un četrkārtējais pasaules čempions. 
Desmitcīņā risinās lodes grūšanas sacensības, kas ir trešā disciplīna. Pēc divām vadībā kanādieti Damjanu Vorneru nomainījis amerikānis Eštons Ītons. Pārsvars gan ir tikai 30 punkti.
Tikmēr vīriešu handbola turnīra pirmajā ceturtdaļfinālā Francija ar rezultātu 34:27 pārspēja olimpisko spēļu mājiniekus brazīliešus. Uzvarētājiem astoņus vārtus guva Mišels Gigū. https://twitter.com/ihf_info/status/765919898811953153?ref_src=twsrc%5Etfw
Vīriešu volejbola turnīrā pusfinālu droši sasniegusi Krievijas valstsvienība, kas ceturtdaļfinālā ar rezultātu 3-0 (25:15, 25:20, 25:18) pārspēja Kanādas valstsvienību.
Toties slavenais brazīliešu uzbrucējs Neimars ir guvis ātrākos vārtus olimpiskā futbola vēsturē - pusfināla mačā pret Hondurasu Brazīlijas izlases kapteinis jau 14. sekundē pārspēja pretinieku vārtsargu Luisu Lopesu!
Ar dāmu sacensībām sākas BMX riteņbraukšanas izsēšanas jeb individuālie braucieni. 
Sieviešu ūdenspolo turnīrā Itālijas valstsvienība rezultātu 12:9 pārspēja Krievijas izlasi, kļūstot par turnīra pirmo finālisti. Otrajā pusfinālā tiksies ASV un Ungārijas izlases.
Rio olimpiskajās spēlēs BMX sacensībās dāmu konkurencē startē 16 sportistes, bet šobrīd individuālās sacensības veikušas septiņas. Vīriešu konkurencē uz starta izies 32 BMX riteņbraucēji.
Sieviešu lauka hokeja turnīra pusfinālā ritēja saspringta cīņa starp Nīderlandes un Vācijas izlasēm. Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 1:1, bet pēcspēles metienu sērijā nīderlandietes tomēr izrādījās labākas.
Vīriešu futbola turnīra pusfinālā Brazīlijas izlase pēc pirmā puslaika ir vadībā ar 3:0 pār Hondurasu. Bez Neimara, kurš guva vārtus jau 14. sekundē, divas reizes precīzi sita Garbiels Hesus.
Priekšpēdējais medaļu komplekts jāšanas sportā sadalīts.https://www.delfi.lv/sports/news/vasaras-olimpiskas-speles/zinas/francijas-jatnieki-uzvar-olimpiskajas-komandu-sacensibas-konkura.d?id=47807093
Desmitcīņas sacensībās pēc trim disciplīnām - 100 m sprinta, tāllēkšanas un lodes grūšanas - vadībā nostiprinājies amerikānis Eštons Ītons, kurš sakrājis jau 2803 punktus. 2708 punkti ir kanādietim Damjavam Vorneram, bet uz trešo vietu pacēlies francūzis Kevins Majers, kurš uzrādīja labāko rezultātu lodes grūšanā.Ne pārāk labi iet igauņiem - Karls Roberts Saluri noslīdējis uz 20. vietu, bet Maicels Uibo ir pēdējais, jo palika bez rezultāta lodes grūšanā, visos trijos mēģinājumos izkāpjot no sektora.
Sieviešu BMX riteņbraukšanas individuālajā braucienā ātrāko rezultātu uzrādīja Londonas olimpisko spēļu čempionu Mariana Pahona, kura par 0,244 sekundēm apsteidza Karolīnu Buhanu un par 0,606 sekundēm apsteidza Lauru Smuldersu.
https://twitter.com/UStrautmanis/status/765933278473969664
https://twitter.com/UStrautmanis/status/765926878649675776
Pulksten 20:34 sāksies vīriešu sacensības. Treimanis trasē dosies ar 17. kārtas numuru, un tas varētu būt pulksten 20:58, bet Štromberga starta numurs ir 22. Viņa starts varētu būt pulksten 21:05.
Indonēzija turpina demonstrēt, kas ir šīs valsts sporta veids numur viens - šodien Indonēzijas sprotisti uzvarēja jaukto pāru sacensībās, cīņā par olimpisko zeltu pārspējot Malaizijas komandu. Tagad Indonēzijas kontā kopumā ir septiņas olimpiskās zelta medaļas, un visas iegūtas badmintonā. Taču jauktajās pāru sacensībās šīs valsts sportisti uzvarēja pimroreiz.
Mūsu jau pieminēto problēmu ar brīvprātīgajiem, kas pārāk smago darba apstākļu dēļ pamet šo nodarbi, ievērojis arī "Delfi" speciālkorespondents Rio...https://twitter.com/UStrautmanis/status/765955309600903168
Par olimpiskajiem čempioniem badmintonā jauktajās dubultspēlēs trešdien kļuva Indonēzijas duets Tontovi Ahmads un Lilijana Natsira, kuri ar 2-0 (21:14, 21:12) pārspēja Malaizijas pārstāvjus Pengu Sunu Čanu un Liu Jingu Gohu.
Individuālajās sacensībās BMX riteņbraukšanā netiek izcīnītas medaļas. Katrs no 32 braucējiem vienu reizi uz laiku veiks trasi. Ņemot vērā uzrādītos rezultātus, tiks veikta celiņu sadale rīt gaidāmajā ceturtdaļfinālā.
Sacensības sākās ar DĀR riteņbraucēja Kaila Doda braucienu. Viņš uzstāda laiku 36,454. Pēc tam brauca Indonēzijas sportists, kurš Dodam atpalika vairāk nekā četras sekundes.
https://twitter.com/UStrautmanis/status/765965679078023168
Japānis Jošitaku Nagasako kļūst par pagaidu līderi, trasi veicot 35,286 sekundēs. Pēc tam Niklass Lautsens no Dānijas sasniedza pagaidām otro ātrāko rezultātu, japānim zaudējot 0,913.
Nīderlandietis Tvans van Gents uzstādīja līdz šim ātrāko laiku, viņš finišā iebrauca pēc 34,933 sekundēm.
Braucienus veica arī Venecuēlas Džefersons Milano un Nīderlandes sportists Jelle van Gorkoms, kuri nespēja apsteigt van Genti. Pēc tam brauca mājinieku favorīts Renatu Rezende, viņš pašreizējam līderim piekāpās 0,471.
Trasē bijuši arī Vācijas, Norvēģijas un Francijas BMX riteņbraucēji. Viņi līderi apsteigt nespēja
Van Gente sasniedzis augstvērtīgu rezultātu, jau septiņi sportisti nav spējuši viņu pārspēt.
Brazīlijas futbola izlase vīriešu turnīra pusfinālā ar rezultātu 6:0 sagrāva Hondurasu. Pa diviem vārtiem guva Neimars un Gabriels Hesus, bet reizi precīzi sita Markvinjuss un Luans.
Vīriešu basketbola turnīrā otra ceturtdaļfināla spēle, tajā sīvi cīnās Spānija un Francija. Rit otrā ceturtdaļa, Spānija vadībā ar 30:22.
Trasē devās Edžus Treimanis, veicot pirmo oficiālo braucienu Rio spēlēs. Taču Treimanis drīz jau pēc starta piedzīvoja kritienu! Viņš neveiksmīgi piezemējās pēc lēciena pirmajā tramplīnā. Nepatīkami, bet turpmākās sacensības tas neietekmēs, ja vien Edžus nav guvis kādu savainojumu
https://twitter.com/UStrautmanis/status/765972255465672704
Atgādinām, ka arī Londonā Treimanis diezgan smagi krita, bet viņš turpināja braukt. 
Trasē sāka doties arī favorīti, un amerikānis Konors Fīldss beidzot apsteidz van Genti, sasniedzot rezultātu 34,768. Kolumbietis Karloss Alberto Ramiress Jepess ierindojās devītajā. Nākamais brauc Štrombergs.
Divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs šīs sacensības iesāka ar diezgan ātru un tehniski skaisti veiktu braucienu, sasniedzot trešo rezultātu un Fīldsam zaudējot 0,185 sekundes.
https://twitter.com/UStrautmanis/status/765974797499174960
Nākamie braucēji TOP 3 braucējus neapsteidz. Francūzis Amido Mirs sasniedza ceturto ātrāko rezultātu.
https://twitter.com/UStrautmanis/status/765975134259777536
Šveicis sportists Davids Grafs kļūst par jauno sacensību līderi, sasniedzot rezultātu 34,678 sekundes. Līdz ar to Štrombergs tagad ieņem ceturto pozīciju (+0,275).
Viens no Štrombergs sīvākajiem konkurentiem Šems Vilobijs aizvadīja ātru trases beigu daļu, izraujot otro vietu. Viņš tagad nobīda Štrombergu uz piekto vietu.
Francijas riteņbraucējs Žorī Dodē kļūst par jauno līderi. Viņa rezultāts ir 34,617 sekundes, un tas ir par 0,336 sekundēm ātrāk nekā Štrombergam, kurš tagad ir sestais.
Māris Štrombergs noslīdējis uz septīto vietu pēc amerikāņa Korbena Šaras brauciena, kurš ierindojās piektajā vietā. Nieks Kimmans no Nīderlandes paliek uzreiz aiz Štromberga.
Brits Laiems Filipss sasniedz devīto ātrāko rezultātu, bet sacensību noslēgumā amerikānis Nikolass Longs Filipsu apsteidza.
Štrombergam individuālo sacensību noslēgumā septītā vieta, bet Treimanis pēc kritiena palika pēdējā, 32. pozīcijā. Treimanis bija vienīgais, kurš palika bez rezultāta
https://twitter.com/UStrautmanis/status/765978030690988032
Francijas un Spānijas spēlē noslēgusies trešā ceturtdaļa - spāņi ir krietnā vadībā ar 20 punktu pārsvaru - 69:49.
Un olimpiskā basketbola turnīra pusfinālā ir iekļuvusi Spānija, kuras nākamie pretinieki būs vai nu ASV vai Argentīnas basketbolisti. Spānijas izlasē 23 punktus Nikola Mirotičs, bet 16 punktus sameta Vilijs Ernangomes. Francijas valstsvienībā 14 punkti Tonija Pārkera kontā, bet Nando de Kolo izcēlās ar 13 punktiem.
Kā jau minēja mūsu korespondents, šodien Rio karsta un mierīga diena, bezvējš. Tas iespaidojis burāšanas plānus - atceltas medaļu sacensības klasē 470, gan vīriešiem, gan sievietēm.
Rio olimpiskajās spēlēs šobrīd nenotiek cīņas par medaļām. Savukārt Vācijas futbolisti ir vadībā pusfināla spēlē pret Nigēriju ar 1:0.  
Savu pretinieci brīvās cīņas turnīrā svara kategorijā līdz 63 kilogramiem uzzinājusi Latvijas pārstāve Anastasija Grigorjeva, kura turnīru sāks no astotdaļfināla, kurā spēkosies ar Tunisijas sportisti Helu Rjabi. Rjabi šogad kļuva par Āfrikas čempioni svara kategorijā līdz 60 kilogramiem, taču svarā līdz 63 kilogramiem līdz šim ar atzīstamiem panākumiem nav izcēlusies.
Latvijas BMX izlases treneris dalījies iespaidos par notikumiem. https://www.delfi.lv/sports/news/vasaras-olimpiskas-speles/zinas/lakucs-te-viss-iet-pec-viena-scenarija-ka-pirms-cetriem-gadiem.d?id=47807649
Par olimpisko čempionu boksā svara kategorijā līdz 69 kilogramiem kļuvis kazahs Danijars Jeleusinovs, kurš finālā pārspēja uzbeku Šahramu Gijasovu.
Rio olimpisko spēļu pusfinālā handbolā vīriešiem iekļuva arī Vācijas izlase, kas ar 34:22 sagrāva Kataru. Šodien pusfinālu sasniedza arī Francija, bet vēlāk starp Dāniju un Slovēniju, kā arī starp Horvātiju un Poliju noskaidrosies arī pārējie pusfinālisti.
Krievijas izlase vīriešu volejbola turnīra pusfinālā pievienojusies ASV izlase, kas ar 3-0 (25:23, 25:22, 25:20) pārspēja Poliju.
https://twitter.com/UStrautmanis/status/766012910598578176
Vieglatlētikā sākas vakara sesija. Desmitcīņā sportisti aizvada augstlēkšanas disciplīnu.
https://twitter.com/UStrautmanis/status/766013974487900161
Par otru finālisti Rio spēļu futbola turnīrā kļuvusi Vācijas izlase, kas ar 2:0 (1:0) pārspēja Nigēriju. Vārtus vāciešiem guva Lukass Klostermans un Nils Petersens. Finālā sestdien vācieši tiksies ar Brazīliju.
Tikmēr vieglatlētikas sacensībās 3000 metru skrējienā diskvalificēts bronzas medaļas ieguvējs Ezekjēls Kemboi. Tāds sods viņam esot piespriests par skejceliņa robežu neievērošanu.
https://twitter.com/UStrautmanis/status/766022150067191808
Lauka hokeja finālā sievietēm finālā iekļuvušas Lielbritānijas spēlētājas, kurām ar rezultātu 3:0 izdevās pārspēt Jaunzēlandi. Finālā Lielbritānija tiksies ar Nīderlandi, kas pēcspēles sitienu sērijā uzvarēja Vāciju.
Vīriešu basketbola turnīrā ASV izlase ceturtdaļfinālā tiekas ar Argentīnu. Nospēlētas 10 minūtes un ASV ir vadībā ar 25:21. https://twitter.com/FIBA/status/766023145140678656
ASV basketbola izlase ielikusi labus pamatus uzvarai ceturtdaļfinālā pret Argentīnu, pēc pirmā puslaika būdama vadībā ar 56:40.
Sieviešu ūdenspolo turnīrā ASV izlase sasniegusi finālu pēc uzvaras pār Ungāriju ar rezultātu 14:10. Finālā amerikānietes tiksies ar Itālijas spēlētājām.
Rio spēļu pusfinālu sasnieguši Itālijas volejbolisti, kuri ceturtdaļfināla ar 3-0 (31:29, 25:19, 25:17) pārspēja Irānu.
Olimpiskā basketbola turnīra ceturtdaļfinālā ASV vīriešu basketbola izlase pārliecinoši pieveica Argentīnu - 105:78, un pusfinālā tiksies ar Spāniju. Uzvarētājiem 27 punktus guva Kevins Durants, bet 17 punkti Polam Džordžam. Argentīnas izlases rindās Luiss Skola guva 15 punktus, bet 14 punktu Manu Džonobili kontā.
Olimpiskā basketbola turnīra ceturtdaļfinālā ASV vīriešu basketbola izlase pārliecinoši pieveica Argentīnu - 105:78, un pusfinālā tiksies ar Spāniju. 27 punktus ASV izlasē guva Kevins Durants, 17 - Pols Džordžs. Zaudētājiem rezultatīvākie spēlētāji bija Luiss Skola ar 15 punktiem un Manu Ginobili ar 14 punktiem.
https://twitter.com/UStrautmanis/status/766052943607001088
Pēc dažām minūtēm jau sāksies kvalifikācija šķēpmešanā vīriešiem, un šīs sacensības atklās Rolands Štrobinders, kurš metīs pirmais.Kvalifikācijas norma ir 83,00 metri, kāds bija arī Rio olimpisko spēļu normatīvs.
Pirmajā mēģinājumā Štrobinders šķēpu raida 76,76 metrus tālu.Rolands nogroza galvu - īsti apmierināts ar savu pirmo mēģinājumu viņš nav.DĀR sportista Roko van Rūjena šķēps netiek pat līdz 60 metru atzīmei un sportists izvēlas apzināti pārkāpt līniju, lai metiens netiktu ieskaitīts. To pašu dara arī uzbeks Boburs Šokirjonovs.
https://twitter.com/UStrautmanis/status/766054942549372928
Ukrainis Dmitro Kosinskis sasniedz 80 metru atzīmi - 80,08 m.Čehs Jabums Vadlejčs šķēpu aizmet tālāk par Štrobinderu - 78,23 m.Igaunis Risto Matass zaudē Latvijas sportistam 53 centimetrus - 76,23 cm.
Sezonas līderis vācietis Tomass Rolers nesaniedz 80 m atzīmi - 79,47 m, taču nobīda Štrobinderu uz ceturto pozīciju. Arī zviedrs Kims Ambs pārspēj Štrobinderu - 77,91 m.
Arī soms Tero Pitkameki nesasniedz kvalifikācijas normu, taču aizmet šķēpu tālāk par Štrobinderu - 77,91 m, kas ir dalīts ceturtais rezultāts ar zviedru Ambu.Nākamais met argentīnietis Braiens Toledo, un sasniedz savu sezonas labāko rezultātu - 78,99 m. Štrobinders nobīdīts jau uz septīto pozīciju.
Un pirmais šķēpmetējs, kas izpilda kvalifikācijas normu! Vācietis Julians Vēbers šķēpu raida 84,46 m tālu un viņam "vakars brīvs".
Pēc pirmā mēģinājuma Štrobinders ir devītais.
Otrs mēģinājums Štrobinderam neveiksmīgs, paliek bez rezultāta.
https://twitter.com/UStrautmanis/status/766059896571850753
Ukrainis Dmitro Kosinskis neuzlabo savu rezultātu, šķēpu raidot Štrobindera līmenī - 76,79 m.Jaunzēlandietis Stjuarts Farkuhars nobīda Rolandu uz 10. pozīciju - 77,32 m.
Igaunis Risto Matass ar 79,26 m pakāpjas uz piekto vietu. Štrobinders noslīd par vēl vienu vietu zemāk.Vācietis Tomass Rolers uzrāda otro labāko rezultātu, taču kvalifikācijas normu nesasniedz  - 81,61 m.Soms Tero Pitkameki uzlabo savu rezultātu - 78,58 m, taču paliek tajā pašā devītajā vietā.
https://twitter.com/UStrautmanis/status/766061806934716417
Argentīnietis Braiens Toledo uzrāda otro labāko rezultātu - 81,96 m, un uz piekto vietu paceļas austrālietis Džošua Robinsons - 80,84 m.Igaunis Magnuss Kirts, kurš pirmajā mēģinājumā palika bez rezultāta, otrajā šķēpu aizmet 77,60 m tālu un nobīda Štrobinderu uz 12. pozīciju.Nākamais startē amerikānis Sairuss Hostetlers, uzlabo rezultātu gandrīz par diviem metriem un uzrāda devīto labāko metienu - 78,69 m. Štrobinders jau 13.
Rolandu Štrobinderu pārspēj arī katarietis Ahmeds Baders Magūrs - 77,19 m. Pirms pēdējā, trešā mēģinājuma Rolands ir 15. vietā.
Trešajā mēģinājumā Štrobinders uzlabo savu rezultātu - 77,73 m, paceļoties uz 12. vietu. Ar to noteikti nepietiks iekļūšanai finālā...
https://twitter.com/UStrautmanis/status/766063563052052482
Bez rezultāta kvalifikācijas sacensības noslēdz uzbeku šķēpmetējs Boburs Šokirjonovs, kuram nav ieskaitīts neviens no trim mēģinājumiem.
https://twitter.com/UStrautmanis/status/766064139714387976
Pēdējā mēģinājumā kvalifikācijas normu pārvar arī ukrainis Dmitro Kosinskis - 83,23 m.
Arī čehs Jakubs Vadlejčs sasniedz kvalifikācijas normu - 83,27 m!
Finālsacensības sāk tāllēcējas - viņu vidū arī skandalozā krieviete Darja Klišina.
Kvalifikācijas normu šķēpmešanā pārvar arī vācietis Tomass Rolers - 83,01 m.
Somu šķēpmetējs Tero Pitkameki nesasniedz 80 metru atzīmi un kvalifikācija sacensības noslēdz ar rezultātu 79,56 m un astoto vietu. Arī viņa iekļūšana finālā ir "slidena"...
A grupas rezultāti šķēpmešanas kvalifikācijā vīriešiem:
Eiropas čempions Zigismunds Sirmais kvalifikācijas B grupā metienu izdarīs ar devīto kārtas numuru.
Pēc tam, kad Klišina kvalificējās finālsacensībām, Krievijā paredzēja, ka viņa varētu arī pacīnīties par medaļām, taču izskatās, ka šīs olimpiskās spēles krievu tāllēcējai beigsies pēc trim mēģinājumiem - Klišina nav iekļuvusi labāko astotniekā, kas turpina sacensības ar vēl trim lēcieniem.
Šķēpmešanas kvalifikācijas B grupā ar pirmo metienu normatīvu izpilda japānis Rjohei Arai, kura rezultāts bija 84,16.
https://twitter.com/UStrautmanis/status/766076444426563585
Arī Kešorns Volkots ar pirmo mēģinājumu izpilda normatīvu, viņa rezultāts 88,68 metri.
Kvalifikācijas normatīvu pievarējis arī Johaness Feters no Vācijas, kurš sacensības sācis un noslēdzis ar 85,96 metriem.
Kvalifikācijas normatīvu pievarējis arī Johaness Feters no Vācijas, kurš sacensības sācis un noslēdzis ar 85,96 metriem.
Kvalifikācijas normatīvu pievarējis arī Johaness Feters no Vācijas, kurš sacensības sācis un noslēdzis ar 85,96 metriem.
200 metru skrējiena pusfinālā kanādietis Andrē de Grase izaicināja Useinu Boltu par uzvaru skrējienā, tomēr titulētais jamaikietis bija ātrāks ar rezultātu 19,78. De Grese bija tikai par 0,02 sekundēm lēnāks, bet abi ļoti uzjautrinājās par šo cīņu.
Zigismundam Sirmajam ar pirmo metienu neizdodas sasniegt normatīvu, viņa rezultāts bija 76,87 metri. Ar to nepietiks finālā.
Dāmu tāllēkšanas sacensībās par līderi kļuvusi amerikāniete Tianna Bartoleta, kura sasniegusi jaunu personisko rekordu – 7,17 metri. Otrā šobrīd ir līderes tautiete Britnija Rīsa (7,09), bet trešā Ivana Spanoviča no Serbijas (7,08)
https://twitter.com/UStrautmanis/status/766080395267960834
Tianna Bartoleta no ASV kļūst par Rio olimpisko spēļu čempioni ar 7,17 metru tālu lēcienu. Britnija Rīsa ar pēdējo lēcienu pietuvojās līdz 7,15 metriem, taču apsteigt tautieti viņa nespēja. Ivana Spanoviča ierindojās trešajā vietā ar 7,08 metriem.
Zigismunds Sirmais ar otro metienu sasniedz 80,65 metru tālu atzīmi, kas viņam grupā dod sesto vietu. Kopvērtējumā viņš pagaidām ir 12. vietā, kas varētu garantēt vietu finālā, bet viņš atrodas uz robežas.
https://twitter.com/UStrautmanis/status/766085017596551168
200 metru skrējienā sievietēm par olimpisko čempioni kļuva Ileina Tompsone no Jamaikas, kura finišā apsteidza Nīderlandes skrējēju Dafni Šipersu. Tompsones rezultāts bija 21,78 sekundes, bet Šipersa bija par 0,1 sekundi lēnāka, samierinoties ar sudrabu. Torija Bovija ierindojās trešajā vietā.
Sirmais ir izstumts no TOP 12, jo čehs Petrs Fridrihs izpildīja kvalifikācijas normatīvu. Sirmajam pēdējā metienā vajag labu rezultātu.
Pēdējā metienā Sirmajam rezultāts bija 75,95 metri un sacensības noslēdzās arī viņam. Sirmajam jāsamierinās ar 14. vietu
100 metru barjerskrējienā visu goda pjedestālu "savāc" ASV sportistes. 
Ar to arī noslēdzam šodienas teksta tiešraidi no Rio olimpiskajām spēlēm! Tiekamies pēc pāris stundām.