Nīderlandes riteņbraucēja Annemīka van Vlētena trešdien uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu individuālajā braucienā sievietēm, beidzot tiekot pie divreiz grupas braucienā tik tuvu esošajām zelta medaļām.

Nīderlandes sportiste 22,1 kilometru garo distanci veica 30:13,49 minūtēs, pārliecinoši uzvarot sacensībās. Otro vietu izcīnīja pagājušā gada sudraba medaļas ieguvēja pasaules čempionātā Marlēna Roisera no Šveices (+56,47).

Savukārt pie bronzas medaļas tika van Vlētenas tautiete Anna van der Bregena (+1:01,63), kura tādējādi atkārtoja Rio spēlēs iespēto, kur viņa arī uzvarēja grupas braucienā.

Šīs sacīkstes palīdzēja gan van Vlētenai, gan spēcīgajai Nīderlandei reabilitēties par neveiksmi grupas braucienā, kurā sensacionālu uzvaru izcīnīja mazpazīstamā Austrijas sportiste Anna Kīsenhofere. Van Vlētena, vienatnē paveicot milzīgu darba apjomu, ieguva sudrabu, bet finiša taisnē sākotnēji svinēja uzvaru līdz tika informēta par sevis ieņemto vietu.

Pasaules ranga līdere pēcāk apstiprināja teoriju, ka viņa nav zinājusi par Kīsenhoferes atrašanos sacīkšu vadībā. Turklāt van der Bregena sarunā ar mediju "De Telegraaf" uzsvēra, ka lomu patiešām spēlējis rāciju trūkums. Olimpiskajās sacensībās riteņbraucējas nevar izmantot austiņu palīdzību, kas pasaules tūrē palīdz veikt komunikāciju.

Annemīka van Vlētena neveiksmi piedzīvoja arī 2016. gadā Rio. Sportiste izlaida triumfu grupas braucienā, sacensību izskaņā kā līdere smagi krītot nobraucienā un piedzīvojot vairākas traumas. Kā minēts, par čempioni Rio kļuva Anna van der Bregena. Abas nīderlandietes sadalījušas pēdējos sešus no septiņiem tituliem "Giro d'Italia", kura tiek uzskatīta par prestižāko tūri sieviešu konkurencē.

Trešdien individuālās sacensības aizvadīs arī Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš, vīriešiem trasē dodoties pulksten 8.00.