Pagājušā gada Eiropas U-20 čempionāta sudraba medaļas ieguvēja savu sportistes karjeru jau 12 gadu vecumā uzsāka Smiltenē pie Guntara Marksa, bet pēc tam attīstību turpināja pie Andreja Vaivada.

Kā ziņots, jūnija beigās Helsinkos notikušajā Eiropas čempionātā Mūze ierindojās desmitajā vietā un uz Eidukas treniņu grupu viņa pārgājusi tieši pēc šīm sacensībām.

"Gribējās ko mazliet citādāku. Situācija bija sarežģīta - novērtēju visu, ko iepriekšējais treneris deva, tomēr tagad man jādodas tālāk," pastāstīja 19 gadus vecā Mūze. "Pie Valentīnas treniņos man daudz vairāk jāveic tehnikas uzlabošanas un spēka vingrinājumi, tagad pati jūtu, ka kājas un ķermeņa augšdaļa paliek spēcīgāka, jo iepriekš savā karjerā nebiju daudz darbojusies ar svaru zālē. Tagad galvenais ir sakārtot tehniku - vieglāk ir iemācīties dejot Latīņamerikas dejas nekā pareizu šķēpmešanas tehniku. Tomēr cīnāmies, lai uz Olimpiādi viss būtu labi."

Mūzei no visiem Latvijas sportistiem Olimpiādei kvalificējās pati pēdējā. Liepājā notikušajā Latvijas Olimpiādē, kas bija priekšpēdējā kvalificēšanās dienā, viņai neizdevās sasniegt nepieciešamo A normatīvu, tomēr jau nākamajā dienā Mūze startēja Kauņā notikušā Lietuvas atklātajā čempionātā, normatīvu pārspējot par nieka četriem centimetriem un sasniedzot ilgi gaidīto mērķi.

"Liepājā uz starta izgāju satraukusies, jo uzskatīju, ka tā ir mana pēdējā iespēja. Pēc tam gauži raudāju, tomēr pienāca klāt Latvijas izlases treneris Edvīns Krūms un teica, ka ir sacensības Lietuvā," nepilnas divas nedēļas senos notikumus atcerējās Mūze. "Uzreiz stadionā sāku meklēt, kurš mani varētu aizvest, un atradu kārtslēcējus. Svētdien jau biju pilnībā nomierinājusies un gāju kā tiešām uz pēdējo startu, saņemot dāvanu normatīva izskatā."

"Lietuvā normatīvu izpildīju jau ar pirmo mēģinājumu, bet pēc tam veicu arī pārējos metienus, vēloties vēl vairāk uzlabot rezultātu. Tomēr pēc tam no treneres dabūju pa mizu, jo viņa teica, ka nevajadzēja, jo pašu galveno - normatīvu - taču biju ieguvusi. Es gan tajā brīdī jutu, ka man vēl ir iekšā," stāstīja šķēpmetēja. "Pēc normatīva sasniegšanas bija realizējies viss mans četrgades darbs un beidzot varēju uzelpot. Var teikt, ka pēdējā dienā ar roku aizķēru aizejošo Londonas vilcienu."

Londonas olimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēs maksimāli iespējamais šķēpmetēju skaits - seši. Uz starta dosies Vadims Vasiļevskis, Ainārs Kovals un Zigismunds Sirmais, kā arī Madara Palameika, Sinta Ozoliņa-Kovala un Mūze. Zīmīgi, ka no šiem sešiem šķēpmetējiem pie Eidukas, kura tika atzīta par pagājušā gada Eiropas labāko treneri, pašlaik netrenējas vienīgi Palameika.

Pēdējā laikā Latvijas vadošajiem šķēpmetējiem, īpaši vīriešiem, bieži tiek pārmesta psiholoģiskā nenoturība, bet Mūze uzskata, ka viņa vēl ir jauna.

"Domāju, ka tas nāks ar laiku, bet man pašai liekas, ka esmu stipra arī tagad," stāstīja Mūze. "Helsinkos pirmoreiz startēju ar visām pasaules vadošajām šķēpmetējām. Sākumā bija neliels šoka stāvoklis, bet pēc tam parādījās cīņasspars, ka jācīnās un jāmet vismaz 60 metri, lai kaut ko sasniegtu."

Mūze uzskata, ka Londonas Olimpiādē tiks sasniegti ļoti augsti rezultāti. "Lai uz kaut ko pretendētu, būs jāmet vismaz personiskais rekords. Ja man izdotos iekļūt labāko 12 vidū, būtu ļoti, ļoti apmierināta, par labāko divdesmitnieku būtu priecīga, bet galvenais mērķis ir sasniegt personisko rekordu. Pie jaunās treneres jūtos stiprāka un spēcīgākā, bet galvenais - jāizlabo kļūdas."

Kā izteicās jaunā šķēpmetēja, viņa ņem vērā treneres Eidukas pateiktos vārdus pirms Eiropas čempionāta. "Viņa man toreiz ieteica uzkurināties un nepaijāt šķēpu. Tā arī vēlos rīkoties Londonā."

Mūze pastāstīja, ka viņai sektorā palīdz, ja jūt arī kādas citas latviešu šķēpmetējas klātbūtni. "Ja jūtu citas meitenes plecu blakus, gribas cīnīties vēl vairāk un pierādīt, ka mēs, latvietes esam spēcīgas šķēpmetējas. Sacensību laikā apkārt gan cenšos maz skatīties, tomēr klusībā turu īkšķus arī par pārējiem savējiem."

Londonas olimpiskās spēles sāksies 27.jūlijā, bet priekšsacīkstes šķēpmešanā sievietēm risināsies 7.augustā.