Ja sezonas ievadā Sirmā rezultāti sacensībās bija tuvāk 70 nekā 80 metru atzīmei, svētdien Sirmais pārspēja olimpisko normu, kas ir 83,00 metri - piektajā metienā viņa rezultāts bija 82,91 metrs, bet pēdējā jau 83,95 metri, ziņo Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).

Otrais Ventspilī aizvadītajās sacensībās ar jaunu personisko rekordu un izpildītu Eiropas čempionāta normatīvu (79 metri) bija Jānis Svens Grīva - 79,36 metri. Savukārt trešo vietu guva Rolands Štrobinders, kurš meta 78,64 metrus tālu, sasniedzot savu sezonas labāko rezultātu.

Dāmu konkurencē Ventspilī uzvaru ar 59,78 metriem guva Palameika, kurai ar 58,71 metru sekoja Līna Mūze.

Līdz šim no Latvijas vīru šķēpmetējiem olimpisko normu bija sasniedzis vienīgi Štrobinders.

Zīmīgi, ka piektdien olimpisko normatīvu izpildīja Sirmā draudzene Līna Mūze, kura Valmierā notikušajā Valsts prezidenta kausa izcīņā šķēpmešanā dāmām bija 62,09 metrus tāla un par 12 centimetriem laboja personisko rekordu.

Olimpisko spēļu normatīvus līdz ar to izpildījuši jau 16 Latvijas vieglatlēti - Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā, Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele, Anita Kažemāka, Ariana Hilborna un Valērijs Žolnerovičs maratonā, Laura Ikauniece-Admidiņa septiņcīņā, Rolands Štrobinders, Zigismunds Sirmais, Sinta Ozoliņa, Madara Palameika un Līna Mūze šķēpmešanā, Pujāts un Ārents kārtslēkšanā un Arnis Rumbenieks ar Agnesi Pastari soļošanā. Tiesa, olimpiskajās spēlēs varēs piedalīties vien trīs no četrām normatīvu izpildījušajām maratona skrējējām.